Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

helulela
31. říj 2012

@beruska24.9. to je dobře, že se větší ve školce už zaběhla a že celkově je to u vás ve "stabilizovaném" stavu. A napiš tital, ať tě přidá. To nevadí, že se stavíš jen občas 😉

beruska24.9.
31. říj 2012

@tital - tak abych nezklamala ostatní maminky (psala mi @helulela sem a pak @irenka do mailu), prosím přiat do soukromé skupiny (sama netuším, kde ji najdu, tak asi poprosím link do ip). občas nakouknu, i když moc často to, bohužel, nebude.....

veronnica
1. lis 2012

Holky, je po me, mam pocit, ze dali rano uz nevstanu .. Viky uz je ctvrty tyden nemocna, Kris donesla neco ze skolky, nejakje hnusnej bordel, dneska teda konecne bohuzel dostala malinka ATB. Ja mam taky ATB, po tydnu uz jsem to nevydrzela a jsem si pro ne, protoze jsem nemohla ani dychat ani mluvit. Viky v noci spi snad cim dal hur, kazdy dve hodiny je vzhuru. Jsem strasne vycerpana a snazim se prestat kojit, uz na to proste nemam silu. Sunar ji chutna, prikrmy s masem a zeleninou taky, kase taky a kojeni pres den ji moc nebere, zato v noci me tim pekne vydira. Takze uz jen premluvit prsa, aby se to mliko tolik netvorilo. Mozna je to skoda, ale ja uz nemuzu, uz zase vazim 50 kilo a vecer padam na hubu. Jediny, co me zachranuje, je ze Kris chodi do ty skolky, sice soukromy, ale i tak. Kdyz je doma, je to sileny, vzdoruje, nudi se, budi malou. Citim se strasne, do vecer jsem na ne sama a moc nemam, kdo by mi pohlidal, abych nekam vypadla. Dalsi deti uz v zadnym pripade!

veronnica
1. lis 2012

@helulela do diskuse bych chtela 🙂

helulela
2. lis 2012

@veronnica ahoj, jsem ráda, že ses ozvala. Tak trochu jsem doufala, že napíšeš něco ve smyslu, jak po krušných začátcích už je líp. Nemoci jsou na houby, zvlášť když je blbě i tobě, kde pak máš na to všechno brát energii ☹ Soukromou diskuzi zakládala tital, určitě tě přidá. @tital

veronnica
3. lis 2012

Holky, tak sotva, co se Viky zacala po mesici uzdravovat, Kristyna zacala pred hodinou zvracet. Mam pocit, ze uz to nemuzu zvladnout, potrebuju spat, boli me vsechny klouby, cely zada, hlava, pred chvili jsem se musela zavrit v satne a tam jsem se zacala uplne klepat nervama. Uz nevim, co mam delat, abychom byli aspon zdravi, vzdyt i tak je to tak moc narocny :( Rano jsme meli odjizdet k nasim, nechat tam deti a jet na noc do hor, kde jsem koupila Radkovi k narozkam noc na vysilaci na Pradedu. Nikam nejedem, zvracime. Kdo ma moji voodoo panenku?? :( Chtela jsem jen jeden jedinej den....

helulela
3. lis 2012

@veronnica co to čtu ☹ Jak to teď s Kristýnkou vypadá? Nesrovnala se, že byste přece jen odjeli?

irenka
3. lis 2012

@veronnica
Přesně tak jak píše @helulela - nejde to nějak?
Uvidíte, moc by ti to pomohlo. A další víkend to nejde, to už budete fit a nebudeš mít výčitky, že necháváš doma nemocné dítě....
Nebooj, bude líp. TO je ten hnusnej podzim. :(

eveluska
3. lis 2012

@veronnica Tak to zkus vasim rict, jaka je situace, treba by jim to nevadilo a pohlidali by i marody... oddych potrebujes, uz jste asi uplne zacykleni.... Ty uz nekojis, ze bys mohla nechat hlidat i na noc? toho bych vyuzila, ja se na to tesim jako na smilovani, kdy se konecne vyspim 🙂 ... a na Pradedu jsme byli, je tam takovy starsi vybaveni, ale romantika uzasna, je tam fakt krasne a uplne "mimo svet", tak to zkuste, urcite byste si to uzili 🙂

baarca
3. lis 2012

@veronnica Ty nemoce jsou bohužel se dvěma dětma víc jak dvojnásobné, protože si to budou věčně předávat. Můžu tě ale povzbudit, že se to časem lepší. Loňskou zimu byla Karu věčně zanudlená, měla i ATB a tak. Ale zatím se oba drží a i když Mates chodí do školky, zatím nebyli nemocní ani jeden. A snad to s tím hlídáním vyjde třeba později. I tak to je fajn, že ti rodiče pohlídají.

veronnica
3. lis 2012

@helulela @irenka @eveluska @baarca Holky, diky. Nene, bohuzel jsem to musela zrusit, zvracela pak jeste i rano v pul sesty, od ty doby je dobra, jen jeste dnes nic nejedla krome par piskotu. A Viky ty ATB asi nezabiraji, je porad hrozne ucpana :( Jeste ze je vikend, jinak by uz bylo po me, byt tady na vsechno sama. Jinak ja jeste kojim, ale v podstate pred den Viky prso moc nezajima, chutna ji sunar i vsechny prikrmy a kase a tak tomu pres den moc neda. Dobry je ji prso jen na noc, bohuzel, na usinani :( A moje mamka mi navrhla, ze si ji pres noc necha, ze ji pri nejhorsim da sunar, abych si mohla aspon tu jednu noc odpocinout v kuse. A ja si vezmu s sebou kamosku odsavacku 🙂 Pry to treba pomuze, aby se v noci porad tak nebudila, tak uvidime. Jsem utahana jak pes, musela jsem si dat kolu s rumem 🙂)) A jinak cely den nedelam nic jinyho nez ze peru polstare, povleceni, prosteradla, pyzama, uz jede sesta pracka :( uf

carmonka
6. lis 2012

@baarca Ahoj,koukám, že nejsi v soukromé diskusi. Tital asi zapomněla, tak jí napiš ať tě přidá 🙂 Nebo jsem tě možná přehlídla, i to je možný... Zdravíme!

carmonka
6. lis 2012

@veronnica Ty jo, jestli ti to mamka nabízí, tak to ber! Klidně dneska, ať si konečně trochu odpočineš! Cílem je PŘEŽÍT!!!

tital
autor
16. lis 2012

@veronnica Koukla jsem se sem nahodou. Uz jsi na soukr diskuzi, pridavala jsem Te tam. Funguje Ti to ?
Zijete ?

veronnica
16. lis 2012

@tital Ahojky, jj, jsem, jen nemam vubec cas, jsem vecne sama doma a nemam kdy sem zajit, nestiham ani uklizet a kdyz je pokoj od deti, musim jit spat, protoze Viky vstava snad 4x za noc. Jsem dost vyrizena. Ted jsem s nema pres vikend zase sama, tata jel na nejakej outdoorovej zavod. Jeste bych ted mela skladat obleceni, ale jsem total hotova, jdu si lehnout. Poslednich par dni se zase ujistuji, ze delat hospodyni me opravdu nebetycne nebavi .. slusne receno 🙂

veronnica
16. lis 2012

Ahoj holky, doufam, ze se vsechny mate dobre, mam potiz s kojenim, pres den odmita a pak v noci by pila klidne po hodine, takze ve dne me boli prsa, musim odsavat a v noci mam zase malo a uz me to nebavi, zadelavam si na zanet, ale kdyz ji zkusim dat pres den, strasne se vzteka. Asi se pujdu zeptat na prasky na zastaveni.

tital
autor
17. lis 2012

@veronnica Nejaky bojkot kojeni ? To je zvlastni ? I kdyz... zjistila jsem, ze moje Baruska je lina a nejlip pije v leze, coz ji dost casto nemuzu zajistit, takze pak krka, krouti se, prska....
Nezkusis se poptat ostatnich, co s tim ? A nebo zacnes pomalu odstavovat ? Uz jste na prikrmech, vid ? Pojd k nam do DVOUMATEK, sem uz nikdo nechodi.

mistrulka
20. lis 2012

tak jsem se chtěla podělit o starosti s dětma a koukám že se to už tady asi moc neřeší,aspoň ne teda veřejně, ☹ no jo co se dá dělat

evlyn
20. lis 2012

@veronnica mela jsem tenhle problem se starsim. V noci by pil furt a pres den nebyl problem i osm hodin bez kojeni 🙂 proste prehozeny rezim na jidlo. Napucnul se v noci, takze pres den nepotreboval...
Pomohlo nase odstehovani z loznice - nebudili jsme ho tolik, nebudil se tak casto a ja mu vytrvale nabizela dudlik, ovsem bez protestu se to taky neobeslo.
Mladsi zase pro zmenu nerada pije z praveho v leze - dvakrat cucne, pusti se, otoci na brisko a rve, ze ma hlad. Takze z praveho muzu kojit jenom v sede, u leveho je ji to srdecne jedno....

ameliejulliette
7. pro 2012

@mistrulka Ale to se zas klidně poděl 😉 určitě nejsou úplně všechny maminky "zalezlé" jen a jen v soukromé diskusi 😉

mistrulka
7. pro 2012

no tak já mám 11 měsíčního kluka,který chce kojit pouze v noci a to mám pocit že snad po hodině,takže jsem rekapitulovala a spí se mnou v posteli.Přes den ho ani nenapadne se napít z prsu,je fakt že když ho vezmu do ložnice a tam si s ním lehnu tak by snad i chvíli pil,ale to tam za chvíli vlítne jeho 3 letá sestřička a je po klidu a malej musí koukat po ní a řádit s ní a je po kojení,ach jo....
Asi mě nezbydě nic jinýho než se odtěhovat z ložnice a nechat ho v noci řvát nebo nevím jak ho to odnaučit,aby v noci pil

ameliejulliette
7. pro 2012

@mistrulka My od nočního kojení odstavovali tak, že si Bena vzal na starost manžel, měl daný časy, kdy mi ho může dát, jinak ho musel uspat bez prsa 😉 Trvalo cca 5 dní, než to pochopil a pak už se kojil hezky jen dvakrát za noc 😉 (Spal dál s náma v posteli. ) Velký řvaní bylo jen první noc (my ho nikdy nenecali řvát moc dlouo, naštěstí na něj perfektně fungovalo Ergo, v tom byl vždycky hned klidnej a usnul do 15 minut, tak jestli máte taky nějaký způsoba, jak Martínka spolehlivě uspat... zapojila bych toho manžela 🙂 ) Přes den to i u nás v těch 8 měsících bylo nereálný, a to tady nikdo kolem neběhal, ale kojení byla prostě zdržovačka od všeho toho zábavnýho 😀.

mistrulka
8. pro 2012

@ameliejulliette- a jak to manžel dělal?To malího v noci choval nebo jak?A co je to to Ergo,to neznám?

ameliejulliette
8. pro 2012

@mistrulka Jo, choval, pochodoval, zpíval. Ergo je ergonomické nosítko, http://store.ergobaby.com/ .

mistrulka
8. pro 2012

@ameliejulliette aha já mam baby vak,ale momentálně jsme ve fázi že se nenchá a zvlášť večer od manžela ani pochovat natož utišit,uvidíme.....stejnak k tomu bude muset časem dojít

ameliejulliette
9. pro 2012

@mistrulka Jo, takové období jsme si taky prošli, že večer jedině máma 😉 Zabralo třeba probírat dokolečka zvuky zvířátek a pod... 😉

ameliejulliette
9. pro 2012

@mistrulka Jako že si ho vzal manžel, a aby odpoutal pozornost a zabránil řevu, opakovali si "Jak dělá kravička?" atd... 🙂

mistrulka
9. pro 2012

@ameliejulliette a ještě jednu radu,v kolika jste začali s tím odnaučováním kojení v noci??,díky

mistrulka
11. pro 2012

🙂 🙂 tak malej dostal rýmu jak hrom a nemůže pořádně v noci ode mne pít.Napadlo mě,že je to vhodná doba jak ho odnaučit nočnímu kojení,ale......sice ho chovám a utišuji abych mu nedala prso,ale v noci když jsem usla a začal brečet tak jsem mu automaticky to prso vrazila 🙂 🙂 a pak si odnaučujte dítě nočnímu kojení

veronnica
13. pro 2012

@mistrulka Ahoj, v 6 mesicich mi to prislo akorat. V 7 se mi ztratilo mliko, protoze kojeni pres den ji nebavilo. A ejhle, jak je na nutraci, tak uz vstava jen jednou za noc 🙂