Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

zdeniii
2. bře 2012

@dana3262 hmm EW ten taky vypadá moc hezky ale je moc široký, chci právě něco za sebou 🙂 a te PT je na mě moc šílenej 😀 dítě mít v košíku 🙂 a přitom by to menluvně mlo mít největší komfort :_))

baarca
2. bře 2012

@hest Měsíc pryč... jsi borec, že jsi to zvládla. M. hodně jezdil, ale vždycky jen na týden, ale občas se to zkombinovalo s nějakou víkendovou akcí a byl pryč třeba 2 týdny. Ale naštěstí změnil v prosinci práci a už tolik nejezdí. A neboj, to nočníkování příjde. Stejně máš už lepší počkat na teplejší počasí, aby pak mohl i bez plínky ven a v případně nehody jen převlíkneš tepláky. U nás to přišlo najednou necelý měsíc, než se Karu narodila, ani jsem nechtěla cíleně odpleňovat, říkala jsem si, že toho bude moc naráz. Jen samozřejmě, co jsem byla v porodnici, tak mu tatínek s babičkou plenky zase narvali a pak asi týden čůral naschvál.

@tital Teď šíleně řádí virozy. U nás bohužel taky - oba teploty až 40, zvracení, ještě se to u obou vrátilo po dni, kdy už byli bez teploty... úplně šílené. Mates měl v listopadu neštovice a to bylo nic oproti tomuhle. Ale snad už to máme téměř za sebou.

dana3262
2. bře 2012

@zdeniii ta sirka je blba no. Ale zase, co clovek potrebuje..na vychazce mi to nevadi a obe deti maj pohodli.
A P&T-v jakym kosiku?!! 😀 😀

zdeniii
2. bře 2012

@dana3262 spíš na nákup a tak 🙂 jsem myslela. No přijde mi to, že tam to mímo je jak v lkošíku 🙂)) prostě moc u země 🙂 novorozence byhc tam asi nedala 🙂

dana3262
2. bře 2012

@zdeniii ale novorozenec neni v double kitu (pridavne sedatko), ktere je, jak pises u zeme-to mas pravdu. Novorozenec je v tasce v plnohodnotne sedacce, ktera se polozi do roviny a nad nim je pricvakly double kit pro druhe dite, ktere muze, coz je blby, v tu chvili jen sedet.

zdeniii
2. bře 2012

@dana3262 tak mně malá v kočárku už dávno nespí... ale ten novorozenec mi přijde fakt děsně nízko, pak už tam nedáš ani nákup nebo jo? máš fotku? 🙂)

dana3262
2. bře 2012

@zdeniii mam, ale je to tam hrozne blbe videt zrovna. Nad nakupem je asi pul metru. Ty spis myslis, to druhy dite v double kitu kdyz je dole. Kdyz uz obe sedi. To ma nohy v kosiku.
Sakra..pisu z mobilu a tlacitko 'pridat fotky' mi nejak vubec nereaguje. Pritom mi to uz nekdy slo.. Zkusim ty fotky pridat z pc

zdeniii
2. bře 2012

@dana3262 tak ju budeš moc hodná... já právě ten kočárek v reálu nikd yneviděla a neumím si to moc představit. Chtěla bych aby ten komfot mělo hlavně miminko...

n20
2. bře 2012

Ahoj holky,
já mám termín v srpnu a děti budou od sebe 23 měsíců, no abych vám pravdu řekla, lehce z toho začínám být nervózní, nečetla jsem vaši dikuzi celou,ale vidím,že jsme na tom všechny stejně. U nás je jen jeden problém a to, že se malej v prosinci seknul a nechce spinkat u babičky, prostě má období mamánka,ale to hodně,ani tatínek nepomůže, spí ve svém pokojíčku ve velké posteli,jenže vyžaduje mě u sebe, budeme muset tohle nějak pořešit ☹ Bojím se hodně pak nástupu do porodnice, protože on dokáže řvát opravdu dokud nepřijdu, říkám si,že je ještě čas 5 měsíců a že se leccos může na jeho povaze změnit, na mimouška ho připravujeme zatím tak,že mu povídáme to samé co vy 🙂 když vidí mimi tak se celý rozzáří, no uvidíme 🙂

saminka
2. bře 2012

ahojky holky vidim ze tady probirate kociky!!! taky mam second hand phil a ted a az na urcite veci jsem moc spokojena, pred tim jsem mela Jane slalom ale s kamaradkou jsme si vymenily kociky hlavne kvuli toho ze ta nase starsi princezna je nekdy moc tvrdohlava a chodi si kam chce.
@zdeniii jak pise dana pro novorozence je tam super vlozna taska a urco ma super pohodli, mel be se tam vlezt do sesti mesicu!!! Horsi to je se starsim ditkem, neda se sklopit sedadlo, nastesti se nam moc casto nestava ze by chtela spat v kociku ale jestli je ditko zvykle tak bych ten kocik nedoporucovala, na skladani i manipulaci je ale super, a to my mame snad 5roku stary model 😉 pridavam par fotek na ukazku

saminka
2. bře 2012

@n20 ahojky myslim si ze za tech pet mesicu muze byt uplne vsechno jinak a maly se zmeni!!!! prochazi ruznym obdobim a uci se hrozne rychle. My taky pripravovali na miminko ale myslim si ze ji to stejne nedoslo dokud sama nevidela miminko na vlastni oci, a ani pak ji urco nedoslo ze to je jeji segra 😅 nastesti jsme se vyhli zarlivosti ale myslim si ze i to jeste muze prijit, kdyz se zacne mala vic hybat a brat ji hracky atd, no ale to vse k tomu patri a ja bych v zadnem pripade nemenila 😵 😵 😵 tak se nestresuj, casu dost!!!

tital
autor
3. bře 2012

@zdeniii Ty me ale nahlodavas ! 😉 Byla jsem presvedcena, ze sourozenecky kocar nepotrebuji. Jenze, pak mi doslo, ze kdyz porodim v zari, mohla bych nasledujiciho roku na jare obnovit brusle. Mimino bude spat (to je jasne 🙂) a Bertika bych nejak presvedcila/uplatila. Protoze jinak zadnou aktivitu s dvema detma asi nedam. Tak uvazuji, ze na konci roku se zacnu asi taky porozhlizet po dvojkocarku... bazarovem, jen na jednu sezonu.

A taky se mi libi, jak se rechtas tomu, ze budes mit 20 kg navrch 😀 Ja mela u prvniho skoro 18, a ted me to desi, jim a jim a jim a zadny pohyb, budu jako koule do zari, uz ted mam podle me tak 2,3 kilca nahore ☹ Cokoladove bombony se nam se skrinky uplne odparuji 😕

zdeniii
3. bře 2012

@n20 ahojky, je ot ještě daleko, uvidíš že se to změní a pokud ne, budeš to muset hodit za hlavu i když to bude těžké a věřit v to že to nějak zvládnou, budou muset. A ty se budeš soustředit jen na sebe a miminko až budeš v porodnici, stejně to jinak nepůjde a dělat si zbytečně starosti nemá smysl. 😉

@saminka děkujuu 🙂 je určitě super, ale manžel co viděl fotky tak dal zákaz 🙂 že dítě na zemi vozit nebudu... 😉 vím že to tak není, ale vyysvětlete to, že 😀 Takže pořídím Jané 😉

@tital ahojky, já jsem byla taky přesvědčená o tom, že ho kupovat nebudu, ale přece jen ve městě je to nejspíš nutnost, bydlet na vesnici mít to do krámu 5 minut a auto nikde žádné tak to neřeším, ale tady to ne. To nedám kort když tuhle Helí chce kamínek tuhle támhleto... a v obchodě jsem ji ještě ani nezkoušela vypustit, to by byl nákup za 5tis 😀
Taky budu kupovat bazarový, dá se sehnat fakt za hezkou cenu. Mám už jeden vybraný a půjdu se na něj podívat. Vím, že to bude jen na pár měsíců, ale i tak do toho půjdu. Přesvědčila jsem i manžela, stačilo se ho zeptat jestli si dokáže představit jít s oběma ven 🙂)) (neodváží se ani ted vzít Helenku a hafana dohromady) 😀
Já mám teď nahoře 18, s Helí jsem měla 20 a v pohodě jsem všechno schidila. Nikdo mi to ani nechce věřit že mám tolik, že to na mně prý není vidět 😉 a teď nabírám snad každý den 🙂 vážit se ale nehodlám 😀 až zase u dr, což je v úterý 🙂)))

saminka
3. bře 2012

@zdeniii neni zac 😅 my bydlime na vesnici a urco se tu neprasi jak ve meste a ze je mimi bliz k zemi?, je pekne skryte v tasce a ve fusacku ze nekdy nejde ani videt 😉 ale teda na nakup atd s nim moc nechodim,vsude jezdime autem, nic moc se do nej nevleze to je pravda. My byli radi, ze jsme s nim vyresili taky nasi docasnou situaci, protoze Mia si rada taky vyskakuje naskakuje a mit kocik pro dve deti a pak v nem vozit jen jedno nebo ho zase prodat se nam nechtelo, tak nam vystaci i kdyz uz bude jen pro jedno ditko!!! takze kazdemu vyhovuje neco jineho 😉 tak at vam Jane dobre poslouzi, ja byla se Slalomem taky moc spokojena!!!

saminka
3. bře 2012

@medvik moc diky za pochvalu!!!!

zdeniii
3. bře 2012

@saminka na solo ježdění mám pak kočárky jiné 🙂 tak snad to nějak vymyslíme 🙂)

irenka
3. bře 2012

Ahojky holky,
mě se líbí ten Phil and Teds ale raději bych aby měl kočík dvě otočná kolečka vepředu a ted nevím co je to za značku. Bazarovej jsem ale neviděla.....
Ted jsem objevila Jané Power Twin, ale nevím zda není moc těžká manipulace když bude těžší dítě sedět vepředu... ☹

zdeniii
3. bře 2012

@irenka aahojky ten Phil je i se dvěma otočnými vepředu co jsem viděla, ale na bazarový jsem nenarazila, holt jich moc u nás ještě není...
Ten Jané PT jsem také koumala a půjdu do něj, líbí se mi moc 🙂 Určitě to bude v pohodě! Kočár je dost lehký a ty jsi zvyklá makat a nejsi žádné tintítko 😉

baarca
3. bře 2012

@irenka Phil and Teds teď dělá i čtyřkolák Verve http://www.kocarky-matous.cz/cz-detail-575136-p... Ale netuším, jaký je.

irenka
3. bře 2012

@zdeniii
@baarca
Jéé díky holky, bohužel mě manžel z dvojkočárku zrazuje... a nechce se mu za něj platit. prý jen na pár měsíců.
Jenže jemu se to řekne co? Když s dětma není celý dny a já nechci být uvázaná stále doma nebo chodit jen kolem baráku... 🙂

irenka
3. bře 2012

@baarca
No tak ten PH s dvěma otočnýma kolama je teda pěkná šlupka!!!!

baarca
3. bře 2012

@irenka To je 😖 Bohužel to je relativní novinka, takže asi na bazarový jen tak nenarazíš.

zdeniii
3. bře 2012

@irenka no právě s dětma jsi ty, já budu muset normálně fungovat a i chchi, ani na nákup mi nikdo nedojde a nevím jak bych to bez kočárku dělala, to bysme asi byli o hladu neustále 😀 Taky vím, že je to jen na pár měsíců, ale schválně zkus poslat manžela s dětma ven až bude doma a ať pak soudí .-))
Myslím si že investice 4tis není moc a pak kočár zase prodáš. Takhle to mám v plánu já 🙂

irenka
3. bře 2012

@baarca
No ono ani tech PT moc bazarových není. ☹

irenka
3. bře 2012

@zdeniii
Asi si stejně udělám svoje, jako vždy, ale těch keců kolem... asi to znáte že? 🙂
TEd koukám na to Jané PT a docela se mi líbí.....

zdeniii
3. bře 2012

@irenka to víš že jo 🙂 chlap to neumí posoudit když s dětma není, teda takhle to je aspoň u nás 🙂 a jelikož není ani moc doma, tak si stejně prosadím svoji 🙂) Chce mi to přece ulehčit, ne? 😉 😎
Mně se to Jané líbí moc a cenově fakt vyjdou v pohodě!

casiopeia
3. bře 2012

Nedá mi to reagovat, mám mezi dětma rozdíl dva roky a měsíc(18.10.2008 a 10. 11. 2010) a bez dvojkočárku se to dá zvládnout. Kačka měla skate ke kočárku a stejně jsme ho využili jen asi půl roku.

zdeniii
3. bře 2012

@casiopeia zvládnout se to určitě dá, jde o to si to spíš ulehčit 😉

dana3262
3. bře 2012

@zdeniii @irenka tak uz jste me s fotkama predbehly 😀 ja nez se dostanu k pocitace..ach jo..
Ten ctyrkolak P&T jsem prave prodala. Mimino tam vubec nema misto na nohy (starsi mu na nich jakoby sedi) a double kit je trochu jakoby do lehu, takze tam starsi vubec nechtel bejt. Ze jakoby trochu pololezel. Taky to sedatko je docela uzky, takze ve fusaku dost vysel za rozkrok. No, proste jsem s nim nebyl spokojena. Ale manipulace bezvadna. Zase kdyz uz mladsi muze byt v DK, tak muzou oba pololezet, coz je zase dobry. V pristim tydnu mi prijde explorer, tak jsem zvedava na ten. Nikdy jsem nemela trojkolak. Nechtela jsem ho kvuli stabilite, tak uvidime. Hlavne musim nacvivit eskalatory ☹
A s tim, jestli se to zvladnout da bez dvojkocarku..to je jasny, ze se to zvaldnout da.. kamardaka ma deti 2roky a 3mesice od sebe. Dvojkocarek za zadnou cenu nechtela, starsi uz pak proste nespala nebo spala doma, ale porad ji pak tahala na rukach a holcicka byla evidentne unavena, nejen kvuli spani, ale i ze si proste nemohla odpocinout v kocarku. Kdyz ji vzala babicka nebo nekdo na golfky, tak vzdycky hned usnula. To se mi moc nezdalo, staci treba hodinka, ale deti to potrebuji. Jinak je to zatez..i na organy atd.. Vzdyt ten kocarek zas pak prodame a je to.. zaplatime jen za uzivani 😀 Vzdycky si rikam: Nikam nechodime, nepijeme, nekourime, na dovoleny nejezdime, tak si koupime kocarek 😀