O kolik let je ideální mít od sebe děti?

beatrice.h
16. bře 2008

Holky, nevím jak se rozhodnout - manžel to nechává zcela na mě. 🙂 Máme 20 měsíční holčičku Beátku a nevím jestli ji pořídit sourozence dřív nebo později. 🙂 Jaké máte zkušenosti s dětma? Já jsem se sestrou o 3,5 let a nějak jsme to nezvládaly v dětství a v pubertě, až nyní jsme nejlepší dvojka - díky našim holčičkám, které jsou od sebe o 5 týdnů. 🙂

Co myslíte?????? 😉

ifka.k
17. bře 2008

Ahojky,
taky přispěji svou zkušeností do mlýna.
Děti mám s rozdílem 5 a 8 let.Částečně z důvodu problémů v těhotenství, musela jsem vždycky od začátku ležet, takže všechno leželo na manželovi, ale bylo taky moc osvěžující vrátit se mezi dětmi do práce, mezi lidi,chodit do společnosti s manželem a ne na střídačku, prostě se zase nadechnout a pak do toho s velkou chutí a těšením zase spadnout .Mimčo jsme si vždycky opravdu vychutnali, "jedináčkovství" jsme řešili častými akcemi s mamčami se stejně starými dětmi.
Co řešíme za negativa: rodinné výlety, dovolené,akce, kina atd se teď čím dál hůř přizpůsobují přáním všech věkově rozdílných účastníků, často se musíme rozdělit ☹
doma si spolu děti moc nepohrají, zájmy jsou dost rozdílné-obvzlášť v kombinaci holka x kluk
Právě řešíme přestavbu pokojů, abychom všem dali soukromí, které vzhledem k rozdílům ve věku a pohlaví potřebují
Každopádně moc fandím a obdivuji všechny mamči, které mají děti blízko sebe, pozitiva i negativa jsou jasná 😎

andelka
17. bře 2008

mnau: Aha, tak to chápu. Já jsem tomu spíš nechtěla uvěřit. Musí to být hrozně těžké a každý se s tím vypořádává jinak. Já tady nejsem tak dlouho, takže jsem nevěděla. Ani by mě nenapadlo to řešit, kdyby to tu někdo nenaťukl, ani bych si toho nevšimla.Myslím, že je to každého věc.
Jinak my máme v rodině spoustu malých dětí, bratranci se narodilo minulý týden třetí a mají je rok a půl od sebe. Chtějí to tak. A máme dokonce dvojčata, se kterými jsem dost často, takže vidím, jak je to náročné, ale dá se to, i s pomocí rodiny. A je to fakt sranda je pozorovat. Už si spolu krásně hrají a je to nádhera.

beatrice.h
autor
18. bře 2008

MNAU - taky nám to je líto co se stalo - hlavně, že vám zůstala ta beruška v srdíčku. 🙂 Zvlášť proto, že moje holčička se taky jmenuje Beatrice. :( Držte se.

Holky s tím, kolik mít o sebe ty děťátka se dobře rozjela diskuze - já hlavně musím pozjišťovat to, jak to je - když je manžel na RD a já v zaměstnání - tak jestli nastoupím ještě na MD a manžel bude nadále na RD a já po 28 týdnech opět nastoupím do práce a manžel bude mít na starost obě dítka - zda to tak jde nebo automaticky nastoupím na RD??? Nevíte o tom něco? 🙄

zany
18. bře 2008

Beo, tak o tom fakt nic nevím 😕 Ale když to vezmu rozumnou úvahou, tak MD ti platí zaměstnavatel, tudíž by s tím neměl být problém... 😕 😅

Zkus se na to zeptat na sociálce, tam ti snad poradí!!! I když někdy o tom pochybuji 😀 😠 😠