Plánujete také třetí miminko? Máte obavy?

liz1
3. črc 2011

Ahoj,ráda bych se zeptala,kolik maminek tady na MK plánuje,nebo čeká třetí miminko,jejich zkušenosti,obavy,zda se dají tři děti zvládnout...Já mám dvě děti 7 a 2 roky..Předem děkuji za odezvy 🙂

mery83
5. črc 2011

Já bych určitě chtěla ještě jedno mimčo,ale záleží co bude za pár let.Manža taky souhlasí ještě s jedním prckem,třeba se nakonec ještě podaří chlapeček.

smardik
5. črc 2011

o třetím uvažujeme-oba jsme třetí chtěli ale vzhledem k tomu že oba kluci jsou nemocní tak se jít do třetího bojíme takže uvažujeme ale asi ano tak za 8,9 let bychom chtěli třeti dítě. ale záleží na financích, jak už tu někdo psal chci svým dětem něco dát takže klukům platíme stavební spoření, chci at můžou jet na školku v přírodě, chodit plavat, jet na lyžák a pokud tohle půjde jen u dvou zůstaneme u dvou, pokud bychom měli pocit že to zvládneme i u třech tak do třetího půjdeme

terkaz
5. črc 2011

Nebranim se tomu, ale zatim neplanujeme 😉

marrei
5. črc 2011

Momentálně ani náhodou, protože bydlíme ve 2+kk cca 49 m2, už teď to nemám kde skladovat 😀 V budoucnu, pokud by byl domek a slušné finance - proč ne 🙂

peace_love
5. črc 2011

Tak mám už dve detičky (5r., 8r.) a aktualne sa s manželom snažíme o tretie 🙂 tak dúfam, že nám to vyjde 🙂

staninka77
5. črc 2011

Ahojky 🙂 .
Tak já odmalička chtěla větší rodinu.
A tři děti mám a chtěla bych ještě jedno ale zatím my není souzeno chlap nechce a moje mamina taky né abych šla do čtvrtého moc si přeji holčičku a ta my taky není souzena když už mám tři kluky.
Ale nikdy nevíme co se muže stát za rok že.
Všem přeji aby se jim vyplnilo to třetí dětátko a hlavně zdraví aby jste byli všechny. 🙂 🙂 🙂 🙂 .

michaela2310
5. črc 2011

ahojky 🙂
já si od malička přála ještě brášku nebo sestřičku, ale mamka říkala, že jí dvě pohatě stačí, tak jsem si řekla, že já budu mít 3 🙂 když jsem o svém plánu řekla manželovi, tak se na to moc netvářil kvůli financím, a že se uvidí ..... bydlíme s mými rodiči ve společném domě (každý máme své patro) takže když je nějaká oprava, tak se dělíme, tak si myslím, že by se to dalo zvládnout.
Ale uvidíme, jak to všechno bude, zatím čekáme naše první 🙂 a třeba z toho budu tak hotová, že mi bude jedno stačit 😅

gabka32
5. črc 2011

Moc bych si přála 3děti, vždycky jsem chtěla minimálně 2, jen jsem se obávala jak zvládnu těhu a porod (jsem po 2 operacích srdce)... obě těhotenství byla úžasná, porody i když sekcí tak taky a hned po porodu jsem toužila mít znovu plné bříško 🙂 doted mě to nepřešlo a další mimi bych moc chtěla....
bohužel manžel je opačného názoru, argumentuje hlavně financemi 😒 že raději dopřeje více dvěma dětem než aby byli tři a museli se uskromnovat ☹
uvidíme, snad změní názor, já vidím jedinou komplikaci v nutnosti pořídit větší auto v případě dalšího přírustku 😀
ale není nám už dvacet a taky se podle mne asi manžel bojí, aby to nebyla do třetice další princezna 😕 🙂

davdan
7. črc 2011

Já se také nebráním více dětí, manžel by nejraději aspoň 5 😀 , ale myslím, tak ty 3, 4 jsou ideální. Máme velký dům, pokojíčků tady může být až až 😎 Také si dám po druhém dítěti pauzu a půjdu aspoň na 2 roky do práce. Děsí mě předsatva, že bysme v domě zůstali s manžou sami, tak to musíme nějak rozplánovat, aby tady bylo pořád veselo 😉

keckemet
8. črc 2011

Jeeeeeeeeeee, to je ale hezka diskuze🙂
Taky, jak tu uz pisi nektere maminky si sama neumim predstavit, ze bych uz nikdy nebyla tehotna....Bylo by mi to moc lito....treti dite urcite ANO!
My spis vahame jesli nee radeji 4 🙂

andy80
9. črc 2011

Ano, toužíme po třetím miminku. Teď se nám nedařilo, tak zkusím na chvilku do práce a budu doufat, že se nejdéle do čtyř let zadaří, pak mi bude 35, tak abych na to pak už nebyla stará 😀

svatule
9. črc 2011

moc chceme druhé a třetí by bylo bonusem navíc, takže ano, pokud zdraví a finance dovolí 😉

sarlotta
9. črc 2011

Záleží na věku matky, na financích, na rodinném zázemí - je opravdu důležité aby to chtěli oba rodiče, na prostoru pro život - bydlení.

Tři děti bych chtěla musí to být nádherný pocit, tolik lásky...ale je potřeba zvážit co by bylo kdyby třetí dítko bylo postižené, kdyby to byla dvojčata 😉 , kdyby Vás partner opustil...kdybyste musela celé těhotenství proležet v nemocnici... atd.

Takže já říkám s rozumem podle svých možností 😉 a myslet taky na ty 2děti, které už máte, že Vás potřebují.

Já bych do toho šla tak zase za 5let🙂))) dřív ne, neužila bych si jich tolik kdybych měla děti po roku nebo po dvou...ale to je jen můj názor ..nic proti nikomu... taky záleží jak aktivní děti máte a jak si představuje rodinné dovolené a výlety a kroužky dětí... něco stojí peníze a něco zase stojí čas...

deelfinek
9. črc 2011

Ahoj,to je moc krásná diskuze🙂 myslela jsem,že v dnešní době se rodiče raději uchýlí k jedináčkům kvůli financím,ale je krásné,že jsou rodiny,kde jsou děti přednější.my máme skoro 4 letou princeznu a chtěli jsme k ní sourozence,no a máme najednou dva kluky k tomu,takže příroda rozhodla za nás,zda dvě nebo tři a jsem strašně ráda.porody jsem měla příšerné,při druhém jsem málem přišla o život, takže 4 už asi ne, i když si s tou myšlenkou pořád pohrávám.s jistotou vím,že manžel by nechtěl.ale jsem šťastná,že je mám všechny tři a jsou zdraví, čiperní a mají se k světu 😵 Kdysi jsem prý chtěla 6 dětí,sama jsem jedináček,takže ,za mně ANO!!!

anetka1701
9. črc 2011

Tři děti bych si moc přála. Bohužel nevím, jak to celý dopadne - máme pětiměsíční holčičku, určitě chceme za pár měsíců začít s "výrobou" druhýho, ale třetí je ve hvězdách... Malá byla akutním císařem, druhý miminko půjde zase ven stejně, tak nevím, co mi na to řeknou doktoři, jestli mi další "dovolej", navíc nevím, jak s penězma - jasně že věci po dcerce schovávám pro další mrně, výbavičku jsem koupila novou, aby kdyžtak tři děti zvládla, ale stejně to bude náročný - školky, kroužky a navíc nemůžou děti pořád všechno dědit a nový věci mít jenom to nejstarší, žejo... No, uvidíme jak to celý bude :o) vím skoro jistě, že kdyby i druhej špunt byla holčička a doktoři mi třetí dovolili, tak to klapne :oD

korcula
12. črc 2011

my s manželem od začátku chození věděli že chceme 3 dítka🙂 a máme 2 po 13 měsících a momentálně zkoušíme to 3🙂 už se moooc těším 😉