Mít třetí dítě, ano či ne?

kamaradicek
31. črc 2012

Mám na vás všechny dotaz🙂 Zajímalo by mě, zda-li kdyby jste měli dvě malé děti (např. 2, 4 let) a znovu by jste ''neočekávaně'' otěhotněli, jestli by jste byli schopné jít na potrat a nebo by potrat nepřicházel v úvahu. ( situace - vdaná, manželství ok, bez velkých finančních problémů -klasická rodina). Já osobně bych nikdy na potrat nešla, ale setkala jsem se s názorem, že 2 děti jsou na dnešní dobu už velký luksus...děkuji za názory, ať jsou jakékoliv

mataharyy
27. čer 2013

Jestli jsou dvě děti na "dnešní dobu" velkým luxusem, tak to jsme extra luxusní rodina 😎 A to když bude vše v pohodě bych chtěla ještě čtvrté 😵
Na potrat bych nešla, abych volila tuto variantu muselo by to být z velmi vážných důvodů a spíše zdravotních, než jiných 😉

zuzik22
27. čer 2013

Nejsme zrovna bohatí...1 dítě ( 1rok) hypotéka + rekonstrukce domu, takže peníze se jen vypaří, ale rádi bychom min. 3 děti a kdyby bylo čtvrté, rozhodně bych na potrat nešla, manžel by taky byl proti. 🙂

ajuska245
11. zář 2013

Ahoj maminky, jak to tady tak pěkně čtu taky by z vás nešla na potrat žádná nešla. Má spustu kamrádek které mají 3 děti, a říkají rozdíl když má jedno a pak dvě trochu to pozná , ale to třetí se už stratí. Vždycky ta svá maminka uživí nějak ty své dti, Já mám 2 zdrav kloučky a do třetího bych šla, ale a dýl. přjeme si holku. Když člověk vaří nevaří přesně na naběračky aby měl každý přesně vždycky zbyde, v ledničce se vždycky najde něco navíc.. tay nejsme nějak bohaty , splacíme taky hypoteku. Oblečení děti podědí, dostanete něco. Já to vidím u nás, už máme spoustu krámu hraček a přibejva. Moje doktorka říká to není o věcech jestli díte má značkové oblečení a spoustu hraček , ale o tem jakou dáte tomu dítěti dáte lásku. Nějak bylo nějak bude, podívejte se zpátky, jaká byla dřív doba a jaká je dnes. Je všechno dražší, ale oblečky se dají sehnat na internetu za pár kaček. Já bych na potrat taky nešla podle komplikací, čekala jsme ted s posledním dvojčatka a jedno jsme potratily. Obě těhu jsme měla s komplikacemi, ležení a udržovaní. Mám kamarádku ktera čeká na miminko už 10 let, a pořád nic hlavně že jsou děti zdravé co víc si mužeme řát, aspon je veselo doma . Je to hezky když je větší rodina 🙂

lenik750
19. zář 2013

Mám tři dcerky..nejstarší je 13let tu mám s bývalým manželem..dále 2letou a 4měsíční se současným manželem 🙂 a kdybych mohla..šla bych ještě do čtvrtého dítka.. 😀. A také máme hypotéku na 30let a spoustu výdajů..ale tři děti zvládáme. Ale kdybych zjistila že jsem těhotná..tak vím, že bychom to také zvládli ;)

vladla
19. zář 2013

Mám tři holky a jsem neskutečně šťastná!! 😉
Jsme průměrná rodina s domečkem,hypotékou a půjčkou.
Nejezdíme v luxusním fáru a nespíme v saténu,takže se to zvládnout dá!!! 😀 😀

yildiz
19. zář 2013

Jsem - jsme na to podobne jako vladla - mam dve deti skoro 16 let a 15mes - holky - a cekame treti / snad taky holka ? 😀/ kazdopadne taky mame hyposku, pujcku - navic starsi zacala chodit na stredni a to se penizky jen a jen sypou jelikoz - jezdectvi zrovna neni drahy konicek ale drahy kun 😀 / kazdopadne se to proste zvladne a myslim, ze zvladneme ! Musime ...a chceme ...my deticky chteli - kazdopadne starsi dceru mam z minulosti a s manzou cekame spolecne druhe .../ jeste poznamka - jen tak mimo ohledne obleceni ..mam rada hezke obleceni priznam se ze i znackovejsi - ale na bazarkach se daji sehnat super kousky a za opravdu malo penizku ! / takze i tohle se da zvladnout navic holky po sobe hodne podedi .... na ctvrte se uz nechystame preci jen uz taky nejsem nejmladsi 😀 ale kdyby se tak stalo, nejak opravdu necekane, neplanovane ..asi bych asi na potrat nesla ...ale tezko rici ....

elgreco
19. zář 2013

My máme dvě děti 5 a 1,5 roku a plánujeme třetí. Finančně je to určitě náročnější, ale nejdůležitější je zdravíčko a to že se máme. Dítě je dar.

marusek333
19. zář 2013

Hezky den,jsem tady nova,tak snad zapadnu dobre mezi vas... 🙂 ja mam tri deticky " tri holcicky " temer 6.letou Kristynku , 2,5 letou Adelku a trimescni Terezku 🙂

jarcastudenkova
27. lis 2013

ahoj holky chci se zeptat zda je dobre mít treti dite mam dve deti presne po roce narodili se my presne ve stejnej den akorat o pul hodiny a tet cekame treti newim jak to vypada kdo ma stim zkusenosti prosim dejte mi vedet o vsem diky

teddysek
12. led 2014

My máme 3 syny. 9, 4 a 2 měsíce. Všechny jsem je moc chtěla. 🙂 Ten poslední je neplánovaný a moc jsme si přáli holčičku. 😒 Ale narodil se krátce před mými 40. narozeninami a jsem do něj zamilovaná. 😅 Bráškové jsou štěstím bez sebe a manžel je také velice rád. Nejvíc nám dává zabrat prostřední. Má vzdorovité období a dost často je to u nás na skřípění zubů. První téměř 2 měsíce jsem byla opravdu vyřízená. Teď už si to začíná sedat. Je pro mě stále ještě obtížné je časově sladit 😠 a stíhat školku, kroužky a hlavně neusínat večer u pohádek. Jsem zvědavá jaké to bude až půjde do školy ten prostřední a nejstarší na druhý stupeň. Ale jsem přesvědčená, že když to zvládli ostatní, my to dáme taky. 😉

glimmer
12. led 2014

kdyby bylo vše ok ... fungující rodina, vcelku dobré fin, zajištění ... tak bych do třetího šla ... my plánujeme ještě třetí ... tak mluvím za sebe.

klaire22
12. led 2014

Pokud to tak člověk cítí, rozhodně bych do třetího šla. Můj sen je mít tři děti, takže já doufám, že budu mít velkou rodinu 🙂

elisa1306
22. led 2014

Čau všichni , já jsem na interrupci byla měla jsem 25 a s partnerem jsem byla jen měsíc a ještě
Žil v cizině , rozhodli jsme se tak a myslím, ze to byla správná volba nelituji toho. S přítelem jsem doteď
A máme krásné 2 děti holcicka 5 let a kluk 4 rozdíl 18 měsíců a aby toho nebylo málo
Před dvěma dny jsem si dělala test a ejhle je pozitivni🙂 , takže nás bude zřejmě nekdy v záři o jednoho
Víc , přítel to bere super chce mít moc děti no a já ? Když zvládneme 2 zvládneme i 3 🙂

leni84
22. led 2014

Ahoj, já mám zatím jen jedno dítě a druhé na cestě, ale s manželem bychom si tři děti přáli, takže já jednou budu za tři děti ráda. Vždycky jsem chtěla aspoň dvě, nejlépe tři. Co se týká potratu, tak v tomhle máme s manželem jasno..nikdy bych na něj nešla. Mám pochopení pro lidi, kteří to udělají v nějaké tíživé životní situaci - neodsuzuji je, ale jít na potrat jen k vůli tomu, že se mi zrovna další dítě nehodí, bez nějakého vážného důvodu, tak to mi osobně přijde dost hrozný..

janina419
12. únor 2014

ahoj tak my máme dva kluky 7 a 4 a chceme třetí doufám, že to bude holčička

kikimaruska
12. únor 2014

My máme nyní kluky 1 rok a 6 let a do dvou let pokud bude situace ok bychom zkusili do třetice tu holčičku...jinak kdybychom neplánovali, máme samozřejmě jištění v podobě antikoncepce, celkově ale pokud můj zrd.stav dovolí a stalo by se neplánovaně a mimi by bylo v pořádku, na potrat bych nešla.

benl13
22. únor 2014

já osobně ted nad třetím hodně přemýšlím, a stále váhám, moc bych si třetí přála, ale zároven mám taky obavu, že dvě jsou už dostačující ažaž

broskvicka6791
3. bře 2014

Tak my jsme měli 2 kluky 4,5 a 2 roky a další už jsem neplánovali. No a najednou jsem nedostala MS a další dítě na cestě. Hodně jsem zvažovala jak to všechno zvládneme, ale prostě jsem to dítko nedokázala dát jen tak pryč. No a máme naprosto úúúžasnou holčičku, která je pro mě dítetem za odměnu. Minulý týden jí byl rok a je to prostě skvělé a krásné dítě. Říkám si, že nás asi Pán Bůh odměnil, že jsme si jí nechali. Klucí jí mají moc rádi i když mají občas výhrady, protože jim bourá dráhy a bere auta.
Rodina byla hodně proti, ale teď všichni slintaj, protože je to jediná vnučka.
Finančně to zvládáme, trošku jsme začali hlídat rozpočet a přidali si práci a nějak to jde.
Já bych rozhodně neměnila a znovu bych se rozhodla stejně🙂 Takže za mě nechat a jít do toho. Nějak to 3. dítko tu rodinu obohatí🙂

annna79
3. čer 2014

Já mám skoro 14 kluka a 10 letou holčinu .Bude mi 35 a chceme miminko.Tak nějak je nám smutno.Taky jsem řešila finanční situaci , zda to zvládneme.Syn půjde za rok na technickou školu tak nějaká koruna na víc padne a dcera chodi do taneční skupiny a zumbu.Synův kroužek již příští rok nebude, jelikož prý končí .Hrál šachy a je v kraji nejlepší,ale nutit ho nechci to nemá cenu vyhazovat peníze,když to nechce .Nějaky dluh taky máme,ale do dvou let bude splacený.Tak doufám že to zvládneme, musíme a nějakou korunu našetřenou máme . A pak jsem obǎlkový typ tak když vím,že na něco potřeba peníze tak dávám určitou ćástku do obálky.Třeba na dovču se třetím budu šetřit dva roky,ale nebude to tak bolet jako bych dávala najednou.

jesterka09
25. zář 2014

Já bych na potrat také nešla, za momentální situace bych si i dokonce přála, aby nějaká ta "nehoda" potkala i nás 😀 😀 ale třetí dítko plánujeme 🙂