Rodiny, které mají 3 a více dětí

zojina
3. únor 2012

Najdou se maminky které maji velkou rodinu ?
Jaké je mít 4 děti ,jak se na Vás lidi dívají ...

zojina
autor
4. únor 2012

😢 Tak ani nikdo více děti nemá ....

edeltraut
5. únor 2012

My máme děti zatím jen dvě, třetí čekáme 🙂. Reakce okolí na mé těhotenství nebyly zrovna skvělé - jako kdyby nám ty děti měli živit nebo vychovávat.... Nepatříme mezi rodiny co jsou tzv. za vodou, ale máme velký dům s obrovskou zahradou a na třetí mimi se mooooc těšíme. Manžel se dokonce nechal slyšet, že mimískovi pořídíme po dvou letech "parťáka" 😀

simour1
14. črc 2012

Čekáme čtvrté-z druhého manželství druhé vlastně se dá říct.Reakce okolí byla spíš,že jsem blázen,pokud do toho chci jít.Uvědomuji si finanční situaci,bude to asi obtížnější,ale snad to zvládneme,protože to mimísko za to stojí ♥

evuna
15. črc 2012

Ahoj..tak já mám tři a koukaj jak na zjevení...bohužel čtvrté mít nemůžu..poslední porod mě stál málem život a vybrali mi vše až na vaječníky...když se mnou nějaký dr mluvil zda-li jsem uvažovala o dalším dítěti tak si myslel že jsem blázen....ať jsem ráda že jsem přežila...že bych u dalšího už tady vážně nemusela být....to sice asi jo...ale
@simour1 jak píše simi z prvního mám dvě a teď jsem chtěla toho kluka...zase holka tak jsem si říkala že by to bylo fajn pokusit se ještě o kluka...a to máme2+1😀

saminomimino
15. črc 2012

ahoj,tak my velká rodinka už brzy budeme,zatím teda jen 3 dítko a i když prorokuji že už nechci,je dost v budoucnu možné že bude čtvrté,a nejlíp kluk ať to máme vyvážené 😀
rekace okolí,no u nás to bylo o to horší že jsem otěhu 4 měsíce po porodu takže se všichni chytali z hlavu nad tím že po roce děti a ještě ke všemu už třetí,ale já tu potkávám hodně maminek se 3 dětmi nemyslím že je to neobvyklé a navíc je to každého věc,i když někdo na to má vážně názor na přesdržku 😀
spíš mně zaráží kolik rodin na pokraji chudoby plodí o stošest,a nemyslím cikány a pod,tak mně to příjde velice nezodpovědné a vůči dětem sobecké,u nás v současné době problém s uživením větší rodinky není,máme vlastní dům,zahradu a příjem,bohužel to v dnešní době je i o těchto věcech a to vlastně platí vždy,zázemí je nutné

zojina
autor
15. črc 2012

Znám par lídí co maji i 6 dětí ale o tom už zde někdo psal jsou to lidé trochu asi někde jinde s přemyšlením ....My jsme normální rodinka ,máme domeček zvířeta🙂 praci jen ty děti máme 2+1🙂 a tak by tu byla touha ještě po jedné holčičce.....Lidi se na nas u 3 dětí divaji jako na blázny a tak se toho trochu bojím i když mi do nich nic moc není není to moc přijemné někdere ty pohledy...

simour1
16. črc 2012

Tak já teda třetí těhu neřešila vůbec a ani moje okolí ne-sama mám dvě sestry a jsem za ně ráda. Ty reakce vidím až právě teď u čtvrtýho těhu ...zaražený pohledy nebo dokonce i otáčení za mnou,jako bych dělala něco hrozně nepatřičnýho!!!Ale já to vůbec neřeším,tihle lidi mi za to nestojí! 😉

svoma
17. črc 2012

Ahojky,tak já potřetí otěhotněla náhodou,rodina to vzala vpohodě,ale teda okolí má pořád nějaké řeči,jako jak můžeme mít tři děti v dnešní době a tak. A babička dokonce chce,ať máme ještě další,mám totiž syna z předchozího vztahu a s nynějším partnerem mám dvě dcery,takže babička pořád,že bysme měli mít spolu ještě syna. 😀 Jako ale fakt nechápu,co je cizím lidem do toho,kolik máme dětí,oni je živit nebudou. 😠

mapurka
17. črc 2012

Mám 3 děti s jedním manželem 🙂 a to plánovaně a za rok nebo za 2 se chceme pokusit o další miminko. Lidi co nás znají, ví, že to zvládnem a ostatní mi můžou víte co 😅 . Je úžasné mít doma takovou skupinu, dům plný smíchu a provozního nepořádku. Já to prostě miluju a nedokážu si život bez toho představit.

zojina
autor
17. črc 2012

No zrovna dnes ám doma 4 děti a je to uplně super 🙂 holkčičky si hraji kluci taky 🙂 je to paráda .....Asi si 4 necham ještě projít hlavou 🙂

simour1
17. črc 2012

mapurka,mluvíš mi z duše 😉

smag.ja
17. črc 2012

Ahojik já mám doma dceru 20let syna 17let a holčičky dvojčátka 4,5let a to s jedním manželem 🙂

masula
20. črc 2012

Ahojky, já mám také 4 děti a všechny z jedním manželem 🙂 Pepíno-20, Mára-16, Kačka-10 a Kubíček - 17 měsíců 🙂 Je to pěkný mít velkou rodinu i když někdy náročný 😀 Občas na mě lidi koukají divně- jako ty si se zbláznila atd..... ☹ což mě trochu vadí ☹. 🙂

simour1
20. črc 2012

masula Tak tomu říkám věkovej rozdíl,i když já to budu mít vlastně nastejno 🙂 Na lidi nehleď,důležitý,jestli jste spokojený jako rodinka aděcka mají určitě mezi sebou pěknej vztah. 😉

zojina
autor
20. črc 2012

Poslední dobou mám pocit že se lidi dívaji divně jen na normalní rodinu ale na někderé jiné ☹ na které by se měli koukat tak ne ....Zrovnadnes jsem cele odpoledne na návštěvě poslouchala tak co máte velkej barák tak bude další ne ☹ takové narážky řečeny tak jako že jsou to urážky mě moc neberou ☹ nevím co je na tom mít 3 děti ☹ fakt mám pocit že jsem snad jedinná☹

cucoretka
23. črc 2012

My máme dětí 6.Lidé na nás koukají různě.Jedni nás obdivují,jedni nás odsuzují.Někdy to poznám už od pohledu kdo jaký je.

simour1
23. črc 2012

@cucoretka Tak to je krásný.Klobouk dolů,že to zvládáte-finančně i celkově. Děti budou mít ale rozhodně k sobě velmi blízko,a to je taky jeden z důvodů,proč jsem si v ždycky přála víc než dvě děti. 😉

alinne
25. črc 2012

@simour1
Ahoj, musím napsat, že jsem taky byla jedním z "těch lidí".
Nikdy jsem nechápala, proč chce mít někdo tolik dětí. Až na mě došlo. Čekám třetí, a zatím se s tím nemůžu srovnat. Už mít jedno se mi zdálo dost náročné.
Proč myslíš, že by děti k sobě měly mít víc blízko? není to spíš naopak? Když máš přece jen jednoho sourozence, tak je pro tebe cennější. A hlavně rodiče na tebe mají víc času.

simour1
25. črc 2012

@alinne Znám spoustu jedináčků-dospělých i malých dětí a věř,že za sebestřednost a sobeckost snad asi ani nemůžou 😀 Např. můj muž je jedináček.Když jsme spolu začali randit,byla jsem poblázněná.Miluju ho dodnes,jinak bych si s ním nepořizovala druhé dítě,ale občas mě jeho priority stojí hooodně úsilí rozdýchat 😉 Prostě můj názor je,že když máš jen jedno dítě,dáváš mu veškerou svou lásku a aniž by si to člověk uvědomoval,vyroste z něj dost sobeckej člověk.Kdežto u více dětí tu lásku rozděluješ,dělit se o hračky,o sladkosti je pro ně absolutně normální věc-aspoň teda já k tomu svoje děti vedu.Pak přijde období puberty,kdy jsou rádi,že mají někoho,komu se můžou svěřit.Já třeba s nejstarší dcerou mám hodně otevřený vztah,oboustranně se dokážeme svěřit jedna druhé.Ale třeba můj syn-možná je to tím,že je to chlap 😀 -se momentálně v pubertálním období nachází,a nechce se zrovna mně svěřovat,raději si promluví se svou starší ségrou ohledně zklamání v lásce apod.Trošku mě to mrzí,ale nenadělám s tím nic,je prostě jiné povahy.A jsem nesmírně ráda za to,že k ségře své vzhlíží,dá na její názory-taky co se módy týká.
Co člověk,to jiný názor.Já tady popisuju svoje osobní zkuenosti 😉

simour1
25. črc 2012

Až teď si čtu důkladně ,že jsi psala o jednom sourozenci,ne o jedináčkovi :D Jak už jsem zmínila,každej má na to svůj názor.Já sama jsem ze tří holek a každá jsme úplně jiná povahově,ale vzájemně na sebe nedáme dopustit.Mezi náma je velký věkový rozdíl-jsem nejmladší nechtěná.A co vím z povídání,zrovna dvakrát nadšené nebyly,že mamka čeká třetí-byly obě v pubertě.Jenže nakonec mě opečovávaly,já se stala miláčkem rodiny a hlavně smyslem mamčinýho života,když mi brzy zemřel tatínek. 😔
A i u mých dětí starších,když vidím,jak milují svou malou pětiletou ségru,tak mi srdce plesá.Málem jsem ji díky úrazu ztratila v jejích dvou letech,stáli při ní snad všichni andělé strážní,a tato zkušenost nás jako rodinu stmelila neskutečně.Neměnila bych za nic na světě.Momentálně mám doma dospělou dceru,pubertálního syna,pětiletou breptalenku a na cestě sladké miminko.Každé období růstu a vývoje má svoje "muchy," ale taky svoje nezapomenutelný okamžiky. 😉

soopy
25. črc 2012

@zojina ahoj...co jsi tím prosím myslela, že lidé, co mají 6 dětí jsou trochu jinde s přemýšlením? 😕 Já znám poměrně dost rodin, co mají 5, 6, i 7 dětí a nemám pocit, že by to snad v hlavě neměli v pořádku, ba právě naopak. A už vůbec nemůžu říct, že by byli na pokraji chudoby...ono totiž není chudoba jako chudoba...Pro někoho je chudoba, když nemá nablýskáné auto, když nemůže kupovat značkové oblečení, nejnovější hračky, ...a podobné zbytečnosti dnešní doby...a jestli tohle dělá někoho štastnějšího, tak to teprv nemá v hlavě v pořádku... 😖 Nám když se narodil třetí syn, tak manžel prohlásil, že jsme konečně v polovině... 😀 Tak proto se ptám, ať vím jak na tom budu s tím přemýšlením...
a mimochodem taky jen s jedním manželem...😎

zojina
autor
25. črc 2012

Soopy no nějak jsem nedopsala svou myšlenku obdivuji lidí co maji tolik dětí ale který žijí pravě tak jak se sluší a patří ..Já znám jen takové kteří by děti mít neměli..

alinne
26. črc 2012

@simour1 ahoj, děkuji za názor. nemám zkušenost s větší rodinou. Zrovna čekám třetí a nemůžu se s tím pořád srovnat. Spíš si uvědomuju, že už nebudu mít tolik času na ty jednotlivé děti. Taky se bojím, aby další dítě nebraly jako vetřelce.

simour1
27. črc 2012

@alinne Záleží,jak staré děti máš.Samozřejmě i já jsem zaznamenala u nejstarší dcery trošku žárlivosti,když se mi narodil syn a teď u nejmladší dcery se toho taky lehce obávám.Ale člověk musí i ty starší děti umět obejmout,řešit s nima kamarády,školu atd. Uvidíš,že ta nejistota Tě brzy přejde,tyhle pocity k těhotenství prostě taky patří. 😉 Ale jakmile budeš mít v náručí ten malinkej uzlíček,tak všechny starosti budou tytam. 😉

alinne
2. srp 2012

@simour1 Ahoj Simour1, ráda bych tomu věřila, ale zrovna dneska jsme s našima dvěma dětma prožívali takový peklíčko, že jsme si s manželem řekli, že ty tři asi nedáme.
Obdivuji Vás mnohodětné rodiny a ráda bych věděla, jak to děláte, že se z toho nezblázníte.

simour1
3. srp 2012

@alinne Tak určitě to jednoduchý není. 😉 Na sebe nemám téměř žádný čas a bude hůř 😀 Dívat se večer v klidu na televizi?No tak to fakt nehrozí 😀 Je teda pravda,že nejstarší moje dcera už je plnoletá a dost volného času tráví u svýho přítele,takže je mi hodně vzácná.Teď zrovná má brigádu,takže se vidíme jen večer v podstatě.A syn tráví hodně času taky s kamarády ...přece jen už je taky odrostlejší v téměř 14-ti letech. 😉 Moje tchýně mi říkala taky,že mě obdivuje,že to zvládám psychicky-dohadování děcek,pištění nejmladší atd.Ale člověk se s tím naučí žít,já bych neměnila. 🙂 A když už je doma velkej humbuk,tak jdu a chlupy lítají 😀

lusyli
4. srp 2012

My jdeme taky do třetího....takže ať si lidi říkají co chtěji oni se o ně starat nebudou.... 😀

simour1
4. srp 2012

@lusyli Přesně tak,je to každého věc a musí si to každý zvážit,jestli na to má psychicky,fyzicky i finančně. 😉 Tak ať všechno klapne! 😉

maudn
4. srp 2012

jsem jedináček, moji rodiče jsou jedináčkové, myslím, že není většího zla (to nemyslím teda doslova), než mít pouze jedno dítě, vidím a cítím to na sobě...

lusyli
5. srp 2012

simour1: jj,je to tak,já miluju děti,je ot moje štěstí,ikdyž jsem tu pořád s nima zavřená sama a někdy toho mám dost,tak bych neměnila... 🙂