O kolik let je ideální mít od sebe děti?

beatrice.h
16. bře 2008

Holky, nevím jak se rozhodnout - manžel to nechává zcela na mě. 🙂 Máme 20 měsíční holčičku Beátku a nevím jestli ji pořídit sourozence dřív nebo později. 🙂 Jaké máte zkušenosti s dětma? Já jsem se sestrou o 3,5 let a nějak jsme to nezvládaly v dětství a v pubertě, až nyní jsme nejlepší dvojka - díky našim holčičkám, které jsou od sebe o 5 týdnů. 🙂

Co myslíte?????? 😉

aponchie
16. bře 2008

ja bych chtela dalsi treba hned ,ale vypada to ,ze se mala docka sourozence buhvi kdy 😒

kristi
16. bře 2008

ja si chci uzit kazdy dite zvlast, takze dalsi bude az pujde mala do skoly

misakri
16. bře 2008

ahojky.. my chceme mít děti od sebe co nejmíň, ale díky císaři si budeme muset ještě počkat.. 😉 🙂 , snad se pak hned zadaří.. 🙂
nechci být na mateřské 2 roky, pak jít na chvilku do práce a pak znovu těhotenství.. hezky po sobě a do práce pak už nastálo.. 😉 🙂

kristi
16. bře 2008

jsem chtela rict - nejdriv,az pujde mala do skoly...kdyz to bude dyl, nic se nestane....ja jsem s brachou o 14 let a v pohode

artuse
16. bře 2008

já se nad tím taky zamýšlela, já jsem se ségrou o 10 let a to je podle mě moc velký rozdíl, když jsem byla já malá, ona měla úplně jiné starosti, rozumíme si spíš až teď...podle mě je to idelání po 3-4 letech 🙂

denousek
16. bře 2008

no ja nevim co bude pozdej malej ma teprve 3 mesice ale ted si myslim ze tak po 3 LETECH..PEKNE NAVAZAT materskou na druhou materskou...nebo spis jit z materske zase na neschopenku prece nebudu tehotna litat po uradech prace... 🙂 no uvidime jeste je to daleko alet ted je muj nazor byt tehotna az budu malyho vodit do skolky..pekne ho tam zavedu a budu mit kldecek a casek nebudu litat do skolky a do prace a z prace rychle do skolky,proste tak nejak no... 😉

kristi
16. bře 2008

se divim, ze vam to takhle za sebou neleze na mozek, ja uz se tesim do prace ted....

artuse
16. bře 2008

no někdo má rozestup třeba 1-2 roky, to mi přijde teda šílený, ale tak ty 3 až dejme tomu 5 let mi fakt přijde dobrý a je mi 30, takže další dítě nechcu ve 40 😅 a ze ségrou jsme byly fakt jak dva jedináčci, takže to tak nechci..ale kdoví, jestli další mímo bude, občas toho mám teda dost i tak 😝 😀

denousek
16. bře 2008

no je pravda ze se taky nekdy tesim do prace chybi mi komunikace s lidma jak jsem byla zvykla...ale tak imousi za to stoji...a jelikoz mi ukoncili smlouvu ptz sem ji mela na dobu urcitou tak jsem bez mista tak mi spis vyhovuje 2 deti za sebou po 3 letech .. 😉

kristi
16. bře 2008

jasny, kazdymu vyhovuje neco jinyho, to prece neni o tom, jeslti za to mimousi stoji nebo ne, ja proste to chci takhle a uvidime,jak to vyjde. A taky mame malej byt a pristich min. 5 let se stehovat nehodlam

denousek
16. bře 2008

vsak jo kristy nekdo chce driv a nekdo pozdejc,,,mozna kdybych se mela kam na chvili vratit do prace tak bych to posunula ale nechce se mi hledat missto a az ho najdu tak zase na materskou a tak zase prijit o dalsi moznost pracovniho mista tady u nas no....
ja jsme totiz prodavacka tak to nemuzu zase nejak stridat tolik obchodu tady neni 😅

lamia
16. bře 2008

ahoj,no tak my pokud to vyjde,budem mít mezi děckama rozdíl fakt malej,mám termín v říjnu,to bude Aničce 20 měsíců 🙂 ale chtěli jsme to tak,kvůli mojí práci,měli jsme na výběr 2 varianty,buď obě takhle rychle po sobě,nebo by potom byli minimálně se 7 letým rozdílem a to jsme už nechtěli. No co,budem mít za sebou to mimi období,pak už budou obě větší a zas bude volněji 😀 ...no a kdybychom pak na starý kolena chtěli ještě třetí....nééé,už jen přes mou mrtvolu 😀 😀

malok
16. bře 2008

Každému to vyhovuje jinak...já jsem se ségrou o rok 😀 😀 😀 a jsme nerozlučná dvojka od mala....pak další sourozenec byl ode mě o 5 let a nic moc 😒 Doufám, že až budu mít děti tak nám to vyjde aby byly od sebe o dva maximálně o 3 roky...Velké rozdíly nejsou podle mě dobré.

jabber
16. bře 2008

Já mám bráchu o 5 let mladšího a v pohodě 🙂 . My chceme, aby se druhé dítě narodilo až budou malé 3 roky. Mezitím se chci vrátit na chvíli do práce 🙂

lienkal
16. bře 2008

My jsme s bráchou od sebe 20 měsíců a dětství bylo fajn, ale dost jsme se i prali a hádali se, ale bylo to fajn, hodně jsme podnikali věcí společně..
Svoje děti mám od sebe 18 měsíců, neplánovaně, původně jsem chtěla věkový rozdíl 3 let, ale osud zařídil jinak, je to náročný, manžel mi musí pomáhat, ale teď už je to lepší a děti si už spolu hrají, ten první rok byl hodně o žárlivosti 😒

zuzka.l
16. bře 2008

Ahoj Beatri,taky jsme resili tenhle problem,maly ma ted 19mesicu a druhe uz je na ceste 🙂 budou od sebe 2roky,coz mi prijde idealni,nebude vyrustat sam.Pro me je lepsi ted,nez treba za 5let.Ted to budu mit pri jednou za sebou a budou spolu vyrustat 🙂

roza
16. bře 2008

Já chtěla děti 2 roky od sebe, ale asi bych to nezvládla - sice holka by už v té době někoho potřebovala a fakt to bylo znát, ale máme je od sebe 3 roky a je to taky ideální 😉

andelka
16. bře 2008

Ahoj, no já jsem s bráchou skoro o 15 let a vyrůstali jsme spíš jako dva jedináčci, jeho měla mamka ve 20 a mě v 35. Je to rozdíl a je to vidět. Otce jsme neměli, takže se o mě starali oba, hodně mamce se mnou pomáhal. Pořád ho beru víc jako autoritu a ochránce, než jako bráchu, i když sranda s ním byla a jako malá jsem ho zbožňovala. Já bych ale děti tak daleko od sebe nechtěla. Ideální by byly tak tři roky. Nemám práci, ve které bych chtěla dělat kariéru. Spíš bych si ráda užila děti dokud jsem mladá a pak bych se rozhodla, čemu se budu věnovat. Pokud půjdu po škole do práce, bude to jen na rok až dva. Moc dlouho čekat nechci.

gedren
16. bře 2008

Ja bych nechtela deti od sebe dyl jak pet let, protoze to uz si moc v tom detstvi neporozumej, mam segru o 7 let starsi, a jak tu nekdo psal, resily jsme cely detstvi uplne jiny veci, trochu si rozumime az ted, kdyz mame obe rodiny. No a co se tyce dolni meze, ted postupne seznavam, ze abych to vubec fyzicky prezila, tak asi minimalne dva roky od sebe to chce - starat se o batole je fakt narocny, kdyby to bylo tak, jak jsem chtela, tak uz jsem ted v tom a nebo rodim, a to si teda fakt ted neumim predstavit a jsem rada, ze v tom nejsem 🙂. Takze momentalne to vidime tak na 2.5 - 3 roky.

Dalsi otazka je prace, ja bez prace nevydrzim, tak jsem si puvodne prave myslela, ze sfouknu dve deti a hura zase makat, jenze jelikoz nakonec je to tak, ze zvladam makat i pri Helce (a naopak pri dvou uplne malejch bych to asi moc nezvladala), tak s tim druhym neni kam spechat 🙂.

kacka.va
16. bře 2008

já zatím chci 4-5 let od sebe, nechci být třeba 7 let v jednom kuse na rodič. dovolené, bych se asi zbláznila. A chci si každé užít zvlášť, přesně jak píše Kristi.

musilka2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
paolin
16. bře 2008

manzel je s bratrem od sebe o 4 roky a uz si moc nerozumi. tak jsme se pokusili o mimco, aby deti mely vekovy rozdil 3 roky. uz nam to asi vyjde, tak uvidime 😉 nemam profesi, pri ktere bych se mohla na pul roku vratit do prace a pak jit zase na matersku. a nejspis by me uz nikdo nedonutil ani parem koni 😉 😀

denousek
16. bře 2008

chjoo..admini se zase nudi 🙂 ta sem tam nekdo neco placne no..zadna hruuzaaa....
nej rozdil je podle me 3 roky..uzit si tehu kdyz prvni dite chodi do skolky 😉

kristi
16. bře 2008

ja nevim, proc by si jako deti musseli mezi sebou zakonite rozumnet a hrat si? prece si neporizujete dite kvuli jeho sourozenci,ale proto, ze chcete vy, ne? me i brachovi teda to jedinackovstvi fakt vyhovuje...aspon mama neni sama, jako by to bylo, kdyz bych mela sourozence mladsiho napr. jen o 3 roky....

denousek
16. bře 2008

jojo souhlas s kristy no..neco na tom bude 😎

roza
16. bře 2008

Kristi, my teda viděli na holce, že jí doma někdo chybí, s kamarádkami nebyla pořád - a ani to nešlo, a teď je úplně spokojená. Když byla sama, tak se nudila, teď si vyhraje s bráchou 🙂

maart
16. bře 2008

No ja zase musim rict, ze se mne moc libi, kdyz kluky pri hre pozoruju, vidim, jak na sebe reaguji, jak resi spory pri hre...jak si "kradou" kosticky lega, ktere prave oba potrebuji 😉 ....Taky je fajn, ze maji par spolecnych kamaradu, kteri jsou vekove k oboum, je jich tady v ulici pekna banda, je to proste moc pekny.

...nase prdolka uz je od kluku vekove trosku dal...ale to neva, kluci ji zboznuji a uz ted rozmazluji..... 😵

roza
16. bře 2008

Maart, souhlasím 🙂

kristi
16. bře 2008

ja nerikam, ale nepujdu proste do toho jen kvuli tomu, ze by me mala nutila, ze chce mimi/panenku na hrani...to jako fakt ne, nehlede na to, ze me neskutecne moc nebavi tehulkovat a ze urcite jeste najdu dalsich dobrych 10 duvodu, proc si pockam....ale nerikam, ze to neni spravne, jen si obhajuju svuj nazor...

roza
16. bře 2008

Kristi, jo, každý na to má svůj názor. Dcera nám nediktovala, že by chtěla sourozence, jen jsme to tak vycítili, ale jen kvůli ní to určitě nebylo. Chtěli jsme druhé dítě a tak jsme do toho šli