Po narození mladšího by starší neměl jít do školky

faflina
22. lis 2010

Ahoj maminky mám syna 3,5 roku chodí do školky, to je normální, teď je nemocný, od září po druhé. Na tom taky není nic divného, Ale za 14 dní mám termín porodu a zrovinka dneska jse šla se synkem k doktorce, že jsme nemocní, nasadila ATB, a 14 dní určitě doma. To je taky v pohodě. Ale pak mi paní doktorka říkala, že až se mimi narodí, že by do školky neměl vůbec, z důvodu toho aby nenakazil miminko. To taky chápu. A tak sem se vás maminek chtěla zeptat, jak jste to udělali vy, Jak dlouho ste starší dítě nechali doma, popřípadě nenechali a jak na to ten starší reagoval, mi se totiž do školky těšíme!!! Taky by mě zajímalo, jak často jsou vaše děti ve školce nemocné a jestli si nemoci vzájemně sourozenci předávají. Jde mi o to, že vůbec nevím jak dlouho ho teda nechat doma, do Nového roku? či ještě déle?

hanule05
7. pro 2010

Ahoj,
tak ve školce byla přesně týden a hned v pátek v noci dostala horečku a od té doby ji má pořád (kolem 39 stupňů), nejde nám ji srazit, v pondělí byla u doktorky na výtěr v krku a zítra budeme mít výsledky.

Malá taky už něco chytila, pořád pofňukává a má zvýšenou teplotu.

To je teda síla, jsem zvědavá, jak to bude příští rok, jestli už bude nemocná míň nebo to bude stejný týden ve školce - čtrnáct dní doma.

romana29
7. pro 2010

Holky, malej do září měl asi 2x rýmu a jenom jednou horečky a kašel - od září měl už : zánět středního ucha, zánět spojivek, průjem, angínu no a teď přímo z angíny plynule navázal na opětovný zánět spojivek 😢 😀 - nejléle byl ve školce 14 dní, většinou ale jen týden a týden doma...
Malá nic nechytila, přestože je plně na UM od narození, ťuk ťuk.
Jen je to na palici a nebýt toho, že přítel měl úraz a byl od září doma, teď šel na dva dny do práce a nyní musí do konce roku vyčerpat dovolenou, tak fakt nevím, jak bychom to dělali - dcerka doma neusne, musí se s ní chodit po venku....Dan zase musí být coby nemocný zase jenom doma - co bude od nového roku, netuším, jestli to tak bude pokračovat dál, tak do jara z toho asi nevyjdem.

Ale na druhou stranu - PRÝ děti, co jsou nemocné ve školce si těmi nemocemi posílí imunitu a nejsou pak nemocné ve škole, tak tím se uklidňuji, protože když je prvňáček nemocný, tak s ním pak maminka musí ještě biflovat písmenka, psaní atd., aby pak nic nezameškal, kdežto když je doma školkáček, tak nemusí dohánět nic 🙂

faflina
autor
10. srp 2012

už je to asi pasé, ale nakonec do školky chdil pořád a nebyl až na jednu vyjímku asi v květnu nemocný. bohužel loňbský roky byl už horší, to byl přes zimu nemocný 5x angínou a nalinká když už vlastně roční holčička to chytla pouze jednou.......