Mít či nemít třetí dítě?

krendulacka
3. srp 2013

Maminky ,mám otázku mít čí nemít třetí dítě ?? Manžel chce ,syn 7 by taky chtěl. Mám 7.letého syna a 2letou dceru . Nevím si rady zda jit do dalšího miminka nebo ne ,poradTe nebo jen okomentujte .Jake to je mít 3 děti ?? Moc moc děkuji 😉

annna79
15. črc 2014

@gepe děkuji to by bylo fajn.Nevíš jestli dává gynekolog na nějakou dobu neschopenku?

jsuvinka01
15. črc 2014

My máme teprve na cestě druhé...ale manžel by moc chtěl třetí....má sen o velké rodině a tím že čekáme druhého chlapečka... tak by se rád dočkal vytoužené holčičky.... ale jelikož chceme do dvouch let začít stavět... tak v nejbližší době to určitě nebude... budeme rádi za ty dva miláčky.... a uvidíme časem...jak budem hlavně finančně zvládat.... jsem mladá je mi 25 let a manželovi 29 ... tak si třeba nadělíme třetí za pár let... ale určitě jde hodně o finance....náš stát totiž na mladé rodiny a vůbec na rodiny s malými dětmi zrovna dvakrát nemyslí..... a pak, že rodina je základ státu...nebo alespon podle politiků .... realita je bohužel taková, že to u nás tak vůbec nevypadá 🙂 ....

gepe
15. črc 2014

@annna7 za malo. 🙂 S neschopenkou to nevim, asi v Tvem pripade to bude na domluve s Dr. My mame doma 11 mesicni princeznu, tak jsem nic takovyho neresila jak jsem na rodicaku.

ludva
15. črc 2014

@lucie650 Ahoj, jsme na tom podobně 🙂 Myslím, že na stárnutí duše a krizi středního věku není čas 😀
Tělo je na tom samozřejmě jinak, ale jsme v pohodě a to je nejdůležitější 😉

jajinka25
15. črc 2014

@jsuvinka01 ja měla první ve 21 a druhé ve 23 mám dva hlapce, ted jsem přišla o 10+5 mimi a pak se budem snažit dál, taky moc chcem třetí, ted jsme přišli o 10+5 mimi pak se budem snažit dál, a když by to bylo děvče no bylo by to krásný 😉

hansed
15. črc 2014

My do budoucna třetí dítě chceme.... ale napřed chceme splatit pár dluhů, dodělat střechu (to je 200tisíc, 300tisíc i s dodělaným podkrovím, kde by se už dalo bydlet...). Bohužel péče o Adélku je i finančně náročnější, takže to je hoooodně těžké ☹ ale půjdeme do toho, jen co budeme zabezpečený.... Sice se bojím, jak to budu třeba v 36letech zvládat, být těhotná a tahat Adélku, ale věřím, že to půjde.... a když to nepůjde? Máme dvě krásné holčičky a je spousta opuštěných dětí 😉

maybe72
15. črc 2014

@hansed Pěkný den, moc Ti fandím a přeju, aby vám všechny plány vyšly 😉 Situaci řešíme úplně stejně, ke dvěma vlastním lentilkám snad brzo přibude třetí adoptovaná princezna... Užívej si prázdniny a slunečné dny!

hansed
15. črc 2014

@maybe72 děkuju 🙂 teď jen aby byla Adélka co nejvíc bez záchvatů a bude to lepší 🙂

morok
15. črc 2014

I my máme už tři děti. Máme je rychle po sobě. Holčička 4,5, druhá 2 roky a teď kloučka 9 měsíců. Tři děti jsme chtěli, ale když jsem měla ty dvě rošťandy - holky jsou hodně živé, chodí už od 9 měsíců, u ničeho neposeděly, kam mohly, tam vylezly - tak jsem si řekla, že to třetí si nechám trošku na později. No, a najednou jsem zjistila, že jsem těhotná, když druhé dceři bylo 9 měsíců. O potratu jsme vůbec neuvažovali a teď si toho třetího klučíka užívám úplně na maximum. Je to hrozný pohodář, holky ho obskakují. Sice jsme museli pořídit větší rodinné auto, ale to si zase užívá manžel. Holčičky už mě tolik nepotřebují, jsou hodně samostatné a já jsem z miminka nadšená. Přijde mi jedno, jestli jsou dvě děti nebo jich je víc.Frmol je to pořádný. Celý den se nezastavím, ale jsem za ně moc ráda. A všechny tři děti jsme měli jako překvápko. Když jsem šla na třetí porod, tak jsme si mysleli, že nám přibude třetí holčička.
Manžel mi pomáhá, i když je do večera v práci. Ale o víkendech se rodině věnuje. Akorát je to náročnější na koníčky, s miminkem se nedá dělat ještě všechno a taky si třeba moc nedokážu představit, až někdy s těma všema raubířema někam třeba poletíme na dovolenou. Asi to moc dovolená nebude 🙂 Jinak si pořád stýskám, že je mi líto, že to bylo moje poslední těhotenství a poslední miminko. To třetí úplně utíká pod rukama a nestačím se ho nabažit. Takže třeba někdy do budoucna ještě přibude nějaký prcek... Jinak mezi holčičkama jsem taky samovolně potratila, byla jsem na revizi a otěhotněla jsem hned po první menstruaci a těhotenství bylo naprosto v pořádku. Ale radili mi počkat 3 měsíce.

loubelka
15. črc 2014

Ahoj holky,
mám dva kluky (12 a 7) a přemýšlíme s manželem ,že by jsme chtěli holčičku. Tak nevím zda to risknout a jít do třetího a s tím, že by to měl být zase kluk? Sice dneska je důležité, aby bylo zdravé, ale nevím jestli bych zvládla 3 teda 4 chlapi 🙂

annna79
15. črc 2014

@loubelka to jsem si říkala také mám 14 kluka a holce bude 10 . Při druhém těhotenství jsem si říkala musím si to užít to kopání do žeber bude naposledy .no a je mi 35 děti vyrostli a my jsme ,, sami" tak jsme se rozhodli, no ale potratila jsem dcera to též obrečela, že se těšila tak začneme nanovo a uvidíme zda se zadaří .

phoebe003
15. črc 2014

My zrovna třetí a poslední čekáme. Pokud máte zázemí a víte, že zvládnete uživit tři trpaslíky, tak šup do toho. My jsme plánovali začít až na jaře, ale zadařilo se nečekaně dřív. Tři děti jsem si vždycky přála a už se nemůžu dočkat toho posledního broučka 🙂 😉

smillingangell
15. črc 2014

Zrovna třetí mimčo čekáme 🙂 a jsme moc šťastní.Jen okolí na nás kouká jak an blázny je to zkrátka nad normu dnešní společnosti ale na to kašlu

davidjitka
15. črc 2014

@smillingangell Mě přijde, že v dnešní době už to až tak nad normu není...vždyť jen tady je tolik maminek co mají 3 i více dětí 🙂

orchidis
15. črc 2014

@davidjitka Já právě taky nechápu ty řeči o "téhle době". Na jednu stranu je to jasný - uživit víc dětí je mazec, nicméně u nás je naprosto běžný mít tři i čtyři děti. Povětšinou je tady mají dobře situované rodiny s rodiči vysokoškoláky 🙂. My jsme dost váhali a nakonec jsme se rozhodli, že třetí ano 🙂.

davidjitka
15. črc 2014

@orchidis Je pravde, že než jsem přišla na MK, tak mi přišlo jako sebevražda mít víc jak dvě děti. Ale když na to tak koukám, tak mi to teď přijde málo 😀. Čekáme první, ale manželovi jsem řekla, že pokud na to budeme mít psychicky, fyzicky a teda hlavně finančně, tak by mi tři asi nevadili. Jsem jedináček a vždycky jsem si sourozence přála. Ale i za dvě budu šťastná 🙂.

loubelka
15. črc 2014

@annna79 no tak držím palečky, at se to povede 🙂

michaela_2
6. srp 2014

@lovelylion já se zeptám stručně : jak dlouho se o miminko snažíš? od svých 20-21 let? Pokud ano, pak se předem omlouvám. Ale pokud jsi ten případ, kdy si žena až po 30 vzpomene, že by to vlastně chtělo dítě - což neber jako kritiku, je to tvůj život - ALE nenavážej se potom prosím do maminek, které mají názor že po 35 roku je těhotenství rizikovější. Protože to tak SKUTEČNĚ JE! a neznamená to, že v tomto věku žena nemůže porodit zdravé dítě, ale prostě je tam vyšší stupeň rizik.
Tak se tady nevztekej a zamiř do diskuze, která je ti bližší 😉

rebarborka1980
20. srp 2015

Dobrý večer všem.....chtěla bych radu a hlavně zkušenost trojnásobných maminek.Zvažuji zda mít či nemít třetí dítě.Mám dva syny 14 a 10let.Manžel by třetí dítko chtěl,kluci ne.A já bych chtěla,ale bojím se budoucnosti.Děkuji všem

rebarborka1980
20. srp 2015

@phoebe003 Ahoj tak to tady listuji ...jak staré máš dětičky a jak zvládáš tři?

evulina77
20. srp 2015

@rebarborka1980 jdi do toho, není na co čekat. Dá se to zvládnout 😀

maudn
20. srp 2015

My čekáme třetí, dle mě je to o tom hlavně jestli chceš ty, tvé menší dítko může mít věkově blíž parťáka. Taky dle velikosti bytu (předpokládám, že nemáte jednopokojac), o penězích to dle mě není, člověk dovede žít skromně a nemusí stradat... Takže hlavně jestli chceš "větší " rodinu nebo ti stačí dvě a jak to sama cítíš

rebarborka1980
20. srp 2015

@maudn A kolik máš dětí ty? Oni se vě mě ty pocity melou jako v mlýně :-O

rebarborka1980
20. srp 2015

@annna79 Ahoj reaguji na tvůj příspěvek jak to dopadlo s třetím mimčem?

katerinap1978
20. srp 2015

My máme tři dětičky. Původně byly v plánu jen dvě, ale po letech jsem hlavně já zatoužila po třetím 🙂. Muže jsem přemlouvala dlouho, navíc nebylo vše s početím růžovoučké (jukni na můj článek), ale povedlo se a já jsem ta nejšťastnější máma na světě 🙂. Jdi do toho a nikdy nebudeš litovat, to mi věř 🙂.

maudn
20. srp 2015

@rebarborka1980 čekám třetí, tři jsme plánovali před svatbou, po porodu druhého mi přišlo moc i to, ale to byl takový šok, máme malé rozestupy. řekla bych, že jestli se to v tobě mele, tak bys do toho šla, ale nejsi si jistá, možná si sepis, co ti to další dítko přinese, co ti zas "vezme " schov si to a zkus si za nějakou dobu o tom znovu popřemýšlet

zuzineckah
20. srp 2015

@rebarborka1980 me je cerstve 36 a prave jsme vlitli na 3. 😀 tak uvidíme, ovulaci nesleduji, nechavame tomu volny prubeh. 😉 doteď se darilo napoprve, tak snad i ted to pujde 🙂
Mame 13letou dceru a 28m syna. 3. dite chce hlavne manžel, ja jsem puvodne nechtela, ale ukecal me 😀 😀

rebarborka1980
20. srp 2015

@zuzineckah Jůůůů to je hezké a,že to ty chlapy umí to ukecávání 😀 .Já se právě bojím i těch věkových rozdílů u dětí.Kluci o dalším sourozenci nechtějí ani slyšet ☹

pettrus
20. srp 2015

Mě je 34 a čekám čtvrté.Dlouho jsem se rozhodovala zda do toho jít ale nakonec jsem strašně ráda a i děti jsou nadšené a těší se.Doma mám 11,7 a 3 roky 🙂

zuzineckah
21. srp 2015

@rebarborka1980 dcera si sourozence moc přála, ale je to holka a hlavně byla sama. Tvoji kluci už jsou "smečka" a o malého vetřelce nestojí 😅 Ale myslím, že když se prcek narodí, tak změknou. A ty máš obavy o reakci kluků, nebo co tě plaší na té budoucnosti?