Rodiny, které mají 3 a více dětí

zojina
3. únor 2012

Najdou se maminky které maji velkou rodinu ?
Jaké je mít 4 děti ,jak se na Vás lidi dívají ...

saminomimino
10. zář 2013

Ahoj,všem,snad tu někoho najdu,jdu si tak trochu pro podporu,čekáme plánované 4 té dítko,máme nový větší dům,nemáme hypo jen splácíme auto,muž přišel o práci ale už má novou,finančně jsme si pohoršili,což ale není věcí na věky,samozřejmně se stále budeme příjem rodiny snažit zvýšit,prostě nejsme sociálky 😀 v tom obavy nemám,ale děsně se začínám bát reakcí okolí a hlavně rodiny,jak to ustát?Vím že si vyslechneme své,vím že je to naše věc,vše vím,nežijeme zásadně na úkor názoru druhých,ale asi jsme nějaké přecitlivělá či co,ale nejraději bych to nikomu neřekla dokud se to nenarodí 😀

elgreco
10. zář 2013

@saminomimino neměj strach, určitě to všechno dobře dopadne. A pokud nemáte hypotéku, tak to je krásný, to my máme byt a hypo ještě na docela dost let a finančně na tom taky nejsme dobře ☹. No popravdě, když ségra čekala čtvrté, tak se málem kvůli tomu s tchánem a tchýní rozkmotřili, ale nakonec jsou všichni z miminka poprděný. Neboj se, všechno dobře dopadne, hlavně když bude miminko zdravé a to je nejdůležitější.

saminomimino
10. zář 2013

@elgreco moc díky,za milá slova,je to hrozné jak se kvůli vlastním příbuzným člověk musí děsit,mi jejich podivnosti tolerujeme,ale když něco udělají mladí,tak je oheň na střeše,jako dneska nemít hypo je úžasný,máme to tak díky tchánovi a snažím se sním vycházet dobře,proto si to s ním nechci rozházet ale zase ani nehodlám žít jeho představu života,už těžce nese že prvorozený syn není už miliontý Karel,že jeho syn,můj partner a já si chceme vzít jiné příjmení,on tchán lpí na tradičních hodnotách,sice je celá jeho rodina prohnilá,podráží se pomlouvají ale hlavně že mají stejná příjmení ,prostě ta podivná morálka,taky reakce mojí máti nebude nej,no mám z toho bobky 😅

elgreco
10. zář 2013

@saminomimino a z kolika dětí jsi a z kolika je tvůj manžel? Ségra to měla lehčí, pač my jsme ze 4 dětí a tak to naši hned pochopili, švagr je ale ze dvou a tam to bylo opravdu zlí, že čekají čtvrtý, ale jak říkám, jak se malé narodilo byli nejvíce poprděný nakonec 🙂, takže neboj se, však oni pak budou rádi, že si prcka užijou.

saminomimino
10. zář 2013

@elgreco já ze dvou dětí,muž taky ale sestra je o 9 let starší,takže dva jedináčci a můj muž byl nehoda na lepení manželství,měl i horší dětství,tchýně dokonce prohlásila,že mladí by se měli zamyslet nad tím kolik mají dětí a brát ohledy na prarodiče,že pak musejí kupovat hodně dárků k narozeninám a vánocům ,což není zrovna levné,takže chápeš proč se obávám

majka07
10. zář 2013

@saminomimino ty reakce okolí jsou bohužel smutné a nejhorší to bývá z rodiny, nemysli na to, kašli na ně, hlavně ať je miminko zdravé. Příbuzným bych řekla narovinu, pokud jim dělá problém vánoční dárky tak ať dají jen něco malého symbolicky, že nepožaduju honosné dary a nebo ať nedávaj nic, neuvědomují si, že Vy taky dáváte peníze do darů, tak si buď dávat něco jen symbolicky a nebo vůbec a zaměřila bych se na svou rodinu tedy jako manžela a děti a bylo by 😉

saminomimino
10. zář 2013

@majka07 díky ,souhlasím s tebou a vesměs to tak vše děláme,nicméně to oznámit jednou budeme muset a něco si i vyslechnout,každý příbuzný s tím bude mít problém z jiného důvodu,no takže to bude asi síla,než dáme dohromady veškeré argumenty,podstatné je to že je to hlavně naše věc a naše rozhodnutí,jen to prostě od blízkých i někdy zabolí 😒

helabella
10. zář 2013

@saminomimino -- u nás jsem měla největší obavy to říct mojí mamce. Ale nakonec reagovala v pohodě. Sice řekla, že to nechápe, že ona by tolik dětí neměla (ale měla 3, což mi nepřijde takový rozdíl 😀 ), ale že je to naše věc. Ještě teď občas řekne, že ona by do toho nešla, ale myslí to dobře, hlavně kvůli mě, že je to náročný mít tolik dětí, že se jim musím věnovat, atd. Ale děti miluje 🙂
A tchánovci jsou takoví sví...na oznámení řekli "hm" 😝 Nebylo to negativní, spíš víceméně nezájem 😠
Ale od rodiny ty komentáře nejvíc bolí, člověk je většinou neodpálkuje, tak jako cizí 😔 Ale já vždycky říkám, že si děti živíme sami, od nikoho nic nechceme, sice si musíme hlídat finance, ale neživoříme, tak je to všechno jen a jen naše věc. A hrdě všem říkám, že jsme to tak chtěli 🙂

helabella
10. zář 2013

Jo a jak na mě všichni zírají na ulici a občas se i ptají, jestli jsou všechny děti moje, tak jsem tuhle na jednu zírající ženskou vyhrkla, jo, jsou všechny moje. Až pak jsem si uvědomila, že se tentokrát na nic neptala, jen koukala 😀 😀

elgreco
10. zář 2013

@saminomimino ono to určitě dobře dopadne, však dítě je dar a někdy by dal kdo ví co, aby měl víc dětí než žádné. Švagrová nemůže mít děti a je na ní vidět, že by brala klidně 5 dětí než žádné. A jak reagovala rodina, když jste čekali třetí?

saminomimino
11. zář 2013

@elgreco no na třetí reagovali ve velkém šoku,byl jsem teprve 5 měscí po porodu druhého dítka,tak se dá říct že vesměs v pohoo,poznámky byly,spíše typu jakože si neumíme dát pozor a podobně 😠 nejhůř reagovala má máti,že třeba potratím a vyřeší se to ☹ to fakt mrzelo..
jinak souhlasím,teta nemůže mít děti,nejřív měla furt čas pak bylo pozdě její partner byl onkologický pacient,nemá varle,takže oba neplodní,adopce jim asi nevýjde kvůli věku,nejsou tak staří,na umělko chodí i starší,ale dibilita našich zákonů je bezmezná tak si hledají si náhradní matku,ale jsem v tomto zásadně proti,je to proti přírodě,je to špatně

majka07
11. zář 2013

@saminomimino reakce máti teda hodně smutná, já bych to snad řekla všem až hodně hodně pozdě v takovém případě...
@helabella taky se setkávám s otázkou to jsou všechno Vaše děti a to mám 3...

saminomimino
11. zář 2013

@majka07 to je v plánu,oznámit to až co nejpozěji 🙂

majka07
11. zář 2013

@saminomimino jinak se mi líbí Tvoje netradiční jména fakt super 😉

saminomimino
11. zář 2013

@majka07 díky moc 🙂

elgreco
12. zář 2013

@saminomimino to mě mrzí, že maminka takhle reagovala ☹. Já jsme byla včera u gynekologa a doktorka se mě ptala, jestli plánujeme třetí, tak jsem řekla že jo a sestra hned vylítla s otázkou "Proč chcete třetí, vždyť máte páreček, to nechápu". Na nic jsem se nezmohla, abych jí něco vysvětlovala, to jsou prostě blbý poznámky. Doktorka na to nijak špatně nereagovala a bylo na doktorce vidět, že se jí reakce sestri taky nelíbila, nebylo to vůbec profesionální. Prej mají třetí děti většinou Ti, co mají doma stejné pohlavý a pak chtějí ještě buď vysněnou holčičku či kluka, ale podle mě je to úplně jedno, hlavně ať je to zdravíčko.

saminomimino
12. zář 2013

@elgreco no to je pitomina roku,jakože 3 dítě si teda dělají lidi jen proto že doufají že konečně budou mít vysněné pohlaví?!zajímavá úvaha,a taky mi docela příjde líto že to tak mnohdy skutečně je 😒 jako asi se mi lehce mluví mám kluka i holky,ale mít i 3 kluky nebo holky je snad nějaká nemoc nebo handicap?!!Občas slyším jak někdo polituje rodinu co má více dětí stejného pohlaví,teď nedávno jsem četla o jedné rodině kdesi ve světe co mají tuším 15 dětí a všechno kluky 😀 což je jako fakt masakr,tak ti jestli dělali holky a nic tak si teda daly,ale pochybuju,vypadli moc šťastně 😉
Já myslím že v dnešní době je obří dar děti mít a ještě tak snadno jak mi je asi fakt zázrak,s mužem jsme si prostě ¨"sedli" a navrch mít všechna zdravoučká,to je jediní za co se normální člověk modlí,pohlaví je opravdu podružné,raději 10 kluků ale zdravých než jedno postižené děvče,zní to možná ošklivě ale je to tak,nikdo nechce nemocné dítě

helabella
12. zář 2013

@elgreco -- u nás to tak přesně bylo -- po dvou holkách všichni čekali, že teda chceme třetí, abychom měli KONEČNĚ kluka 😝 A když se fakt narodil chlapeček, tak mi dokonce jeden soused řekl, že teď už můžeme s dětma přestat 😠 Přitom nám to bylo opravdu jedno, manžel byl z holek nadšený a přijal by se stejnou radostí i třetí, prý by si připadal jako král v pohádce 🙂 Nechápu, proč si každý myslí, že když člověk nemá 1+1, tak je to nějak méně hodnotný, že mu to musí určitě vadit, atd.

majka07
16. zář 2013

názory lidí, mě fakt dostávají, nám někdy lidi říkají no ještě toho kluka a nebo to jste zklamaný, že máte holky, ale narovinu...já jsem šťastná jak blecha, páč páreček jsem nechtěla 😀 bylo mi jedno co se narodí a narodila se holka a pak už jsem jen doufala, že další bude zase holka, kdyby to bylo opačně tak to bude stejný 😀 a některý lidi to nemůžou pobrat 😀 Samo když by se stalo tak by se stalo, ale za sebe mám ráda jedno pohlaví 😉

lindafr
18. zář 2013

@helabella
@majka07
@saminomimino

Holky na okolí je opravdu nejlepší pomalu hodit bobek. Ony nás živit ani šatit nebudou, hlídání po nich taky nechci. Opravdu mě zaráží, že se v dnešní době najde tolik lidí s tak hnusnou reakcí, ještě navíc když jim je do toho kulový....

majka07
18. zář 2013

@lindafr viď, mě dojímá jak se ostatní starají o ostatní, místo aby se starali o to svoje 😀 😀 Nj, když oni jsou ty ostatní tak zajímavý 😀 😀 😀 Jen se kolikrát divím, kde na to berou čas...

eliza2
2. říj 2013

Mám 5 dětí. Ani se mi nechce psát co si lidi myslí, protože mě to ani nezajímá. Když se zeptají jak se to dá zvládnout, tak se to dá zvládnout. Dříve to bylo normální a to měli o hodně více dětí a zvládali a přitom byli chudí, tak proč by se to nezvládalo i dnes. 😀

saminomimino
3. říj 2013

@eliza2 protože společnost je zodpovědá a správná evropská rodina má dvě děti,aby jim mohli dát miliony kroužků,dovolených ale tím méně sebe samých-rodičů 😀 To byl vtip,tedy spíše nebyl,většina lidí má více početné rodiny za nezodpovědné nebo sociální případy,přitom víc početných bílích českých rodin přibývá a nevím co je na tom špatné,víš jak to ,kdo nejde s davem,jde proti němu 😀 Logika některých je opravdu úsměvná
Jinak 5,to už si neumím přestavit,ale je fakt že máme děti hodně malé,takže do ví 😵

eliza2
3. říj 2013

@saminomimino Já v tvých letech měla jen dvě, zlom nastal až v 35 😀 Takže co není může být. 😉

saminomimino
5. říj 2013

@eliza2 to já už si chci v 35 užívat odrostlejší děti,4 my postačí bohatě 😎

abrabo
15. říj 2013

mám 5 dětí dcery 16,11 dvojčata 6 a prcek 2 roky vzládáme si to sami s chlapem babičky a jiné hlídací možnosti neznáme zvládám to organizačně (jsem velmi často sama chlap přes týden pryč) psychicky to taky dávám, finančně taky a přesto jsme pro okolí něco co se nedá skousnout. Pomlouvají nás i v okolních vesnicích že nemáme co jíst chodíme v hadrech což není pravda a bydlíme v chatrči no jestli je dvougenerační dům chatrč tak nevím. Poslední dobou mě fakt vadí jak se lidí zle koukají ptají zda beru královské soc dávky ne mám jen rodičák na prcka a kolik k tomu mám tatínků no jednoho jsme spolu 18let a co z toho mám tolik dětí. Mám pocit, že jsem to nejhorší na světě že mám víc dětí než jsou dvě, nevím ale fakt mě to poslední dobou trápí to jak jsou lidi zlý. nejvíc mě asi šokovalo když jsem si šla zařídit rodičák kdy úřednice koukla a jé 5dětí a vy jste bílá no to jsem bych řekla, že mám zdravou lesní barvu nerada se opaluji. když vezmu co slýchám tak názor spousty lidí je, že větší počet dětí nojo to jsou nějaký socky s iq houpacího koně, chjo proč soudí někoho koho neznají ☹

abrabo
15. říj 2013

@saminomimino no my když čekali páte tak jsem to všem prostě jen oznámila a protože jsem věděla co zas bude jim řikám je vaše věc co si o tom myslíte a upřimně nás to nezajímá, dítě je plánované zvládáme si to sami nemáme potřebu vám to zdůvodnovat. byla jsem totiž po předchozím těhu poučena kdy jsme si vyslechla matku třeba no tak koukej to potratit nějak si to zaříd jsem s ní přestala mluvit až do porodu. No a pak už jsem ani neřikala že budou dvojčata a po porodu jsem rozeslala esmsky a některé odpovědi stály za to ježíš tak ne 3 děti ale 4 jste se zbláznili no tak no přestali se k nám zná no tak at nebo nojo jste mermo chtěli po holkách kluka to zas bude holka a bhác příroda dopřála dvojany a na vztek okolí kluky ikdyž já tajně doufala v holky. No nikdo nám nepomáhá neživí nás nehlídá tak at se taky nestará a když mě nedávno spílala setřenka nemá žádné děti by si zkazila postavu tak jsme se fakt naštvala a řekla no budou to moje dětičky co budou makat na tvůj důchod a byl klid.

saminomimino
15. říj 2013

@abrabo ty bláho,to jsou teda rekace šílený,takový maso u nás nečekám ani omylem,víš co je na to mnejvětší prča,že všechny ty negativa jsou skrytá závist,ve své podstatě ano,kor od kamarádek a mladšího kolí,jsou nechutné poznámky povětšinou závistí

chanani
4. lis 2013

Zdravím všechny maminky . Tak koukám, že s početnou rodinkou nejsem v republice sama. Mám děti čtyři. 12,10,8 a 1. Práce je dost a okolí klasika. Letos jsem se dala na studování, protože to je pro mně jediný způsob, jak se chvíli odreagovat a neřešit běžné šarvátky. To se řekne , "Ticho, maminka se učí, a je klid. 🙂 " Jestli to zvládnu, napíšu za tři roky. 😝 Původně jsem tolik dětí neplánovala , ale život přinesl překvapení a na to poslední jsme se těšili nejvíce. Nejmladší je zlatíčko, sourozenci ho nosí na rukou a nejstarší syn mu občas cestou ze školy koupí dárek . A my rodiče? No zvládáme to všelijak. Jednoduché to není, ale když si tak odpoledne sedneme ke kávě a koláči a koukáme po dětechjak jsou roztomilé....někde v koutku duše hlodá myšlenka, "co třeba ještě..........." 😉

martaskarolkova
10. lis 2013

Ahoj maminky,já mám tři děti a nevlastní dceru,takže 4 děti.Chtěli by jsme jedno své ale já se tak nějak bojím mít další vše je drahé atd.A navíc mám jen jeden vaječník nijak zvlášt si nedaváme pozor a nic už dva roky.Ale dětí máme myslím dost a když jsme řekli rodině že by jsme chtěli ještě jedno,no řekli nám že jsme praštěný,jinak já mám kamarádky co mají 4 až 5 dětí,reakce okolí žádné prý to lidi nevnimají.Tak asi to tak je.Jinak všem maminkám krásný den.