Mnohodětná rodina, je tu někdo s více dětmi?

mamaxxl
13. srp 2013

Ahoj je tu někdo s více dětmi ?

elgreco
13. srp 2013

Mrkni se do ostatnich diskuzí, je nás tu hodně, co máme nebo plánujeme více dětí 😉 .

mamaxxl
autor
13. srp 2013

popravdě se tu zatím moc nevyznám 🙂

mamaxxl
autor
14. srp 2013

Koukám,že se nikdo neozval. 😒

jana7910
14. srp 2013

ahojky já doma 4 a čekáme 5té.

mataharyy
14. srp 2013

Tady je lidí co mají velkou rodinu... Tedy tak otázka je, co považuješ za mnoho?? 😀

mamaxxl
autor
14. srp 2013

@jana7910 jé super ,my máme 6 dětí

mamaxxl
autor
14. srp 2013

@mataharyy víc jak 3 ? 😀

marton
14. srp 2013

@mataharyy tak to máš smůlu 😀 .

berenika39
14. srp 2013

@mamaxxl tak to je super, jak jsou velké?

mataharyy
14. srp 2013

@mamaxxl No a jsem v kýblu 😎
@marton To se ti to machruje co, když jsi to vzala rovnou po dvou 😀 😀

mamaxxl
autor
14. srp 2013

@berenika39 18 kluk,14 kluk ,12 holka,9 holka,6 holka a 4 holka 😀

mamaxxl
autor
14. srp 2013

@mataharyy tak i tři 😀

berenika39
14. srp 2013

@mamaxxl jistě.

mataharyy
14. srp 2013

@mamaxxl Tak to jsem ráda 😀 Hádám ještě skóre napravíme 😀 😀

ajinkamaminka28
24. zář 2013

Já všechny zdravím,my máme 5 dětiček 🙂

iwn
7. led 2014

Tak koukám,že nejsem sama co má více dětí....já jsem v očekávání pátého potomka a moc se na to těšíme,jelikož máme 4 holky doma ve věku 18-15-10-7 ...... a dnes mě bylo řečeno na ultrazvuku,že tam je konečně chlapeček 🙂

jetynka
12. led 2014

@iwn Jéjeee páté dítko, mooooc gratuluju!!!
Holky chci se zeptat jak vaše děti přijímali postupně sourozence???My zvažujeme ještě jedno dítko, ale nevím jak to příjmou naše tři děti ( 6, 4 a 2 roky), jestli se jim nezmění chování k sobě samým a k nám. mám strach aby jim tím třeba neublížila, jestli mi rozumíte?

ludovika6
16. led 2014

@jetynka Tak to je asi v každé rodině trochu jiné. Hodně záleží na povahách dětí, věkových rozdílech, na tom, jak si vzájemně "sednou".
U nás dalšího sourozence vzali vždycky moc fajn, až překvapivě, moc se těšili. Asi to bylo ale dáno i okolím, máme hodně kamarádů s více dětmi (čtyři jsou tak standart). Takže ostatní záviděli a naši byli pyšní. Což asi není úplně běžné, lidé se podivují i třem dětem, že.
Celkově se situace mezi dětmi určitě změnila, hlavně pro to dříve nejmladší dítě. Už není benjamínek, ale normální sourozenec 😉 . O něco přišel i když zároveň v něčem povýšil. Je to trochu náročné pro právě ty prostřední, musím na to dost myslet, abych nezapomínala 😒 .
Výhoda je v tom, že čím více sourozenců, tím více máte možností střídat koalice. U nás to tak aspoň funguje. Není žádná dvojka, co by se vyloženě nesnášela a malého milují všichni 😀 .

jetynka
17. led 2014

@ludovika6 To je krásné, díky moc za příspěvek. U nás děti vzaly třetího sourozence právě úplně v pohodě, protože tak byli vychováni a jsem ji za to dneska moc vděčná, protože málokteří sourozenci mají mezi sebou tak krásný vztah jako oni. A my máme právě kamarády standard dvě děti, u nás v obci jsou rodiny s více dětmi, ale nějak se nestýkáme ☹. Já to stejně beru tak, že když si miminko bude chtít k nám najít cestu, tak ji stejně najde a když ne tak ne 🙂

ludva
17. led 2014

@ludovika6 Ahoj, my máme JEN tři kousky a další už neplánujeme, ale měli jsme mít to poslední dříve a nebo ještě jedno, protože Matesovi sourozenec chybí jako sůl....

kzdenka
13. kvě 2014

Ahoj,mám 7 dětí 😀

ireeeeen
13. kvě 2014

Ahoj mam tri, pro me az az kdyz tak ctu co pisete tak sakra malo. 5 letou slecnu a rocni dvojcata.

avokis
26. kvě 2014

ahoj já mám 3 (11,4,2) a čtvrtý na cestě a je fajn že je tu tolik žen s více dětmi ,já si občas začínám připadat jak cvok kdykoli někomu odpovím na otázku kolikáté už to je ,někteří obrací oči v sloup jiní se s hrůzou ptají zda je to už naše poslední jako by na větší rodině bylo něco nenormálního .Stává se vám to taky?

polaks
7. lis 2014

@avokis ahoj,tiež si občas pripadám ako z inej planéty.Máme tri detičky 8,4,3, a práve sa snažíme o ďalšie. Všetci na mňa pozerajú ako na blázna,keĎ idem s troma detičkami do mesta,a ešte k tomu sú tí dvaja malí rovnako veľkí,obliekam ich do rovnakého oblečenia a všetci si myslia,že sú dvojčata. A keď niekomu poviem,že ešte jedno plánujeme,tak sa všetci chytajú za hlavu.NAjviac neznášam vetu: Toľko detí v dnešnej dobe!!! V akej dobe?? Veď ľudia nikdy predtým nemali toľko vecí a možností,koľko máme dnes,auto,doktor na každom kroku,obchodov na výber.Kedysi ľudia nemali nič a aj tak mali veľa detí a boli šťastní,keĎ potrebovali ísť k doktorovi,museli zapriahnúť koňa a voz a ísť aj dva dni za doktorom. DNes sadneme do auta či MHD a do 15 minút sme všade,kde nutne potrebujeme! TAk aká zlá doba??

kamilaz78
7. lis 2014

@polaks Taky jsem párkrát už slyšela větu, že v dnešní době 3 děti je moc nebo někdo říkal přímo bláznovství .

morgaine
7. lis 2014

Ahoj,tak sem asi patřím a je tady takových mamin opravdu spousta.,My jsme plánovali1-2děti,ale tak nějak nás to rodičovství nadchlo 😀 Je to teda mazec,máme se co otáčet a bydlíme hodně skromně.Ale i tak i teď to čtvrté bylo v plánu..prostě chceme a snad je všechny dobře vychováme.To je hlavní.Další už asi nebude,čtyři budou stačit,ještě nejsem ani v půlce těhu a je to už znát-je mi 39let.Mám jen jednoho školáčka,jinak mladší do školky zatím nechodí.Sousedka mi zrovna včera říkala proč taky?? Vždyť máte školku doma 😀 Já to beru s humorem,jsem šťastná,že je mám a moc se těšíme na mimčo.Zase se pozmění hierarchie tady 😀 Je to zajímavý. 😅 😀

ela2
7. lis 2014

Ahojky, jdu si také postesknout. ☹ vlastně vše podstatné už psala @polaks. Bydlíme na sídlišti. Nastěhovali jsme se sem jako "naplavenina" před asi 8 lety. Chodili jsme od rána do večera do práce a sídliště jsem začala poznávat vlastně až s kočárkem. Žijí tu hlavně důchodci se spoustou psů a matky samoživitelky. Vypadám jako exot. Ještě jsem nepotkala člověka, který by sdílel mé nadšení. Nejdříve jsem pohoršila tím, že jsem druhé porodila 16,5 měsíce po prvním. Prý to je až moc brzo, a že péči o děti nezvládnu. Pak jsem otěhotněla potřetí. Každý kroutil nevěřícně hlavou a začali povídačky - neznámé ženy co kolem mne prošly, jen utrousily - bože 3 děti, asi mají hodně peněz, kdyby je radši dali potřebným, bože 3 děti, ta ženská asi moc rozumu nepobrala, rodí je jak cikány anebo ještě horší, přestaň rodit, už tě nechci živit ze svých daní! Musím poznamenat, že se vždy ohradím co nejslušněji umím, protože mám sebou děti. Ale přijdu domů a většinou to obrečím. Jedna sousedka se do mne před časem pustila, že se jenom flákám doma a měla bych jít taky makat, že obírám stát a jenom se přiživuju. Chce se mi prostě brečet. Jsem na mateřské od mých 30ti let, do té doby jsem mívala i 2 zaměstnání, odjela do ciziny, a šetřila a šetřila penízky, až jsem jich našetřila tolik, že jsem si řekla, že nás to na mateřské uživí. Jsem na mateřské teprve 6tým rokem a čekám 4té. Některé ženy jsou doma 8 let se 2 dětmi. S manželem si plníme naše společné přání, děti jsou smyslem našeho života, děti bylo to, co nás dalo dohromady, už na začátku vztahu jsme si řekli, že my prostě budeme mít 4 děti. Netušili jsme, že pocítíme takovou zlobu. Stěhujeme se do baráčku, měníme lokalitu, o 4tém jsme zatím nikomu neřekli, protože to už by snad po nás začali i plivat. ☹

ela2
7. lis 2014

Omlouvám se za takový negativismus, bohužel nic jiného tu necítím. Žena, která venčí každý den 3 psy, má doma 2 kočky, a každý pátek odjíždí s 1 dcerou a manželem do neděle na chalupu, mě neustále napadá, že tolik dětí je luxus, že neumím počítat kolik nás děti budou stát, a že to stejně pak budu žebrat od státu. Kdybych chtěla být krutá, tak jí vmetu do tváře, že ona živí tolik zvířat v tak malém bytě, hovna od jejích miláčků drhnu každý den z kol mého kočáru, a že jí taky nevyčítám, že si v důchodu vzala hypotéku na chalupu a aby jí splatila, tak chodí do práce (kde bere místo mladým), aby splatila dluhy, které s chalupou vznikly - nová střecha, polnosti k tomu, péče o to. Na to všechno si ona půjčila, půjčujou si na vánoce, na dovolené. My nemáme ani jeden dluh, byt je náš a ted ho měníme za dům. A ten taky nebude na dluh. Proč jako nemám mít více dětí, když pro ně už ted máme finanční rezervu? (A to pronajímám svůj byt pro případ, že by se vydělávajícímu muži něco stalo, muselo se čerpat z rezerv, tak bychom se přesunuli do bytu no) Ale mě se tohle nechce každému vysvětlovat. ☹

ela2
7. lis 2014

A hlavně, kolik uživí jejich jediná dcera lidí v důchodovém věku?
to jen k těm rýpalům no...pro nás je velká rodina prostě to, pro co chceme žít a vydělávat peníze (proto tak rychle za sebou, abych stihla být ještě produktivní, i když samozřejmě chápu, že to nebude jen tak).
Každý jsme jiný, a my jsme jiní v tom, že jsme se nacestovali až až, a moc se těšíme, až děti odrostou a my konečně (s nimi) poznáme pořádně Českou republiku, procestujeme ji, prokempujeme a bude sranda, protože nás bude tolik. Sami pocházíme oba z velkých rodin a tak máme v ruce vzorový klíč. Snad se nám podaří dovést děti na správné cesty a budou se rádi vracet domů.

julietta111
7. lis 2014

@ela2 Máme teda jen tři a u tohoto čísla končíme, ale taky když jsem v lednu otěhotněla tak jsem slyšela narážky proč když máme páreček atd.....I teď občas slýchám, že jsme blázni atd. Ale jsou i pozitivní reakce. Vám držím moc palce a na ostatní se vykašlete. Řeči typu, že si to asi můžeme dovolit mít tolik dětí odpovídám ano můžeme!