Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

xuxie
10. zář 2012

@ameliejulliette To moc ráda čtu, že ti je líp - mám velkou radost (a tiše se těším, až to taky bude za mnou) 🙂
A jen tak mimo mísu k těm prsům, vzpomínám na svůj návrat z porodky a rozjezd laktace - celý život plochá jak žehlící prkno a najednou se mi to tam vyboulilo neskutečně a můj muž tak jednou po ránu kouká jak se plazím bytem po probdělé noci jenom v nějakém vytahaném tílku a říká - hele, já si furt myslel, že jsem dolňák, ale tohle má taky něco do sebe...no nezabít to? 😀

irenka
10. zář 2012

@ameliejulliette
No paráda. To vás pustili nějak brzy ne? Těším se na story ohledně porodu. Ale až osobně a až tu všechny holky odrodí... at se nestresujou. Mě už nic nerozhází, jsem ráda, že to mám za sebou. 🙂
Mě se taky strašně moc ulevilo a po 6ti nedělí ještě víc, když už bříško přestalo bolet a mohla jsem tahat normálně Matýska. Kdyby jsi něco potřebovala tak napiš ju?

Holky, já ted po druhém porodu byla jako Dolly Buster! Jako že fakt!

@tital
Ono se to v nich strašně mele. Uviíš že až porodíš tak i ty to bude vnímat jinak. Budou zase jiný situace.
Je fakt znát každý měsíc. A možná i týden. Je to jak kdy.
Bertík je fakt ještě malinkatej. 🙂

@xuxie
Tak tos mě pobavila.... :D :D :D

misa_1
10. zář 2012

@ameliejulliette Krasny zpravy, drzte se!

ameliejulliette
11. zář 2012

Tak Eliotek se asi na poslední chvíli kouknul do kalendáře a rozhodl se s porodem začít skutečně na termín 😉 Od odpoledne jsem občas měla takové bolesti, že jsem se musela zastavit a trošku prodýchávat. Od osmi byly bolesti po 10 minutách, po horké vaně po 5. Zalarmovali jsme hlídače, přijeli, mě odvezli do Podolí. Natočili monitor (nic) a vyšetřili (nic). Takže planý poplach. Připadala jsem se a) jak debil, že nepoznám, jestli rodím a b) zoufale, protože ty bolesti byly už fakt celkem síla a pravidelné - no tak sakra jak bude vypadat porod? Návrat domů jsem obrečela, nedovedla jsem si představit, že tohle jsou jenom poslíčci a je to celé k ničemu, nedovedla jsem si představit, jak přežiju tu dobu, než to přejde... Dál to bylo tak, že kontrakce-poslíčci pokračovali a přidávali na intenzitě, měla jsem pokyn vydat se do porodnice, pokud budou dvě hodiny po pěti minutách. Asi do jedné jsem tu manželovi skoro brečela/skutečně brečela, že je to naprd, že to děsně bolí, ale k čemu to je, když to ještě není porod, a že porod teda nepřežiju, že rodit už nechci 😀 a ať to jako přestane... V jednu jsem ho poslala spát a bojovala sama. Prodýchávala jsem zatím do břicha, zkoušela nějaké úlevové techniky (nejlepší byla "kontrakce je vlna - kamarádka, která přináší miminko" 😅 ). Pak přišla obrovská očista těla (fakt jsem neměla strach, že bych ještě potřebovala nějaký klistýr 😀 ), trochu krvácení a začala jsem zvracet. A změnila prodýchávání na povrchní, jinak to ani už nešlo... Nebýt to jen ti poslíčci, dost mi to připomínalo začátek porodu Bena 😅 Ale takhle - říkala jsem si, no super, mám všechny příznaky a furt nerodím... Poslíčci byli po 4-5 minutách, v půl třetí jsem vzbudila manžela, že zkusí masírovat kříže, nešlo to, ale už nešel spát. Od půl čtvrté jsem řešila, jestli teda vyrazit nebo ne... Trochu mě vyděsily dvě kontrakce, kdy jsem měla na konci trochu nucení na tlačení, tak jsem si řekla, že to radši risknu a oblíkla jsem se. Manžel přišel ze záchodu a čuměl jak puk, tak rychlé rozhodnutí nečekal 🙂 Zavolal mi taxi, taxikář ze mě musel být v šoku, mluvil na mě a já ho v kontrakcích ignorovala 😀 Vzali mě na monitor a já všechny dopředu upozorňovala, že jestli mi řeknou, že nerodím, tak už to nezvládnu a začnu být hysterická 😀 Pak jsem se ptala sestry, jestli je to možný, aby ti poslíči byli tak silný a tak dlouho a pravidelný, a ona dost nezúčastněně (zjevně ještě děti nemá 😠 ) odvětila, že "někdy dovedou potrápit dlouho..." a na další dotaz "ono na ně nic nezabírá"... Ták mě potěšila 😉 Nicméně mi šly oči vypadnout z důlků, když jsem při kontrakcích málem urvala područky na křesle, ale spodní čára ktg byla naprosto mrtvá! Nic, ani kopeček, nic nic nic! Uvažovala jsem, jestli se mám při těch špatných zprávách hodit na zem, že nikam nejdu, a nebo rovnou vyhrožovat skokem z oka. Přišla doktorka, pustila se do vyšetření. Nějak jí to trvalo a ještě se ptala, kdy bude kontrakce - tak mě napadlo, že mi chce udělat Hamiltona (a opět jsem se zděsila, že v tom případě nejsem ještě ani na samém začátku porodu). Zpětně vím, že mě vyšetřovala proto, aby zjistila, zda stihnu dojít na sál - zbýval už jen lem, otevřená na 9 cm. Došla si pro mě PA, řekla, že manžela ani volat nemusím (i mě to potěšilo, že to bude tak rychle, ale furt jsem nevěřila, no neměla jsem stejně sílu mu volat 😀 ) cestou na sál 2 kontrakce, převlečení a vyšplhání na lehátko 3 kontrakce, 1 kontrakce pokus o píchnutí vody, která to radši vzdala a odešla sama, 1 kontrakce zkušební tlačení, a konečně další kontrakce a 4 zatlačení, kdy jsem nemohla přestat a musela tlačit dál a pak už jen vnímala, že asi ještě někdo přišel (doktorka) a v zápětí se vyplknul Eliotek 😵 😵 😵 Neskutečná úleva a celkově to bylo tak rychlý, že k neuvěření 🙂 Hodinu po příjezdu do porodnice.

evlyn
11. zář 2012

@ameliejulliette tyyyjo, jsem rada, ze uz to mam za sebou 🙂 Jen cist o tom mi staci 🙂 Co me ale zaujalo je jak moc nekde daji na ten monitor. Ja se na to ptala asistentky, protoze me to sice kontrakce nejaky natocilo, ale ty cisla teda rozhodne neodpovidala intenzite bolesti a to jako hrube. Takova, kterou jsem skoro necitila hodila 90 a jina, pri ktere jsem malem zdechla byla slabych 40. A ona mi rikala, ze to zalezi na tom v jake poloze lezim (na boku, na zadech jsem odmitla pod hrozbou podepsani reversu 🙂 ), jak se ji podari prilozit tu sondu a na poloze miminka a vubec na spousta faktorech.
Ale tak mas to za sebou 🙂 gratulace k miminku a preju at mu to klidne koukani zustane ( u nas zustalo) a vubec at je to radost. Muzu rict, ze me druhe hodne pomohlo. Mnohem lip to materstvi snasim a rozhodne si ho konecne uzivam 🙂

tarra27
11. zář 2012

holky, to jste mě pobavily.....já si pamatuju, jak se mi zvětšila prsa v těhu, v porodnici jsme byla po císaři, první den se mi nedělalao mléko a tak mi partner koupil čaj na podporu kojení od lerosu, uvařil a dal mi víc sáčků..večer jsem vypila přes litr a.holky, ráno jsme se probudila, nestačila jsem se divit, co mi na hrudníku narostlo...normálně si pamatuji, jak jsme koukala do zrcadla a nechápala...

a včera shodou okolností partner mi říká, dáš si čaj a já jo...a třeba mátový a on na to, uvařím ti na podporu kojení, uděláme si hezký večer :D jsme se začali oba tak smát.....

@ameliejulliette jsi jednička, zvládla jsi to báječně....velká gratulace a trochu závidím, že to máš za sebou 🙂 a máš mimíska doma....my musíme vydržet nejlíp do druhé poloviny října....takže ještě alespon 4 týdny....tak uvidíme....občas mi taky tvrdne břicho a malá se tam posouvá, otáčí....a já se ani nezvednu....z postele pomalu teda.....je to mazec....včera mě bolelo v kříži, ale asi od toho, jak jsem se trochu nacápla.....

ameliejulliette
11. zář 2012

@irenka Hehe, sorry, já to poslala neosobně, ať si počte, kdo chce. Stejně je to zážitek nepřenosný a rozhodně musím celkově říct, že podruhé se mi rodilo líp! 😉

Holky, co už máte dvě dětičky, kdy jíte? 😅

Jinak kdyby mě nebolela děsně hlava celou noc, tak noc byla fajn, na vstávačky jsme to měli s manželem 3:3 😀 on to teda má jednodušší, páč Ben se jen nají, nepokadí a nepoblinká... 🙂

Srazy teda budu zatím sledovat z povzdálí přes net, ale cítím se dobře, tak myslím, že vyrazíme i dřív než za 6 týdnů 😉
Užijte si to!

@tarra27 Vydrž, vím, že je to už náročný a neutíká to... 😝

tital
autor
11. zář 2012

Holky, tak to skoro zase vypadalo, ze se dnes nezucastnime 😕
V noci poslicci, blbe mi bylo... Ale ted opet nic. Takze odpol na vi. Pa.

noone
11. zář 2012

@ameliejulliette gratulace!!! a porod relativne hezky 🙂 . ja bych to psychicky nedala kdyby me takhle poslali domu 😀

noone
11. zář 2012

a ad ublizovani - u nas jsou bitky furt, psychicky me zmaha hlavne to, ze se s jakobem neda na nicem domluvit ☹ . palicka na maso u nas teda nastesti neprobiha, ale vecne do ely strka, vytrhava ji veci z rukou apod... no, kdyz vidim jak to probiha jinde, tak bych mohla vlastne byt rada za "slaby odvar" 😝. nastesti je ela takova zelezna lady, nic ji nerozhodi, nebreci... jen se zacla vztekat a vriskat. a vzteka se i kdyz zrovna neni po jejim, treba jdeme z venku domu na svacinu... to sebou mrskne o zem a jeci... u jakoba prisly tyhle vztekaci zachvaty az nekdy po roce a pul, tak na to u male nezne holcicky nejak jeste nejsem pripravena 😀

tarra27
11. zář 2012

@noone naší je 13měs a ona nebrečí ona začne dělat aha aha aha aha a kouká co ty na to....to chce klid, ono se to srovná....neboj .)

xuxie
11. zář 2012

@ameliejulliette teda, holka, porod jak z dobrodružné knížky...jsi statečná, mě se chtělo brečet jen jak jsem to četla - bych sebou mrskla na chodbě, že už nikam nejedu, že už chci, aby to bylo veeeen 😀

my budeme reportovat srazy, vy se hezky sžijte a povídej nám novinky, budeme se těšit s vámi 🙂
no a pak, někdy zas naviděnou 😉

xuxie
11. zář 2012

@tital to je dobře, že je dobře - jinak tu bábovku tady se...ru sama 😉
Mimochodem, ten můj kluk zas přes půlhodinu vykládá a nespí - jestli neusne, tak to s ním bude zas brutál :-/

tital
autor
11. zář 2012

@xuxie NO to jo, aby jste vubec dorazili !? Ja se vzbudila ted 🙂 a Bertika cekam kazdou chvilku. Budeme tam ale asi az tak 15.30, Evropska je husta.

xuxie
11. zář 2012

@tital dorazíme, před půl druhou konečně usnul (zrovna, jak jsem to napsala). Já si dala dvacet a svět je hned krásnější 🙂
My tak po čtvrté, on mi jenom kolem půl čtvrté vstane, tak mlíko a jedeme.
papa

tital
autor
11. zář 2012

Hezky vecer 🙂

Vsimli jste si, ze nase pískovišťová setkání jsou plná optimismu a legrace a tady se spíš reší ty "potíže" ?

Komu jsme slíbila, posílám prolinka na naši ukolébačku:

https://www.youtube.com/watch?v=2ExADYtrjM0

A Xuxie prosíme o recept na bábovku 🙂)

irenka
11. zář 2012

@dana3262
@xuxie
@tital
Holky, já vám moc moc moc děkuji... vlily jste mi energii do žil... Fakt jsem to dneska potřebovala.
Doma je klid po bouři.... 🙂 Ani slůvko a ještě jsem s otázkou "Jak jste se dnes měli"? Dostala pusu.
Tak jsem i tu večeři teda jako udělala noooooooooooooo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

irenka
11. zář 2012

@tital
O to jde, bylo to super, zasmát se je zapotřebí.

tital
autor
11. zář 2012

@irenka Jsi mekka 😀 😀 😀

... jako kazda z nas 😵

tital
autor
11. zář 2012

Holky, mate nejaky tip na pisnicky pro deti ? Hezke ? Vkusne, s hlavou a patou, snadno naucitelne i pro matku 🙂) ?

helulela
11. zář 2012

@ameliejulliette no tedaaaa, napínavý a jak už to píšeš s humorem 😀 Ještě jdu skouknout Eliotovo album 🙂
@tital Svěrák a Uhlíř, včelí medvídci a občas musím vymyslet nějakou o bagrech 😉

misa_1
11. zář 2012

@tital juuu, to je moje nejmilejsi ukolebavka, zpivala jsem ji adamkovi a uplne jsem na ni zapomnela, diky moc za pripomenuti! 😉

tital
autor
11. zář 2012

@misa_1 Zpivame ji od maleho miminka. Je to spojene s poslednim pomazlenim nez jde do postylky. Zpiva i tatinek 🙂, kdyz uklada.

@helulela Mame v aute CD 40 pisnicek z vecernicku nebo tak neco. A Bertik ne nekterych pisnickach naprosto ujizdi. Dostava se do faze, kdy chce zpivat sam, respektive se pridava tim svym zpusobem k nam. Bohuzel ja zvladnu sotva pasla ovecky 😒... minule v aute jsme je nekolikrat prezpivali nez jsme dorazili na gyn a on to tam po me tvrde pozadoval dal v cekarne 😝

tital
autor
11. zář 2012

@ameliejulliette Takze vlastne moc hezky prirozeny porod 😉 Zavidim. Doufam, ze v nasledujicich par dnech Vam taky popisu, jak to mame "za sebou" a doma je nas o jednoho vic.
Drzime palce, at se dari, rychle se zregenerujes a vsichni tvoji kluci jsou v pohode. Pa.

irenka
11. zář 2012

@ameliejulliette
Popsaný porod krásně... a já bych asi bulela manželovi víc... si vzpomínám na sebe.
Jsi statečná a moc šikovná... 🙂
Jdu taky mrknout na albíčko...

Tak já mám teda s písničkama okno totální. Napadají mě samé co se zpívají u táboráků.
Ale tuhle jsem zpívala Aničce na usínáí Haleluja ze Shreka a ona se tomu strašně smála, místo toho, aby spinkala....
🙂

imzadi
11. zář 2012

@tital ja stahla z netu lidove co nazpivali bambini di praga a nedavno meli v lidlu CD za 40 kc taky s lidovkama a to jedeme furt...u nas je vyhoda i te Yamahy, ze z tama mame dost pisnicek i na CD a taky furt halekam....ale ja jsem zase zpivaci typ...vetsinou zpev plynule prechazi v rev, kdyz neeco dite provedlo 😀

carmonka
11. zář 2012

Ahoj, tak koukám, že jste se měli dobře a já zas o něco přišla 🙂 Já byla dneska fakt kaput, obě děti mi teď nějak blbě spí, ráno jsem absolvovala dvě hodiny venku v tom vedru, pak přišla na neohlášenou návštěvu kamarádka a když jsem si pak hledala spojení, vyplivlo mi to třičtvrtě hodinu s dvěma přestupy. Takže celkem hodina. A já už nějak ztratila veškerou energii. Nakonec přišel domů přítel dřív z práce a odvezl nás všechny vycachtat se do Žlutých lázní. To bylo fajn, páč jsem se nemusela nikam štrachat MHD. Toliko a naší neúčasti.
Příští týden jsme na dovolený (panebože, jak to mám sbalit??? 😕 ) a tak to vypadá, že Tital uvidíme už jako dvojmatku.
Tak přejeme pohodový porod a klidné a hodné miminko!

@ameliejulliette Nechápu, proč mají takový krásný porodní pokoje, když matky na první dobu posílaj domů 😠 Jsi fakt dobrá, já vůbec nevím, jak bych to řešila. Moje děti se naštěstí vždycky rozhodly prasknout nejdřív vodu, takže já si do porodnice přijížděla v klídečku a bez kontrakcí. Tvůj porod byl fakt adrenalin. Ale hlavně, že už jste 4! Přejeme pohodové sžívání se!

irenka
11. zář 2012

@imzadi
Asi jsem blbá, ale co je tto ta Yamaha? Teda kromě motorky samo 😀 😀 😀

irenka
11. zář 2012

@carmonka
Jééé tak to jste měli nakonec super den. Jsi děti alespon vycachtala v bazénku. To je dobře.
A to cestování naprosto chápu... 🙂

carmonka
11. zář 2012

Jo a starší syn se mi začal zakoktávat. Docela hodně. Tak jsem volala kolegyni logopedce a ta mi říkala, že je to vývojově v tomhle věku vcelku normální že mu mozek asi zraje jakoby rychleji, než mluvidla. Ale já si říkám, když to dám dohromady s jeho nočním neklidem, občasnou snahou trochu ublížit malé, že to může souviset. Podle mě mu to nějak všechno docvakává, fakt na něj nemám moc času, s malou pořád cvičím, nebo odjíždím za doktorama, asi už potřebuje víc mazlit a pozornost. Snad mu to nezůstane... 😢