Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

veruska007
5. bře 2012

@beruska24.9. Řeším to samé. Staršího chlapečka jsme dali do vlastního pokojíčku až když jsme se stěhovali, tj. ve 2 letech a 10 měs. Před tím jsme měli v malé ložnici oba (starší chlapeček měl febrilní křeče a rok se v noci dusil). Z pokojíčku je nadšený, těší se, jak za ním přibude bráška... ale ten se zatím v noci většinou kojí, takže ještě počkám... dokud nebude tvrdě spát celou noc. Viděla bych to tak do roka.

beruska24.9.
5. bře 2012

@veruska007 - starší se také těší, až u ní bude spinkat sestřička 😵 maličká se v noci budí (zoubky nebo vyleze z podpeřinky) i když většinou nejí (je na um), ale to buzení se bych až tolik neřešila. starší se v noci budila ještě po 2. roce, teď jen příležitostně, asi když se ji něco zdá.

editah222
5. bře 2012

@irenka ahoj, sice sem tak úplně nepatřím, protože mám děti od sebe jen necelý rok a půl, ale zahlídla jsem, že hledáš sourozeňák. Já mám zkušenost se 2, ABC Zoom (nedoporučuju) a s Baby jogger city select, z toho jsem nadšená i jako mono kočárku. Nebudu tvrdit, že je idální, ale to není kočár s 2 dětma snad žádný. Jízdní vlastnosnti - po rovině úžásné, snese i polní cestu (ale ne s mimoušem, přece jen není extra odpružený), nejhorší je vyjet na patník, to musím řádně zabrat, ale zas když jedu z patníku dolů tak je to stabilnější a snadnější než s moji mono Teutonii tříkolkou. 🙂 Já jsem s ním fakt moc spokojená, obě děti se tam v klidu vyspí a můžu je prohodit ve směru nebo proti směru jízdy nebo dát proti sobě. Vešla jsem se s ním do všech obchodů.

A jestli ti můžu poradit tak k výběru kočárku si vezm starší dítko a batoh s 5 litama vody a vše to dej do kočárku a zkus jezdit po prodejně 🙂

My už ted jezdíme jen se skejtem, protože dcera přestala spát během dne, ale za sourozenák jsem vděčná. A velice nerada ho budu prodávat.

dana3262
5. bře 2012

@zdeniii kupovala jsem novy. Muj 1.novy kocarek 🙂 kdyz nepocitam golfky, ktere byly nove, ale z druhe ruky. Uz me to stvalo, chtela jsem zaruku a mit se kam obratit v pripade, ze by neco. Nakonec jsem koupila na babydracek.cz protoze vsude vysel +-cenove stejne. Vibe je novejsi typ. Je kompaktnejsi a mozna i lehci, vic plastovej nez gumovej, ale tezko rict, jestli je lepsi. Ten polohovaci double kit jsem mela u toho typu Verve. Jde polohovat jen kdyz je vzadu, ale je sam o sobe dost nepohodlnej. Jak jsem psala, Eda v tom vysel za rozkrok.
S tou hlubokou korbickou-to je brutus 🙂 zajimalo by me, jak tam to dite dostali. Tam by se Eda vzteknul. Taky ta plnohodnotna sedacka nejde jednoduse sundat.
@tital ty jsi taky z Prahy 6? Muzu ti EW predvest, kdybys chtela. Mam tam ted 1 korbu a 1 sportak. Na brusle to fakt neni ☹ ja mam sice ted muší vahu, ale zas nejakej slaboch taky nejsem.

Holky ja mam ted po druhym diteti o 10kg min nez pred tehotenstvim. V tehot.jsem zhubla celkem 1kg, nepribrala jsem fakt nic. Sla jsem rodit (na 175cm) s 58kg. To byla vzdycky moje normal vaha a ne tehotenska. Ted mam kolem 50kg. Nikdy jsem tak malo nemela. Musela jsem vymenim satnik. Neni to dobry..nemam takovou silu a energii. Priroda vi, proc maji zeny po porodu kila navic..

@irenka to jsou nadherny fotky!!

dana3262
5. bře 2012

@beruska24.9. Tak my jsme ted udelali skatulata. Starsi spi s muzem v detskem pokojiku a ja s miminem v loznici. Starsi nevypada, ze by v blizke budoucnosti spal sam ☹ a mladsi taky ne.

hest
5. bře 2012

@dana3262 my to máme stejně-) Starší spí s manželem vedle a my s Karol v tom našem ložnicoobýváku-) mě to docela vyhovuje-) Karolínka tak nechrápe jako manžel a ke štěstí ji stačí pouze prso-))

dana3262
5. bře 2012

@hest neumim si predstavit, ze by kluci spali sami. Kdyz jsem jeste nedavno spala s Edou, teda spis on s nami, spal na me celou noc nalepenej. Musela jsem ho objimat obema rukama, nemohla jsem se ani podrbat, natoz se prevalit. Do toho ten pupek..do toho jak jsem zhubla, tak mi bylo a je porad neprijemne kdyz mi kolena lezi na sobe. Musela jsem si tam davat polstarek 😀

veruska007
5. bře 2012

@dana3262 Ja ted s Vojtiskem v tehu pribrala 5 kg a od porodu dost hubnu, na tech -10 kg jsem taky. Ale ja teda jasam, protoze jinak jsem spis baculka 😀 . A to se ted vylozene cpu 😉. Ale mam taky hubenou kamaradku, musela cca v 8 mesicich holcicky prestat kojit, prave kvuli hubnuti.

tital
autor
5. bře 2012

@zdeniii To je dobry napad. Chtela bych az se narodi mimi se chovat nejakou dobu k Bertikovi stale tak, te on tu byl prvni. Zkusit mu dat stejny prostor, i kdyz to bude s peci o mimi a kojenim tezky, ale zase nam treba ty mrnouskove budou spinkat 🙂

tital
autor
5. bře 2012

@irenka Takovy bricho jsem mela poprve 😕 , rikas, ze po druhe to bude vetsi !? 🙂

tital
autor
5. bře 2012

@wendy_ Diky. Cyklovozik ma kamaradka s dvojcaty a na jizdu na bruslich docela makacka. Ale uvidim. A investovat do toho zase moc nechci. Je to zalezitost na 5 mesicu max.

tital
autor
5. bře 2012

@carmonka Mozna bude prave stacit, kdyz reknete, ze jedes do prace. Pravda, ze by to to mladsi dite mohlo chapat, tak ze uz ho nechces, ze si jedes pro jine mimi... To me nenapadlo. Taky nevim, jak to udelame. Jedine co si hrozne preji, aby mi Bertika rodina nikam neodvezla. Aby nemeli nejaky "bajecny napad", ze pojede k babi, nebo tak neco. Chci aby byl doma. Do Motola pry deti nesmi. Mozna jen na tu spolecenskou mistnost. A od kamaradky vim, ze je to docela zahul pro tu maminku. Budes hrozne precitlivela, z porodu, z druheho decka, z toho, ze nemuzes byt s tim prvnim a jak to zvladaji doma... Kamaradka si do Podoli dcerku nechala privezt jen jednou a pak pry nemohla zastavit plac, tak ji sestry doporuculy, at uz to nedela, ze se za 3 dny uvidi doma.

tital
autor
5. bře 2012

@dana3262 Jsme ze Stodulek. Praha 5, ale pres kopec nebo po okruhu jsme kdekoliv na P6 za chvilenku. To bych se i rada nekdy podivala. Ty si ho budes nechavat i s tim novym, co jsi si ted objednala, nebo ho budes prodavat ? Jen, ze bychom udelaly vetsi exkurzi 🙂

irenka
5. bře 2012

Ahojky holky,
nestíhám vás dočítat.
Jen v rychlosti.... my spíme všichni v jedné místnosti... jnak se to ani nedá! 🙂 😉 😉 😉 😉

@tital
Bohužel děti nesmí ani do té spol. místnosti! ☹
Já návštěvu Matyho obrečela když začal se mě chytat že nejde domů a držel se mě za nohy! :(
Pak jsem manželovi zakázala za mnou s Matym jezdit, tak jsem byla celou dobu v porodce sama. A bylo mi smutno.....
taky jsem se bála, že odjede ke tchýni!!!! To bych asi nervama nezvládla.... nerada tam jezdím sama navíc když nemůžu koukat co se tam děje s Matyášem.

irenka
5. bře 2012

Jak mám zhubnout ještě těch 7 kilo po porodu to fakt nevím... :(
A to skoro nic nejím Ani začala mít problémy s prdíkama tak se bojím cokoliv sníst. :(

tital
autor
5. bře 2012

@irenka Neblazni. Dlabat musis. Kojis a staras se o dve deti. Kila pujdou dolu rychle, vzdyt jsi par dni po porodu. Zkus takove to nenadymave trvanlive pecivo, nebo odlezele housky. Hodne jogurt... Ja si trochu myslim, ze strava matky az tak na prdiky vliv nema ☹, ze je to bohuzel nedozralosti toho traviciho ustroji miminka. Muzes zkusit probioticke kapky nebo nejake laktobacilky, ale to nevim, jestli jsou pro takove mrnousky. A muzes je dlabat i ty, treba se k ANI neco dostane.

To abych vazne zauvazovala o zmene porodnice. Tolik dni bez Bertika ☹. To nedam. Ale zase mame Motol nejblize. Myslim, ze by prave babi mohla jezdit hlidat k nam domu a manzel tak za mnou na chvilku do porodnice. Poprve za nami jezdil kazdy den, nekdy i dvakrat, jenze to byla jina situace.

zdeniii
5. bře 2012

@helulela nojo jenže zrovna ten buggypod k našemu kočáru nejde... nebo možná jo, ale na seznamu není... a když pořídím ten dvojkočár tak zase aspoň bude víc místa na různé kravinky sebou 🙂)

helulela
5. bře 2012

@zdeniii jo tak, to bych se taky bála 😒

hest
5. bře 2012

já jsem si vybírala porodnici s bezva přístupem, a když jsem tam ležela s Karol, a přijel Radek s Vojtou, tak Vojta dělal, že neexistuju...takže jsem to taky ořvala, tak ho tam pak už nebrali..a když jsme pak přijeli k tchýni kde byl když mě manžel vyzvedával, tak se choval normálně, nevím, zda byl vyděšenej z toho nového prostředí..

Mě teda kojení dolu nejdou, kojení nekojení..já s ebudu muset začít hóódně hýbat a jíst častěji..no to bude boj ještě na x let..

wendy_
5. bře 2012

@irenka Tak to ja malyho ani nebudu zkouset do Motola propasovat. Kamaradka, co tam rodila v kvetnu rikala, ze prej by to mozna slo, ale dalsi znama mi rekla, ze ji tam navstevu starsi nedovolili. Tak nez riskovat, ze mi tam bude brecet, tak radeji to nejak vydrzim. A hlavne se bojim, ze bych brecela ja.

My taky mame v planu spat vsichni v jedne mistnosti. Mame jen 2+kk a po vecer varim a uklizim, takze v obyvaku se ani spat neda.

dana3262
5. bře 2012

@veruska007 fakt jo? Ze tak hubla? A pomohlo to kdyz ukoncila kojeni? A kojila jen ji? Ja kojim (i kdyz uz ted par dni mene) oba. Starsimu davam do lahvicky.

@tital urcite budu ten velkej nechavat. Aspon pres leto a pak uvidim. Jsem s nim fakt spokojena.
A P&T dnes dorazil!! Postak zvoni a ja rikam:muzete to donest nahoru? On:Kam nahoru? Ja:Uplne nahoru. On:hm..to je skvely 🙂 musel 2x odpocivat. 3.patro bez vytahu.
Tak uz ho jen slozit a exkurze muze zacit 😀
@irenka taky myslim, ze jidlo zas takovy vliv nema. Asi kdybys snedla 3krajice teplyho chleba nebo tak, ale stejne nekdo na prdy trpi a nekdo ne, nebo min, tak papej! Hlavne maso! 🙂

dana3262
5. bře 2012

Jo a ja rodila na Melniku a muž tam byl se mnou celou dobu i pres noc a kdyz prijeli nasi s Edou, tak jsme pak vyprovodila a propukli v plac oba dva. Hormony nehormony, chlap brecel se mnou 😀 tak uz jsme taky nechteli, aby tam jel.

hest
5. bře 2012

@dana3262 já v Neratkách-) a o Mělníce jsem tam taky zaslechla hodně-)

dana3262
5. bře 2012

@hest ja byla registrovana u Apolinare, ale prvni navsteva me uplne znechutila. Jeste v cekarne jsem volala do Melnika a vecer jsme jeli 🙂 bylo to tam skvely!

veruska007
5. bře 2012

@dana3262 Jj, kojila jen mladsi holcicku. Ona byla hubena uz pred tim, nejakych 55 kg a potom zhubla skoro na 40 kg, tak musela prestat kojit... a pribrala asi na 50 kg. Toz tak 😉

tital
autor
5. bře 2012

@dana3262 Tak jo ! 😀 Jestli budes mit cas a chut, radi prijeme na prohlidku. Tedy myslim me a Bertika. A mozna jestli se k nam nejak prida @irenka , at nevykladas vsechno dvakrat. Nebo my k Irence, to je fuk.
A bydlis kde ? Na te Praze 6 ? Staci orientacne... nepis sem adresu 😉

A ted me napada, jak proboha chodis s dvema detma po schodech s kocarem dolu a nahoru bez vytahu ? To se pak nedivim, ze hubnes !

zlilly
5. bře 2012

@hest @dana3262 no holky neděste mě. to je jedna z mých nejhorších starostí, co se starším v době kdy budu v porodnici. nikdy beze mě jestě nebyl přes noc, natož tři dny. když si představim, že nebude chapat a bude neštastnej kdeže je maminka, tak je mě do breku už teď. silně přemýšlím nad ambulantním prorodem, právě proto, aby starší nebyl dlouho sám. dyť z toho musí být celej zmatenej.

zdeniii
5. bře 2012

@dana3262 jéé taky bydlíme ve 3tím patře bez výtahu, je to fakt zážitek viď 🙂)) jsme zvědavá jak potáhnu malého, nákup a Helenka bude stávkovat že nejde :_D

dana3262
5. bře 2012

@veruska007 40kg, to je drsny..uf

@tital Dejvice. Muzes ke me nebo nalozim do auta priblizim k @irenka Ty jsi nekde psala, ze mas Alberta 2 stanice, musis do nej nahoru nebo dolu? 🙂

@zlilly taky me napadlo to vyprdnout a sbalit si saky paky a jit domu, ale pak to strach nedovolil. Ja nedosla ani na pokoj, po ceste jsem omdlela a malej trochu zloutenka, pak mi nejak hrozili kyretazi, no tech par dni to chtelo tam byt. Edovi bylo 19mes a myslim, ze je to jeste vek, ze to tak neproziva. Taky nikdy driv nebyl beze me a vubec mu to nevadilo.

dana3262
5. bře 2012

@zdeniii kocarek si nechavam u tchana, bydli na konci ulice, tam muzu zajet bez schodu. Takze mimino nesu a edu za ruku. Presne-nejhorsi je kdyz se mu treba rozvaze tkanicka a dela scenu a nechce s tim jit. Jako, co si budem povidat, taky uz jsem je parkrat nesla oba i s nakupem (beru vzdycky tasku pres rameno). Blby je, ze malyho do fusaku neoblikam-jen leginy, body a svetrik-a jak ho nesu tou ulici a eda se u vseho zastavuje, tak mam nekdy, treba kdyz fouka, strach ☹