O kolik let je ideální mít od sebe děti?

beatrice.h
16. bře 2008

Holky, nevím jak se rozhodnout - manžel to nechává zcela na mě. 🙂 Máme 20 měsíční holčičku Beátku a nevím jestli ji pořídit sourozence dřív nebo později. 🙂 Jaké máte zkušenosti s dětma? Já jsem se sestrou o 3,5 let a nějak jsme to nezvládaly v dětství a v pubertě, až nyní jsme nejlepší dvojka - díky našim holčičkám, které jsou od sebe o 5 týdnů. 🙂

Co myslíte?????? 😉

maart
16. bře 2008

Ano Kristi, v poradku, my jsme jenom reagovaly na Tvoji poznamku o tom, ze nevis, proc by si spolu deti musely rozumet a hrat....proste jsme s Rozou napsaly nazor, proc je fajn mit deti blizko u sebe 🙂 . Takze asi tak.

kristi
16. bře 2008

ok 😉

roza
16. bře 2008

Maart, tak tak 😉

maart
16. bře 2008

...jasne, kdyz jsem otehotnela s druhym klouckem, tak tomu mladsimu byl rok a 3/4, takze ten nam rozhodne nic nediktoval, nebylo to kvuli nemu, ale kvuli nam....tehotenstvi jsem mela pohodove, nebylo proc druhe dite odkladat. Jsem moc rada, ze jsou kluci od sebe tak, jak jsou (2 roky a 5 mesicu).

kristi
16. bře 2008

ja vas ve skrytu duse jako obdivuju, ja bych na dve fakt nemela nervy...

paolin
16. bře 2008

kristi, nevim, co by melo byt spatneho na tom, ze nekdo chce deti po par letech. 😨 my tedy rozhodne v prvni rade premyslime o tom, co je pro deti idealni. a to je i snaha o dobre vztahy. a to, jestli budeme na stary kolena sami..to snad zalezi na vychove a na pristupu deti, ne? 😉

roza
16. bře 2008

Kristi, já chtěla po 2 letech,a le to bych fakt nezvládla... Takže my je máme skoro přesně po 3 letech... Třeba za rok změníš názor a taky do toho půjdete 😉

kristi
16. bře 2008

ne, nezmenim.....to jako fakt ne, ja chci do prace, zase trosku "zit", sportovat apod. Nemame babicky, takze si od ni skoro nikdy neodpocinu.

Paolin, brachovi bude za tyden 14, kdyby mu bylo 20 a uz s moji rozvedenou mamkou nebydlel, tak se moje mamka uz davno upije. Proto jsem rada, ze jsme tak vekove od sebe, protoze tedka ho ma mamka doma a on na ni dava pozor..vis?

roza
16. bře 2008

Paolin, taky je u nás na prvním místě pohoda pro děti a spokojená rodina. Zatím to tak máme... Ráda bych ještě 3. mimi, alezáleží hodně na finanční situaci, jak bychom to zvládali a tak. A taky na věku - už nejsem nejmladší 😅

paolin
16. bře 2008

roza, vek byl u nas taky jeden z duvodu 😉 no, ja jsme zvedava, jak to u nas bude za par mesicu vypadat 😀

roza
16. bře 2008

Paolin, taky jsem zvědavá, koukám, že taky budete mít květňátko 😉

jesika
16. bře 2008

Tak my budeme mít věkový rozdíl mezi dětmi 5,5 roku a myslím, že taky spokojenost.Děti hodně po sobě jsem nechtěla.Navíc jsem taky potřebovala na chvíli vypadnout do práce a " odpočinout si"..
Takhle jsem si to představovala a jsem ráda, že nám to vyšlo 😅 .Martínek půjde v září 2009 do školy a malé bude akorát rok, tak na něj aspoň budu mít čas a budu mu moci pomáhat.

Jinak myslím, že je to individuální a každé vyhovuje něco jiného...Je sice pravda, že ti co jsou k sobě věkově ohodně blíž si spolu asi více pohrají, ale taky to tak nemusí být....Znám spousty případů.

jesika
16. bře 2008

Roza, taky bychom v budoucnu jetě 3.mimi, ale stejně tak budeme řešit dle finanční situace atd. 😉 To je zatím hudba budoucnosti...

roza
16. bře 2008

Jesiko, jo jo, taky uvidíme 😅

jituska
16. bře 2008

Ahoj, mám od sebe děti skoro po třech letech, někdo už si říká, že je to v pohodě,ale já teda kolikrát šílím. Nejhorší jsou nemoci, když naše čtyřletá holčina donese něco ze školky a pak to chytne i náš malej. Jinak když ležel, bylo to ok. Ted se po ní opičí, vylézá na gauč a veškerý neplechy po ní opakuje. Oblékání, jídlo, hrůza, malej se hodně snaží, ale starší nechce sama moc jíst a ai moc se oblékat, takže mi to neusnadňuje. Teď po zimě půjde do školky a bude zase klídek 🙂

roza
16. bře 2008

Jutusko, taky řešíme nemoci ze školky a tak, takže je o "zábavu" postaráno... Ale jinak si docela vyhrají.
KOukám, že máte taky Juráška 😀

maart
16. bře 2008

Paolin neboj, ja kdyz jsem cekala druhe mimco, tak jsem se pripravovala na nejaky horor, na to jak budu vynervovana unavena a jak nebudu zvladat a pak kdyz se malej narodil (je to taky kvetnatko 😉 ), tak to bylo moje nejhezci leto. Starsi kluk byl prima, nezarlil, je to pohodar a mladsi byl pomerne hodnouckej, takze jsem to zvladla...dalo by se rict "levou zadni".

....Nakonec jsme se jeste vrhli do dalsiho mimca a zase niceho nelituju....ted sice dole mala manzovi rve, ma svoji vecerni hysterii 🙂 , ale uz mne to vubec nedokaze rozcilit, i ten rev si uzivam, vsak uz je to opravdu naposledy.

Jinak Kristi a Jesiko, plne vas chapu, mam taky par znamych nebo kamaradek, ktere chteji po prvnim ditku na nejakou dobu do prace, trochu si odfrknout a pak treba jeste dalsi mimco. Rozumim tomu.

maart
16. bře 2008

..no a jeste taky musim poznamenat, ze jsem vsechny deti mela po tricitce, takze jsem se nemohla ohledne druheho (nebo potom tretiho) az tak dlouho rozhodovat.... 😉

jituska
16. bře 2008

roza, právě nám jit. v listopadu dost onemocněla a měla dvoje antibiotika, a dr.říkala, ať si ji nechám přes zimu doma. V únoru šla na dva dny jen na zkoušku, že měli divadlo a karneval a minulý týden už šla a zítra ji dám taky. Když je právě Jurášek bez ní, tak si celkem umí hrát, ale jak jsou dva, tak my přijde, že poslední dobou řeším, čí je to hračka, kdo si ji vzal první a pak je křik.

roza
16. bře 2008

I náš malej dokáže pořádně řádit, ale to k tomu patří, samozřejmě je taky miloučké miminko, i když miminko 😀 už mu bude co nevidět rok 🙂

maart
16. bře 2008

Jitusko, kdyz bylo memu mladsimu rok a pul a starsimu skoro 4, tak to bylo asi to nejhorsi obdobi....malej chtel vsechno co velkej, ale neumel nebo jeste nemohl, nesmel....fakt jsem SILELA! Ale neboj, bude to porad lepsi a lepsi, za chvili ten mladsi drobek bude kapanek vetsi, rozumnejsi a pro Tebe to zacne byt vsechno mnohem jednodussi.

...nemoci ze skolky je jedna velka cerna kapitola, to je fakt 😒 ....takze to jsou urco negativa deti blizko od sebe.

jituska
16. bře 2008

Jinak slouhlasím s kristi, každý dítě si užít zvlášť. Juráškovi je už rok a půl a já jsem si ho ani neužila jako miminka. Takže těch šest let od sebe taky není špatný. I víc, záleží jen na těch sourozencích samotných, jaký mají vztah mezi sebou. Já jsem se sestrou o šest let a pořád to mezi námi tak nějak vře, každá jsme jiná a určitě to není věkem.

mataharyy
16. bře 2008

Já někde četla, že z psychologického hlediska jsou ideální 3 roky 😕 Jeden bratr je mladší o 2 a druhý o 4 roky, vycházíme spolu v pohodě, ale jak jsme byli tři, tak jsme se vždy spolčovali a jeden byl vždy navíc 😝 Ale teď mám ještě o 17 let mladší ségru a v září se mi narodí o 20 let mladší sourozenec... Ale ti poslední už jsou tak trochu jiná generace a všichni jejich starší sourozenci je rozmazlují 😉

paolin
16. bře 2008

jasne, vsechno ma vse pro a proti. zalezi na prioritach kazdeho 😉

nobody
16. bře 2008

rok a půl

jituska
16. bře 2008

Mně můj doktor gynekolog říkal, že mít druhé dítě za dva roky je ideální, že si tělo odpočne a pak do třech let, že jsou blízko od sebe.

roza
16. bře 2008

No jo, to už řešíme taky, ale spíš si spolu vyhrají,t akže se těším, až Adélka přijde ze školky, že malého zabaví...

Jinak Jurášek měl ATB někdy v lednu, bylo to pořád něco, týden školky a pak to jelo, jeden se uzdravil, druhý to zase chytil a tak dokola. Tak se těšíme na teplo a na jaro.

jituska
16. bře 2008

Taky se těším na léto, hlavně, že nebudu muset oblíkat děti. Jen tak nalehko vylítnou a bude. Jednu nevýhodu to taky má, když jsem potřebovala k dr., bylo mi hrozně, tak nebyl kdo by mi děti pohlídal. S jedním bych to tam zvládla, ale se dvěma to ne. Zbořili by čekárnu a ordinaci 🙂 Ale tohle je tak už můj problém, jak jsou vychovaní a tak.

roza
16. bře 2008

Jitu, to mi povídej, to oblékání 😝 Holka se už oblékne jakž takž sama, i když všechno taky ještě ne, a když pak mám pomáhat jí a strojit malého a sebe, tak ven vyjdu zpocená - hrůza 😒

jituska
16. bře 2008

ještěže to jinde je taky tak jako u nás doma, u nás občas chaos 🙂