Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

hest
6. bře 2012

@irenka Neboj, šestinedělí dáš a pak zase budeš tancovat! Jinak teď se nikam nervi s dětma..šetři záda-) Budu příští týden každý den od 10-11 ve Stromovce na Strolleringu, tak klidně můžeme něco vymyslet na trase 131, budu to mít cestou domů-) Klidně dojedeme až k vám-) předpokládám, že s přibývajícími dny si pak zadek povezu i jen zastávku do kopce busem-)))))

irenka
6. bře 2012

@hest
to by bylo super.... tak se domluvíme...
No asi v pátek jedu na trénink. Fakt už mi doma hrabe.... 🙂

irenka
6. bře 2012

@hest
čoveče já na tom videu na youtubu mám i nějaký prsa a nevytahaný!!! NO jo, no to byly časy... 😀

zdeniii
6. bře 2012

@irenka nový určitě ne,a le našla jsem nbazarový za fajn cenu 6tis i s hlubokou korbičkou.
Držím držím, dr povídal že bych to měla zvládnout do termáínu tak uvidíme 😀
Neboooj však začneš zase brrzy tančit!!! 😵

@hest ta váha mne taky zarazila, nechápu... na to že má hliníkovou konstrukci, ale ted mám kočár co váží 15 kilo a nijak mi to nepřijde... je to o zvyku a u nás žádné kopce stejně vyloženě nejsou 🙂))
Přesně tak nemusím řešit výtah a nic 🙂 líbí se mi že je k tomu hluboká korbička a nemusela bych maléoho mít v tašce.

irenka
6. bře 2012

@zdeniii
To jsi rozumná.... mě ty ceny přijdou šílený!!! Ale lidi to potřebujou tak to kupovat budou. 😠

Mě se právě líbí váhou ten Jané Ale je to tříkolka a děti zasebou, tak se bojím stability.

zdeniii
6. bře 2012

@irenka kočár hezkej ale ta cena, chchi něco tak do 6tis...

zdeniii
6. bře 2012

@irenka dneska jsem se na ten jané byla podívat a řeknu ti že mi docela zklamal ☹ dala jsem dcerku do kočárku dopředu jak by tam seděla a vůbec se mi nelíbilo jak jí padaly nožky k přednímu kolečku ☹ takže jsem ho zavrhla, teda pokud se mi neozve paní která ho prodává za 4tis 🙂))

Nejvíc mi vyhovoval z toho co tam měli tenhle http://www.maminkatovi.cz/kocarky/sourozenecke-... a ten stojí nový jen 6tis.

zdeniii
6. bře 2012

@irenka víš jak beru v potaz to, že to bude na půl roku max rok a fakt do toho nechchi moc investovat a ten Phil Teds je asi fajn varianta, ale já potřebuju něco s pořádným košíkem atd na nákup 🙂)

irenka
6. bře 2012

@zdeniii
Aha, tak to díky za postřeh.
Ten jsem ted viděla někde prodávat...... ABC design.. a za rozumnou cenu. To bych možná šla i do nového.
😉

irenka
6. bře 2012
zdeniii
6. bře 2012

@irenka ten ABC mi přijde fakt jako fajn varianta na tu chvíli a malá se tam vlezla hezky.

irenka
6. bře 2012

@zdeniii
Tak to je super. Tady mi přijde, že není moc obchodů, kde je možnost vyzkoušet si souroz. kočárky! A to jsme v blbý Praze! 😠
Já ho viděla a líbí se mi. Nejdříve zkusím tu krosnu až budu chodit více ven. A uvidíme. 😉

zdeniii
6. bře 2012

@irenka jasné krosna taky fajn, ale přijde mi že se zbytečně člověk nadře. Není nad to usměrnit dítě tak že hio přivážeš a je klid 😀
Malá se mi nosit už nenechá, nechce... Asi koupím ten ABC a bude klid 🙂 na tu chvíli 🙂)

zdeniii
6. bře 2012

@irenka tak normálně v obchodě kde si kočár kupuješ ti ho snad nechají vyzkoušet ne??

irenka
6. bře 2012

@zdeniii
Je sice plno obchodů s kočárkama ale docela často se mi stalo, že měli něco jiného na netu a pak něco jiného na prodejně! Prý nemají prostor pro všechno zboží, takže smolíček když si tamjedeš něco vyzkoušet.
To je fakt, ale já fakt ten dvoj nechci, tak zkusím všechno a když to nepůjde tak pak teprve budu shánět.
A moc ti děkuji za postřehy!
🙂

hest
6. bře 2012

@irenka tak na to video nekoukej, mě jdou ale prsa taky k zemi, bída-) ale zase koukni do postýlek co ti tam spí za poklady-) (já vím, někd yjsou na zabití, ale stejně-)) to se zase s ničím nedá srovnat-)

Irenka má pravdu, sourozencké, když si je člověk chce prohlédnout, tak jsou málo kde vystaveníé a to jsem obešla i vyletrhy..něco měli v dětský dům..nebo tka nějak..ale jnak bída bída..

zdeniii
6. bře 2012

@irenka nu to je dobrá cena 🙂 děkuju
Já jsem se asi zamilovala do tohohle http://www.slune-cz.cz/kocarek-abc-design-zoom-1/

tital
autor
6. bře 2012

Nestihaaaaammm 🙂
Mame novinky. Bertik je bez antibiotik, kontrola OK, pristi tyden muzeme normalni rezim.
A dnes jsme absolvovali trim. screening. Miminko je krasne 🙂 (jak jinak) a nastesti vse uplne v poradku. Mam radost 🙂

@zdeniii Ten posledni kocarek je asi uplne nej. Libi se mi, jak se daji sportovni sedacky i otocit proti sobe, to muze byt super. Vypada dobre a cena taky neni uplne nejhorsi. Pokud by clovek mel takovy kocar pul roku, max rok, pak ho treba z pulku prodas ne ?

zdeniii
6. bře 2012

@tital jéé paráda že kontorla v pořádku a i že je malý velký už dobrý!!!

Kočárek se mi moc líbí, dostala jsem nabídku za 6tis i s jednou hlubokou korbičkou, což je úplně skvělé. Akorát je to fakt obrovskej kočárek, takovej vláček, ale děti zase mají pohodlí no. Já fakt nevím :D dostala jsem ještě nabídku na Phil Teds Vibe za 7800 v plné výbavě. Tak mám o čem přemýšlet. Když vezmu že to bude jen na chvíli a hlavně na nákup nebo rychlý přesun tak nevím jestli raději nevolit kočárek menší a skladnější... Je to děs!! 😀
Pomooooc poraďte někdo kdo už dvojkočár máte co byste vybrali? Nemusím řešit uskladnění, výtah nic...

baarca
6. bře 2012

@zdeniii Já ten ABC viděla tady na hřišti u jedné maminky a je to fakt autobus 😅 Opravdu je to dlouhé, i když zase pohodlí pro děti asi maximální. Já osobně bych šla do toho Vibe.

samson
6. bře 2012

zdravím holky, já Vám bude snad ty sourozenecké kočárky závidět...abych ho zachvíli taky nekupovala, no počítám s tím, že to nějak zvládneme.

Jen nevím jak budeme řešit hračky. Malá má třeba to lego duplo...jsou tam ty kytičky a bojím se aby to mimču pak nestrkala do pusy a to ještě vím, že dostane k narozeninám takovou tu mozaiku od 2 let...tak nevím zda u ní budu muset pořád sedět a hlídat jí 😝

baarca
6. bře 2012

@samson Lego Duplo je právě naprosto úžasné v tom, že ani miminku neublíží, takže o to se bát nemusíš. Zrovna ty kytičky má Karu nejraději, zřejmě se jí na nich dobře prokousávají zuby. A vůbec obecně Duplo je zdaleka nejoblíbenější u obou dětí. My máme malé dvě věci - navlékací korálky a kuličkovou dráhu (obojí dostal Mates od někoho jiného, já bych to nekupovala) a s tím si holt musí hrát jen na stole, aby na to Karu nemohla. Ty kuličky jsou teda blbé, že padají na zem, takže to rozhodně nedoporučuju.

samson
6. bře 2012

U malé duplo také vede - aspoň je pořád co dokupovat 😀 No s tou mozaikou by to mělo být také OK když je to od 2 let...ale raději to budu schovávat až si malá dohraje někam do skříně.

irenka
6. bře 2012

@tital
No tak sláva, že jste v pořádku...
Zato já ted nějak nevím co mi je. Pálí mě v krku a sem tam rýma... ale snad je to jen alergie. Už začíná totiž jaro... 🙂

@zdeniii
Pěknej, přední kola dvě otočná, ale asi docela dlouhý.

zdeniii
6. bře 2012

@irenka tak to jsme na tom stejně, včera mi bolelo v krku úplně šíleně a plný noc a dneska jsem pěkně chcíplá... si říkám abych malého nevykašlala 😀

Tak nakonec půjdu do toho Phila 😀 uvidím ve čtvrtek 🙂

irenka
6. bře 2012

@zdeniii
No to mi povídej, mě bolí každý kýchnutí. Ještě cítím stehy... ale snad to bude brzy OK.
doufám, o víkendu máme oslavu tak musím být fit.....

Tak nakonec ne ABC Design?
My byli dneska v XXXLutz a byl tam jeden sourozeneckej kočárek.... tak jsem ho zkoušela, byl docela lehkej.
A manipulace nebyla tak šílená. Značku jsem zapomněla,ale byl dost podobnej tomu ABC D.
🙂

zdeniii
6. bře 2012

@irenka jsou to děsná dilemata 🙂)) zase si říkám proč mít takovej koráb .-) když to bude třebas jen na chvíli 🙂)

hest
6. bře 2012

@zdeniii Phil a Teds Vibe mám já, také v plné výbavě, má své mouchy, ale jinak spokojenost ohledně skladnosti a brzy nahoře-)

zdeniii
6. bře 2012

@hest jaké mouchy? 😎