Mít či nemít třetí dítě?

krendulacka
3. srp 2013

Maminky ,mám otázku mít čí nemít třetí dítě ?? Manžel chce ,syn 7 by taky chtěl. Mám 7.letého syna a 2letou dceru . Nevím si rady zda jit do dalšího miminka nebo ne ,poradTe nebo jen okomentujte .Jake to je mít 3 děti ?? Moc moc děkuji 😉

frankie
21. srp 2015

Taky čekáme třetí dítko každym dnem

rebarborka1980
21. srp 2015

@zuzineckah .....vždy jsem dost plánovala takže i kluci byli naplánovaný.Tak mám obvy ze všeho.Chvíli mimčo strašně chci,věřím,že kluci by změkli a pak si řeknu,že teď už můžu mít klid,nemusím je všude vláčet sebou.Jít s manželem do společnosti a hlavně,že na mimčo budu skoro pořád sama(manžel pracuje mimo Čr)

jajinka3
21. srp 2015

A proč je nemít? Za mě - třetí dítě mít. Výbavu i zkušenosti s péčí o děti máte, funkční vztah evidentně taky, v pokoji může být se sourozencem, do běžného auta se vejde 😉
Sama jsem ze čtyř dětí a v životě mi to jen pomohlo. Nikdy jsem se necítila sama, vždycky bylo s kým něco dělat. Vždycky jsem si vážila věcí, dobře se orientovala ve skupině lidí, nepotřebovala jsem mít všechno, co nabízí doba. Neplatí, ze čím víc dětí, tím méně se jim rodiče věnují a děti zaostávají - jedna sestra je lékařka, druhá sálová sestra, já učím na gymnáziu, brácha studuje univerzitu v Olomouci... V Čechách je ten, kdo má víc dětí brán často jako individuum, ale pravda je, že například v Irsku má běžně rodina i pět dětí.
Mám zatím dvě děti a nedovedu si představit, že už bych nikdy nezažila, jaké to je mít prcky v bříšku. 😵

akankeo
21. srp 2015

@jajinka3 na tu myslenku nedovedu si predstavit, ze uz bych nikdy nebyla tehotna pozor, ja jeste ten mesic, co sem takhle nad sebou dumala pred zrcadlem otehotnela, ne uplne planovane, ale treti sem vzdy chtela, jen se smirit s nahlou zmenou a uzit si to, dkzy se nam to zrovna vubec nehodi :--D aneb melo prijit za dva roky a jeste mozna 😀. Vsem tehulkam drzim palce at vse probehne hladce a maminkam zdrave hodne rarasky

phoebe003
23. srp 2015

@rebarborka1980 Elisce je 9let, Adámkovi je 6let a Vendulce je pul roku. Je to super. Starsi moc radi segru pohlidaji, zvladnou nakrmit mlickem, zabavi ji, nekdy vozi kocarek. Je to skvěle. Nemenila bych..

julietta111
24. srp 2015

@rebarborka1980 Máme tři děti. Syna 7,5 dceru 3,5 a nejmladšímu synovi bude teď rok. Někdy je to fofr, ale jinak je to super, nemělnila bych. A proč synové nechtějí už sourozence?

vavaz
25. srp 2015

Také s tím teď bojuji. Máme syna 4,5 a dceru 1,5. Manžela jsem přemlouvala půl roku, a když mi teď nakonec kývnul, tak začínám mít strach. Finančně by problém být neměl, místa doma máme také opravdu mnoho, nové auto stejně potřebujeme, ale nevím nevím, doma máme taťku jen o víkendu, takže to bude nejvíc na mě. Cítím, že ještě nejsme komplet, ale ...

bonulinka
25. srp 2015

rebarborka1980 Máme dvě dcery : 13 a 11 let. Také jsem si už představovala, jak si začnu užívat, holky jsou už samostatné, mohu se více věnovat své práci, koníčkům...A najednou jsem neplánovaně otěhotněla. Musím říct, že jsem nakonec šťastná, že to takto vyšlo. Starší dcera už sourozence nechtěla a jak se panečku teď těší 😉 . Čekáme prý chlapečka, takže i manželovi se splnil jeho sen o synovi. Navíc konečně dozrál do tatínkovské role ( některým chlapům to prostě trvá déle ). Musím říct, že je to moje nejlepší těhotenství a užívám si ho. Porod mě čeká za pár týdnů. Moc se těším, až budu z porodnice s tím drobečkem doma. A klepu na dřevo, aby vše dobře dopadlo. To je jediný rozdíl oproti předchozím porodům - mám větší obavy, aby vše dobře dopadlo.

rebarborka1980
25. srp 2015

@bonulinka Jůůůů tak to je hezké.....a ještě,když to bude chlapeček.Přeji aby jste vše zvládli a byli oba v pořádku.Kolik ti je let?

rebarborka1980
25. srp 2015

@vavaz Ahoj tak to máme tu situaci hodně podobnou.Jen je rozdíl věku dětí.A k čemu se přikláníš?Mít či nemít?Já už mám teď takový ten svůj klid....kluci už jsou velký.Jsem zvyklá být mezi lidmi v práci a najednou bych byla zase doma.Znova vše pořizovat atak......jsem prostě dost na vážkách.Ještě kdybych věděla,že to bude holka 😉

rebarborka1980
25. srp 2015

@julietta111 Ahoj když jsem se jich zeptala proč by nechtěli tak prý stačí dva a nechtějí mimino co bude brečet to bylo jejich vysvětlení.

vavaz
25. srp 2015

@rebarborka1980 Víc bych chtěla, pokud z toho manžel nakonec nevycouvá, tak do toho půjdu. Prášky mám do čtvrtka 😀. Jednou mi řekl, ať to nechám třeba ještě 2 roky u ledu, ale to vím, že už by se mi do toho asi moc nechtělo, právě z toho důvodu, že bych byla v práci.

bonulinka
25. srp 2015

@rebarborka1980 Je mi 40 let a manželovi 42 let. Tvoje pocity plně chápu, také jsem si už nějak nedovedla představit, že budeme mít miminko, na pár let přeruším práci, které jsem se konečně mohla začít více věnovat, budu pořizovat znova výbavu pro miminko ( samozřejmě po dcerách jsem už skoro nic neměla ), potom budu zase řešit školku, případné onemocnění dítěte ( babičky už jsou staré a hlídat určitě nebudou ) atd.
Momentálně to už neřeším. Nějak bylo, nějak bude. Raduju se z každého dne a vážím si toho, že nám osud dopřál mít ještě dítě. Chtěli jsme za 2 roky předčasně splatit hypotéku, to teď už nepůjde. Museli jsme teď pořídit jiné auto, protože vzadu jsme neměli 3 plnohodnotné pásy. V práci jsem vydržela až do mateřské, v což jsem ani nedoufala. Nyní se tedy mohu plně těšit na mimčo a hrozně bych si přála, abych si to pak užila. Nejvíce mě překvapila asi moje rodina. Holky hodně pomáhají, manžel se fakt snaží a rozmazluje si mě ( to jsem u předchozích těhotenství nezažila ). Chce být i u porodu, chodí se mnou na ultrazvuky, s miminkem si přes bříško povídá...Je to vážně krásný a ani ve snu by mě nenapadlo, že toho někdy bude schopný.

rebarborka1980
25. srp 2015

@bonulinka Moc hezky jsi to napsala.Jsme na to mě jak podobně i věk dětí podobný.Šla bych do toho na 100% kdybych věděla,že to bude holka možná je to sobecké,aleje to tak!Já mám dost obavy z toho,že manžel pracuje mimo domov ted v pondělí přijede třeba až po 14dnech a bude doma týden.A jak jsi psala ty úplně přesně si říkám já...až půjde do školky a bude nemocný kdo ho bude hlídat když rodiče už tím v jejich věku nechci zatěžovat?Mám zavedenou Mirenu začátkem listopadu mám jít na prohlídku a manžel chce abych si ji nechala vyndat 😲 😉

julietta111
26. srp 2015

@rebarborka1980 Ale určitě by si yvzkli a mrňouse potom milovali🙂 Muž je taky často pryč, někdy na pár dní a v zimě někdy i několik týdnů. Hlídání moc nemáme, bohužel moje mamka, hlídací babička letos zemřela. Hlídá ještě děda, tcháni vůbc. Ale to musíš vědět Ty, jak to cítíš a pokud mimi opravdu nechceš nemá cenu se do toho nutit.

gaudi
6. říj 2015

@vavaz jeje to sme na tom tak stejne...

vavaz
10. říj 2015

@gaudi Už na tom pracujeme 😉

frankie
10. říj 2015

My už máme třetího syna měsíc a týden doma 🙂

rebarborka1980
10. říj 2015

@frankie ahoj tak to moc gratuluji 🙂

kristinasaxi
10. říj 2015

Vždycky sem chtěla 3 holčičky. V naší rodině vlastně není nikdo, kdo by měl méně než 3 děti, tak sem chtěla dodržet tradici. Teď mám dvouletého synka a zatři týdny přijde dcera A KONČIM! 🙂 Je mi 30 a cítím se tak na 60, moje tělo prostě těhotenství nezvládá tak, abych mohla prohlásit, že je to nejkrásnější období v životě ženy. Při prvním sem do 5. měsíce zvracela a v šestým začalo tvrdnout břicho a na konci sedmého sem rodila. Teď je to podobné, akorát sme překonali ty krizové týdny a už nejsme rizikový, ale sem totálně vyšťavená, sotva lezu, sotva funím... Takže do třetího prostě nejdu. Také vím, že na tyhle dva budu prakticky sama, protože manžel extrémně hodně pracuje a být na tři sama, tak to rozhodně nee. UF 🙂

frapik
10. říj 2015

Díky za tohle vlákno. 3 děti je muj sen. Máme 19 měs a 5 měs. Ten mladší je hodně nemocnej, tak se třetím ještě asi počkáme, ale vím, že 3 je náš cíl! 🙂

rebarborka1980
10. říj 2015

@kristinasaxi Ahoj chápu tvůj názor úplně přesně 🙂.Ale víš co si myslím?Syn je ještě malý a ted mimčo a takhle malé děti dávají zabrat.Já jsem vždy říkala,když třetí tak až děti budou velký a soběstačný.Já jsem začala uvažovat až letos a mám dva syny ve věku 10 a 14let 🙂
A jinak držím palečky ať vše jde hladce a jste zdraví 🙂

akankeo
11. říj 2015

@frankie gratuluju 🙂

mami29
17. říj 2015

Ahoj holky mohu se přidat? Začínám v hlavě řešit tuto otázku, mám relativně velké děti, (8 a 4 roky), máme baráček, peníze jakztakz. Začínají se ozývat zase mateřské pudy, manžel by chtěl taky. Ale teď nevím, už máme svoje tempo, vše tak nějak zvládáme. Mimčo by bylo zase změna. Do toho dělá manžel v zahraničí na lodi, takže jedeme turnusy 3 týdny doma 3 na lodi.

lucy.l
30. led 2016

@mami29 jsme na tom podobně s věkem dětí, dceři bude v srpnu 7let, synovi jjsou 4 a vypadá to, že jsem opět těhotná, v říjnu jsem podstoupila revizi po neoplánovaném otěhotnění přes tělísko mirena ...teď s používáním pharmatexu ...

rebarborka1980
30. led 2016

@lucy.i .......otěhotněla jsi přes mirenu?To mi ani neříkej já už ji měla dvakrát.A teď si mimčo necháš?

lucy.l
30. led 2016

@rebarborka1980 bohužel,vycestovala do dutiny břišní,neměla jsem o tom tušení,že jsem těhotná jsem zjistila 8+3 a přesně 9+3 miminku přestalo bít srdíčko...chtěli jsme si ho nechat,i když jsme byli v šoku...následovala laparo operace na odstranění tělíska z břicha a revize...To vše v říjnu 2015

rebarborka1980
30. led 2016

@lucy.i Tak to mě mrzí ☹ vím,že občas se takové věci můžou stát,ale je to strašné.Já si jí teda tak jednou týdně kontrolovala,vždy jsem hledala ty vlásky 😀 .
A co teď ?

lucy.l
30. led 2016

Já ty vlásky měla ustrizene ...teď,revize určitě ne,uvidím jak se to vyvrbi..Jestli to klapne,pokud jsem tak na úplném začátku,4tt,manžela teda klepne...🙂

rebarborka1980
30. led 2016

@lucy.i neboj neklepne 😀 .I já jsem na začátku 6tt....a mám doma dva kluky 14 a 10let 😉