Rodiny, které mají 3 a více dětí

zojina
3. únor 2012

Najdou se maminky které maji velkou rodinu ?
Jaké je mít 4 děti ,jak se na Vás lidi dívají ...

lusyli
5. srp 2012

holky???ja vcera v noci chytla strašnou rýmu...včera bylo teplo,vůbec nevím kde bych nastydla.zima mě nebyla...ale četla jsem,že je slaba imunita na začátku těhu a že bych mohla být tehu,,jsem 35DC..tak..ale ta ryma je hrozna,nepamatuju kdy sem ji měla snad s Anickou...

simour1
23. srp 2012

@lusyli Tak jak jsi dopadla s tím nachlazením a že by těhu? 😀 Já naštěstí teď v těhu mám asi nějak víc obranných látek,takže nemocná jsem ještě nebyla-snad to nezakřiknu. 🙂

lusyli
24. srp 2012

@simour1 To bys nečekala.ale jsem už 7+5....takže tehulka.....jo jo,tuk,tuk,nesmíš to zakřiknout, Já teď chodím jak mátoha se zubama....Tahali mi nervy a pristí tyden kontrola..no hruzatakže tuk tuk...Jeste blinkaní mi chybí...

simour1
24. srp 2012

@lusyli No to je mazeeeeec,tak gratulace,mamino 🙂)) 😉 Hlavně se drž,zuby,to je děs.Já jdu na zubní 7.9. Ale už se celkem i těším,že mi odpomůže -občas něco zabolí. Teeeda,máš to asi náročný,takhle malý dětičky,těhotenství a když něco člověka bolí 😒 Ale všechno přebolí a bude jenom dobře,uvidíš. 😉 Hlavně se drž a odpočívej co nejvíc. 🙂

anomis7
7. zář 2012

my máme 5 dětí.Já mám z prvního vztahu 2 a přítel taky no teď jsme se domluvili,že si pořídíme ještě vlastní.Takže máme 2 měsíce starou holčičku.Je to sice fuška,ale když jsou na to dva a umí se domluvit a nějak to funguje tak se to dá zvládnout. 😉

mishulka1987
14. zář 2012

Ahojky.Rozhodla jsem se také přispět...S přítelem mámě děti dvě,třetí čekáme.A co na to naše okolí?Známí,kteří to vědí,tak gratulují a přejí nám hodně štěstíčka.Bohužel s naší rodinou je to trošku těžší.Má babička to absolutně nepřijala,jako kdyby nám měl přijít na svět nějaký vetřelec nebo co.Řekla mi,že se za to před lidmi stydí,chápete to???Já ne!!!Ale házím to za hlavu.S přítelem jsme šťastní,že se nám ještě jedno dítko povedlo.Přestože máme vysoký nájem za byt a vysoké výdaje za potraviny atd.,tak víme,že to zvládneme.Na okolí se můžu vyprdnout.Jsem ráda za rodinku,kterou mám a to je podstatné.

kapulet
21. zář 2012

taky trošičku přispěji. Máme s manželem 3 děti: 7letou Barušku (teď ve 2 třídě), 4letou Nikol a 2letýho Jiříka. Většinou je doma blázinec, ale už jsme si zvykli a je nám spolu dobře. Za nic na světě bych neměnila. Teď opravujeme domek, takovou rujnu ale bude naše a děti se těší 😅 takže trochu náročnější situace na finance, ale věřím, že to zvládneme. Manžel chtěl původně 7 dětí ale slevil na 4 😅 takže časem určitě ještě 4 pořídíme. Jak už tu někdo psal, i pro nás byly nejhorší negativní reakce ze strany rodiny ☹ to bolelo nejvíc, ostatní jsem házela za hlavu. A kdo se tady bojí, že by nezvládal další? taky jsem měla větší potíže zvládat 2 ale s tím 3 dítkem to nějak padlo, jsme klidnější (když je potřeba, tak se řádně ozvu) a dokonce mám i čas na sebe. Že je doma bordýlek, no a co, děti povyrostou a zvládnou uklízet samy, a pak se nervovat, z toho už jsme taky upustily. Žádná návštěva nám za to nestojí a které to dělá potíže, chodit k nám nemusí. I tak mívám občas pocit, že šůruju od rána do noci a stejně je pak za 5min vše při starém 😅 my tomu říkáme pracovní bordýlek nebo prostě doma 😀

kapulet
21. zář 2012

tím samo nechci říct, že se uklízet nemá, ale ty co mají vícero dětí vědí o čem mluvím 😉 a na případné dotazy, proč manžel upustil od 7 dětí - mám za sebou 3 císaře a on to na tom sále tak nějak špatně zvládá, ale každé další dítko (teda když se zadaří) bude u nás vítáno i třeba to 7 😀 😀 tak hold nebudu mít značkové ryfle (mj ty jsem měla naposledy za svobodna) děti nebudou mít všechny vymoženosti ale vždy se uživíme, pevně tomu věřím 🙂

v.kucabka
21. zář 2012

@kapulet Jé to je tak príma, když čtu že někdo myslí stejně jako já 😀 Jsme teď na začátku třetího těhotenství, a už vidím ty reakce rodiny, že si to v žádným případě nemáme nechávat atd. (poslouchala jsem to bohužel už u druhého miminka). Takže házím názory ostatních za hlavu. A s finncemi a úklidem to máme taky stejné 😉 Kdybych chtěla ušetřit na sobě za oblečení, musela bych asi chodit v něčem od popelnic 😀

kapulet
21. zář 2012

@v.kucabka 😀 😀 😀 asi tak

lucisa
21. zář 2012

Přidávám se do klubu, tři děti na kontě - tři holky...
Rodina to asi komentuje nejvíc, protože se nebojí to říct na rovinu, předpokládám, že někdo z okolí si určo na hlavu klepal, ale do očí neřekl...
je mi to jedno, s manžou jsme velkou rodinu chtěli, možná bude i čtvrté🙂

@kapulet já značkové rifle snad v životě neměla 😀 a kdoví, jestli něco jiného ano, nějak mi přijde na hlavu vybulit za jedny rifle tolik, za co mám obyčejné z obchodu třeba troje....
protože zapatlané a uhňacané od dětí budou za stejně dlouhou dobu.
O provozním binci doma ani nemluvím, je to nekonečná práce, ale já si na sterilní domácnosti nezakládám.

Celou diskusi dočtu později, jdu do hajan..... 😉

zuzka72
21. zář 2012

@zojina Já mám 4 syny a dívají se naměvšichni snad normálně 🙂 Teda doufám,kamarádka má 7 dětí, 6kluků a 1 holku-na tu už se dívají malinko divněji 😀
Jinak jsem na vše sama, chlap je zaměstnaný dost a když je doma tak ho nechci nějak zatěžovat, babičky máme, ale nikdy nehlídali ani se nějak nezajímali extra..Takže cosi neudělám to nemám a jsem tomu i ráda, než pak poslouchat nějaké řeči tchýně 😀 ...Takže mi nikdo do ničeho nekecá a mám klid...

marecek4
22. zář 2012

holky tak u nás je to 2:2,provozní binec-no ten je už částečně zlikvidován,protože přece jen mám 3/4 velkých a ty už si to zvládají víceméně sami-prostě už je to jejich povinnost mít uklizeno,i když velký kluk je asi mimozemšťan a občas jako by mi nerozumněl,bydlíme v domečku se zahradou,kousek do lesa.takže když už je doma moc velký šrumec je kam utéct 🙂 a už si dovolím koupit i něco pěkného na sebe,protože to upatlání už nějak moc nehrozí takže i tahle doba přijde určitě i k vám,možná tehdy,kdy já se rozhodnu jestli ještě jedno nebo ne,okolí si může klepat na čelo jak chce(zatím teda ne) a rodina-minimálně o dvou lidičkách vím,že mi fandí a jsem pro ně dokonce jakýmsi vzorem a pokud se to někomu nelíbí,nechává si to pro sebe

kapulet
22. zář 2012

@lucisa 😀 😀 já mám spoustu věcí po mámě, a co však jsem doma a to nic moc nóbl stejně nenosím 😀 a upatlaná a uslintaná jsem stále. Na pěknou věcičku o kterou se mi neotře během pár sekund malej si ještě počkám a aby byla ve skříni, na to taky nejsem 😀

kapulet
22. zář 2012

@zuzka72 tak to jsme na tom podobně, babiček a dědečků bezpočet, páč máme ještě i nevlastní z obou stran, ale na hlídání či dokonce pletení nebo šití, to nejsou ani jeden. Co si neudělám, nemám. A kolikrát ještě slyším jestli nejsem normální, proč si to nekoupím 😅 dělám si totiž jogurty a peču i chleba sama, normálně v létě i marmelády o kompotech nemluvím ty jsou pravidelností 😀 a když natrefím na další domácí zpracování něčeho, tak určitě zařadím 😀 😀 šít se pomalu učím, malej má velkou spotřebu tepláků 😀 holky rády sukýnky 😀 a pak jsou tady různé maškarní, na kterých se taky vždy vyřádíme 😀
hrozně mě to baví, jen nevím jak to zvládnu až nastoupím do práce 😀 😀 asi pořídíme ještě to 4 😀

zuzka72
22. zář 2012

@kapulet vítej v klubu taky jsem takovej "blázen" jako ty 🙂 Umím snad vše, zastanu i chlapskou práci, šiji, pletu, háčkuji, zavařuji no vše😀 .....a to je taky ten problém, jen když už je toho moc...tak říkám, že lepší se narodit a nic neumět 😀

kapulet
22. zář 2012

@zuzka72 😀 😀 😀 tak to pletení nezvládám, tchýně slíbila, že mi dá pletací stroj, ale to říká už tak 3 roky, že prý doplete svetr na Barušku (nejstarší) a dá mi ho 😅 no stále páře a doplétá jelikož holka naše tááák nějak roste 😅 ale jinak se snažím být plně samostatná a neustále si opakuji, že prostě jsem co se týče hlídacích prarodičů sirotek 😒 jinak mi to příjde hrozně líto, když vidím ostatní jak jim hlídají babičky a dědové a ty naši nic 😝

zuzka72
22. zář 2012

@kapulet i mě to příjde líto, ale vůči těm dětem 😢

kapulet
22. zář 2012

@zuzka72 tak tak ☹

soopy
22. zář 2012

@zuzka72
@kapulet jé holky já mám takovou radost, že jsem tu našla podobné "blázinky" jako já 😀 😀 My pečivo kupujem vyjímečně, protože peču téměř každý den, taky zavařuji, nedávno jsem dopletla svůj první polštář, a vůbec, co jde se snažíme si doma vyrobit sami, ono totiž manžel je taky takový šílenec 😀 Jo a jelikož odbíráme domácí mléko, tak jogurtky, tvarohy, kyšky, ...atd. si děláme taky 🙂 Z okolí si taky klepou na čelo, jestli jsme normální, proč si to nekoupíme...no škoda se s nima dohadovat 😎
a bohužel nefungující tchýni máme taky společnou 😔
a mimochodem moc vás zdravím 😉

zuzka72
22. zář 2012

@soopy I já zdravím a obdivuji...ono taková mladičká, jako jsi ty a tak šikovná to se málo kdy vidí..klobouk dolů 😵

soopy
23. zář 2012

@zuzka72 se skoro červenám 😀 vidíš a to po mých 26. narozeninách si říkám, jak už jsem stará, když mi táhne na třicet 😀 ale je fakt, že mé vrstenice žijou úplně jinak...
Co se týče těch babiček, tak na moji maminku nedám dopustit, ta by se nejen pro své vnoučata rozkrájela, ale bohužel žije daleko, takže se vidíme tak jedenkrát za měsíc 😢 Za to u manželových rodičů, u kterých teď žijeme je to úplně naopak. Jo, vztahy dobré, ale raděj se jen pozdravíme a konec. Protože u tchýně co věta, to perla 😔 a pak jsem akorát tak vytočená, takže se rozhovorů s ní raděj vyhýbám 😅 Sice si hodně lidí myslí, že když žijeme společně, že v tom máme výhodu, protože nám děti kdykoliv pohlídají, tak velký omyl. Oni k nám na patro nikdy hlídat nešli, protože tu nemáme televizi a já abych zas všechny tři kluky tahala dolů k nim samozřejmě k televizi, protože okolo ní se točí celodenní život, tak to taky ne. Takže berem děti všude sebou, ale to nám nevadí. Líto je mi to taky hlavně kvůli těm dětem, protože naše děti mají babičku s dědečkem spojené jen s televizi, nebo s "bombonkama" 😔
@kapulet jo a já jsem taky po třech císařích...ale pořád si ještě dáváme naději na tu dcérečku 😵 a manžel taky dost uvažuje o adopci...

soopy
23. zář 2012

@zuzka72 jo a děkuji 😵 spíš se většinou dočkám kritiky 😔

zojina
autor
25. zář 2012

Pěkný den 🙂 holky ...
Koukám že ty babičky fungují skoro všude stejně 🙂 Zavidím Vám to šití a pletení na toto teda ruce nemám ☹ S padla jsem tak blízko ke stromu až jsem na to levá 🙂
U nas si taky vše dělame a pravě asi tím jsme tak zvlaštní 🙂 Mě příjde normalní mít v neděli na snídaní čerstvou vánočku 🙂 cela rodina si klepe na čelo proč to dělam když se to da koupít a prej je lepší ....Asi ten kro má více dětiček se na to díva trochu jinak jak to co maji jen jedno ,nebo teda to je pravidlo naší rodiny ...Jsem pro mě divná ☹.....

v.kucabka
25. zář 2012

@soopy musím se přidat, máš můj obdiv! Mě to začíná chytat teprve poslední dobou, ale čím dál víc, takové to pečení, šití, háčkování, zavařování... 🙂 Asi čím víc dětí, tím víc je to potřeba 🙂
Hlavně ty domácí věci jsou určitě zdravější, bez zbytečné chemie a taky levnější! Domácí jogurty teda ještě neumím 😒 ale to přijde... Až nás bude pět (tedy doufám že to vyjde...) tak budeme asi za blázny, ale ať si každý zametá před svým prahem.
Manžel říkal, že to v práci nemůže ani nikomu říct, že tom jsou samí chlapi co mají jedno dítě a stěžujou si jak ho nemůžou uživit. No jo, když musí mít celá rodina značkové oblečení a jezdit po dovolených, mít ,,dokonalé" moderní bydlení... Nám nikdo nepomáhá ani finančně, ani hlídáním, co máme to máme a jsme spokojení. Nedávno volala manželovi tchýně, že kdyby byl rozumný a jezdil tam (beze mně a dětí) tak by mu dala na střechu 😀 Určitě víte, co jí odpověděl 😀 Takovou já mám tchýni - děti od syna prý nejsou pravá vlastní vnoučata, kdyby jste to nevěděly holky! Až se dozví, že čekáme třetí, trefí ji šlak 🙂

soopy
25. zář 2012

@v.kucabka děkuji😉 Manžel je v práci jediný, který má víc jak jedno dítě 😅 Nechápou jak můžem mít tři děti a ještě víc nechápou jak manžel mohl jít dobrovolně na poloviční úvazek...Holt, žijeme skromně 🙂 a jsme šťastní 🙂 Moje maminka mi vždycky říkala, že není důležité kolik vyděláš, ale kolik ušetříš! Poněvadž i ten, kdo vydělává velké peníze může mít nakonec méňě jako ten, který vydělává málo... 😨
No a tu Tvou tchýni...nevím koho mám víc litovat, jestli vás a děti nebo ji 😔 To my jsem na tom ještě teda dobře.
Já ty babiny nechápu...To já už se na svoje vnoučata hrozně těším 😀

v.kucabka
26. zář 2012

@soopy No právě, kdo má hodně peněz, tak jich potřebuje pořád víc a víc... My jsme prostě zvyklí žít skomně, tak nám asi to co považují za luxus nechybí... S tchýní nás nelituj, děti to teď ani nevnímají (nikdy se k nim moc neměla), a jí nelituju vůbec, ona je takhle maximálně spokojená. Já to teda taky nechápu, ale co nadělám. To víš že občas závidím maminám, co mají hlídání, a mají se komu svěřit, pokecat si, poprosit o radu...
Ty už se těšíš na vnoučata jo??? 😀 No jo, už nám táhne na třicet, měly by jsme myslet na důchod! 😀
Včera u nás zazvonil nějaký dealer a prý že by chtěl mluvit s paní domu, s někým zletilým... A říkal to mně! 😀

mersy
1. říj 2012

ahoj holky, jsem moc ráda, že tu má někdo podobný názor.... mám 2 děti 14 holku a 7 letého syna. manžel chtěl vždycky 3, ale já jsem odmítala, až loni na podzim se mi zbláznily hormony , no a v březnu čekáme miminko....
manželova maminka je v pohodě, hodně nám pomáhá, hlídá atd....,ale moji rodiče- vůbec se o těhotenství nebaví, nezajímá je to(když jsme jim to oznámili, tak mi matka řekla, že jsem se zbláznila... a že dcerka bude chudák!)
proboha proč? finančně na tom nejsme zle, dům máme velký..každé má vlastní pokoj...... na miminko se s manželem moc těšíme. dcerka má pubertální odstup, ale malý se tak těší.....
jsem ráda, že jsem narazila na lidi, kteří si nemyslí, že jsme šílení.

saminomimino
1. říj 2012

Ahojte,můžu k vám?Už nějaký ten pátek jsem trojnásobnou maminkou a někdy jsem na chocholouška 😀

bumbum
1. říj 2012

jé, koukám, diskuze pro mě!!! 😀 Momentálně jsem popáté těhotná, světe div se, s jediným chlapem 😉 , mám 3 odrostlé holky 22,20 a 17, jednu pětiletku a jednu v břiše. Tu předposlední jsme si přivezli jako neplánovaný překvápko z lyží a je pořádně rozmazlená, takže je asi dobře, že jí to jedináčkovství za pár týdnů skončí. Je fakt, že lidem většinou spadne čelist, když slyší ten počet, ale co, jsme zdravý, hlady nehyneme, i když na vyskakování to není a vůbec, asi jsem šťastná, že to tak je!!!