Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

irenka
4. říj 2012

@xuxie
@tital
nestíhám nic. Ani nestíhám vás dočítat. Vlastně mi není moc do smíchu,proto sem nechodím.
Už 3týden se plácáme ve virozach. Jen se Anička začala po Antibiotikách zlepšovat, tak je dostal Maty. Jsem nevyspalá, sama mám bolesti v krku a to je jen zlomek toho co vám sem píšu. Muísm se objednat hned ke 3Dr. ale není kdy a kdo by mi pohlídal děti 😒
Nechci to tu bořit svou depresivní náladou, je toho víc než dost.
Heidy, ty se drž a napiš až budeš mít odrozeno, nebo pres Petu 🙂

Moc na vás všechny myslím... a snad se brzy uvidíme.

@helulela
Díky za pozdrav, krásnou svatbu... užijte si to.
😉

xmarg04
4. říj 2012

Ahoj holky @xuxie @imzadi @carmonka @helulela @ameliejulliette @irenka @tital (snad jsem na nikoho nezapomnela)... MAx ma kulovy a ne segru, princezne se u me libi (manzel rika, ze ji rozmazluju pravidelnym prisunem cokolady, tak kam by se hnala), nastesti je vsechno v poradku, neni ani moc velka, tak jsme se dohodli s doktorem, ze budeme aspon tyden cekat. Zitra jdu na kontrolu a vazne doufam, ze uz se neco pohne. Jako nic me extra netrapi, ale uz bych fakt rodila (jojo, je mi jasny, ze az to prijde, budu rikat neco jinyho... 😀 😎 ) Vcera jsem uz dokonce v ramci pripravy k porodu dala turu z Cerne hory (Krkonose), usla jsem snad 10 km, z toho pulku s Maxem za krkem a prdlajs, proste se ji ven nechce... 😠

JInak preju @xuxie a @imzadi co nejlepsi prubeh porodu a poporodu, je fajn, kdyz se o sekci vi predem a neni to akutni, clovek se na to tak lip naladi, myslim... No, snad me obe nepredbehnete, ale i kdyby, preju vam to a uz se tesim na fotky miminek... 😵 😵

@tital To je mazec, ze jsou BArusce uz tri tydny, prijde mi, jak kdybych to cetla vcera, jak jsi klecela v Motole v kartotece... 😀 😀

Jinak i vsem ostatnim preju hlavne pohodu s detma a malo nemoci a doufam, ze se nam pak nekdy podari hromadne potkat... To bude tlupa 😀 😎 😝

Mejte se krasne, damy...

misa_1
4. říj 2012

@eveluska jo, to je presne ono, co jsem nasla, diky za tip!

misa_1
4. říj 2012

@xmarg04 @xuxie @imzadi
Holky taky drzim palce, at je vse v pohode a klidku. Dneska jsem byla za kamoskou v porodnici a taky to na me nejak padlo. Tomu nasemu obrikovi budou uz 3 mesice, se ani nenadeju a budu tu mrkev resit taky.
Koukam, ze nemoce jsou stale vsude. @irenka drzte se. Ada zase hrozny kasel a dnes horecka pres 39:( S nejvetsi pravdepodobnosti dusledek prvnich 3 dny ve skolicce. Jestli to zase chytneme postupne vsichni, tak me asi klepne. Manzel jeste smrka z predchoziho kola:(

svatule
5. říj 2012

@xmarg04 @xuxie @imzadi holky, držím pěsti, ať je vše v pořádku! Taky teď nějak moc nestíhám, včera jsem neplánovaně šla do práce, pak rychle ven, dokud je hezky...večer ještě vařit, no takže je to náročné.
Dneska mám sraz z gymplu, 15 let od maturity, jsem zvědavá a těším se, na chvíli zase něco jiného 🙂
Jinak teda za sebe musím říct, že jsem vše s 2 dětma čekala horší, jsou dny, kdy to je hrůza, ale celkově si to užívám víc, než jen s jedním 😉
Klepu, zatím se nám vyhýbají nemoci, snad to tak vydrží. Co mě osobně asi chybí nejvíc, že nemáme s manželem čas být chvíli "sami". Ale už jsem se domluvila se sousedkou, že nám tak jednou za měsíc děti ohlídá, tak někam vyrazíme, stačí hodinka, dvě, ale prostě být jen spolu 🙂
@irenka držte se, ať jste brzy zdraví!
@helulela ať vyjde svatba a kluci to bez vás zvládnou!

tital
autor
5. říj 2012

@xmarg04 Joooo, uz pripravuji svolani nasi tlupy na jaro, to nas bude fakt slusna hromadka 🙂))

carmonka
5. říj 2012

Ahoj, zrovna jsem o tom přemýšlela - možná se v zimě nějak sejdem někde v herničce, ale to bude určitě furt někdo nemocnej. Na jaře už si budeme muset pronajmout asi celej Dětskej ostrov 🙂

carmonka
5. říj 2012

Jinak, dneska jsem si neočekávaně odskočila do práce - bylo to najednou potřeba a shodou okolností jsem to i mohla zrealizovat. Musela jsem si teda vzít malou s sebou a bráchu hlídal tatínek. Zítra máme babičku, takže je nechám doma oba a pokusím se odstříkat. A ještě si takhle dám celej pondělek, ale to už budu muset zase nějak asi s malou. Každopádně je to fakt super. Já jsem se na mateřskou těšila a z práce jsem byla už docela unavená. Myslela jsem, že si za ty tři roky na práci ani nevzpomenu. Ale asi po půl roce jsem začala mít zase chutě trochu si tam odskočit. A teď, po druhým, mě to zatím ani moc nenapadalo,ale najednou když přišla ta nabídka, tak mi to udělalo straaašně dobře. Sice mi to spánkový deficit nedoplní, ale strašně mi to dodalo energii. To jsem fakt potřebovala - už jsem z toho věčnýho vaření, uklízení, řešení vzteklých záchvatů a cvičení Vojtovky fakt na budku.

carmonka
5. říj 2012

Jo a holky, mám dva praktické dotazy:
První - dá se něco udělat s holými zády dítěte, když už nenosí plínky a ani bodýčka? Napadly mě tílka, ale neexistujou třeba nějaké novinky o kterých třeba nevím?
A další dotaz je na umělé mléko - starší mi ho úplně odmítl a hlavně nechtěl pít z lahve. Malá pije odstříkané bez problémů, ale kojí se tak často, že moc není co odstříkávat. Tak čekám, až jí bude ten půlrok a pak bych jí dala nějaké umělé a trochu se chci snažit si od nich obou odpočinout. Ideální by byl třeba půlden týdně, to bych si chrochtala blahem 😀 Poradíte mi třeba které UM použít a jak s tím začít? Nebo to prostě nemám řešit a něco jí namíchat? Ono to tak nakonec stejně dopadne. Já jen, abych si nějak nepokazila kojení, nemám s tím vůbec zkušenost.
Díky!

andelka
5. říj 2012

@carmonka ahoj 🙂 můj nosí tílka, s bodyčky jsme skončili jak přestal mít na den plínky
s UM moc zkušeností nemám, starší flašku nikdy nechtěl, ale jak jsem končila s kojením, tak jsem ho naučila na ráno UM (Babylove), ale to už pil normálně z tréninkového hrnku s pítkem, a jedl mléčné kaše, takže to vzal normálně. Mladšímu jsem ještě flašku ani UM nezkoušela, a ani nechci, dokud budu kojit. Taky pak bude pít (doufám) vodu a čaj z té samé flašky co starší. Zatím sjem od něj nebyl na dýl jak hodinu, on byl děsná přísavka, navíc bylo horko. Ale už má dva příkrmy, po jedno nekojím, takže máme jedno kojení (dopolední) odbourané a začnu toho využívat 🙂 aby se dal pohlídat. Takže za mě, vyprdla bych se na UM a počkala až se nějaké kojení nahradí příkrmem a pak se dá dětí na chvíli střepat. Já se chystám děti a babičku natrénovat během října na 2-3h hlídání, abych mohal chodit jednou týdně plavat. 😵

carmonka
5. říj 2012

No, mě taky napadlo, že bych jí tu flašku časem mohla dát do postýlky a že by se tak mohla naučit usínat. Vím, že spousta lidí to tak má. Ale nevím, jak se to pak odnaučuje. Taky je mi to u starších dětí takový divný - mám pocit, že by po čištění zubů už neměly nic jíst. Což my jsme neřešili, protože on tu flašku prostě nechtěl, takže jsme hned po skončení kojení najeli na normální režim. Řeším si tady prostě co je důležitější - jestli teď samostatné usínání nebo později nemuset odstraňovat flašku před spaním. Bez dudlíku je to holt všechno takové složitější, ale když ona ho nechce, potvůrka 😠

ameliejulliette
5. říj 2012

@carmonka Já budu taky umělomlíkovat, pokud mi i druhé dítě nebude spát v noci - Ben měl na 100% hlad a má furt. Co jsem se setkala s názory pediatrů doporučujou Nutrilon, co vím osobně, Hami je od stejného výrobce a je to vývojově třeba rok starý Nutrilon, a je o dost levnější, my jedeme v Hami 😉 Pokud jde o lahvičku, že by kazila kojení - prodává se lahvička, co by kojení kazit neměla, je to Calma od firmy Medela (ale tuhle mi psala holka od nás z termínové dikuze, že její malá z toho prostě pít nechce...). Nám nekazila kojení žádná lahvička, ale tu správnou jsme pro Bena hledali a zkoušeli, skončili jsme na lahvičkách nejlevnějších z DM, s těma divnýma savičkama 😅 No co... Eliot dostal Avenťáckou, co mám v sadě k odsávačce a vzal ji v pohodě, na kojení to vliv nemělo. (Zkoušeli jsme kvůli škole - v pátek jdu na celý den a večer pryč... Akorát nevím, kdy nadojím dost mlíka, ještě jsem nezačala 😀 )

tital
autor
5. říj 2012

@carmonka Jedine dlouha tílka. Ale pozor, napriklad sada z FaF z Tesca, kde ja nakupuji docela rada, tak jsou siroke a vubec ne dlouhe. Doporucuji fakt vyzkouset, jinak Ti to taky poleze.

UM vubec nezname, ani kdyz jsme koncili s kojenim, Bertik si v zivote zadne nevzal. U Barusky mam v planu zacit kolem 6/7 mesice zacit odstavovat hlavne v noci. Kojeni mi nevadi, naopak, ale podle vseho tak velke dite by melo par hodin bez prsiska vydrzet. 😉

baarca
5. říj 2012

Zdravím po delší době.
Především moc gratuluju všem čerstvým druhomaminkám a přeju hodně sil a nervů. A užívejte si miminek, s tím druhým to letí neskutečně. Karulda mi už ujíždí na motorce.

@irenka To věřím, že tři týdny doma musí být pekelné. A nejhorší je, když začneš být nemocná ty, protože si težko můžeš dovolit vlézt si na týden do postele a vyležet se. Já jsem taky v únoru chytila zánět na průduškách od Karu a když jsem při každém zakašlání měla pocit, že se mi rozletí hrudník, tak jsem se dokopala konečně k doktorce (mám doktorku celkem daleko, protože jsem od přestěhování nenašla sílu hledat nového doktora tady). Naštěstí mi pak ATB hnedka zabrali a druhý den jsem na tom byla o moc líp. Takže snad najdeš čas i na svoje doktory a svoje zdraví. To je pro děti taky důležité.

@carmonka jak píše Tital, dlouhá tílka na tělo. A dostatečně dlouhé stahovací bundy. S tím UM moc neporadím, oba jsem dlouho kojila a UM začali pít až v roce a čtvrt.

andelka
5. říj 2012

@carmonka já bych UM na noc nedávala. Dudlík neměli kluci ani jeden. Starší se samostatně naučil usínat až kolem 1roku..stačilo že tam s ním někdo je, nemuselo se dělat nic. Sám od sebe se začal v noci méně budit, kojení bylo maximálně jedno a když jsem zrušila ranní, tak hned i to noční a bylo. Poslední jsme rušili to před spaním a taky nebyl problém, protože už nějakou dobu usínal až v postýlce po nakojení, a stejně mu už moc nedal. Teď má před spaním trochu vody a když se v noci vzbudí, tak si najde flašku a trochu se napije a zas spí.
Jo a tílka..můj je hubenej, a sedí mu z Intersparu z té jejich značky, jsou toho 3ks. Ty jsou úzké a docela dlouhé. Ale baculatému dítku by mohly být malé průramky.
@tital taky uvažuju, co když se nezruší noční kojení sám...jestli bych mu měla "vysvětlit" že v noci se nejí...teď se budí 2-3x, večeři ještě nemá, a je ho kus, tak možná má holt spotřebu. Počkala bych až bude mít přes den víc příkrmů, a hlavně večeři, což dřív jak v 9m asi nebude.

carmonka
5. říj 2012

Já se teda těším na večerní kaši a dám jí asi brzo. U staršího jsem ji měla místo večerního kojení a díky tomu se dalo večer občas někam vypadnout. Poslední kojení jsem rušila to ranní asi v roce a půl. Teda, zrušil si ho sám a mě to bylo líto 😕 🙂

xuxie
6. říj 2012

@xmarg04 A já už si byla jistá, že je malá venku 🙂 Tak držím palce, ať je to brzy a rychle 😉 dej vědět.

xuxie
6. říj 2012

Jsem si početla o odstavování - já jsem na to u nás fakt zvědavá, s Martinem jsem se fakt snažila strašně moc a tahali jsme to do toho půlroku - ale fakt o život. V Sunaru jede doteď - zato spánek odpoledne u nás už asi definitivně skončil. Dnes opět dvě hodiny vykřikuje a to s ním byl muž dopoledne plavat...no, holt o jednu věc míň, co se může zkazit, zatímco budu v porodnici.
¨
Večer si vás ještě počtu, zítra jsi jdu odpočinout na rizikové a v pondělí na nás myslete 🙂

PS: A večer ještě zkusím depilaci, aby mě tam neškubali - to bude fakt výzva 😀

xuxie
6. říj 2012

@irenka Holka moje, vydrž - musí to být morda ☹ Moc přeji co nejrychlejší uzdravení.

svatule
6. říj 2012

ahoj holky, tak máme přivítaného Vašíka, bylo to super, oslava se povedla 🙂
Naše Eli pije denně ještě okolo půl litru UM, jak kdy, spíš řeším, zda jí po 2letech už dávat převařené kravské, nevím...dr radí do 3let, ale vnitřně nejsem přesvědčená o tom, že to je fakt nutné.
Na všechny myslíme, krásný víkend!

tital
autor
6. říj 2012

Hoj devcata.
Mame za sebou dalsi silenost 😔
Bertik se vcera rozstriskal na motorce. Je mi z toho zle jeste ted, takze jen telegraficky. Ja sama, kocarek, Bertik na motorce. Jel, prehledl rantlik, preletel pres riditka. Krve neskutecne, hrozne plakal, rikala jsem si jen pusinka, to uz se nam stalo... no bohuzel, rozsekla bradicka a uvnitr pusinky pod spodnim rtikem dalsi rana ☹ Sileny. Ja uprostred sidliste, auto tak 2 km daleko na kopci, Barunku v kocarku a druhe dite cele od krve na kline. Nevedela jsem vubec co mam delat. Ale pak to nastesti naskocilo, volala jsem muzovi (zacpa Letna), volala jsem kamaradce, jestli by sedla do auta, nalozila sve deti, na tom sidlisti vyskocila, a vzala sve deti i moje miminko, a ze pojedeme s Bertikem na chirurgii, mezitim jsem obvolala kde co - patek odpoledne sehnat chirurga a nejlepe detskeho... Brecel Bertik i ja. Kamaradka dojela, ja skocila do ciziho auta, a Bertika odvezla do Motola, jeste tam jsme se probehli po pavilonech, neb to tam neznam, pomohl mi nejaky pan (zlaty clovek, chodil se mnou z bloku do bloku, od vytahu k vytahu a vubec se nenechal odradit, ze Bertik tak strasne krici, rekla jsem mu, ze jsem jeste v sestinedeli, ze to proste nezvladam...) a pak jsme narazili na detskou stomatologii, kde byl UZASNY pan doktor. Bertika osahal, relativne uklidnil, zkontroloval kosti, zuby, celist a tu pusinku. Pak to za strasneho prani s Bertikem (drzeli jsme ho 3) zasil... Dojel muj muz, ktery vyzvedl kdesi Baru a jeli jsme domu, kde jsem se lehce zhroutila...
Tot konec pohadky. Nepreji nikomu a doporucuji vsem, zamyslet se a par sikovnych telefonnich cisel si nasypat do mobilu, ja urco provolala pres operatora zase majlant, protoze jsem prvni zkousela mistni polikliniky a tak...

tital
autor
6. říj 2012

@xuxie Zeno, zitra zavolej, kdyby jsi potrebovala. Porad na Tebe myslim 😉

imzadi
6. říj 2012

@tital jezis marjaaaa, fuj uplne mam husinu, jen to ctu....no hlavne ze jste narazili na ochotny lidi! Tak at se to bertikovi rychle zahoji!!! A doufam ze po takovem stresu jste si dali odpocinek!

reruna
6. říj 2012

@tital ať se mu to brzo uzdraví! já vím, proč se nechám přemluvit sama s klukama, když mají motorku, kolo nebo jiné odrážedlo, jen velice zřídkakdy, to už musí fakt být, abych si troufla a i tak se bojím, i když mají helmy, aby se nestalo něco podobného.... už pár úrazů bylo i na dvorečku, rozseklý rtíček, taky krve, ale nic vážného, chudáček malý, a ty jsi dobrá, jak jsi to zvládla! já jsem kolikrát chodila i bez mobilu, ale odteď už si ho budu brát vždycky sebou, člověk s dětma nikdy neví....

baarca
6. říj 2012

@tital Šílený zážitek ☹ Ale zvládla jsi to úžasně, vůbec si nedovedu představit, co bych dělala já. Jen mimochodem, celkem se mi ulevilo, když jsme po 2. narozeninách přešli na koloodrážedlo, protože mi příjde mnohem bezpečnější. Jak to má velká nafukovací kola, tak všechny ty různé rantlíky a nerovnosti to přejíždělo úplně s přehledem, zatím u motorky se mi obvykle Mates vysypal při sjezdu o obrubníku při přecházení ulic.

@xuxie Taky držím na pondělí palce.

eveluska
6. říj 2012

@tital uf ☹ ale zvladla jsi to uzasne a takovy veci se proste stavaj.... hlavne, ze to vsecko dobre dopadlo 🙂

tital
autor
7. říj 2012

@imzadi Kluci odjeli na jednu noc k Babicce, ta jim da plny servis, a my se tu placatime jen s Barou. Je to balzam, to ticho. Uz se na Bertika zase tesim 🙂
@reruna Bez mobilu ani ranu !
@baarca Ano, doktor, co to Bertikovi sil, rikal, ze ty odrazedla jsou naprosta silenost - blba stabilita, lehke, mala kolecka, ze mu tam asi takhle jezdi hodne rodicu ☹ Bertik ma absolutni zakaz. Na jare zkusime kolecko.
@eveluska Diky moc. Cekala jsem, doma to muz ani nekomentovat, ze ma Bertik dalsi uraz. Jen nas hrozne chvalil, jak jsme to vzhledem k situaci rychle vyresili. Ja mam opar a jeste ted je mi z toho na nic. A to tady toho Bertika nemam, nevidim ho s tou bradinkou zalepenou....

Dnes jdeme na prevaz do Motola, tak jsem zvedava, co nam reknou.

imzadi
7. říj 2012

@tital ja obcas vidim nektery prcky jak se na tom riti, fakt des...kuba nastesti jezdi pomalu a na jaro chceme taky koloodrazedlo...jinak jste to fakt zvladli ukazkove!! Je super ze nam vetsinou v krizi naskoci to spravne chovani 😀 tak si pekne odpocin....ja od rana litam v kuchyni a ted me pekne boli brich, tak se jdu natahnout, at se to nerozjede...copak asi dela xuxie 😵

carmonka
7. říj 2012

@tital No vy teda máte příhody, seš fakt dobrá jak jsi to zvládla... Tak snad už máte na dlouhou dobu vybráno.
@irenka Často na tebe myslím, jak to zvládáte. Držím pěsti, ať se vás nemoci pustí a můžete ven. Bylo by asi divný, kdyby jsi z toho všeho byla psychicky v pohodě. Nejseš robot, klidně se trošku hruť, ať tě může tatínek zachraňovat. Ono to vypadá tak pěkně, když ti chlapi přijdou večer domů a tam jsou děti v pyžamkách a v klidu... Tak se držte!

@xuxie Užij si dnešní odpočinek a zítra pozdravuj Lindušku 🙂

irenka
7. říj 2012

@tital
Kočko, jak jsem ti psala.Jsi šikovná a statečná. Co by člověk pro ty prcky neudělal, Máš dobrý reakce a zhroutit se až když je o dítě postaráno je skvělý, u mě to naštěstí taky tak funguje.
Hlavně aby byl Bertik brzy v pořádku... a ty sis snad dneska odpočinula. 🙂
Moc na tebe myslím.
@xuxie - tak zítra se držte holkýýýýýýýýýýýýýýý, Moc moc držím palce a těším se za zprávu že jste obě v pořádku.

Jinak moc děkuju všem holky za podporu. Opravdu moc.
Napsala bych vám toho víc, ale jelikož je to veřejná diskuze, tak se nechci rozepisovat. Nějak se to sere (pardon za ten výraz ale nejde to jinak napsat) všude kde může, hlavně co se týče zdravý a rodiny! :(
A vyhlídky na stěhování až cca za rok :(
A ted se plácáme v těch chorobách.
Holky, dotaz: Anička dobrala ATB (antibiotika) ve čtvrek, od pátku mohla ven. Byla jsem s ní na nákupu tady u nás. Maty byl doma s novou dávkou ATB. V sobotu dobrá, ale dneska od rána hoří a má 38horečky,
Vrátila se jí rýma a kašle, dává si ručičky do pusinky. Tak mmě napadlo, zda se to nevrátiio, nebo jestli to nemůžou být další zuby?
Nemáte některá zkušenosti? Díky za tipy... 🙂