Plánujete také třetí miminko? Máte obavy?

liz1
3. črc 2011

Ahoj,ráda bych se zeptala,kolik maminek tady na MK plánuje,nebo čeká třetí miminko,jejich zkušenosti,obavy,zda se dají tři děti zvládnout...Já mám dvě děti 7 a 2 roky..Předem děkuji za odezvy 🙂

romana29
3. črc 2011

Za sebe ani náhodou. Dvě mě i příteli stačí až až.
Ale zase chápu, že někdo chce dětí třeba víc, to je každého věc, jak se cítí jak tělesně, tak i psychicky a finančně na to, mít víc dětí.

jarunkaxyz1
3. črc 2011

@liz1: taky mě tahle otázka napadla, v dnešní době to není jednoduché, zatím mám děti 2, ale moc ráda bych ještě jedno měla...nějak se cítím mateřsky neukojená 🙂 🙂 . Jen mi je už 31 let a ráda ych se mezi dětmi vrátila do práce, což by připadlo na nějakých 37-38 let a mám jen obavy, aby to nebyl velký risk

jancule79
3. črc 2011

Ahoj, já také třetí mimčo neplánuju (ani jsem teda nikdy neplánovala). Máme 2 kluky (s věkovým rozdílem 18 měsíců), takže je pořád o zábavu postaráno. 🙂)

zanet2009
3. črc 2011

Nám dvě děti úplně stačí-ono v dnešní době finančně to zvládnout a nebýt soc.případ je těžké. Takže nám dvě zdravé děti stačí. Sice je mi to líto, druhé dítko nějak rychle odrůstá a já mám pocit,že si to nestíhám ani užívat, ale na třetí se už necítím.

januzza80
3. črc 2011

Ahojky ja teda uz neplanuji a nejsem tehotna,ale tri deti mam a kdybych se mohla vratit,tak bych do tretiho sla znovu.Urcite se to da zvladnout.Kazde ho je to vec a ja treti asi chtela,protoze jsem taky chtela v detstvi jeste jednoho sourozence.Tri deti jsou super.Samozrejme,ze to musi nejdrive poradne probrat,jestli se to da zvladnout financne a tak.Nekdo treba chce i treti,protoze ma bud dve holcicky nebo dva chlapecky,ale ja chtela treti ne kvuli pohlavi,ale protoze jsem si treti moc prala.Ja rozhodne nelituju 😉

dlabinecka
3. črc 2011

Pokud přežiju druhý porod, tak jdu i do třetího. Finančně se to určitě utáhnout dá, když člověk není náročný. Kamarádka před týdnem porodila paté miminko a je uplně nejštastnější 😉

janule11
3. črc 2011

Ahoj, za mě jo 😵 , dá se to zvládnout.
Starší synové mi s malou, když je potřeba pomáhají - pohlídají, hrajou si s ní, koupou se s ní,..... takže si mezi tím dodělám co potřebuju (dovařím, odestelu, dožehlím,....) a třeba i dám rychlé 5-ti minutové kafíčko 😉 . A to můj mladší syn má diagnózu ADHD, takže občas je s ním pěknej záhul 😝, ale neměnila bych a jsem ráda, že je všechny 3 mám ♥.
Samozřejmě, že co se týká financí, tak si člověk vyskakovat nemůže, ale zvládnout se to dá, alespoň se děti naučí, že nemůžou mít všechno na co si ukážou a jsou skromnější, než některá dnešní "zlatíčka" 😉
Takže pokud uvažujete s manželem o třetím prckovi a nemáte důvody proti, tak hurá do toho a o zábavu máte postaráno, co je nuda nebudete ani vědět 😀

babulinkab
3. črc 2011

dvě stačí až, až, finačně, psychicky, fyzicky 😀 😕 , já už to nechám těm mladším, ať se rozmnožují 😀 😀

denousek
3. črc 2011

já bych chtěla víc než tři 😀 ale myslím že po druhým změním názor 😀 zvládnout se to určitě dá jestli máš dvě nebo 3 to už je jedno...

beponka
3. črc 2011

ještě nemám za sebou ani polovinu druhého těhotenství a manžel ví, že chce děti tři. já s tím zatím vnitřně bojuju 🙂 každopádně je čím dál víc lidí v našem okolí co 3 děti má a je to hrozně milé. uvidíme 😀 😀 😀

aknel2002
3. črc 2011

oba s manželem chceme tři, jaká bude realita se uvidí časem, různé okolnosti můžou naše rozhodnutí změnit 😉

coxa
3. črc 2011

já jsem tři děti vždycky chtěla a chci, manželovi prý stačí dvě, takže u nás to bohužel na třetí nejspíš nevypadá. ☹

ivigirl
3. črc 2011

já mám třetí na cestě a je mi už dost a o to se tolik těšim 😀 holce je 17 let, kluk 11 a třetí benjamínek bude klučík 😀

raada
3. črc 2011

Já mám zatím jedno dítko, práce až nad hlavu, ale 3 děti jsou mým snem a zatím mám pocit, že budu plně šťastná, až budu objímat všecky své 3 dětičky v náručí. Manžel je ze 3 dětí a taky chce 3 děti. Nedovedu si představit, že už budu jen jednou těhotná a pak už nikdy nezažiju vše s tím spojené. Podle mě si to do třetice užiju. A finančně se to podle mě dá zvládnout, děti budou po sobě dědit oblečení, sportovní potřeby, ...taky jsme to tak měli , žili skromě a nijak mě to nepoznamenalo. právě naopak, s dětmi se dá krásně trávit volný čas v přírodě, pod stanem, hlavně, že je rodina pohromadě.

kukynka2
3. črc 2011

já mám dvě holčičky,ta druhá roste jako z vody,moc mě mrzí,že už to znova nezažiju,těhotenství,porod a tak,ale finance je u nás důvod proč do třetího nepůjdeme a raduju se ze svých holčiček a hlavně děkuju tam nahoru,že jsou zdravééééé 😵 ale hodně lidí má teď 3děti,nějak se to vrací do mody........a to i kolem mě má spousta lidí dítka 3 😉

baca
3. črc 2011

Já bych tři spíše chtěla než ne, sice ještě trochu vnitřně váhám, ale nechávám to více méně na přírodě. Bojím se spíš toho, aby to třetí bylo zdravé a nemám moc sílu znovu absolvovat to, co mě potkalo u druhého (špatné triply, několik hospitalizací pro hrozící předčasný porod, i když nakonec vše v pořádku). A taky by nám asi nevešlo do auta 😀 Ale stejně bych to třetí chtěla.
Taky je potřeba si uvědomit, že je rozdíl mít ty tři děti po dvou letech od sebe a třeba po 5 a více. To už pak je s nima jiná práce.

filemonka
3. črc 2011

My máme tři děti a zvládnout se to určitě dá 🙂 . Máme kluka 7let, holčičku 4,5roku a klučíka půl roku. Je to moc krásný. Ty starší s miminkem krásně hrajou, pomáhají mi. Je to moc hezké, jak ho milují. Sice je pořád co dělat, ale jednou děti povyrostou a bude zase času víc. 😉

miminkopodruhe
3. črc 2011

Mám 6l syna z předchozího vztahu a nyní čekám s novým manželem společné miminko + manžel má 9l dcerku z předchozího vztahu, ale nežije s námi. Oba bychom ale chtěli časem ještě jedno , tedy celkem budou dětičky 3 + holčička jezdí na víkendy. Po prvním synovi jsem si nechala dost věcí a to co dokoupíme na druhé také schováme. Mým snem byla velká rodina, která se hned na začátku rozpadla, tak se o to těším víc 😵 😵 😵

marselina
3. črc 2011

tak my máme dvě děti a o třetím doma pořád mluvíme,teda abyc to uvedla na správnou míru tak já.Pořád toužím po holčičce,manžel má obavy,že by to byl další klučík a další z věcí chce si konečně začít s náma užívat,jezdit na dovolené,hory atd.
na podzim se chystáme k 5výročí svatby do Paříže,jen tak na tři dny,tak si tak pořád říkám a manžovi že bysme se od tam tud mohli vrátit ve třech.jak o tom pár dnů nemluvím,už si říká,je to dobrý,přešlo jí to,ale pak přijde slabá chvilka a zase o tom žvaním.
tak že na závěr ano já uvažuji a chci třetí miminko 😀

mufinka26
3. črc 2011

no já bych určitě chtěla tři dětičky a jestly se nám ted zadaří dvojčátka, tak si ten můj malej sen splním 😀 😀

petrusam
3. črc 2011

čekáme druhé, o třetím mluvíme 😀 tak uvidíme za čas 😉

ivarei
3. črc 2011

Zajímavá otázka, moc ráda bych někdy ještě třetí, jenže těhotenství už mi nedoporučili, tak jsem uvažovala o adopci - manžel ale vyjádřil dost rázné NE ("vlastní" by bral, nicméně si stojí za tím, že kombinace vlastní+nevlastní by nás nutila srovnávat). Já se o otěhotnění pokoušet nechci, nechci ohrozit život miminka a svůj taky ne, možná bych uvažovala jinak, kdybychom už děti neměli.

marinka
3. črc 2011

Určitě bych si jednou ještě jednoho bobka přála 😉

selu
3. črc 2011

tak ja bych urcite do tretiho sla, ale mame v tom jasno kvuli financim, bytu atd, proste chceme detem zajistit blahobyt, aby mohly na skoly v prirode, do zahranici, na lyzaky, na ruzne zajmove kurzy a v neposlednim jsou nase bytove podminky nevyhovujici 😒 ale pokud by se nahodou zadarilo, tak nebudeme proti ale planovane ne e 😉

aemmi
4. črc 2011

Sice nemáme ještě ani jedno, ale nejspíš chceme 3 děti. Ted je to teda ještě daleko, tak uvidíme, jak to dopadne.

majka07
4. črc 2011

Dobrá otázka, máme tři děti a k prvnímu jsme chtěli sourozence, nikdy ve snu nás nenapadlo, že příroda nám to nachystala jinak a jsem ráda, neměnila bych, 😵 😵 😵

petruskaaa
4. črc 2011

Jo 🙂

vegal
4. črc 2011

Jsem ze 3 sester a vždycky jsem říkala,že chci 3 děti,že je to fajn.Teď máme skoro 2měsíčního prcka a názor jsem změnila.Nejspíš budeme mít jedináčka nebo mu pořídíme sourozence až později,ale teď se necítím ani na 2 děti natož na 3. 🙂

hansed
5. črc 2011

Ano 🙂 teď budeme mít druhé, pak pauzička aspoň 2 roky 😀 a pak klidně třetí i čtvrté mrně 😉 zvládnout to určitě jde, člověk se uskromní a děti hned od mala pochopí, že nemůžou mít vše, co chtějí....

ashlee
5. črc 2011

mame jedno dite a chtela bych jeste 2 deti. 😀