Mít či nemít třetí dítě?

krendulacka
3. srp 2013

Maminky ,mám otázku mít čí nemít třetí dítě ?? Manžel chce ,syn 7 by taky chtěl. Mám 7.letého syna a 2letou dceru . Nevím si rady zda jit do dalšího miminka nebo ne ,poradTe nebo jen okomentujte .Jake to je mít 3 děti ?? Moc moc děkuji 😉

speedygon
3. srp 2013

Záleží i na tom, zda 3. dítko zvládnete finančně, jak velké máte bydlení....a taky na tom, zda chceš mimi i Ty sama 🙂

lv
3. srp 2013

já bych klidně i třetí měla..ale nejde to, bohužel jsme z chudých poměrů a musím taky vydělávat..až vyhraju ve sportce 😎

jasminy
3. srp 2013

Záleží na financích, ale i na tom, jestli i ty chceš třetí dítě. U nás je to tak, že já bych chtěla druhé, ale manžel nechce. ☹

eobrtelova1
3. srp 2013

My uz cekame 3ditko(poslední) začátkem zari🙂.První moment to byl sok,ale ted se na nej tesime,a mame překvápko,protoze obe pohlavi mame doma🙂.

sarkad2856
4. srp 2013

@krendulacka Ono záleží na hodně faktorech i te fin.stránce,ale kamarádka má taky 3 dítě,sice chtěli chlapečka a mají tři holčičky tak proto šli do třetího 😉

mvkoty
4. srp 2013

My třetí dítko čekáme v prosinci..nedávno jsme koupili domek,předěláváme ho a i já jsem na rodičovské. A taky je pravda, že nejezdíme k moři na dovolenou, ale stačí nám užívat si prázdniny spolu.Syn 9lethraje fotbal, do školy dojíždí a prázdniny nejraději tráví u babiček. Manžel nevydělává 50tisíc měsíčně, ale žijeme. Máme na to koupit dětem to co potřebují, zaplatit švp, tábor, vyrazit si jednou za čas na nějaký výlet. Takže to chce dle mého projít finance určit priority a pak se rozhodnout.

saminomimino
4. srp 2013

Ahoj,tak my do třetího spadli po hlavě,bez nehody jsem jakýmsi zázrakem otěhotněla 5 měsíců po porodu druhátka,šok radost a teď už má maličká rok a my se začínáme snažit o dítko číslo 4,pokud jsou pochyby,tak nevím,asi by to měli chtít oba partneři
Já bych neměnila ale počtem nám to nesedí, to liché číslo,i z toho důvodu checeme dítko další 😉

veruska007
4. srp 2013

My třetí čekáme každým dnem. Finančně jsme na tom jakž takž, hlady neumíráme, ale manželův plat padne na bydlení, tak žijeme z mateřské a brigád. Máme děti 2 roky po sobě, naprostou většinu věcí po sobě dědí, ty náklady s dalším dítkem o moc nevzrostly - druhé dítko jsme finančně vůbec nepocítili. Teď u třetího jsme také skoro nic nepořizovali, jen pár růžových oblečků 😉. Horší bude, až budou větší, ale to už zas budou dva platy a bude líp.

janesafari
4. srp 2013

Já porodila sice teprve před 14 dny své druhé dítě,ale chci ještě i třetí,tak za 2-3 roky...Mám doma 10-letou slečnu a ted i chlapečka a po dceři mám schované skoro vše-hlavně teda oblečení a po mimíškovi taky vše uschovám,takže se preventivně připravuju dopředu...My ted dostavujem dům-takže hypotéka apod.apod.ale snad to zvládnem!!! 😅 Vždy sem chtěla tři děti-ikdyž sem oba porody měla svým způsobem hodně těžké-ještě mě zůstalo kousek odvahy na třetí...Už jen ten maličký,kterého mám ted doma mě dodává odvahu a s dcery je velká chůva 😀 Je to prostě krásné a dojemné 😅
Jen doufám,že odvahu neztratil ten můj,protože byl u porodu a v polovině porodu sem musela na sál a malý byl akutním císařem a můj nevěděl co se děje-viděl a choval malého hned po porodu,ale nevěděl co se děje se mnou...
Tak snad vše ještě jednou zvládnem 😅 😉

krendulacka
autor
5. srp 2013

Maminky ,strašně moc vám děkuji !! Jsem rada že v tom jako takhle nejsem sama . Já bych i chtěla ještě to vše bláznoství zažít . Tedkom to prožívam se švagrovkou a brala bych to . Uvidíme jak to u nás dopadne 🙂 Finančně si myslím ,že to zvládnem ,sice nemáme na kontě tučné peníze ,ale žijem docela fajn. 😕

eloana
5. srp 2013

mame take 3 podobne stare deti...dcera 7, syn 3 a malej 5 mesicu....a da se to.....financne jsme na tom podobne jako
@veruska007 hlady neumirame,ale nic neusetrime🙂

katamama
2. únor 2014

ja mam uz dve deti 8leteho syna-4letou dceru a moc chceme jeste jednu holcicku 🙂 manzel sice mooc přemyslel a prvne nechtel ze do bytu uz je to moc,vsichni jsme byli smutni-ale pak jako by malej zazrak z banky poslali dopis ze si muzem vzit hypotéku-manzel jako by znova ozil okamzite zacal hledat domecek ze zahradkou a rek ze to treti miminko zkusime-bylo to uzasne joko by to bylo poprve mozna proto ze uz vim ze tohle miminko uz bude opravdu posledni a proto si to musim uzit od zacatku az dokonce-a beru to tak ze tam kde se naji dve deti se to treti naji taky veci mame po tech dvou, akorat kocarek se pak musi koupit to jedine nemame nejsme milijonari jsme normalni prumerna rodina ale mame se radi .takze ted cekam na operaci ze stitnou zlazou musi ven,nemate stim nekdo zkusenost z praskama na stitnou zlazu u tehotenstvi????? a pak budem zkouset nasi holcicku moje dcera Barunka si vybrala Leontýnku 🙂doufam ze se to povede jeste jednou zazit ten pocit jak to male roste,kope 🙂 ted jeste aby to ta holcicka byla nejake finty 😉 a jsem rada ze nejsem sama kdo chce mit plnej dum deti.

marselina
4. kvě 2014

holky,tak kdo ještě váhá jestli mít třetí????máme doma dva kluky a já doma pořád žadoním ještě o jedno dítko,manža už povolil.Která má tři děti,můžete mi napsat jak moc je to náročné???školu,školku,doktory to vše tady na vesnici a kousíček od domu máme

zelva
4. kvě 2014

@marselina Ahojky, já mám dva kluky a o třetím dítěti jsem také uvažovala. Momentálně ale spíš vyhrává to, že ne..Jsem po těch dvou klukách dost vyřízená. Manžel je od rána do večera v práci a je to všechno na mně. A ti kluci dávají dost zabrat..Také se bojím, že by to byl třetí kluk. To se mi jeví jako noční můra 😠 No a manžel není třetímu dítěti také moc nakloněn. Tedy, pokud bych chtěla já, tak by se dal přesvědčit, ale sám od sebe by se nehrnul..Tak nevím. Možná za nějaký ten rok se to nakloní na tu stranu, že bych to zkusila, ale teď mám po těch šesti letech dost.. 😅 Zase ale bych pak nechtěla dítě po 35. To už se mi zdá rizikové. No a je mi 32 😵

marselina
4. kvě 2014

žijeme v domku se zahradou,kde mají i děti své hřiště,domeček má sice 3+1,plánujeme ale podkroví,kde byly jen dva dětské pokojíky navíc

marselina
4. kvě 2014

mně je právě 33,letos bude už 34,edno dítě bude mít 9,druhé 6,nechci taky už déle čekat,čím později,tím rizikovější a také se bojím.starší syn chodí do 2třídy,mladší ještě do školky,pracuju na směny manža taky,tak že se střídáme.Upřímně i já se trošku bojím toho třetího kluka 😉

jandl
4. kvě 2014

@marselina Tak šup na to! Držím palce,ať se 3. podaří.Jak se to zvládne-nad tím je zbytečné uvažovat.Ono je spousta věcí jinak než si člověk naplánuje.Je to krásné.Já mám sice starší holky,chůvy,ale i ten 8 letý je schopný nejmladšího zabavit,pohlídat.Ty je máš starší než jsem měla já,když jsem čekala 3.Někdo se ptal matek,zda je lepší 6 děvčat nebo 3 kluci.Možná,že na stejno.

lovelylion
4. kvě 2014

Tahle diskuse mě teda hodně zklamala........ Každá píšete, jak máte už 2 děti s chcete třetí, ale nedej bože, aby bylo po 35 roku věku... hnus od vás..... jsou ženy, které budou mít své první dítě po 37 roce a to jenom díky umělému oplodnění. Spousta žen se snaží roky a roky otěhotnět a nejde to a věk je bohužel neúprosný. Ani jedna z Vás si tady neváží toho, že máte zdravé děti a že můžete otěhotnět samovolně. Berete to jako samozřejmost..... ale ženy co si prošly nějakými problémy vydávají tisíce až statisíce za tu radost mít aspoň jedno zdravé miminko. Opravdu jsem na hodně špatné stránce. Zkazilo mi to celý den......

zelva
4. kvě 2014

@lovelylion A kde jsi přišla na to, že si nevážíme toho, že máme zdravé děti a můžeme otěhotnět samovolně? To je trochu out of mísu tento komentář. Každá z nás je přeci v jiné životní situaci. Samozřejmě že žena, která už třeba dvakrát lehce otěhotněla, tak to bere trochu jako samozřejmost. Protože to prostě šlo a povedlo se to. Ale to neznamená, že nemůže soucítit s ženami, které takové štěstí nemají. Já si to uvědomuji moc dobře a jsem za to šťastná, že máme dvě děti. Moje sestřenice nyní otěhotněla po čtvrtém cyklu umělého oplodnění dárcovským vajíčkem a čeká holčičku. Jsme všichni moc rádi, že se jim to podařilo a strašně držíme palce, aby to dotáhla do konce! Takže příkladů, že někomu nejde otěhotnět mám ve svém okolí více. Ale tak je to přeci v životě se vším - někdo má tuhle nemoc - někdo jí nemá - někdo nemůže otěhotnět - někdo ano atd. atd.

kozlenka
4. kvě 2014

@marselina A dá se nějak zařídit, aby třetí byla holčička?? 😀 😅

antoinet
4. kvě 2014

@lovelylion myslím, že diskuze s názvem " třetí dítě" není určená ženám, které mají problém otěhotnět, pro ty je tu spousta jiných. Je mi jich líto a miminko jim moc přeju, ale nebudu se stydět za to, že já problém nemám, děti chci 3 a pokud možno zamlada, i pro nás by tu měl být postor pro sdílení zkušeností.

laurital
4. kvě 2014

@lovelylion Myslim si, ze prave zde na MK si zeny dobre uvedomuji, ze tehotenstvi a porod zdraveho ditete je zazrak.A ver, ze vsechny soucitime se zenami, ktere toto stesti nemaji a maji nasi plnou psychickou podporu, vic bohuzel udelat nemuzeme.Chapu, ze jsi smutna, ale ventilujes sve emoce spatnym smerem.

lenkaef
4. kvě 2014

manžel chtěl a já se cukala....dnes mám tři a jsem neskutečně šťastná,že jsem neodolala!!! 🙂 🙂

mvkoty
4. kvě 2014

@lovelylion Žádná z nás nepsala o tom, že by si nevážila toho že má zdravé děti nebo o tom jak lehce otěhotněla. Mě se třeba třetí dítko vůbec nedařilo docela dlouho a druhé dítko se povedlo po 7letech.....otázkou bylo Mít či nemít třetí dítko....nezněla Jak rychle se povedlo otěhotnět, nebo v kolika letech mít první dítě.
Samozřejmě je spousta žen co mateřství odkládá kvůli karieře a pak mají problémy otěhotnět, nebo ženy které mají zdravotní problémy. Znám takových spoustu a nikdy by ani jednu z nich nenapadlo mi říct,,že si nevážím toho že mám zdravé děti jen proto že mám děti tři.

samik2008
4. kvě 2014

Já sem vždycky chtěla mít 3 děti,bohužel můj zdravotní stav to nedovoluje tak sem ráda za své dva rarášky (holku a kluka).Fandím všem,kteří chtějí mít 3 nebo i více dětí...

@lovelylion nemusíš nás urážet

oceancity
4. kvě 2014

@lovelylion Ahoj, a ty děti máš? Náhodou jsem zabrouzdala do této diskuse a zajímalo by mě to. PS: den si zkazit nenechej.

oceancity
4. kvě 2014

Holky, a měla jste některá třetí po 35. roce? Je to v něčem problematické (vyjma toho, že by třeba screening vyšel špatně)?

hania2401
4. kvě 2014

Ja mam kluky 3,5 a 2 roky a snazime se o treti pokud uz neni zadelano 🙂

kaliali
4. kvě 2014

@marselina když nebude holka napotřetí, tak třeba počtvrté ano 😀 😀

jandl
4. kvě 2014

@lovelyion Já jsem sem vstoupila proto,že cítím s těmi,které chtějí 3. dítě.Chci je povzbudit,že se toho nemají bát.Prostě tu touhu po dalším miminku chápu.Ony zvažují okolnosti,zda do toho jít.Každá má jiné zázemí,mažela,zdravotní stav,finance,bydlení,...Vůbec naši plodnost neberu za samozřejmost a ani nemám odvahu jít do diskuse s ženami,kterým se nedaří.Jsi nešťastná a já nemám možnost zažít tvou skutečnou bolest.Nemáme stejné možnosti,stejné schopnosti,stejné nadání,stejné dary.Ale můžeme dokázat hodně,jen cesta každé z nás je jiná.Přeji ti,abys dokázala odpustit,abys našla světlo na své cestě plné utrpení.