Mnohodětná rodina, je tu někdo s více dětmi?

mamaxxl
13. srp 2013

Ahoj je tu někdo s více dětmi ?

ela2
8. lis 2014

@polaks hm, to jo, většinou ti co soudí, berou děti jako přítěž, většinou to jsou starší lidi teda. Když se ted zamyslím, tak s mladými většinou dobře pokecáme. Ti starší to jsou většinou 3 typy:
opuštění dětmi - děti se o ně nestarají, kolikrát nepřijedou ani na vánoce.
žijící s dětmi - děti mají víc jak 30 roků, nemají partnery, nemají vlastní bydlení, některé děti mají dokonce dluhy, kde se podívají.
starající se o vnoučata nad jejich rámec - jejich rodiče, tedy jejich děti, jsou alkoholici nebo fetáci, nadělali si i víc jak jedno dítě, neví ani s kým, děti jsou doma bud sami, nebo tedy s těmi prarodiči.
pak tito lidé soudí podle sebe a je logické, že nepřipustí větší počet narozených dětí v rodině.

ela2
8. lis 2014

@orchidis hele, já když měla ještě jen 2 děti, tak jsem si vůbec nic nepřipouštěla. To ještě nebylo takových poznámek. Když se narodila třetí, tak už jsem to nesla hůř, ale ještě jsem o tom vtipkovala. Ted ale když jsem těhu se čtvrtým, tak mně to dost bere. A vylévám se jen tady na koníkovi. Tento měsíc se stěhujeme. do baráčku. budu tam mít mamku (v samostatném přístavku). Tak se hodím víc do klidu, mamka bude ve svém živlu, bude mít konečně zase zahrádku a konečně si pořádně užije vnoučat, bude mít v důchodu zase nápln. A já se snad budu moci alespon na pár hodin vydat mezi lidi (do práce). 🙂

marton
8. lis 2014

@ela2 no to ne!!To je šílený co píšeš 😠 .To jsou fakt lidi takový dementi,že se setkáváš s takovýma názorama?Co koho opravňuje hodnotit,kritizovat,radit.Nedivím se ti,že jsi pak smutná,ale to oni jsou omezenci.Omlouvám se,za výrazy,ale už dlouho mě nic takhle nevytočilo 😒 .

orchidis
9. lis 2014

@ela2 No vidíš, to je skvělé 🙂! Asi je toho prostě jen hodně a těhuhormony dělaj svoje. Lidi jsou, jací jsou, to nezměníme 🙂. Ale můžem se odhodlat, zapracovat na sobě a žít si svůj život - uvědoměle a šťastně a nenechat si jej ničit blbýma pindama 🙂.

Krásnou neděli přeji 🙂.

ela2
9. lis 2014

@marton spíš jsme ve špatné lokalitě. 😒 je to velké sídliště a mnoho opuštěných důchodců. viz o komentář výše. Mladé rodiny s dětmi, nejsou v naprosté většině děti těchto důchodců. A tyhle rodiny většinou kecy nemají (pátrám v paměti a vzpomněla jsem si tak na dvě holky) , mají většinou dost svých starostí.
Tihle důchodci už nikomu nevěří, jsou plní předsudků, zklamaní životem a mnohdy i vlastními dětmi, proto už nemají sílu představit si, že někde to třeba funguje jinak.
Chodím (no spíš chodila jsem, protože ty 2 starší už jsou ve školce) tu s dětmi po sídlišti a většinou než dojdu ke hřišti, uplyne i hodina, protože se tuhle zastavím s paní, pak tam s tou paní, které venčí pejsky a povídáme si, o nich, o jejich dětech, jak se mají a někdy přijde i slovo na sousedy, které neznám, a na jejich příběhy, teda holky, některý ty příběhy jsou těžko uvěřitelné. Já se snažím ty lidi chápat, vcítit se do jejich situace a cítím se bezmocně. Každopádně když náhodou zase někdo "střílí" u mého boku, vždycky mne to zamrzí, zaskočí, naštve.
Ale tak zase nejsou všichni důchodci takoví, to ne. Někteří jsou opravdu velice smutní, stýská se jim po dětech, které jsou třeba v zahraničí a oni tu zůstali opuštění. Někteří už berou moje děti i jako svoje vnoučátka, vidí jak rostou, laškují s nimi, a občas něco i dostaneme. 😵 třeba domácí marmeládu, ovoce ze zahrádky, domácí vajíčka (z chalupy), mám tu pár takových, kteří mne překvapí v 9 večer v pyžamu a takový košík ovoce z přízně darovaný se prostě nemůže odmítnout. Já jim pak druhý den něco cpu, zvu je na kávu, na buchtu, a oni že mají cukrovku a různé jiné výmluvy at si to nechám pro děti a tak, no. ... 😵
Pro ně je prý dostatečnou odměnou, když s nimi prohodím pár vět na ulici a když se potěší s dětmi.
My si ted bereme k sobě do baráčku moji mamku, letos na jaře ji zemřel manžel (byli spolu asi 10 let) a mne je líto ji nechávat 70km od nás samotnou. Tak to bude další dítě do rodiny. 🙂

numerenka
23. lis 2014

Ahoj, máme tři holčičky a letos v červenci se nám nevydařilo čtvrté těhu ( v 10tt jsem potratila). Já bych další miminko ještě chtěla, ale manžel mi argumentuje, že už nikdy nechce zažít tu situaci, kdy mi volal záchranku a já v bolestech krvácela. Prozatím nevím, jak ho přesvědčit, že se to zvládne...jelikož nejsem schopna nic zaručit. Všechny tři těhotenství i porody jsem měla bez komplikací. Kdyby jste některá měla dobrý argument jak manžela přesvědčit, tak sem s ním 🙂
My také bydlíme v bytě (4+kk) na okraji města, sousedy máme skvělé...vždy se na děti smějí a říkají : ,,Kdy bude chlapeček,,...beru to s humorem 🙂 Jedinou negativní reakci mám od tchýně, která mi řekla, že více dětí hlídat nebude...nevadí, děti hlídá jen 1xdo měsíce...většinou pohlídají naši, když k nim přijedeme a vyhánějí nás s manželem na večeři apod. 🙂
Holky májí každá 1xtýdně kurz plavání, starší výtvarný kroužek ve škole, a prostřední gymnastiku. Není to nijak náročné a dá se to zvládnout.
Děti jsou můj život...nejvíc mám ráda chvíle, kdy všichni sedíme u velkého stolu a povídáme si, hrajeme hry apod. 🙂

kettynka1234
23. lis 2014

Ahojky, máme 4 dětičky ( dva kluky 12 a 9 let a dvojčátka (chlapeček a holčička) mají 3 roky 🙂

ludovika6
24. lis 2014

@numerenka Je mi líto, že ti to se čtvrťátkem nevyšlo ☹. Stalo se mi něco podobného taky při čtvrtém těhotenství (ale u nás to bylo pátě, protože třetí těhotenství byla dvojčata). Moc jsem páté děťátko chtěla. Přišla jsem o něj zcela nečekaně v 7tt. Právě v den, kdy se švagrové narodil první syn.
Ale právě mně manžel už při příjmu na revizi musel slíbit, že to další mimi prostě bude 🙂 A tak jsem to neprožívala tak těžce, prostě jsme si řekla, že bylo něco v nepořádku a příroda to vyřešila...
A protože jsme jinak měli doma čtyři zdravé děti, doktoři taky říkali, že se to prostě stává, ani jsem se moc nebála a další prtě přišlo téměř vzápětí 😉 .
Navíc většina mých kamarádek, která má víc dětí, opravdu taky prožila aspoň jednou (i dvakrát) něco podobného. Vznik a vývoj života je něco hodně složitého.
V tvém případě bych si opravdu nedělala zbytečné starosti, důležitější je jestli to další mimi opravdu chcete a jste ochotní oba s manželem do toho jít.
Mít děti je ostatně rizikové vždycky, ať jsou ještě v bříšku nebo už na světě. Ale bez toho to prostě nejde a výsledky stojí za to 😀.

jituneli
2. pro 2014

@numerenka Ahoj, zrovna jsem si přečetla tvůj komentář a musím sem taky napsat, neboť jsem před čtrnácti dny musela na přerušení v 17tt se svým čtvrtým díťátkem, nebylo tedy plánované, ale milované bylo a moc. Taky přemýšlím, zda jít do toho znovu, když už svoje tři krásné dětičky doma mám, ale už jsem si zvykla na ten pocit, že mám čtyři děti a teď mi prostě to jedno chybí. Naše malá holčička měla Edwardsův syndrom s mnoha znaky neslučitelnými se životem, nedožila by se asi ani porodu, doktor říká, že vzhledem k tomu, že máme všechny děti zdravé, nebude to genetické zatížení, prostě jen se to bohužel stalo. Takže já bych nejspíš do toho znovu šla, nevím co manžel, ještě jsem se neptala.

jituneli
2. pro 2014

Když tu čtu příspěvky od zasloužilých vícemaminek, jak jsou spokojené, že mají tolik dětiček, je to nádhera🙂A nabíjí to energií. Tak jim všem děkuji, protože kolem sebe moc vícemaminek nemám.

verusky
4. pro 2014

@ela2 elus, tak to je teda sila, jak se dovedou na sidlisti chovat, ja jsem teda hrda, ze mam deti a pokud by nekdo rekl neco nepekneho (mohu neco jen citit, ale nikdo si nikdy netroufl), asi opacim necim nehezkym (nedovedu si predstavit, ale treba deti jsou dar a ma-li clovek spravne zivotni hodnoty, bude je vitat a skarede se podivam).
muj tata je ze ctyr deti. jeden sourozenec nema jedine vnouce, dalsi ma dva, dalsi dva a muj tata ma deset. to myslim hovori za to, jak kdo co v zivote zvladl, predal... (jsou jako rodina trosku rozhadani a tata je nejstarsi a dost mu vycitaji nejake zalezitosti z mladi, za ktere on nemuze, no chyta po zemrelych rodicich jako nejstarsi nejakou zlobu).
takze drzim palce, at se pekne odstehujete a at jste s detma stastni 🙂 pekne tehotenstvi 🙂 taky se snad dockam 🙂

orchidis
5. pro 2014

Holky, jak jste řešily plánování čtvrtého dítěte? Oznamovali jste předem okolí, aby to stihli vstřebat a zvykli si na to, nebo jste to prostě oznámili jako fakt třeba až ve 4. měsíci? A jaký byly reakce?

polaks
10. pro 2014

@orchidis Nikomu sme nič nevraveli,mojím rodičom som po narodení tretieho povedala,že ešte jedno časom bude,naplánované sme mali až na rok 2016,ale pár vecí sa zvrtlo a rozhodli sme sa,že začneme už teraz.No ostatných chceme postaviť až pred hotovú vec,aby nemali zbytočne blbé reči.Už teraz vidím,ako budú všetci okrem mojích rodičov prevraciať oči. Ale je to naša vec koľko detí budeme mať,staráme sa o ne len my,nikto nám deti nemusí chovať,takže každého je do toho prd,či ich budeme mať 4 alebo 10.

jituneli
11. pro 2014

My jsme zase všem nahlásili dopředu, že budeme mít tři děti, když se neplánovaně povedlo čtvrté, svému taťkovi, sestře a sestřenici jsem to řekla hned, mamce jsem se bála jako malá, předvídala jsem reakci, nespletla jsem se, můj muž to rodičům nechtěl říct kvůli povídačkám, co by poslouchal, nakonec to dopadlo všechno špatně, mimi odešlo v 17tt. Teď bych si ho přála moc, to naše čtvrťátko. 😢

skavenka
12. pro 2014

V brisku neplanovane nosim tretiho potomka, no neplanovane,my ho chteli jen krapet pozdeji. A jak tu ctu tu silene reakce okoli je mi z toho smutno. U nas to vi jen rodina, z muzove strany byl malinko sok,pocatecni obavy, ,ale radost maji. Ale co jsme si vslechla od vlastni mamky skoda mluvit, ale snad se s t im smiri. Osobne si myslim,ze uzivit treti dite neni tak narocne, v dnesni dobe vecnych vyprodeju a slev na cokoliv je obleceni benzou spotrebni veci,kdy kazdemu ditku muze clovek doprat i nove tricko a botky. Jídlo tak pokud je maminka sikovna umi navarit ,tak aby se najedli vsichni a pochutali si,jasne asi sen ebude chodit kazdy den do restaurace a nebudu vyvarovat kazdy den,ale to nedelam ani ted. Takze si nemyslim,ze je rodina s vice detmi nenormalni . Plno zenam deti naplnuji zivot a citi to jako sve poslani. Nerikam jsou dny kdy to mam s detmi narocne skrz tehotenstvi je mi porad zle,ale nevymenila bych nic z toho ,takze vsem snazilkam o dalsi a dalsi deti preji plno elanu a uspechu a tem co uz vetsi tlupu maji at si vsichni ti zavisti pomluvaci hrknou do kalhot jsme maminky chceme mit deti milujeme je a samy vime co jim muzeme nebidnout 🙂

lucaz
15. čer 2015

Zdravím všechny maminky. Jsem zatím v očekávání (zatím🙂 ) třetího, tak jsem ještě moc nepatřím, ale nedalo mi to nenakouknout a moc děkuji za to, že jsem vám mohla trochu nahlédnout do soukromí. Nikdy bych nečekala, že s ani nenarozeným teprve třetím dítkem si budu občas připadat jak exot... Jsou milé reakce, nejčastěji jsou hodně rozpačité... ale překvapují mě reakce jako např.: "ALe to už nebylo plánovaný, ne?!" (to teda bylo!!!), nebo opovržlivě "a kolik jich ještě jako hodláte mít?" "a kdo vám ty děti jako bude živit - to jde z našich daní.." a takový jako vy maj jako jezdit zadarmo, když s tim kočárem zaberete 3x víc místa?!" (škoda na tohle reagovat), apod.
Přitom 3, to mi prostě nepřijde ještě nijak moc!
Tak jen děkuji, za ujištění že 3 nejsou moc a že vše se dá zvládnout... máte můj obdiv a podporu hodněčetné maminky!

anansie40
16. čer 2015

@lucaz Nezbývá, než se psychicky obrnit a každou hloupou narážku na počet dětí brát jako posílení své vlastní osobnosti a hrdosti a postupně se vypracovat na úroveň zenového klidu 😉 U nás to druhé dítě byly dvojčata, takže z jednoho rovnou tři. Teď už jsou velcí a samostatní, ale dodneška nechápu, jak jsem ty začátky mohla zvládnout - a zvládla jsem. Dneska je to už s nimi celkem "veget" a tak se nebráním ještě čtvrtému 😀 Tři ještě zdaleka prostě nejsou moc!! Ale jak pro koho, že? 😉 Jak vidno, někteří ten počet nezvládají ani teoreticky při pohledu na nás "vícečetné" a to se jich to vůbec netýká 🙂 Bohužel omezenost je masová a my jsme spíš výjimečné menšinové kusy. Takže hlavu vzhůru a žijme si své životy 🙂

julietta111
16. čer 2015

@lucaz Máme tři a končíme a taky často slyším to jsou všechny vaše a proč když máte páreček....? Nebo taky názor, že máme asi hodně peněz když máme tři děti. Odpovídám že máme, co na to má člověk říct🙂
Ale jsou i pozitivní reakce. A hlavně je mi to jedno, mám kamarádky co mají jedno dítě, já jim do toho taky nemluvim a pak i dost kamarádek co mají tři děti. Je to fofr, nejmladšímu je 9 měsíců a poslední rok se na nás lepí hodně zdravotních problémů. Nejdřív měl muž vážnou nemoc a já před měsícem akutní apendicitidu, ale neměnila bych je to super🙂 Přeju klidné těhotenství a zdravé mimi🙂

lucaz
16. čer 2015

děkuji za reakce - no, na to jsem zapomněla-to slýchám taky, že když máme páreček, ...
Ono vlastně už v porodnici před druhým porodem..-první byla sekcí, tak když jsem řekla, že druhé jestli tomu nic nebrání, tak jsem pro normální porod, pro možnost dalšího těhotenství, tak to vždycky bylo: vy chcete další??!
nebo teď-to mě pobavilo...při registraci v porodnici...odhadla můj věk a : vy jste u nás asi ještě nebyla, že?...ale jo, byla- už dvakrát.. 😀 (v dnešní době jsem holt asi ve svých 30 ve věku spíš prvorodiček, no..)

jirkonos
17. čer 2015

Takovejch hladovců ti toho musí sníst. Co by jste řekli bramborové dietě http://brambory-recepty.blogspot.cz/ ať ti vaši milánkové spokojeně odfukují.

maminecka6
23. kvě 2019

Ahoj zdravím všechny koukám že nejsem sama co má více deticek.Ted mám velké přemýšlení zjistila jsem že jsem těhotná a cekame 6 Mimi ale jsem ještě vrozmezi kdy může být interupce je neplanovane.Bojim se reakci lidi jak na mě budou koukat že v dnešní době cekam 6dite.Deti mám 18,12,8,6,4 nevím jak se rozhodnout z jedné strany je to hezké a z další obavy.