Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

helulela
29. zář 2012

Holky, s učením na nočník neporadím, u nás to přišlo samo ve dvou letech. Mám jen tu zkušenost, že z předpokladů, co píše @eveluska , Víťa tou dobou taky žádný nesplňoval.
@martinka.pida ahoj, ráda tě potkávám i v jiné diskuzi 🙂 Plán pro Verunku máš pěkně vymyšlený, tyhle činnosti hodně usnadní život, teď jen jak to provést, že 😉

martinka.pida
29. zář 2012

@noone Tím jsem to zkoušela - že viděla mě na záchodě. Hrozně se jí to líbilo, tak jsem vyndala nočník a od té doby chodí se mnou a vždycky se hrozně směje a sedne si na nočník, když já sedim na záchodě. No ale oblečená! Jak ji sundam gatě a plínu, tak zdrhne 😀.

noone
29. zář 2012

holky jeste k tomu uceni na nocnik, jestli jedete v jednorazovkach tak zkuste latkovky nebo treningove kalhotky 😉
kdo nechce investovat, tak muzete do jednorazovky strcit slozenou ctvercovku, to doma urcite mate... a uvidite, jak deti uciti mokro, tak jim to treba lip docvakne 😉
ja jela i vetsiho i ted malou v latce, takze u nas toto reseni bohuzel neni ☹

martinka.pida
29. zář 2012

@helulela Ahoj, to mě těší 🙂. Moje plány většinou nevychází, takže si moc velké naděje nedávám 😀

helulela
29. zář 2012

@zlilly taky přejeme Honzíkovi krásné narozeniny, je to šikovný kluk 🙂

martinka.pida
29. zář 2012

@noone I to už jsem zkoušela 😀. Když jsem nakoupila látkovou výbavu pro Kubíčka, tak Verča dostávala látkovky, sama je chtěla, moc se jí líbila BG kapsovka 🙂, tak jsem jí je občas dávala, ale i tak jí to bylo jedno. Možná, kdyby byla jen v čč, jenže v těch se mi zase opruzovala.

noone
29. zář 2012

@martinka.pida ja byla s nocnikem uz chvilku uspesna, asi 14 dni, ale pak prisel z nicehonic hysterak, odmitala si na nej sednout... pak byl jen tak v pokoji bez povsimnuti a ted si tam sice uz zase sedne, i nahata, ale za par vterin vstava a odchazi... nekdy i s nocnikem v ruce a jde si s nim treba ke kuchynce, nahaze si do nej nadobicko a vari 😀

martinka.pida
29. zář 2012

@noone Tak zase aspoň je nočník využitej a neleží vám doma jen tak 😀

noone
29. zář 2012

@martinka.pida no vyuzitej je, to jo 😀

eveluska
29. zář 2012

@noone jo tak to jsem cetla taky, ale u nas nic, prvni koment potreby byl az ted v lete, hodne po 18m.....

eveluska
29. zář 2012

@martinka.pida jo, to delame taky 🙂 chodi s nama, podava papir, rika "mama bobek" a "papa" jako ze ho splachnem do zachodu, ale to je tak vsechno 😅

carmonka
29. zář 2012

Ahoj, tak hlásím, že se moje malá drahá definitivně naučila večer usínat jen na prsu. I když přes den to nepotřebuje... No, nevím, asi jsem ve dne i já v klidu, protože mě netrápí, že by budila staršího. No a tak do 2 h max začne kníkat a to je do pár vteřin u mě v posteli. A tak si pěkně v noci debužíruje jak chce, až do rána. A to jí to prso v noci párkrát i cpu i když ho nechce- aby náhodou nevřískala.
Fakt, člověk by řek, že při druhým bude matka chytřejší...ale některým holt neporadíš, musej si tu hubu nabít znova 😉

martinka.pida
29. zář 2012

@eveluska Hm, tak já už nevim 😀

martinka.pida
29. zář 2012

@carmonka Tvoje poslední věta mě opravdu pobavila 😀 😀 😀 !

carmonka
29. zář 2012

Jo a já doma umístila nočník do prostoru když byl staršímu rok. Hezká dekorace to byla asi další půlrok, pak taky probíhalo sedání jedině v kalhotech. Já to teda moc nehrotila. A pak se zase objevilo to odmítání a tak jsem mu to taky necpala. Takže ve 2 letech a měsíci jsem mu v létě plíny prostě sebrala. Bylo vidět, že při tom neustálým čurání do kalhot nebo naostro teprve pochopil, co to čurání vlastně je a co po něm zhruba chci. Asi po třech dnech jsme odjeli ze zahrady, kde jsme se váleli, do víru života. Asi měsíc se furt počurával a já ho musela fakt pořád hlídat, ale nočník už neodmítal. Jo a chodil sám na nočník, když měl holej zadek - to mu došlo, že potřebuje, jinak ne. Teď jsou to už skoro tři měsíce a řekne si občas, takže ho musím pořád vodit. Ale zase už máme ustálené doby, kdy s ním na záchod chodím, takže se počurá tak 1x za 3 dny, přibližně.
Problém je s kakáním - to se někam schová a kaká jedině vestoje. Jakákoli snaha to změnit způsobí zastavení celého procesu ... 😒 Takže to neřeším a snad to čas vyřeší za mě.
Celkově bych řekla, že mě učení na nočník stálo minimum námahy, ale musela jsem počkat, až byl správný čas. Což vá, které máte rok a půl staré "starší", asi nepomůže... Ale jsem fakt ráda, že jsem to před zimou zvládli, to přiznám 😎

svatule
30. zář 2012

@martinka.pida ted už právě fajn, že Vašíka Eli zabaví, každá minuta je dobrá 🙂 . Celkově už je to lepší, malý víc reaguje, vydrží si chvilku hrát i sám, Eli už se sama nají lžičkou, co se nočníku týče, zatím bohužel nic, ale už řekne, že čůrá nebo kaká, ale většinou po akci. Čekám, že jí to dojde úplně, taky mám zkušenost od kamarádek, jako
@helulela že jim to kolem toho 2. roku dochází...
Ale jinak vždy říkám, že jsem si to představovala mnohem horší... 😉
Jen teda nevím, jak zima, tady v Ostravě bývá smog a s dětma se nikde nedá, v mateřských centrech je to fajn, ale hodně dětí nachlazených, tak fakt zatím nevím, jak to budeme dělat...

ameliejulliette
30. zář 2012

Ahoj ženy, vidím, že řešíte nočníkování, mně se hodně líbí tento článek - hm, koukám do záložek, že sem zkopíruju obsah a stránka již nenalezena 😅 @martinka.pida Tuším jsem Ti posílala kdysi odkaz, koukneš, jestli Ti to funguje, prosím? My asi bez toho neodplenkujeme 😀 Každopádně já se chystám s tím nějak pohnout po šestinedělí, resp. až budu mít pocit, že se Ben trochu srovnal se situací, poslední dobou si na nočník hodně rád sedá (oblečený 😀 ), vydrží na něm i dlouho, což byl jeden z předpokladů 🙂 Řekla bych, že teda splňuje víceméně všechny, o kterých jsem kde slyšela nebo četla (občas i střídá nohy při chůzi po schodech 😀 ) Jinak @noone mokré látkovky jsou mu taky úplně šumafuk 😝 , do třetí hexy to bylo spořádaně bezplenkující dítko, pokaděných plen nula, počůrané tak 3 za den, jo, to byly časy... Kdybychom neočkovali, byl by bez plen v roce 😝 😀 On mi zatluče i bobek čouhající ze slipů 😀

tital
autor
30. zář 2012

@noone Mnooo, tak to jsme prosvihli. Maly ma tyden po druhych narozeninach. Prave uz opet komentuje, ale na nocnik proste nechce. Vcera na navsteve jsem zaznamenala, ze ho to zajima - holcicka chodila pravidelne. A dokonce si tam jednou rekl ! Ale doma nic. Fakt je to moje chyba, na dopol jsem utekla na nakup, a pak uz se to veze, prijedu, nestiham, nakup, kojeni, obed... ukladani,no proste v tom mezicase davat na nocnik proste nejde ☹

Nemam odvahu zkusit ho svleknout do slipek a teplacku... tolik jich doma nemame, ted to neuschne ani venku ani doma...

noone
30. zář 2012

@tital takhle jsem to mela u jakoba, nejdriv kolem tech 15m jsem to neresila, pak nechtel a pak nebyl cas, s brichem se mi nechtelo a pak s novorozencem to proste neslo... no a pak tu byli na navsteve ti znami, jakob videl holcicku jak si rika a ze dne na den zacal taky 😵. a to bylo prosim zari, uz jsem si zacinala trochu vycitat, ze jsme na to pres leto neskocili a ze me ceka dalsi vic jak pulrok v plinach 🙂
podle me je nejlepsi to neresit a nechat dite az mu to docvakne, i kdyz priznavam, u ely to resim docela hodne 😝 😀. uz me to prebalovani fakt nebavi 😅.

@eveluska bohuzel existuji i vyjimky. ber to tak, ze to je chlap, ti maji takovehle veci na haku 😉 😀
ostatne mi ted dochazi, ze vsechny deti, co znam, co jsou tak extremne sikovne ze byly bez plin pres den treba v roce, roce a pul, tak jsou holcicky!
zkus tu samolepku do nocniku anebo pro kluky se prodavaji ty terce, nalepi se to do zachodu a on se curanim strefuje, to by ho mohlo bavit? 😉

@ameliejulliette nojo, kdyz je na mokry latkovky zvyklej, tak to neni zadnej sok 😎 , tak leda sebrat plinu a nechat ho v mokru... ale vsak je jeste malej... 😉

@carmonka takhle to mela sousedka, jak byl malej nahatej, tak si rikal, ale jak mu dala slipy, tak do nich neco nadelil... ale trvalo to asi jen 2 mesice...

eveluska
30. zář 2012

@noone diky 🙂 ja furt doufam, ze do tech 3 let se to nauci... no on problem je i v tom, ze doted kadi vickrat nez jednou denne, moc nema bobky, ma to mekky, a nekadi v pravidelnou dobu... s tim curanim se snazim, vodim ho i na zachod, motivuju ho, ze bude moct splachovat, venku jsem ho lakala na curani na kyticky, zapojuje se i muz a nazorne ukazuje 😀 ... a jeho jako pindik zajima, umi ho ukazat, umi ukazat a rict, ze dela "prd" zadkem apod., kde ma bobek, ale taha si za pindika, rika čí a ukazuje do nocniku, ale nepovede se... spis mi prijde, ze uz se proste naucil vsechno, jak mu ukazujeme a co rikame a ze to ma jak nejaky "kolo kolo mlynsky", ale proste s tim curanim jakoze fakt jeho potrebou - ze to proste spojeny nema 😒
Ale jak psala @tital , taky nemam odvahu ho doma nechat behat nahatyho, mame vsude uplne novy lepeny koberce a uz jedna louzicka na cisteni mi stacila 😒

eveluska
30. zář 2012

@noone no a presne, jak pises, navic slysim ze vsech stran, jak se lidi snazili a snazili a nic a pak najednou to tem detem skutecne docvaklo a treba pres vikend se to najednou naucili i s nocema a bez nehod.... takze to je dalsi vec, ze asi nejsem vnitrne presvedcena o tom, ze by behani na nahato a vecny nuceni a posazovani na nocnik skutecne melo ten efekt, dokud mu to skutecne "nedojde" ...

svatule
30. zář 2012

@eveluska
@noone mi to dokonce řekla přímo dětská dr, nechat, až jim to docvakne, nenutit, nevypěstovat odpor... A prý do 3 let je plena normální, takže i když mě přebalování dvou prcků nebaví, na malou netlačím, ptám se, posadím na nočník, ale když vidím, že utíká, neřeším. Teď už ji ani nebudu nechávat v mokru, za nachlazení mi to nestojí 😉

ameliejulliette
30. zář 2012

Nestrašte, že do 3 let 😕 No uvidíme... Jinak to, že se jde na návštěvu k někomu, kdo úspěšně nočníkuje, byl jeden z kroků toho 7-denního postupu, přijde mi to super. Jdu hledat 😀 Jedno dítě s lahvičkou v postýlce, druhé s mojí "méééé" v puse 😉

ameliejulliette
30. zář 2012

http://www.dvojickovo.sk/index.php/starostlivos...
http://www.dvojickovo.sk/index.php/starostlivos...

Odkazy na konci článku nefungujou, tak dávám v plén všechny části.

svatule
30. zář 2012

@ameliejulliette pěkné, pročetla jsem to, ale nevím, zda najdu tolik elánu...pořád doufám, že to malé docvakne a půjde to "samo" 🙂

ameliejulliette
30. zář 2012

@svatule Jo jo, určitě docvakne! 😉 Já zas nejsem schopná čekat a nevím, jak to zkoušet, když Ben se o to všechno zrovna zajímá... ale do toho máme to miminko... Takže my najíždíme na ten nenásilný nezávazný trénink a pak mu to někdy cestou docvakne 🙂

ameliejulliette
30. zář 2012

@martinka.pida Hele, buď skromná, u vás je úspěch, že Verča vůbec jí, ne? 😉 😀 Jí už? 😅 A sama určitě jíst bude brzo, Ben se nají sám už druhý měsíc a Verunka je v mnohém šikovnější, tak jen počítej dny, než to přijde 😉

xuxie
30. zář 2012

@ameliejulliette hezké články - zkusím po šestinedělí, teď už na to nemám a stejně by to šlo k šípku za ten týden, co budu pryč a bude u babi nebo s tátou 😒

tital
autor
30. zář 2012

@noone Tak ja pockam, az mu to "docvakne" 😀

@ameliejulliette Jen z prvniho odkazu splnuje Bertik skoro vsechno, tak kde to vazne ? 😒