Pořídit si k dvěma nevlastním dětem jedno vlastní?

tehu15mika
11. črc 2014

Ahojky holky.....
Chtěla bych znát váš názor na pořízení miminka v případě dvou nevlastních dětí.Tedy takhle můj partner má dvě děti Holčičku 5l a chlapečka 3r.(Děti máme jednou za 14dní na víkend někdy na týden...)
Začínáme uvažovat o společném tedy třetím prckovi.....
Tak tápu jestli je to dobrý nápad či ne....
Děti mám ráda,nechci působit jako zlá macecha to vážně nééé....ale přece jenom vlastní je vlastní...nechci aby to nějak narušilo naše vztahy jak s dětmi nb příbuznými apod.....
Táké mám v hlavě myšlenku ""trojnásobná mamča"" ve 22letech???:O
Budu vděčná za každou odpoveď či výčitku.
Děkuji 🙂

alpakovo
11. črc 2014

podívej, můj manžel má z prvního manželství taky dceru, k nám jezdila jak sama chtěla nebo potřebovala a na sourozence se moc těšila, jenže jí bylo při narození prvního bráchy 14 let...... A jako macecha určitě nebudeš, to že jednou za čas budeš mít místo jednoho tři se dá zvládnout, otázkou spíš je, jak ty starší děti nového člena rodiny příjmou a jak je na to připraví jejich otec 😉 Nám třeba nedělá problém vzít si dceru i s bráchou od maminky, takže v tu ránu mám doma děti 4 a zvládnout se to dá 😀

petrajurinova
11. črc 2014

@tehu15mika my to máme opačně - manžel má z prvního manželství 1 dceru a spolu máme další 2 děti. Mezi nejstarší a nejmladší je věkový rozdíl 8 let (mezi nejstrarší a prostředním 5 let) a děti se navzájem zbožňují. Vztahy další děti nezkazily, ale spíše upevnily.
Neboj se toho, tam kde se najde dost lásky pro 2 děti, jí je dost i pro to další. A jak píšeš, manželovy děti můžeš mít ráda sebevíc, ale vlastní je vlastní.

maudn
11. črc 2014

Děti na víkend a ještě k tomu cizí ( nemyslím zle) ti vlastní prcky nenahradí, takže za mě děláš dobre že plánuješ vlastního potomka

tehu15mika
autor
12. črc 2014

Oni maj jeste doma malou sestricku a ty je sotva mesic :D a s jeho ex nevychazime nejlip.... No tak uvidime jestli se nam to povede

hanulkapal
12. črc 2014

@tehu15mika Ahojky, vůbec se toho neboj. Myslím, že v dnešní době je takové složení dost běžné. Čím to je, to netuším. Za mě čím víc dětí, tím je veseleji a i ty nevlastní děti jsou dobrá průprava pro "vlastní mateřství". Já jsem třeba ráda, že jsem si spoustu věcí okolo dětí mohla tak nějak osahat skrz ty nevlastní (ať už z předešlého vztahu, nebo děti nynějšího partnera) a už třeba vím, co s dětmi zvládnu sama a k čemu potřebuju pomocnou ruku - jelikož mám ještě dva pejsky, tak někdy i taková procházka po lese je dost dobrodružná 😀

tehu15mika
autor
12. črc 2014

Dekuji moc 🙂)

verusky
16. črc 2014

@tehu15mika
Rozhodne bych Vas vztah overila... Nemusis se jeste hnat do vlastnich deti, kdyz jsi tak mlada... Asi byl nejaky duvod, proc Tvuj pritel opustil dve deti tak nizkeho veku a aby bylo hned dalsi (patri to i jeho byvale zene). Vztahy by mely uzrat, clovek ma vedet, do ceho asi jde... (to nevime nikdy, ale aspon casem - rok, dva, overit).
Jinak samozrejme vlastni je vlastni. Jak prijmou jeho deti to Vase spolecne bude zalezet hodne na Vas. Ja mam holky 6 a 7let, jejich tatinek se ozenil a maji tam "sestru" 11let a nedavno jsme se pristehovaly k priteli, ktery ma v peci dva kluky - 17 a 14 let. A ted do toho nase miminko 🙂
Nekdy je to narocne..... Ale tusila jsem do ceho jdeme, tak musime vydrzet 🙂
Chvili jeste pockejte, poznej ho, at nedopadnes jako mnohe jine, je skoda, ze se tolik vztahu rozpada a jsou tam deti... (take jsem myslela, jak chyba byla na strane partnera a meho spatneho vyberu, ale ted vim, ze jsem delala veci spatne i ja a v dalsim vztahu si davam pozor).

tehu15mika
autor
16. črc 2014

@verusky dekuji moc za radu...jeste to promyslim...dekuji

anetaji
6. zář 2014

@tehu15mika
Ahoj,jasně proč by ne??Myslím,že to v dnešní době není nic hrozného mít 3děti i když2jsou nevlastní a nežijou s váma ;) Pokud to tak cítíte oba dva a chcete spolu dítě tak přeju hodně štěstí 🙂

sulemina
6. zář 2014

@tehu15mika v tvém věku bych absolutně nespěchala do dítěte
@verusky má pravdu, ověřit si , proč odešel od tak malých dětí, více se poznat