Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

carmonka
11. zář 2012

@irenka Yamaha je hudební škola pro děti a rodiče. Dělají to různý lidi, ale asi musí mít nějakou akreditaci od Yamahy či co. Jsou to takové zpívánky s pohybem. Já tam teda s malým nechodila, chodili jsme na něco jiného, ale ráda poučuju 😀 😀 😀

irenka
11. zář 2012

@carmonka
Neboj, nezůstane. můj muž začal mluvit ve 3letech a začal koktat.
Maty ted chce taky víc mazlit. Tak se drž, je mi jasný že vše děláš dobře a jak nejlíp můžeš.
Mateřství je krásný, ale nikde už nepíšou jak náročný a manuál k tomu ti taky ikdo nedá... :D

irenka
11. zář 2012

@carmonka
Aha, tak díky za upozornění, jsem fous chytřejší...
Já tyhle kroužky pro děti nějak nemůžu. Byla jsem asi na 3různých a odcházela znechucená... :(
Ani nevím prostě mi to nesedlo a Matýska to tam nebavilo.

imzadi
11. zář 2012

@irenka je to hudebni vychova deticek uz od mimi veku...my chodime od 5m...super na nauceni pisnicek a rikanek, deti se seznami s rytmem, ruznymi nastroji, je do toho zapojeno i pohybove cviceni...proste jak zabit cas hudbou 🙂 za tezky prachy samozrejme 😝

xuxie
11. zář 2012

@tital pokusím se dát to dohromady - míchala jsem intuitivně 😉

Miska 1: cca 150g dětské krupice, stejně mletých mandlí, 2 lžičky sody bikarbony
Miska 2: 3 žloutky, třtinový cukr (cca 100g), troška smetany (zbylo mi - bylo jí tak deci) - vyšlehat do pěny
Přimíchat do misky 1, přidat 2 malé kelímky tvarohu.
Miska 3: 3 bílky vyšlehat
Přimíchat ke zbytku a veeelmi opatrně vmíchat borůvky.

Peču ve formě vymazané máslem, vysypané mletými mandlemi. Na 150 cca hodinku.

dobrou noc a všem dnešním účastnicím moc díky za parádní odpoledne 🙂

irenka
11. zář 2012

@imzadi
Ale jo, takovýhle kroužky jsou super, já to beru. Jen mám vůči tomu nějakou averzi. Možná je to i tím, že jsem nenarazila na dobrou lektorku. Všechno je o lidech. 🙂
Maty tam většinou zlobil a nebavilo ho to. No a ted mám už děti dvě a pro ně už nic není A peněz taky není nazbyt... 🙂

imzadi
12. zář 2012

@irenka kubik tam vetsinou taky radi, treba cviceni jsme vzdali, plavani kvuli rymam taky, ale ta yamaha mi prijde ze mu to neco i dava...a mame prijemnou ucitelku...akorat nevim, jak to budem zvladat i s mimcem 😀 a jelikoz porad neco malo pracuju, tak ty prachy dam na to...ja si nic nekupuju, ale to znas...mamka ma radost ze ma dite radost a ne ze ma nove boty 😝

dana3262
12. zář 2012

@tital Ty pozadavky, co mas na ty pisnicky se vzajemne vylucujou 😀 😀

@xuxie
@irenka taky diky a moc rada se zase pridam! Jeste jsme si uzily krasny den..dneska uz je venku ocista 🙂
No a muz ma chodit z prace v 16:00, ale je tam vzdycky dyl a vcerea jsme sli domu dost pozde (taky tim, ze ea spal) a byla jsem taky pozitivni a ne vycucla jako vzdycky 🙂 Je to fajn.

@helulela jo presne!! My zatim zpivame klasicky lidovky s pianem a uz ho moc nebavi, takze prvni co bylo pri scene v aute je vymyslena pisnicka "jede, jede nakladni vozidlo, jede, jede nakladni vuz" a vzdycky veze neco jinyho na korbe a nebo jede nekam jinam. Na melodii postovskyho panacka 🙂 dobra pakarna!

dana3262
12. zář 2012

@imzadi jednou jsem byla na soustredeni yamaha school (je to asi ono, ze jo?) -jela jsem tam jako hlidani pro deti moji segry, ktera tam mela ucit zpev, ale prislo mi to prilis popularni. Ale to se asi dalo cekat kdyz se to jmenuje yamaha..keyboardy atd..to je i pro batolata jo?

imzadi
12. zář 2012

@dana3262 oni maji ruzne stupne..my treba keybord vubec nepouzivame, ale drivka, tamburiny, satky, apod...vzdy je to prizpusobeny veku prcku...😉

misa_1
12. zář 2012

@imzadi
@irenka
my chodili od 1,5 roku a prislo mi to fajn, ada z toho byl nadsenej. zacinaji myslim od 4 mesicu, to mi prislo trochu ujety, ale to je vec nazoru.

irenka
12. zář 2012

@dana3262
Včera to bylo fakt super. Jsem dobila baterky... :D
A to počasí jsme vychytali... dneska by to na hřiště nebylo.

@imzadi
@misa_1
No já právě byla tak nějak kolem toho půl roku až roka a bylo to pro Matýska na nic. Jen vyhozené peníze.
Pro mě teda jo, ale každý má jiné dítě a jiný názor. A vedení hodiny se mi vůbec nelíbilo.
J8 právě ted rozjíždím, nebo ráda bych rozjela svoje vlastní cvičení pro dětičky a maminky. Aby se i maminky protáhly a zatančily si a děti si pohrály, něco nového se naučily a vyřádily se. Doufám,že se mi povede to rozjet. Mám to nazvané jako "Taneční cvičení" - tak mi držte palce. 😉

misa_1
12. zář 2012

@carmonka hele ada zacal s tim zadrhavanim taky nebo dela takove "ech, ech, ech", nez se vyjadri. Ale u nas to zacalo uz, kdyz jsem byla tehotna, taky jsem si rikala jestli jsem mu nezpusobila nejake trauma ci neco podobneho. Ale vsimla jsem si ze to kolem nas dela vic deti. Pry je to opravdu tim, ze to mozek nezvlada zpracovat. Tak snad se to zase srovna.

dana3262
12. zář 2012

@misa_1 @carmonka eda nic jinýho nez ech ech ech skoro nerika ☹
@irenka tak dneska jsem se zas odvážila zkusit je uspat doma.. no comment. Jdem ven..

irenka
12. zář 2012

@dana3262
Hezký, tak uspávání zdar. Já jdu na to ted, Maty tu řádí a Ani vstávala ve 12 na oběd, tak to asi taky nemám šanci.. :(

xuxie
12. zář 2012

náš junior klasicky vykládá v postýlce - tak jsem taky na to spaní zvědavá, protože jsme dopoledne nebyli venku, tak velké zázraky nečekám 😉

irenka
12. zář 2012

@xuxie
Nápodobně, ale jak to udělat aby neusnul pak až v 6večer? To se mi vev23 vzbudí a bude řádit!!!

xuxie
12. zář 2012

@irenka je to na nic - nejhorší je, když jde do těch jesliček, tam usne málokdy a já ho ve tři vyzvednu, spát nechce, ale náladu má pod psa...no a kolem páté už jenom vykládá, že hají a je vzteklý jak toulavý netopýr. To pak do sedmi jenom kolem něj skáču, usne do pěti minut a v šest ráno je budíček...chjo ☹

Ale teď už zabral, jdu si taky na chvilku lehnout, jsem nějaká přešlá.

misa_1
12. zář 2012

holky ja vam zavidim to odpoledni spani, taky bych si dala slofika 😔

ameliejulliette
12. zář 2012

Já teda netuším, jak to bude se spánkem u nás - dopolední uspávání je tak na půl hodinky až hodinku a musí započít skoro přesně dvě a půl hodiny od budíčku 😀 , mezitím se mi Eli asi třistakrát počůrá a pokadí a bude chtít prso a co já vím co všechno... 😅 No od pondělí uvidíme... Jsem připravená je nasázet do kočáru a udrncat (Ben se naštěstí nechá), ale co v dešti? Asi chcípnu 😀

ameliejulliette
12. zář 2012

@irenka Moc držím pěsti s Tvým sympatickým projektem, ať se dobře rozjede 😉

xuxie
12. zář 2012

@dana3262 Jsem ráda, že jste dorazili, budeme se těšit zas příště 🙂

xuxie
12. zář 2012

@ameliejulliette Neboj, oni se sejdou - časem 🙂 Alespoň kočárek jistota. To já vím na sto procent, že Martin by neusnul, ten v kočárku nespal tak od roka - vyloženě postelovej typ 😉

xuxie
12. zář 2012

@irenka Moc příjemný nápad, taky držím palce 🙂

xuxie
12. zář 2012

@misa_1 To já se ještě snažím, je mi jasné, že až budou dva, tak je se spaním šlus ☹

ameliejulliette
12. zář 2012

@xuxie No jo, ale to uspávání máte taky na dlouhý lokte, že? 😖 Ale nějak to vydržíme 😀 těch pár let... 😀

xuxie
12. zář 2012

A jak u @tital? Holky, jste ještě s námi, nebo už se užíváte jedna druhou v porodnici? 🙂

xuxie
12. zář 2012

@ameliejulliette Já říkám, že se těším, až půjdou do školy v přírodě, beru si dovolenou a spím do deseti každý den 😀

helulela
12. zář 2012

@irenka taky držím palce, ať se ti projekt vydaří, jsi žena činu 🙂

A o spaní mi ani nemluvte, Víťa dnes v poledne opět nespal 😠 😠 😠

irenka
12. zář 2012

@misa_1
Ani mi nemluv, taky tiše závidím, že si holky můžou dáchnout.. :(

@xuxie
Dneska mě napadlo to samé, že až budou ve školce, nebo ve škole, beru si dovolenou v práci a budu celý den spát!!!! 😀

A jinak děkuji, už mám i fotku na leták... tak jsem zvědavá. Zatím se mi přilásily jen kamarádky. Tak uvidíme, jak to bude jestli je neodradím. !🙂