Mít či nemít třetí dítě?

krendulacka
3. srp 2013

Maminky ,mám otázku mít čí nemít třetí dítě ?? Manžel chce ,syn 7 by taky chtěl. Mám 7.letého syna a 2letou dceru . Nevím si rady zda jit do dalšího miminka nebo ne ,poradTe nebo jen okomentujte .Jake to je mít 3 děti ?? Moc moc děkuji 😉

lucy.l
2. únor 2016

@rebarborka1980 kdy máš vlastně termín?
Jinak já po dětech taky vůbec nic nemám

markyzka84
2. únor 2016

Ja tedy musim rici ze za mesic mi bude 32 let. Sama jsem jedinacek a vetsina v rodine ma jedinacky. A ja si rikala ze bud 1 nebo 3 🙂 ale nevim jsem v druhem trim. a čekám druhátko (chlapečka) a tak nejak bych rada jeste tu holčičku 🙂) uz jsem to manzelovi rekla 🙂)) no on sam je ze tri ale tedy opravdu bydleli v mrnavem byte. Mame dva ale mensi problemy. A to muj vek je minus a pak po fyz. strance velice ale velice je pravdepodobne ze budu mit druhy cisar takze vetsina doktoru od tretiho tehotenství odrazuje (vcetne me maminky, ktera jiz ted avizuje ze dve staci) 😖

akankeo
2. únor 2016

@markyzka84 mam 3 sekce, nikdy mi nemuseli delat rez ve tvatu pismene T, coz problem pro dalsi terhotenstvi byt muze. V tehotenstvi jizva nikdy nebyla problem, i kdyz ted v tom tretim me ze zacatku doktorka dost stresovala, ale jeji obavy se nepotvrdily a pri treti sekci si ze me delali legraci, ze uvnitr bez srustu v dobe porodu, ze bych si to klidne mohla lajznout jeste jednou, ale ze 4 uz by me asi svihlo. Deti mam 5 - necele 4 - mesic, ale je fakt, ze ted uz sem vek citila, u prvnich dvou sem sice byla papirove v jinem stavu, ale nijak me to neomezovalo, fungovala sem jak netehotna az do porodu, tentokrat uz to bylo horsi, musela sem si a jeste stale musim pichat na redeni krve, mam trombomutace, ale u dcer to telo zvladlo kompenzovat, ted uz ne, mela sem enorme nizky tlak, na konci sem nesmela ridit a mela sem od dr zatrzeno i chodit ven bez doprovodu, protoze sem sebou mohla kdykoliv svihnout, ostatne kdyz mi delali monitor, tak tonometr mela na ruce vzduy sestricka, jinak to rvalo, ze umiram 😀. A na materskou sem sla 8 tydnu pred terminem. Dr me nutila do neschopenky na zacatku tehu, ale jak sem psala, jeji obavy nebyly na miste a na konci,proto semsla tech 8 tydnu pred na materskou a ne 6, plus sem si ke konci vzala i nejakou dovcu a delala vic z domu, ale to je i o tom, ze to mam hodku cesty, jezdila sem tam spis autem, vlak mel zrovna vyluku a sedet hodku v buse bez zachodu plus nejaky cas cesta na nej a zpet, to uz na me bylo moc 😀

rebarborka1980
2. únor 2016

@zuzineckah dělám od 6hod jenže dojíždím skoro 40km takže ve 4.30 jezdím s baráku.

rebarborka1980
2. únor 2016

@lucy.l k doktoru jdu příští týden podle MS 7+1 a termín by vycházel na 28.9.2016
A jak se cítíš ty?

zuzineckah
2. únor 2016

@rebarborka1980 to je teda opravdu náročné :( Obzvlášť, když pak těhotenství pokročí... Plánuješ pracovat až do konce, resp. do nástupu na MD?

rebarborka1980
2. únor 2016

@zuzineckah určitě ne 🙂 ....víš co je to fabrika takže celý den na nohách na jednom místě.Jedna pauza ...plasty a čistidla ☹

zuzineckah
2. únor 2016

@rebarborka1980 aha,tak to je jasné. Čím driv vypadnes, tim líp.

lucy.l
2. únor 2016

@rebarborka1980 vystresovane, manžel podezření že čekáme třetí nese dost blbě...

rebarborka1980
2. únor 2016

@lucy.l Tak nediv se je to určitě i pro něj šok 😉 .A kdy se chystáš k doktoru?

markyzka84
2. únor 2016

@akankeo já bezne mám nizky tlak a v tehu se to nezmeniilo sekla jsem sebou trikrat v prvnim nastesti dobre a na zacatku pak jsem mela narizenou kavu ( tlak kdyz vbyl vyssi tak jsem mela 80/60 😒

luca16
3. lis 2016

Přemýšlím o třetím dítěti. Vždycky jsem chtěla mít velkou rodinu a stále mě to drží (teda zatím😀). Mám doma dvě dcery 1rok 9měsíců a 3 týdny. Je to docela náročné, ale věřím, že až bude ta mladší starší, že si vyhrají a to bude to větší pohoda. Potřebovala bych poradit od zkušenějších...třetí dítě po 2 nebo po 3 letech? Po dvou letech se vrátím tam, kde sem přibližně teď, neskutečná fuška, abych všechny tři zvládla (podotýkám, jsem bez funkčních babiček a manžel pořád pracuje - i když se snaží mi pomáhat, když to zrovna jde...) Po třech letech by už holky byly starší, soběstačnější, ale zase se bojím, že si to manžel nebo já rozmyslíme a do "plen" už se vracet chtít nebudem, že už budem mít takovou tu jistotu, že to nejhorší už máme za sebou. Prosím o jakýkoliv názor nebo zkušenost. Díky. 😉

lennus
3. lis 2016

Mě tedy taky lákají tři děti, líbí se mi velké rodiny, mám tam samozřejmě různá ale, i když tvrdím, že když se chce, všechno jde a já jsem optimista a snažím se tak k problémům stavět v životě. Je na cestě druhé a je mi jasné, že až se dvěma se uvidí, protože všichni tvrdí, jak je to velký rozdíl, až na jednu kamarádku, která má tři a tvrdí, že s každým dítětem je více organizovaná, taková moje inspirace. 🙂
Nějak si nemyslím, že by některá maminka litovala, že šli do třetího nebo znáte někoho takového? Tvrdí se, že je větší rozdíl mezi 1. a 2. dítětem než mezi 2. a 3., je to tak?
Problém je, že jsme zatím v podnájmu, budeme muset vyřešit bydlení, peněz se tolik nebojím, nemyslím si, že dítě musí mít mraky koníčků, dobré rodinné zázemí a sourozenci mu dají daleko více, finančně na tom špatně nejsme a vždy jsme se snažili mít rezervu a vlastní bydlení snad taky během pár let vyřešíme. Máme daleko babičky, bydlíme přes 200km daleko, takže pomoc žádná, ale taky to nějak zvládáme - manžel si může vzít homeoffice, pohlídá kamarádka, je tu poblíž hlídací klub, když už chceme jednou za čas vyrazit sami, jedna slečna nám pohlídá a je jasné, že by to chtělo do budoucna někoho stálejšího. Vždy pro mě bylo důležité se nějak realizovat, ale do budoucna zvažuju spíše nižší úvazek, abych se mohla věnovat rodině. Čím je náš syn starší, tím je to lepší, z kraje jsem si to tolik neužívala.
Taky když mi bylo v létě dost blbě, neuměla jsem si představit, že bych doma měla místo jedno dítěte dvě, ale určitě se vše dá zvládnout a peníze nejsou vše, i když nějaké minimum je samozřejmě důležité. Tolik moje úvaha, čas ukáže, ale ráda si pročtu diskuzi. 😉

rebarborka1980
3. lis 2016

@luca16
@lennus
Ahoj holky i já si ráda počtu názory druhých 🙂 .Když tahle diskuze začala byla jsem ve fázi kdy jsem o třetím dítěti uvažovala a pořád jsme nevěděla zda do toho jít nebo ne!Doma jsem v tu dobu měla dva kluky 10 a 14let.Vždy jsem říkala,že do třetího bych šla,ale až kluci budou větší alespon aby tomu mladšímu bylo 8let.Jak šel čas o třetím jsem přestala uvažovat člověk už měl svůj klid 🙂 .Měla jsem zavedené tělísko takže těhotenství nehrozilo.loni v září manžel znova rozbalil uvahu o třetím dítku 😉 a já to měla jako na houpačce jeden den ano druhý den zase rázné NE!Pak jsme zjistila,že kluci už jsou soběstační a velký 😒 strašně to uteklo.Tak jsme se s manželem domluvili,že si nechám tělísko vyndat a dáme tomu do prázdnin a když neotěhotním tak se smíříme s tím,že budeme mít děti dvě.Nevěřila jsme tomu,že se zadaří na kluky jsme čekali dost dlouho.
25.10.2015 jsme si nechala tělísko vyndat a svátky udělali svoje a 3.1.2016 jsme otěhotněla a dnes už mám doma skoro měsíční uzlíček 🙂 máme Vašíka 🙂 a jsme šťastná,že ho máme 🙂

petra_k_
3. lis 2016

Mít 3 děti je fajn. Mám 2 holčičky - 7 a 2 roky a 4měsíčního synka. Jasně, je to někdy makačka, ale to je i s jedním. U prvního je ženská ráda, když si stihne vypít teplý kafe. U druhýho je ráda, když si stihne to kafe vypít třeba studený a u třetího si ho občas ani nestíhám uvařit. Ale člověk nemá čas zabejvat se prkotinama, jako je třeba zlomenej nehet, oprejskaný talíře,... A v podstatě je člověk bez těhle starostí klidnější a spokojenější. A to nemluvím o trojitý radosti z úsměvů, třech různejch zkomoleninách stejnýho slovíčka, který pobaví i za 20 let. Já třetího pokusu rozhodně nelituju. 🙂

petra_k_
3. lis 2016

@lennus Nejhorší přechod je podle mě z žádnýho na jedno. Pak už člověk ví, do čeho jde, co ho čeká a umí si rozvrhnout čas tak, aby všechno zapadlo 🙂

odula
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rukola
3. lis 2016

@luca16 ja bych do toho sla. vekove mame dve dcery rok a pul a dva mes. jak pises az druhe bude vetsi, myslim, ze to starsi potrebuje vic pozornosti, obcas mi tu ta starsi vysiluje, kdyz ji nepujcim nejakou hracku, ale jinak to jde. do tretiho bych na tvem miste sla, s oporou manzela a fin. zajistenim. U nas to druhe jsem planovala ja. U me to byl i vek. nemohla jsem s druhym moc cekat i kdyz par let by se asi dalo. spis bylo narocne tehu a starost o prvni. nastesti dcera zacla brzy chodit a nemusela jsem ji tolik zvedat. at se rozhodnes jakkoli, preji hodne stesti a at jste vsichni zdravi 🙂

vavaz
3. lis 2016

Máme prvního 2/2011, druhá je
1/2014 a třetí čekáme v prosinci😃. Za mě 3 roky ideál😉.

frapik
3. lis 2016

Tak holky, dlouho sem tu nebyla a mezitím sem zabřezla. Takže se nám povedlo mít děti 2014, 2015 a za měsíc mám termín se 3. Strach už odezněl, ted už se jen těšíme. 😀

markyzka84
4. lis 2016

@frapik ty brdo huste vy ... klobou dolu ... ja mam dve deti 3 roky od sebe a musim rict ze je to nárocné

frapik
4. lis 2016

@markyzka84 mno, musela jsem slevit z určitých svých úklidových nároků, to je fakt, ale jinak se to dá. Moje sousedka má taky tři, teda s odstupem dvou let, a zvládá to. Tak sem si řekla, že to dám taky. 😉

shine2015
4. lis 2016

@luca16 my mame holky o 14mes a pak syna ktety je od mladsi o rok....a nelituji!ale naopak jsem stastna moc. Nekdy je to narocne áe i krasne...malemu je rok a s holkama si vyhraje uz nejakou dobu.klidne muzu varit uklizet...jedine co tak v zime to oblikani....kdyz synovi byli 3mes byli jsme na horach a to je teda mazec ale zase manzel pomahal a fungoval.
Babicky hlidaci nemame...a ted je navic manzel prcovne pryc...ale vse se da. Ja jsem stastna,ze be vsecchny tri mame a nemenila bych...jsem rada ze maji k sobe blizko a i hezke vztahy a kdyz je slysim v pokojiku obyvaku koupelne kdyz si cisti zuby jsou tam nekdy samy ze odbehnu...a maji takovy smich ze nemuzou mluvit...tak jim to preji....
Takze za me pokud nemate dluhy tak smele do toho..

luca16
4. lis 2016

@shine2015 Obrovský obdiv. Holky mám po 20m. a nedovedu si představit, že bych měla to třetí jen o rok. Druhé jsem chtěla mít co nejdřív, nebála jsem se toho, že to bude náročně, ač mě všichni strašili a říkali, že jsem blázen...ale třetí? Toho už se bojím. Nikdo v okolí tři nemám, že bych nahlídla na jejich fungování a organizaci.

kacatko5
4. lis 2016

Ahojky. Ja se s dovolenim vtirnu, diskuze me zaujala. Ja sama s myslenkou na 3. dite koketuji, mame 2 kluky, starsi bude mit v lednu 5, mladsimu byly v zari 3. Bohuzel po dalsim ditku touzim jen ja, manzel je proti. Jak to mate s partnery vy? Sli by do tretiho ditka s vami? Nebo musite/musely jste premlouvat?

kacatko5
4. lis 2016

@luca16 Nasi kluci jsou 21 mesicu od sebe, prvni rok byl mazec. Ale oba jsou planovani. Ted mam spis opacne obavy, jestli to neni uz velky vekovy rozdil (za predpokladu, ze by manzel souhlasil s dalsim ditkem).

petra_k_
4. lis 2016

@kacatko5 Já přemlouvat nemusela. Máme 2 holčičky a přání mít chlapečka bylo silný u obou. Doufali jsme, že do třetice se zadaří. A zadařilo. Kdyby to byla zase holčička, pohrávala bych si s myšlenkou na další 🙂

palomitacheca
4. lis 2016

@kacatko5 u nas jsem chtela vic ja, ale manzel nebyl proti. Nechali jsme tomu volny prubeh a vyslo to hned 2.mesic 🙂 ted si neumime predstavit, ze bychom toho nejmensiho smudlika nemeli. Je to milacek nas i nasich deti 🙂

drzticka81
4. lis 2016

@kacatko5 tak muj muz vedel od zacatku, ze bych si prala miT tri deti.....mame kluka, po dvou letech holku-dlouho odolavala, ale zdolala jsem ho...tak uvidime, zda se vse zadari do konce-rozdil by byl 3 roky od prostredni.....🙂))

kacatko5
4. lis 2016

@petra_k_ Myslim, ze muj muz by si tu holcicku taky pral. Jednou mi i rekl, ze kdybych mu ji zarucila, ze se necha premluvit 🙂 Jo, kdyby to bylo na me, tak je to hned 😀 Kluci jsou uzasni, jsou moje vsechno a i kdybychom meli dalsiho, tak by mi to nevadilo. I kdyz nezastiram, ze holcicka by byla skvely bonus 🙂