Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

susi77
13. bře 2014

Jo ještě taková ta klasika - chci zrovna to autíčko se kterym si hraje brácha i když mam vedle těch aut hromadu. Na to mi pomohlo tomu staršímu vysvětlit, že mladšímu musí teda donést nějaké jiné auto (mladšímu je to zatim jedno) .
Prostě vysvětlovat a vysvětlovat. Já jsem zjistila, že se sice furt pošťuchujou a přetahujou, ale když jsem pak nemohla a zůstali spolu sami, tak se starší úplně ukázkově o mladšího postaral. Tak se ted snažim spíš mezi nimi nevyvolávat konflikty svými zásahy

andelka
13. bře 2014

@susi77
@ludmilad no u nás jsou rvačky stále. Předevčírem měl starší hysterák, protože nutně musel mít dva vláčky, a nechtěl ten druhý malému dát. Přitom jsou oba úplně stejné, a ježíšek přinesl každému jeden. Ne, prostě musí mít oba, a malej chtěl zrovna jeden. Jak u blbejch. Stačí jít zamíchat polívku a už jsou v sobě. Ale zas třeba venku když se zdá že malej moc ujel, tak starší za ním utíká, aby ho chytil a nic se mu nestalo. A když jdu se starším nakupovat a dovolím mu vybrat si nějakou sladkost, tak bere všechno 2x, i pro brášku.
Jo a jsou jim 4 a 2roky 😅

reruna
13. bře 2014

@ismail nevidím problém v tom, aby tm trávil s dcerou čas i sám, to je docela důležité, ale mělo by to být spravedlivé, měl by trávit čas i se synem a ty bys taky měla mít tu možnost být občas s každým z nich sama a něco podniknout, procházku, tvoření, atd. Kromě toho byste měli trávit i čas všichni spolu, pro mě je to prostě normální, neřeším, kdo je s kým víc atd. ale pokud máš nějaký špatný pocit, že jsi na druhé koleji, tak si stanovte nějaký rozvrh třeba...Další věc, tm by neměl dovolit, aby dcera byla na tebe drzá a rozhodně by jí měl dát jasně najevo, že takhle se o mamince mluvit nebude, takhle se k mamince chovat nesmí - o tom si promluvte, když budete sami, v tom byste měli být zajedno

cajomilka
22. bře 2014

@radushka Tak u nás už je to lepší 🙂 Mladší už se chvíli zabaví sama, docela dlouho si vydrží např.hrát s hrazdičkou, je to moc hodné miminko. Přece jen už ji líp znám a dokážu odhadnout, co zrovna potřebuje. Nejhorší byl druhý měsíc, kdy hodně plakala a vyžadovala nošení, to jsem toho občas měla fakt plný zuby. Ale co pořád nezvládám, je dojít s nima někam včas, většinou všude přijdeme pozdě poté, co se vypravujeme min. hodinu 😒

kituska20
6. srp 2016

Kupovali jste prosím sourozenecký kočár?
A jak s kojením? Uplne se mi nechce kojit dvě děti :D

fifina86
6. srp 2016

@kituska20 mam deti 21mesicu (mladsi v unoru),dvojkovar nemame,stacil skate.Starsi spi jen po obede,takze se ji nez prpblemu prizpusobime. S kojenim neporadim,se starsi jsem ukoncila kojeni v roce.

lucalucie
16. bře 2020

Ahojky prosim o radu. Máme z přítelem dvě děti holčičku 4roky a chlapečka 3měsíce. Holčička je přítele z předešlého vztahu a má na ni střídavku a chlapečka máme spolu. Už od narození malého u nás nastala situace, že když je malá u nás tak s malým spím v obýváku pač malá chce spinkat jen s tatínkem v naší velké posteli ve své spala max. 3x. A nedávno jsem se od přítele dozvěděla že malého do nedávna ani neměl rád teď už se to změnilo a milujeho. Ale teď jsem ta špatná a zlá já že dělám mezi dětmi rozdili. Nechápu jak na to přišel když týden co máme malou jsme my ty co jsou sami č jiné místnosti. Poradite prosím co s tim nebo opravdu dělám já ty rozdili?