Mít či nemít třetí dítě?

krendulacka
3. srp 2013

Maminky ,mám otázku mít čí nemít třetí dítě ?? Manžel chce ,syn 7 by taky chtěl. Mám 7.letého syna a 2letou dceru . Nevím si rady zda jit do dalšího miminka nebo ne ,poradTe nebo jen okomentujte .Jake to je mít 3 děti ?? Moc moc děkuji 😉

drpeca
19. kvě 2014

Tak ja jsem vždy chtěla 2 deti,ale když mladšímu bylo kolem 2,5 let, zacala jsem uvazovat o 3. ditěti. Ani manzel nebyl proti. Podarilo se nam to hned na poprvé. Moji rodice tu zpravu moc neprijali. Padaly vety jako proc jsem studovala, když ted jsem uvazana s deckama, jak se to mohlo stat,jestli nevim, ze existuje antikoncepce. Nejak nepobrali, ze tehotenstvi bylo chtene. Bylo mne to lito,ale nepochybovala jsem o tom, ze jsem se rozhodla spravne. Když se mala narodila, vse se zmenilo a ted jsou radi, ze ji mají. Ale dost často se setkavam s reakci okoli(neznami lide, kteří me vidi se 3detmi), ze jsme blazni a pod. Je to narocne, ale da se to zvladnout. Ja osobne bych na to dopředu nikoho nepripravovala, proste az bych byla tehotna, tak bych to rekla. Je to každého věc,kolik bude mit deti.Rodice se s tim srovnají...neboj🙂Hodne stesti.

dezyre
19. kvě 2014

Ahoj holky, my jsme taky dost intenzivně řešili, zda si můžeme "dovolit" třetí dítě. Nemáme ani finanční problémy, ani věkově nás nic nesvazuje, ale nemoc mladšího syna, která vyžaduje stoprocentní 24h péči, občasné výjezdy do nemocnice atd. atd. Nakonec jsme se s manželem shodli, že další dítko moc chceme. Ještě jsme to nikomu moc neříkali, ale i tak spoustu lidí z okolí má pocit, že už bychom další děti mít neměli. Automaticky každý koukne na Honzíka prohlásí, ale tak další už nebude, co? 😠 No to bude překvapení, že možná jednou bude 😎 už na něm intenzivně pracujeme..

janinkaves
19. kvě 2014

eliska_v to jsme na tom uplně stejne 🙂) Mi taky s manželem přemýšlíme až tak že jsme se na to vyprdli a řekli si že si třeťáčka příští rok pořídíme, ale i přes to tam pořád máme to ale ....
Taky mám kamarádku hodně dobrou, co má tři děti, vždycky je s manželem chtěli, ale ona je z toho teď tak utahaná, často si i stěžuje na peníze, navíc se u nás na vesnici s těma třetíma a i čtvrtýma miminkama roztrhl pytel a já nerada dělám to co ostatní, že možná tohle nám drží v tom, že tam pak máme to velké ALE 😅 😕

enalga
19. kvě 2014

Ahoj holky, přidávám se i já. Tři děti už mám, teď zkoušíme čtvrté. Finance bych až tak neřešila, partner má práci placenou dobře, já taky ještě pracuju, děti chodí do školy a do školky.... jen se nám to čtvrté ne a ne podařit ...

julietta111
19. kvě 2014

@dezyre Držím palce ať se brzy zadaří. A okolí je lepší neřešit, co jim je vlastně do toho. My 3 čekáme na kocnci léta.

julietta111
19. kvě 2014

@eliska_v My teprve třetí čekáme, takže nemůžu říct jak je to moc náročné🙂 Na reakce okolí bych moc nedala, co jim je vlatně do togo, zaleží to je na nvás. U nás to všichni vzali celkem ok, rodiče v pohodě. Mám okolo sebe celekm dost rodin co mají tři děti, takže nejsme úplně za exoty🙂

suzief
19. kvě 2014

neznám to ale spíš bych si kladla otázku proč ne? já jsem pro, dvě nebo tři, asi to není takovej rozdíl. Jsem ze tří neplánovaných sourozenců a šlo to dost dobře taky🙂 spíš to beru, že je to dar mít velkou rodinu, jen si to jednou v budoucnu představ....🙂

lencak80
19. kvě 2014

ahoj maminky!
také jsme se bavili s manželem o třetím mimču. Když se narodil druhý syn, tak jsme hned chtěla jít do třetího, prostě hormony. Pak se to zklidnilo, ale říkám si, že bych třetí i brala, jenže pak jsou situace, třeba nějaká nemoc nebo něco a sama sebe se ptám jestli bych to zvládla. Samozřejmně také i finance, vloni jsme se přestěhovali na domeček a stále je nutné tady investovat, i když pomalu, ale jsou věci, které by se tady měly pořídit a udělat. Teď řeším práci, kdybych teď nějakou dobu dělala a pak i z domova při mateřské, tak by se to dalo. Co se týče okolí, tak to opravdu neřším. Rodina nevím! naši i tchánovci by určitě nějaké řeči měli, spíše by měli obavu, jak to vše dáme. Ale to je asi normální. Kdo dnes nemá obavu, že? Kolem je spoustu rodin, co má 3 děti a myslím, že je to dobře, protože nás čechů je opravdu málo a populace stárne... ale také to řeším. Nejlepší by bylo, kdybych otěhotněla tak nějak náhodou, prostě neplánovaně, to bych byla moc ráda, bych pak neřešila jestli jo nebo ne, ale prostě by to bylo a já se z toho těšila.

1kacaba1
19. kvě 2014

@eliska_v Já bych do třetího taky šla...Myslím, že si finančně se třemi dětmi vyskakuje málokdo...

benjik
19. kvě 2014

@lencak80 my máme třetí neplánovaně plánovaně. 😀 Chtěli jsme rok počkat,Nikča byla rychlejší 😀 Rozhodně toho nelituji.Je to miláček všech,i širší rodiny,která měla samozřejmě řeči,že jsme blázni.Finančně to jde,jak to bude za 5-10 let se uvidí,ale zas to už budeme pracovat s mužem oba,nejen jeden. Hlavně je tu veselo a živo 😀

pincola
19. kvě 2014

Konečně téma pro mne😀 Pročetla jsem diskusi a nejčastější obava tu je, aby se to zvládlo finančně. Přesně toho se bojím i já. Hlavně do budoucna, až budou děti ve škole. Ale v hloubi srdce po 3 dětech toužím.

hojda
19. kvě 2014

V okolí vidím velký trend mít 3 děti🙂 ať už plánovaně nebo neplánovaně.

orchidis
20. kvě 2014

Musím potvrdit, že na bohatším maloměstě jsme pomalu výjimka se dvěma dětmi. 😉 Jinak tři, čtyři děti se tu stávají normou...🙂.

atinkaa
20. kvě 2014

my sme stale mali v plane 3deculka...mame zatial dve a asi uz ani dalsie neplanujeme, zatial 😅 ale zaujima ma, ak mate tri deculka ako to riesite, my sme dost nositkovi, dost mojkaci, ked sa cestuje, tak mam jedno dite ja, jedno manzel.....a ked su tri?...kto pomojka to tretie...ako je mi jasne ze Mama musi byt vzdy chobotnica a mat ruky na mojkanie ako chapadielka pre vsetky deculka...ale mam pocit, ze dalej sa vzdy uz to jedno musi starat viac o seba..resp. ze s kazdym dalsim dietatom sa staraju viac same o seba, ako to mate vy?
dikesko za podelenie sa o skusenosti🙂

elimira
26. kvě 2014

Ahoj maminky,
mám na Vás dotaz.Právě jsem se dozvěděla, že jsem v jiném stavu. I přes antikoncepci, bohužel mi nedošlo, že střevní viróza může ovlivnit její účinek...Je mi 23 let, studentka VŠ...státnice bych měla dělat v květnu 2015, rodit v únoru...přítel je také vysokoškolák, termín státnic stejný jako já..Jsem vyděšená, ale miminko bych si moc přála, jen se bojím, zda se to dá v dnešní době zvládnout. Vzhledem k tomu, že jsme ani jeden ještě nepracovali, měla bych nárok pouze na rodičovský příspěvek, bydlet bychom měli kde, jeho rodiče mají velký dům, ale i tak, myslíte, že by se to těch pár měsíců než přítel dokončí školu a nastoupí do práce dalo (hlavně finančně) zvládnout?Máte někdo zkušenosti-oba rodiče studenti? Prosím poraďte.

annna79
3. čer 2014

Ahoj
tak jak si to tu ćtu tak na třetí se hrozně těším.Je mi letos 35 let mám 14 kluka a 10 letou dceru.A je nám nějak smutno.Děti jsou pořád s kamarády a jdou se jen na jist a mi s manželem je akorát vyhlížíme a bez toho zlobení je nám smutno.Přemýšlela jsem i ohledně financí zda to zvládneme ,ale hypošku nemáme jen malej dluh který do dvou let splatíme. Tak si myslím źe to půjde.Nějaká rezerva tu taky je.A dětem nic nechybí mají svůj pokojíček( potom hold dcera bude zdílet se sestrou či bratrem pokoj,budeme doufat,že bude holčička aby jí nenarušoval prostředí )telefon , počítač ,kolo na dovolenou jedeme podruhé za sebou do Chorvatska( levnější dovolena)Oblećeni se dá sehnat taky pěkné v Lidlu v kik v Takku v Sam73.Něco podědí a něco mám schované.Hraček mají plno,že tŕetimu nebudeme vědět co koupit.Kroužek už bude mít jen dcera která tancuje.Syn už chce skončit ,hrál šachy a byl dobrej.Škoda,ale nutit nebudu je ve věku kdy se hádá má vždycky pravdu atd..Tak doufám,že se brzy zadaří a já budu vybírat po internetu kočárek a jméno.Nemůžeme se toho tvorečka už dočkat.

katerina1980
13. čer 2014

Ahojda já také čekám třetí miminko a ze začatku jsem hodně přemýšlela jestli do toho máme jít nebo ne.Ale ted jsem ve čtvrtém měsíci a už ted se na miminko moc těšíme.Mám 15.letého syna a 9.dcerku a na sourozence se také těší. 😉

mamkajitty
13. čer 2014

Tak já se k Vám tedy taky přidám máme už dvě děti syn 5 let a dcerka 3 ted se snažíme 1 měsíc o další miminko , výsledek budu vedet snad v pondělí. Je mi 23 let máme baráček který opravujem a na miminko se moc těšíme. Vám přeji aby jste se rozhodla tak jak to cítíte 🙂)

katie82
13. čer 2014

@elimira zvládnout jde asi téměř všechno... pokud byste měli kde bydlet, je to o to snazší, dostala bys porodne, to taky na začátku pomůže, ale chce to aby si přítel našel práci, ideálně dřív než po statnicich. aspoň na částečný úvazek. Já dělala statnice letos se třemi dětmi, sice zahul, ale krom obhajoby mám hotovo.

verusky
13. čer 2014

Ja tedy treti cekam, děvčata mají šest a sedm let. Musela jsem vymenit tatinka a bydlim u pritele, který ma v peci dva kluky, ctrnact a sedmnact let. Takze tu zanedlouho bude pet deti... Samozrejme, ze zivitel rodiny musí umet vydělat peniz a idealne bez dluhu (mame to stesti), ale také obstaráváme zahradu a foliovnik, takze to nejdulezitejsi - strava, bude. Hlavne brambory na zimu 🙂.
Popravde ja chtěla deti ctyri a jsem zvedava, jestli po porodu ještě jedno vyjde...
Ohledne financi - je-li clovek rozumny a neutraci za kraviny, ma praci nebo si ji umi najit, je stesti mit deti. Hlavne se pak tesime na stari, ze nas potesi vnoučata 🙂 A ze po tom celozivotnim maratonu se clovek ohledne a rekne si, ze se nenudil 🙂

rulfici4
15. čer 2014

take toto resim ale je mi 24 mam 2 kluky 4 roky a 1 rok.mimi bych chtela a rikala jsme tak za 10 let jenze jsme otehotnela chtela jit na potrat ze se povedlo prez HA a nebylo to v hodnem obdobi ale rozmyslela jsme si to nechala si to ale prisla o to sama :/ a do ted se me to drzi ze bych chtela mimi ale nechci v 25 letech mit 3 deti chtela bych tak po 30ce at mam potom uz klid.ted bych si vybrala a pak bych treba touzila znovu takze holt pockam ale nevim jak to udelat abych vydrzela.sice jsme si vcera rekly ze az to pride tak to prijde ale mam ha takze to jentak neprijde

annna79
26. čer 2014

@katerina1980
Tak už se zadařilo .K doktorovi teprve půjdu.Četla jsem, že máme podobně staré děti. 😵

jajinka25
2. črc 2014

my máme dva kluky 8let a 10.5 roku a ted čekáme třetí jsem 9tt moooc se těšíme a plánovali jsme to 🙂

jajinka25
9. črc 2014

tak bohužel jsme o mimiska přišli už týden bylo ve mně mrtvé zjistili to až na sonu tolik jsem se těšila až jej zas uvidím no byl to šok snad se zadaří a pujde to ještě :(

annna79
12. črc 2014

Tak já jsem v 6 t v Chorvatsku a začala jsem tu krvácet a mít bolesti v nemocnici mi dali léky, ale sami neví zda se to udrží.Mám jen ležet .Měla jsem bolesti 3 hodiny jako při porodu pak jak mávnutím kouzelného proutku nic a jen trochu zase krvácela.už nevím v těch bolestech jsem prosila ať už je konec.Co myslíte udržím to? 😢

jajinka25
14. črc 2014

@annna79 budem držet palečky ♥ určitě se hooodně šetři 😉

annna79
14. črc 2014

Dnes jsem potratila.Dostala jsem tu dvě injekce , jedna dost bolela prý teď přijdou křeče a budu se čistit.
Jsem smutná.Tak se zase budeme muset snažit 😢

annna79
14. črc 2014

@jajinka25 taky držím palečky.kdy můžete začít snažilkovat se?Já bych chtěla co nejdříve,ale nevím zda budu moc jestli se nemá ćekat.Až dojedu domů a k doktorovi zeptám se.Když jsem potratila sama bez zásahu tak by se dalo snad hned? já tolik toužím ještě být jednou matkou a cítit to kopání do žeber.

gepe
14. črc 2014

@annna79 ja mela prirozeny potrat v polovine dubna. Nemela jsem extrem krvaceni, bolesti a ani horecky, tak jsem sla k Dr. az cca 14 dni po potratu na teh.ko a oznamila, ze uz nejsem tehotna. No sestra ani Dr. nechapali, proc jsem nikde nebyla, ja jim rekla, ze Podoli mam kousek, kdyby cokoliv nebylo v poradku 😅 Tim, ze jsem nemela revizi - tj. chirurgicky zasah do delohy a delozniho cipku, stacilo pockat na prvni ms. 🙂 dostala jsem ji po sesti nedelich. Pri prvni ms muzou odchazet jeste pozustatky zbytnele delozni sliznice a docisteni. Pak jen pujdes na ko a hura opet na to 😉 nemusis cekat tri mesice jako po revizi/kyretazi. 🙂

lucie650
14. črc 2014

No,tak já si taky kladla tuto otázku pred 2 roky 🙂 a nakonec jsme se rozhodli a máme Elli a NELITUJI toho..je mi 36 a mám ještě 13letou dceru a 9letého kluka a malá je benjamínek a všemi obskakována.Peněz moc nemáme,hypotéka,byt 3+1,ale všechno se dá zvládnout a šla bych do toho zase.Být mladší a mít barák,tak jsu do čtvrtého.Manzel má 41 a sám ríkal,ze se cíti díky Elli mladší 😎