Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

xuxie
25. zář 2012

Přestěhováno, částečně vybaleno a neporozeno - jen rýma jak řemen. Jdu si vás přečíst, jak se mi máte 🙂

imzadi
25. zář 2012

@xuxie uz jsrm si rikala jestli nerodite😀 a co nove bydleni???? Zadne vrtani???😀

xuxie
25. zář 2012

@imzadi Zatím ne, ale jsme tu čtvrtý den, tak uvidíme 😀 V rámci své rozvíjející se paranoie jsem již zaznamenala, že ve druhém patře pod námi visí na balkóně plakát Na prodej - tož čekám 😉

xuxie
25. zář 2012

@carmonka Ahojky, tak co nového? Máte nějaké zprávy?
Vím, že je to těžké, nemohu sice vědět jak moc, ale velmi s tebou cítím - neboj se, já docela věřím v medicínu, obzvláště co se různých endokrinologických vad týče. Hlavně, že jsi si to všimla a řešíš - nejhorší je, když se to nechytne včas, ale to naštěstí není váš případ.
Držím všechny palce!

xuxie
25. zář 2012

@helulela Je to těžké, to negooglení, já už to omezila hodně - spíš PubMed 🙂
Já měla teď paniku kolem cholestázy - děsně mě začaly svědit paže a ramena (rozškrábáno do krve), moč barvy ledového čaje...no prostě, už jsem se "diagnostikovala". Napálila jsem od krabic do Motola a vydupala si jaterní testy...a ono nic 😉 Takže svědění je od toho, že jsem poslední dny stíhala tak max rychlou sprchu a tělové mléko ani nevím kde teď mám. No a na pití jsem si vzpomněla taky až v momentech, kdy se mi jazyk lepil na patro...takže taky ze mě měli radost, ještěže to svedu na ty hormony 😉

xuxie
25. zář 2012

chjo, jak jsem nachcípaná, nešla jsem s ním ven a teď to dostávám - zas tam brouká už třičtvrtě hodinu a furt nespí - no nic, jdu si lehnout alespoň než začne řvát, že chce ven ☹

tital
autor
25. zář 2012

@xuxie Ty to valcis !? 😖
Snaz se matko, at se dozijes terminu a jeste se uvidime.

@imzadi Docela to jde, uz ladime i domacnost. Uz jsem byla i par dni doma s detma sama, co musim rict, jakmile ma dvouletak rezim - uz se snazis do toho nejak zapasovat zbytek. Takze kdyz si chci jit v poledne ducnout (jako ze CHCIIIIIIII), tak uz si tam od rana deti steluju - aby Bertik byl utahane napapane kotatko. A Barusku abych behem dopoledne vcas vzbudila, prebalila, namazala, utahala a nasledne ukojila. 😀

tital
autor
25. zář 2012

Holky, Stodulecky... a Prazandy.... dnes jsem byla na socialce a zjistila, ze tento mesic beru blbe davky rodicovske na Bertika, pritom uz mam brat materskou na Baru... 🙄 No jo, myslela jsem, ze to zarizuje muj stavajici zamestnavatel, kdyz jsem dotlacila vsechny dokumenty tam. Bohuzel.
No tak ted musim na PSSZ pro potvrzeni a pak musim nejake davky vratit - protokolarne, rekla bych takova lehka byrokraciie.... na dlouhy povidani.
Ale proc to pisu - rikala mi pani, ze je tady nekde na Velke Ohrade PSSZ, ze neni nutne jezdit az do Trojske. Nemuzu to na netu najit, nevite nekdo, kde to je ???

tital
autor
25. zář 2012

Huz jsem to nasla. 😉
http://www.cssz.cz/cz/kontakty/krajska-a-okresn...

V kazdem pripade pro Vas vsechny, komu navazuje na prvni rodicovskou znovu druha materska:
Je nutne pozadat o ukonceni zasilani rodicovskeho prispevku.

imzadi
25. zář 2012

@tital ja tam byla osobne na uradu prace a nahlasila zruseni, tak snad to tak i pochopej 😀 jinak Tvuj prizpevek me opet nabil pozitivni energii...jeste by nekdo mohl odsat tu negativni z meho bricha, nemuzu se hejbat, dejchat, nic...uz ten balon nechciiii 😝

xuxie
25. zář 2012

@tital snažím 😉 Rodit nesmím, ještě mi chlap zítra jede na služebku až do pátku - to bych musela vzít malého k porodu 😅
Si myslím, že příští týden už (a ještě) budu schopná někam vyjet. Co vy, jak to vidíš? A jak spaní, povedly se už dvě hodinky znovu? Tohle mě děsí, jak se narodil Martin, tak jsem byla odpočatá jak z lázní, tak jsem táhla z rezerv - ale teď žádné nejsou 😒

helulela
25. zář 2012

@imzadi radši ne, doktory je lepší vůbec nepotřebovat 😉 Úplně mi uniklo, že budeš mít plánovanou sekci, 10. na vás budu moc myslet, ať jde všechno, jak má 🙂

helulela
25. zář 2012

@xuxie jsem ráda, že jste zvládli stěhování. Trochu jsem se bála, abys jako první zprávu po nenapsala, že nás zdravíš a už jsi s Lindou doma z porodnice 😉
PubMed, to už jsi na vyšším levelu 🙂 Já jsem právě na konstruování vždycky těch horších diagnoz děsná, moje děti už toho měly vymyšleno hodně. Navenek se držím v realitě, ale někde vzadu v hlavě mi to hlodá, že by to taky mohlo být... (něco fujtablovýho). Ty taky nebudeš oborem daleko od medicíny, že?
Vůbec by mě, holky, zajímalo, co děláte, když zrovna nemaminkujete, ale to už bych moc vyzvídala. Budeme se radši držet tématu 🙂

svatule
25. zář 2012

@helulela k tomu čtení diagnoz, to je mor, sama to znám, dcera měla tříselnou kýlu, tak to jsem pořád řešila a pak syn a jeho srdeční vada, o které jsme věděli už od 20tt...to byl mazec. Paradoxně po porodu jsem to nesla mnohem lépe, než před ním...a teda ty chirurgy na dětském kardiu obdivuju a smekám před nima!

helulela
25. zář 2012

U nás dnes proběhlo první stříhání vlásků (Adíkových) a je z něj úplně jiný chlapeček. Měli jsme mu je radši nechat 😔

helulela
25. zář 2012

@svatule to muselo být těžké, půl těhotenství čekat, že po porodu se bude operovat srdeční vada. U Vítka se po narození taky zjistila vroz. vývojová vada. Když mi dr. přišla říct závěry z vyšetření, začala větou, že nemá dobré zprávy, že Vítek má to a to, bude muset hned na operaci atd. A já v té chvíli byla naopak ráda, že je konec nejistoty, začne se to řešit a pak už bude dobře.

xuxie
25. zář 2012

@helulela taky jsem měla strach - naštěstí mě brzdí to nachlazení, takže Linduš zůstala tam, kde má 😉

Já jsem byla molekulární biolog - ale už nebudu, vypadla jsem do komerce už dávno a zpátky už nepůjdu, už jsem strašně mimo - takže spíš hobby 🙂

helulela
25. zář 2012

@xuxie molekulární biologie, to je hodně dobré hobby 😀

svatule
26. zář 2012

@helulela je to tak, jak už se to řeší, je to dobře! Co dodneška beru jako plus, že jsme doma měli roční Eli a kvůli ní jsme to neměli čas tak řešit, i když to občas bylo na palici.

noone
26. zář 2012

@helulela, ale i ostatni... ela ma krivy nohy do O, vcera jsem se na to ptala mudry a ta hned jestli jsem davala vitamin D, ze to muze byt tim, ze se bez nej nejak blbe uklada vapnik do kosti ci co. no a ja ho nedavala 😨 hodne lidi ho nedava, protoze ty kapky co tu dostavame jsou nejake agresivni, miminka po tom boli brisko, ublinkavaji... ted si rvu vlasy z hlavy ☹. nevite jak se to ted resi? mudra to bude pry sledovat a kdyztak nas posle k ortopedu, ale ja nevim jestli tu zadanku nechtit hned, abysme neco nezanedbali? 🙄

tital
autor
26. zář 2012

@imzadi Nechci Ti brat iluze, samozrejme, ze kdyz v noci houpu dve hodiny, tak me taky chyta zoufalstvi, ze se potrebuju vyspat, a proc moje mimi pres den spinka jako andilek a v noci si chce povidat ?! I kdyz Barunka je vazne hodne miminko, spoustu toho stihnu prave protoze spinka.
A Bertik bych rekla, ze se ted taky trosku uklidnil, jak zaciname chodit ven a trochu zase normalne zit, je vybourenejsi a snad i vic v pohode.

tital
autor
26. zář 2012

@xuxie Moc ne, vcera v poledne tu spala moje mamka, Bertik a ja houpala Baru. A pak mi mamka, rekla, ze ji taky boli zada 😕 , no to bych proskocila oknem 😀
Ale jak jsem psala vyse, ted je toho hodne k zarizovani - pojistovna, screening ousek, mam blbe tu socialku, prodavam vsechny tehu veci... a tak se nezastavim, ale jinak Baru je hodnoucka. Pristi tyden muzeme, urco bych nejakou vychazku dala, ma byt hezky. Jen mame nejaky den tchanovce, tak si upresnime, ok ?

tital
autor
26. zář 2012

@noone Chtej zadanku hned, ortoped prohledne, a kdyztak poradi nejake cviky nebo da doporuceni. Od stacejicich se nozicek se pri pak "hrouti" i spravne drzeni tela, takze podle me, kdyz zacnes resit, tim lip. Jestli to spravne chapu, zijete ve Slovinsku ? A nemuze Ti nekdo nas Vigantol poslat z CR ? I kdyz tady je asi na predpis....

xuxie
26. zář 2012

@tital Jasně, dej pak vědět 😉 Jediný den, kdy nemůžeme, je středa, to mám doktory asi tak do tří a pak asi padnu :-/

Si pamatuji, jak dojela naše mamuš pomáhat s Martínkem. Akorát mu byl měsíc a byla tady dva týdny...Mno, shrnu to, nespala jsem ani jednou, spíš jsem se starala o dvě děti místo o jedno a poslouchala rady typu: nojono, on pláče, on bude hladovej, asi nemáš mlíko co? Nojo, to je tím, že nespíš a nejíš pořádně...no tak mu dej Sunar a bude, ne?
Takže u Lindušky zůstaneme u Skype a krátké zdvořilostní návštěvy někdy po Vánocích 😉

handm
26. zář 2012

Ahoj holky!
Tak abych vás taky trochu pobavila a nevypadalo to u nás jak selanka..😀😀😀
Ve 3,30 kojím malou, jí tak do 4, sotva zalehnu, najednou koukam, po obýváku si vykračuje MAreček..(chcípla mi chůvička) a hlásí, maminkaa, kde je maminkaaa.. bylo 4,47 Tak jsem ho sbalila k nám do postele a snažila donutit spát. Do toho začala kníkat malá, tak na ni sáhnu a ona celá prochcanděná, i skrz pytel.. Tak ji přebalit a převlíknout do obýváku, po tmě, abych nedrásala Máju.. manžel vesele chrupe No, když jsem ji přebalila a zalehla, furt se jí něco nelíbilo. Takže malou zleva na prso, aby zabrala rychleji, za mnou Mareček a pak manžel chrápající jak dřevorubec, tudíž budící obě děti No nakonec to všehcno nějak usnulo... Malá se probrala někdy po šesté, že zas jídlo, tak jsme šly do obýváku, ty dva spali dál.. Mareček nakonec asi do 7,15 Manžela jsem budila v 6,45 do práce.. A abych ho utahala, Marečka, že půjdeme ráno na kachničky, to je dost daleko Vyrazili jsme, koupili jim rohlíky, pohoda, malá spala v kočárku. Dojeli jsme ke kachnám,zaparkuju malou, že budeme s Májou krmit, ten byl celej nadrženej, a malá spustila řev.. takže mezi řevem jsme házeli kachnám, Mareček sice nadšen, já už méně, bo malá nešla uklidnit, ani uspat.. a vytahovat prso v 9 stupních, co tam byly ráno, se mi nechtělo.. Nu vyrazili jsme zpět domů. Malá stále řev jak kr.va a do toho začal Mareček - "něco tě bolí" a řev... Přitom vůbec nevím, že by si něco udělal.. No, tak jsem ho pochovala, dobrý a za pět minut zas "něco tě bolí, kolínko" - přeběhla před ním kočka, zdálo se mi, jako by si "podlomil" koleno, ale nevim to jistě, vypadal i, jakože kulhá, no nicméně řev jak blázen oba...to jsem se začínala zlehka potit, bo domů daleko, Mareček vypadal, že nemůže jít a oba řvali o 106 Tak jsem ho zas pochovala, on že dobrý, ale jít že nemůže (spíš nechtěl)..A malá stále nastřídačku řev
Tak jsem ho naložila na kočár - díky bohu za Cortinu, sedí vepředu na kolečku, tam je takovej prostor šikovnej na to - a jeli jsme. Je to k nám doooost do kopce, takže jsem funěla jak parní lokomotiva, Mareček už vysmátej, protože nemusel jít, malá sem tam usnula, sem tam řvala, no dojeli jsme domů já totálka zpocená až na zadku, MAreček vysmátej, nic ho samozřejmě už nebolelo, malou jsem svlékla, rozbalila a taky najednou klid jak v hrobě Prostě opravdu vydařené ráno.. Ted malá spinká od asi 11,15, s Marečkem jsem sice zkoušela usnosut, ale bud mu to nešlo nebo zlobil, takže je tam v pokojiku sam (usnul v půl jedný) a ja se léčim u melty a sušenky 😀😀

handm
26. zář 2012

@imzadi držím palce na sekci, 10.10. je krásné datum, tak at vše jde hladce!!🙂
@xuxie super, že jste přestěhovaní, teď ještě se zbavit rýmy a Linduška může dorazit, že?!
@tital a co vlastně Motol? spokojena? Já jsem se hodně pobavila u tvého rozdýchávání kontrakce před poradnou, prvomatky musely být v šoku ... ale zas v těch xhodinových čekačkách to mohlo být dobrý zpestření😉🙂

handm
26. zář 2012

@noone Taky bych šla hned, za případné jen prohlédnutí a konzultaci nic nedáš, a lepší vědět a začít řešit, než si pak později něco vyčítat... Držím palce!

handm
26. zář 2012

@xuxie jak se to dělá mít molekulární biologii jako hobby 😀😀😀😀😀 to mě fakt pobavilo 😀

handm
26. zář 2012

@tital, to je děs s tou MD/RD tedy... já naštěstí natrefila na prima paní na pracáku Prahy-západ, která mi řekla, že stačí, když ji pak zavolám, že mám už MD a ona mi to ukončí... A tak taky udělala. Takže já vlastně seděla doma a nikam nemusela...

xuxie
26. zář 2012

@handm to já už mezi pravověrné vědce nesmím ani vysypávat koš, jsem pořádnou laboratořinu dělala naposled tak před deseti lety 😀