O kolik let je ideální mít od sebe děti?

beatrice.h
16. bře 2008

Holky, nevím jak se rozhodnout - manžel to nechává zcela na mě. 🙂 Máme 20 měsíční holčičku Beátku a nevím jestli ji pořídit sourozence dřív nebo později. 🙂 Jaké máte zkušenosti s dětma? Já jsem se sestrou o 3,5 let a nějak jsme to nezvládaly v dětství a v pubertě, až nyní jsme nejlepší dvojka - díky našim holčičkám, které jsou od sebe o 5 týdnů. 🙂

Co myslíte?????? 😉

silvik
16. bře 2008

My máme holky od sebe 2 roky a 2 měsíce, dva roky u starší byl můj "limit" pro druhé, zadařilo se hned a jsme rádi, že nám to takhle vyšlo .. jsem s bráchou o rok a byli jsme jako dvojčata.... 😀 Občas to je sice záhul, ale to, že si budou bližší a že si budou více rozumnět, za to stojí 😵 😵

zany
16. bře 2008

Sylviku, o záhulu nepochybuji!!! A doufám, že si prckové budou taky blíž 🙂
A co je největší záhul? Šestinedělí? 😕

silvik
16. bře 2008

A povahově? Starší byla hodná, klidná, i proto jsme se rozhodli pro druhé... mladší je už ale šídlo, vidí kolem sebe cirkus, co dělá Barča, tak už chvíli neposedí, dříve leze, začíná chodit, kroutí se, občas neví, co by.... 😝 Ale je aspoň veselo 😀

silvik
16. bře 2008

Ahoj Zany,
no to víš, že nejhorší je, když jsem na ně sama, to fakt mám občas co dělat, hlavně Markétku, uhlídat .. už všude šmejdí, staví se... no a do toho je taky potřeba věnovat se i Barčince, aby se necítila odstrčená.... když už jsme na ně ale dva, tak je to pohoda 😉 😵

zany
16. bře 2008

No mě kamarádka tvrdí, že Honzík je hodnej, tak proč nemít druhé... 😉 I když já tvrdím, že je to čert, ale zase si myslím, že ve 2 letech bude trošičku rozumnější 😕 😀
My jsme na tom tak půl na půl... Někdy jsem víc sama doma, jindy míň. Ale co by byl manža doma, tak by se holt zapojil víc 😀

silvik
16. bře 2008

Barunka byla taky hodná, teď, ve třech letech už je čertík, furt skáče, běhá, chvíli neposedí .... tak čekám, že Markétka, která je čilá teď, se zase naopak časem zklidní 😀
Když jsem sama, tak se snažím být co nejčastěji venku... vyrazíme na procházku, na hřiště, Barča se vyřádí a Markétka kouká, kde co lítá... a já jsem v klidu..... 😉 Barunka si už občas s Markétkou i hraje, Marki je přešťastná, když s ní dělá Barča blbiny..... prostě, čím bude Marki starší, tím to bude (snad 😅 ) lepší...... 😉 😉
Zany, tak už na druhém pracujete?

zany
16. bře 2008

Já zastávám názor, že náročné to bude i když budou mít děti od sebe rozestup 3 roky a dále...
Zatím se vyloženě nesnažíme, ale nechali jsme tomu volný průběh, takže pokud by se zadařilo už teď, tak máme v prosinci druhé 😵 Ale nevím jestli to půjde takhle rychle 😕 Honzík byl ale na druhý pokus 😀

aponchie
16. bře 2008

3az5let?

zany
16. bře 2008

Sylviku a jak jste to řešili s kočárkem? 😕
My máme Jané Slalom pro a kupovali jsme ho už jako sporťák... Takže teď chceme dokoupit hlubokou korbu a autosedačku... A případně ten skate 🙂

beatrice.h
autor
16. bře 2008

Holky, teeeeeda - diskuze se tady dobře rozjela. Já si myslím, že malé nic nechybí - bo bydlíme v RD u babi (moje mamča)- s ní bydlí i ségra (je svobodná matka) s Agátkou a já s manžou máme vrchní patro - dá se říct 4+1 (prostě super) - ale chceme stavit, já chodím do práce na 4 hod ráno (od 6 do 10 hod - jsem účetní) - pak pracuji doma, když Bei spinká a večer, tak abych tu 8-hod.pracovní dobu měla odpracovanou. 🙂 Je to super - na chvíli vypadnu. Bei nechybí nikdo do kolektivu - má Agátku (neteř - je o 5 týdnů starší než Bei - takže jsou jako dvojčátka - akorát s rozdílem, že každá má svoji maminku). 🙂 Dost často je ona u nás nahoře s Bei nebo Bei dole s Agi - a hodně si hrajou. Nejde mi ani tak o to, aby měla sourozence, ale o to - zda to vzít při jednom a optat se šéfa, zda by to se mnou vydržel další 4 roky než bych nastoupila natvrdo do práce nebo nechat to do 3 let dítěte, pak jít na rok do práce a pak zapadnout a mít další děťátko - pro mě by byla jednodušší ta první varianta - tak nevím - zítra se na to začnu pomalu ptát. 🙂 Taťka je na RD s Beátkou a já jsem v práci, ale pak chodí do práce on jak dojedu z práce - bo je OSVČ takže taky dost pracuje - 🙂 Proto ta otázka - o kolik je jednodušší mít ty dítka od sebe. 🙂

Tak to máme tak - snad jsem to napsala srozumitelně

silvik
16. bře 2008

Máš pravdu, že to může být náročné i když je věkový rozestup větší .. hodně záleží na tom, jak šikovné a samostatné je to starší, kolik je s ním "práce" 😀 Znám maminku, která má tři dětí s odstupem 1 rok ... a taky to musí zvládnout 😉

zany
16. bře 2008

No po roce si to nedovedu představit 😕 To musí být teprve záhul 🙄 😀

paolin
16. bře 2008

zany, my mame hluboky kocar po Vitovi a dokoupili jsme skate. ted je na nej nateseny, jen ho uvidel na obrazku 😀

zany
16. bře 2008

Já myslím, že se skatem to půjde 😎
Manža se svojí ségrou jsou od sebe 2 roky a taky se to dalo zvládnout a skaty nebyli 😀 Nafařil se k ségře do kočárku, když ho bolely nožičky, a bylo 😀

gedren
16. bře 2008

beatrice, my jsme na tom podobne, ze taky oba pracujeme, tak prave nevime, jak to rozplanovat, abychom vsechno zvladali. Ted mame stejnyho zamestnavatele (univerzitu), coz je super, jednou jde do prace manzel, jednou ja, casto vsichni i s Helcou, to by se dvema asi tak snadno neslo, ale zase nevime, jak dlouho tam tu praci jeste budeme mit (vime to vzdycky jen rok az dva dopredu, ze jeste jsou penize), a tak se bojime, ze kdyby pak manzel musel jit do nejaky "normalni prace", tak uz to zdaleka nebude takova pohoda (kdybych mela bejt doma sama s detma, zblaznim se), tak ze by bylo dobry to stihnout spis driv ;). Ale zase ted podavame grant, mam bejt hlavni resitel, a mit do toho dve maly decka, to by bylo taky na zblazneni...tak furt nevim 🙂 Asi tomu taky nechame volny prubeh a uvidime 🙂

silvik
16. bře 2008

S kočárkem? No prostě jsme naučili chodit Barunku pěšky...když jdu sama s Marki v kočárku, Barča šlape vedle, nebo jede se svým kočárkem či šlape na trojkolce... 😉 Jen občas, když jdu jen s Barunkou a spěchám nebo je škaredě, nabídnu golfky ... 😅

jabber
16. bře 2008

Můj brácha má děti 3 - když byly klukovi necelé 2 roky, tak se rozhodli pro další dítě a hupsho -dvojčata holky, to byl teda mazec 🙂 , fakt saigon. Ale tak od té doby, co bylo holkám tak 1,5 roku už to bylo fajn, už si společně vyhráli, no a teď už je to úplná pohoda 🙂 . Doufám, že nedopadnu taky tak 😀

aponchie
16. bře 2008

znama ma tri kluky hned po sobe.sotva dosla z porodnice do 3mesicu otehotnela...docela zahul se zdravim 😅

zany
16. bře 2008

Já práci výrazně neřeším, protože do Prahy se už nevrátím... Časově by to nešlo a hlavně naše oddělení zrušili, ale něco by se tam našlo... Takže bych si hledala něco tady u nás a to nevím jestli by šlo tak rychle... 😉
Takže možná bude lepší mít hned 2 děti a pak si něco hledat... 🙂

gedren
16. bře 2008

A s kocarem, my zadnej nepouzivame, Helenku nosime, a ted uz docela chodi sama, takze pocitam, ze za ten cca rok, co bysme mohli mit dalsi, uz bude chodit spolehlive...jakoze po pochuzkach po meste a tak. Na velkej vejlet stejne pujdeme vsichni a muzeme v pripade potreby nest obe ditka, kazdy jedno 🙂 Ze zacatku jsme ji teda i vozili, ale ted uz kocar ani nemame a pocitame, ze dalsi mimi uz bude jen nosenec 🙂

silvik
16. bře 2008

Jabber, potěšila jsi mě... 🙂 🙂 Taky si myslím, že čím bude ta menší starší, tím to bude lepší.... 😵

zany
16. bře 2008

Gedren, tak to máš teď tak akorát 🙂 Helča se víc rozběhne a druhý budete nosit 😎

zany
16. bře 2008

No s dvojčaty teda nepočítám, ale co kdyby? 😕 To by bylo snad na provaz 😀 😀 😀

jabber
16. bře 2008

silvik - no stopro 😉

zany
16. bře 2008

Takže rok a půl přetrpíme a pak to bude v pohodě 🙂

jabber
16. bře 2008

zany - no já právě s dvojčaty taky tak nějak nepočítám 😀 , ale naštěstí to nebylo od nás z rodiny, ale od švagrové - má z dvojčat dědu. Chudák, když se to poprvé dozvěděla na UZ, že jsou tam dvě, tak to 3 dny obrečela 😒 . No ale člověk nikdy neví......mě třeba na prvním UZ řekla dr, že jsou to jednovaječná dvojčata 😀

zany
16. bře 2008

Jabber, tak moje mamka je z dvojčat, ale dvouvaječných - má bráchu... A je z 8 dětí a 2x tam měli dvouvaječná dvojčata 😀
Takže by se dalo předpokládat, že to padne i na nás... Ale třeba ne 😎

No a nakonec tam bylo jen jedno, co? 😉

jabber
16. bře 2008

zany - tak to máš celkem pravděpodobný, že budeš mít dvojčátka taky 😀 . Holky od bráchy jsou taky dvouvaječné.
Jo, naštěstí jen jedno 😀 - když mi to řekla, tak mi vyvstal před očima obraz švagrové a ten jejich saigon a úplně jsem se opotila 😀 . Když jsem to volala manželovi, tak ho málem klepla pepka a říkal, že můj brácha se po.... smíchy 😀 . Naštěstí to byl, jak se ukázalo, jen odraz v ultrazvuku 😉

silvik
16. bře 2008

Jabber 😀 😀
Když jsem byla na ultrazvuku s druhým těhotenstvím, můj první dotaz byl... je tam fakt jenom jedno??? 😕 😀 😀

mnauu
16. bře 2008

holky, jen jsem nakoukla a chci vas trochu uklidnit - i ta dvojcatka byste zvladli, da se to prezit 😀