Rodiny, které mají 3 a více dětí

zojina
3. únor 2012

Najdou se maminky které maji velkou rodinu ?
Jaké je mít 4 děti ,jak se na Vás lidi dívají ...

verusky
25. srp 2014

Tak ja treti miminko zatim cekam- prenasim, snad to bude brzy. Dve deti mam z predchoziho vztahu a miminko cekam s pritelem, ktery ma v peci dva kluky. Takze nas tu zije sest, za chvili sedm. Kluci maji 17, 14, moje holky 8 a skoro 7 a ze to bude devcatko, pritel by rad dorovnal klukem (ja jsem byla ta, ktera chtela ctyri deti, ale on byl dost opatrny, zijeme spolu teprve od Vanoc, ale posledni asi mesic casto mluvi o dalsim...). Tak jsem zvedava...
V momentalni situaci to vsak nezvladam, protoze pritel se vrhl do zatepleni domu, takze u nas navic pracovnici, clovek vari, chysta a chybi klid... Tak jsem dva dny nervozni jak pes a vevnitr se zlobim, ze misto klidu je tu ten blazinec... 😔 .

pajinka7
5. zář 2014

My čekáme taky třetí, máme náročnou práci, velký dum a zahradu, ted děti dovedli kotatko, takže starosti jsou. Ale děti nepotřebuji peníze, úspěch, luxus nebo mít hodně zbytečných věci. Potřebuji rodinu, lásku, jídlo a kamarády 🙂. Teda alespoň naše :D řeší zatim žabomyší valky, tak snad jim ta bezproblemovost vydrží, chtějí si hlavne hrát a co my rodiče? Jsme rádi, ze je máme, jsou to zlaticka a jsou dny lepší i horší, někdy nervy jako blázen, naštěstí jsou školky a skolni družiny, taky babicky a trochu soukromí se vždycky najde. Všem takto vytížených maminkam posílám hodně štěstí a sily, platí to i pro tatínky🙂 pěkný den

saminomimino
8. zář 2014

@pajinka7 krásně jsi to napsala o tom co děti potřebují,tohle málo kdo chápe,má pocit že dětem nejvíce dá když bde mít hodně peněz děti zavalí věcmi,oblečením,drahými dovolenými,miliony kroužků a dalších........

edeltraut
8. zář 2014

@pajinka7 Přesně mi mluvíš z duše 🙂. Naše starší děti jsou už téměř puberťáci a díkybohu jim "materiálno" nic moc neříká, zato jsou perfektní parťáci, milují svojí malou sestřičku a i když jsou občas "na zabití", tak musím říct, že jsou to děti do nepohody 😉

saminomimino
9. zář 2014

@edeltraut a tak to má být 🙂

honzikanikolka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
valentovasasa
27. kvě 2016

Maminky, už jsem se tu lehce zapojila do diskuze, ale zkusím to sesumírovat tady na místě vše do jedné myšlenky.

Začala bych tím, že nechci rozhodnutí od vás, rozhodnu se sama, ale spíš mě zajímá názor, jak by se někdo jiný zachoval kdyby byl v mé situaci.

Jsem rozvedená, z prvního manželství mám dva syny (Dom a Tom) a žiju s přítelem, ten má dvě děti z manželství (Líza, Maty), plus má z prvního vztahu ještě dceru 14 letou, ale tu jsem nikdy neviděla - žije s matkou a s otcem se nestýká, nechce. A přítel ji nutit nehodlá.

S námi v domácnosti žijí moji synové a Líza, na zbylé děti přítel platí výživné a mě výživné posílá bývalý muž na dva syny. Já mám bez problémovou práci (i když nikdo nikdy neví), přítel taky. Já pracuji jako finanční účetní, přítel jezdí kamionem. Já jsem finančně OK, přítelovi bývalá žena za manželství nasekala dluhy, insolveci apod, přišel o byt, v podstatě o vše. Nyní žijeme spolu, tím že jezdí kamionem, tak má základ a plno korun bokem v dietách, na které mu insolvence nesmí sáhnout. Teď mu bude insolvence končit a budeme žádat o osobní bankrot (teda on). Ale Tak jak máme nastavené finance teď, tak nám běžně zbývá tak 30t měsíčně na cokoliv.

a jedná se mi o to, každý máme své děti, on dvě (resp. tři) já dvě, ale uvažujeme, že bychom si pořídili jedno společné. A jde mi o to, že přemýšlím jestli do toho jít nebo ne. Počítala jsem to finančně, že kdybych byla na mateřské (a nic si nepřivydělávala) tak by nám zbylo měsíčně cca 15t na běžné výdaje, což by se mělo zvládat s přehledem 🙂 Ale pořád váhám jestli to udělat, přišla bych vlastně o dobrou práci. Ale říkám si, že zase s Ing. titulem by ani při mateřský nemusel být takový problém sehnat práci pokud bych měla hlídání... Zároveň váhám, protože jsem po dvou sekcích a tohle by byla třetí (v pondělí jsem byla u dr. ta řekla, že je to dobré, že nevidí v těhu problém, jen bych byla od začátku na rizikovém).

Přítel řekl, že už se na další dítě cítí starý (je mu 37), ale že pokud se na to cítím tak s tím nemá problém. Přemýšlím jestli do toho jít nebo ne. Naše děti miminka milují, měla bych 4 chůvy (v letech , až se to narodí, 6-8-9-10roků), pomohlo by to i na to, že Líza potřebuje jako dysfatik speciální péči a díky mateřské bych ji mohla ze školy vyzvedávat po obědě a měla na ni víc času. Na druhou stranu mě "brzdí" jak se na nás bude dívat okolí, že máme 5 dětí v dnešní době... Přítelovo rodiče se sice vyjádřili, že "no tak co, tak budete mít ještě jedno" (sami měli 4 děti), zato naši vím, že to nepochopí, dokonce si myslím, že to odsoudí a ani jej nepřijmou. Nemají rádi jak přítele, tak nesouhlasí dodnes s mým rozvodem apod. Přítele neschvalují, protože má přeci dluhy atd atd... je to ho plno, jeho děti dodnes neberou za svá vnoučata (a to jsme spolu tři roky) a myslím si, že nevezmou ani to další.

Jaký byste mi na to poskytly názor vy? Šli byste do toho?

3janca
8. čer 2016

Ahoj pridam se k vam ja mam zatim tri deti holcicku8a kluci 2a3ted cekame v lednu miminko taky se ve skrytu duse obavam jak to vse bude ale moc se tesim deti jsou skveli i se tesi na miminko . Jen sme na vse sama mame jen jednu babicku a ta jeste jako babicka vubec nefunguje . Ale je krasne mit velkou rodinu sama sem jedinacek a ted nemam nikoho uz☹

maicky
1. črc 2016

Ahojky maminky 🙂 Koukam, že je nás docela hodně co má tři děti a více 🙂 My máme děti zatím tři. Danielku 9 let, Tomáška 6,5 a Michalku 2 roky... No a teď se na mě děti s manželem domluvili, že by chtěli ještě miminko... Neříkam, že jsem vyloženě proti, děti miluji a dýchala bych za ně, ale nejsem tak pevně rozhodnuta jako oni. Místo tu na 4 mimi je, láska by taky byla... Ale nikdo nevidíme do budoucna a jak to bude s prací, to si v dnešní době nemůže být nikdo jistý, proto tápu. Jsem jak na houpačce... Mam chvíle, kdy bych do toho praštila klidně hned, pak zase otočim o 100 stupňů... Máte to některá stejné?

maicky
1. črc 2016

@valentovasasa Teda koukam, že vůbec nemáš jednoduchou situaci.... Těžko ti radit. Musíš vědět ty, jestli máš na to nervy, poslouchat výčitky svých rodičů a přenést se přes ně. Každopádně ať to dopadne jakkoli, tak Vám držim palce 🙂

smajlik345
1. črc 2016

@valentovasasa Nevidím důvod proč ne. Na ostatní kolemdoucí se vykašli at se dívají jak chtějí, oni vaše dětí neživí. A rodiče buď to male přijmou a nebo ne. I když snad jo když to bude vlastní vnouče ( vnučka ) 🙂

valentovasasa
4. črc 2016

@maicky mám to naprosto stejně.

smillingangell
4. črc 2016

My teda máme tři a jsem spokojená 🙂

maicky
4. črc 2016

@valentovasasa Jsem ráda, že nejsem sama 😀 A jak to máš teď?

maicky
4. črc 2016

@smillingangell Taky jsem si to říkala, když jsem byla pár dní po porodu, že už další nebude.... A malý jsou dva roky a kousek a ještě nad jedním uvažujeme 🙂 🙂

valentovasasa
7. črc 2016

@maicky no, teď jsou ty vážky 🙂 jako jak to zvládnem s penězi a tak... Jenže rozuměj u nás je to složitější - takže já mám dvě děti, obě už od září školní (Tomča a Domča), chodím do práce a bývalý manžel mi na děti platí 1000,- na jednoho.

k tomu mám přítele a ten má děti tři - 14 letou holku (tu ani neznám, tu matka separovala, takže na ni pouze platí 3000 alimenty) a pak dvě děti 5 a 8 let z toho platí jen na 5 letého kluka 2000,- a na holku neplatí, ta žije u nás. Jenže bývalá žena mu hospodařila s penězi tak, že mu kamsi zašila celé výplaty a on (byl blbej a nepohlídal si to) má teď 1mil dluh (v podstatě na všem) a tak má insolvenci a chce žádat o osobní bankrot.

Koupili jsme nyní na můj plat dům, kde splácíme 4000 měsíčně, takže to není zdrcující částka a přítel jezdí jako kamioňák, takže příjem dobrý - na diety mu nemohou "sahat".

Takže peněžně bychom na tom zas tak hrozně nebyly, ale znáš to, pořád se bojím, co když se něco semele...

maicky
8. črc 2016

@valentovasasa Chápu, člověk musí přemýšlet dopředu, kort když toho máte takhle víc... ☹ Držim palce, ať se vše zadaří podle Vašich představ a vše vyjde 🙂

zuzineckah
8. črc 2016

@valentovasasa já bych do toho nešla. Byť máte slušný příjem, ale člověk nikdy neví, co se semele a kdyby přítel zůstal nedejbože bez práce, tak jste namydlení. I bez mimina byste to měli docela těžké a kdybys byla na MD, tak si nějak nedovedu představit, jak byste to táhli ještě s osobním bankrotem na krku... Kdybyste neměli společně "tolik" dětí (zní to úsměvně, ale je to hezké), tak bych to chápala a třeba přivřela oči nad "coby-kdyby", ale takhle mi to přijde už docela riziko. Náklady na děti porostou, ten příjem prostě je důležitý. Já osobně nejsem moc zastánce teorie "uživíme 3 (4,5...), uživíme i to další", dávám spíš přednost tomu, aby každé dítě dostalo, co potřebuje a klidně i něco navíc (dovolené, výlety, něco na start do života a pod.). Ale tohle je samozřejmě věc názoru, to máme každý hozené jinak 🙂

valentovasasa
8. črc 2016

@zuzineckah to je jediné co jsem v klidu - chlap bez práce. To by musel dlouhodobě onemocnět. Protože jinak kamioňáků je těžký nedostatek 🙂 a zase je to tak, že my na ty 4 nejsme sami, mají ještě "druhé" rodiče. Tzn. dělíme se o náklady jako je škola apod. Vybavení do každého ročníku platíme napůl, půl já, půl muž. Půl my, půl bývalá manželka.

zuzineckah
8. črc 2016

@valentovasasa jasně, to chápu, to je pravda. Já napsala svůj pohled, co bych třeba zvažovala já. Chlapovi stačí nějaký úraz a může ho to odstavit od té práce, dá se to ale zase řešit třeba dobrou pojistkou... Je to prostě z mého pohledu na zvážení. Já osobně jsem si vždycky říkala, že maximum dětí bude tolik, kolik si troufnu v případě nutnosti sama dobře uživit. A to jsou u mě 3 🙂 Tím opravdu končím, na víc bych si netroufla 🙂

nunacek
17. črc 2016

@zuzineckah Hezky napsané...maximum dětí tolik, kolik v případě nutnosti zvládne člověk dobře uživit sám 🙂

babanci
17. črc 2016

Máme dohromady 5 dětí,dvě holky já,dvě druhý manžel,jednu společnou. Dnes už jsou dospělé,ale když byly menší,měli jsme co dělat,abychom to uživili. Když studovaly na středních školách,nejstarší na vysoké a nemladší šla do první třídy,měli a máme slušně placenou práci a bylo to opravdu náročné.

babanci
17. črc 2016

@maicky Já to tak měla u třetího. Děti a manżel chtěli,já ne. Nakonec mě umluvili a dnes jsem moc ráda. Prostřední dcera nám ve 24 letech zemřela a kdybych neměla doma ještě tu malou... asi bych nepřežila.

nunacek
17. črc 2016

@maicky Mám to podobně jako Ty, ale s jiným počtem dětí. Mám děti dvě. A váhám, zda další ano, nebo ne a mám to jak na houpačce. Mám chvíle, kdy říkám další dítě ano, pak zase chvíle, kdy říkám další dítě ani omylem. Nejvíc řeším peníze a zdraví. Teď peníze třeba jsou, ale za pár okamžiků být nemusí. Zdraví teď je, ale za pár okamžiků být nemusí. Teď jsme na vše dva, ale za pár okamžiků můžu být na vše sama / nebo manžel sám. Jsem spíš zodpovědnější typ člověka, takže "nějak se to zvládne", "nějak se to udělá", "nějak bude", se mi moc nelíbí...

maicky
18. črc 2016

@nunacek Chápu tvé rozpaky, přesně to samé řeším i já... Ale když se bude člověk utápět takovými otázkami, na které sám stejně nezná odpověď... Nikdo nevíme co přesně bude zítra natož co bude za rok či dva... Tak ničeho nedosáhne a nic nemá. To samé je s hypotékou, pokud člověk chce mít své bydlení a nemá to štěstí, že něco zdědí či má vlastní finanční prostředky, pak si musí vzít půjčku, která se splácí podstatnou část života a taky nevíš, zda ti zdraví bude sloužit a zda budeš mít finanční stránku stále stejnou... Proto radím, řiď se srdcem 🙂

maicky
18. črc 2016

@babanci Mrazí mi při čtení tvého příspěvku ☹ Moc mi to mrzí. Jste stateční, že jste vše zvládli. 😵

adelnsn
29. črc 2016

Ahoj,máme 3 holčičky 🙂
4roky,2roky a 7,5měsícu 🙂,Plánujeme 4té 🙂

adelnsn
29. črc 2016

@babanci co?a co se stalo jestli se mužu zeptat...to je mi moc líto ☹ ☹ ☹ ,je mi 24..

rulfici4
29. črc 2016

ahoj chtela bych se zeptat zda tu je nejaka mlada maminka co ma 3 deti nebo planuje treba treti...me je 26 mam uz dva prcky z predchoziho vztahu.ted mam partnera 28 a chtel by vlastniho prcka ale ja porad nevim.mam trochu obavy abych to zvladla vubec atd....rikam si ze treba pokud se podari probudi se ve me ty pudy ale abych pravdu rekla ted ani necitim to ze bych chtela mimi i kdyz se snazime

babanci
29. črc 2016

@adelnsn Zemřela na rakovinu prsu. Nićeho si nevšimla,nikdo to v tom věku nekontroluje,v rodině tato nemoc nebyla. Bolela jí záda a lékařka orohlásila,že to bolí každého. Ani rentgen neudělala, natož třeba CT. Bolesti se stupňovaly,tak prohlásila,že dcera simuluje. To už jsme se rozhodli,že najdeme někoho pořádného a ten zjistil,že už dva obratle v podstatě nemá a každý další je poškozený. Rakovina už vytvořila metastáze v páteři. Za 6 týdnů zemřela. Má šestiletou dceru.