Na dítě jsme čekali několik let. Kdy se vám povedlo 2.?

jara
28. pro 2012

Zajímalo by mě, těm z vás, kteří jste čekali na první dítko několik let (2 roky a více), jak dlouho jste čekali na druhé??

dlabinecka
28. pro 2012

Já, díky lékařům nečekala, až tak dlouho -jen něco přes rok, protože se vše začalo řešit včas. nNicméně, příroda se pak umoudřila -ba i zbláznila a já otěhotněla nečekaně 7měsíců po porodu 🙂

maladama
28. pro 2012

na první dítě jsme čekali (s dvěma potraty mezitím) bez asi dvou měsíců dva roky, druhé se zadařilo ve třetím nechráněném cyklu. A nebýt toho, že jsem měla nasazený Ascorutin (o kterém jsem pak zjistila, že je přírodní abortivum), tak to snad bylo ještě dřív 🙂

přičítám to třema věcem: už prvně jsem otěhotněla krátce po konizaci děložního čípku - je možné, že to byl důvod, proč jsem nemohla předtím otěhotnět
2) byla jsem "vyklidněnější", jedno dítě se povedlo, takže ten stres už nebyl takový
3) ve skutečnosti se mi další těhotenství moc nehodilo 🙂

ladenka
28. pro 2012

my také na první tedy nečekali tak dlouho, necelý rok, protože jsem změnila dr. a ten začal mé problémy řešit ihned, nicméně druhé se povedlo ihned první cyklus a pořád se s tím nějak nemůžu srovnat, nečekala jsem to tak brzo 🙂

grej
2. led 2013

Na první dítě jsme čekali dva roky a povedlo se nám po druhém IVF. No a druhé dítko přišlo ihned jak mohlo, hned první cyklus, kdy jsme začala ovulovat 😅 Ani jsem ještě neměla menstruaci a hodně jsem kojila. Takže mám teď mezi dětmi rozdíl přesně 1,5 roku 😉

natalie77
2. led 2013

V září 2009 jsme si řekli, že chceme druhé dítko.......Čekáme už čtvrtým rokem a pořád nic.... 😒 .
A to jsme si říkali, že první dítko je vymodlené....

Držím pěsti, ať to brzo vyjde a je všechno v pořádku...

bellka
2. led 2013

Prvního broučínka jsme se dočkali po 12ti letech a spoustu IVF...zkoušeli jsme v listopadu 2012 druhátko, povedlo se, ale bylo v rohu děložním, takže jsem musela na operaci...takže vlastně se povedlo hned, jen to nedopadlo...ale třeba se do toho ještě jednou pustíme, uvidíme 😵

ivarei
2. led 2013

Na A+A jsme čekali dlouho, narodili se po IVF. Neužíváme žádnou antikoncepci od narození dětí a další miminko se nedaří, ale u nás je šance opravdu minimální. Tak držím palce! 🙂

dorinek
27. led 2013

O první jsme se intenzivně snažili 4 roky (2x IUI, 4x IVF ICSI) pak se zadařilo přirozeně. O druhé jsme se snažili (jen tak lážoplážo) 4 měsíce 😀

kahami
19. bře 2013

Ahoj, my na první nečekali, přišlo samo a neplánovaně, ale druhé za 8 let a třetí pak za deset opět neplánovaně ale všichni chtěně 🙂 Tak že máme tři 18,11 a 10 m.