Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

hest
6. bře 2012

@zdeniii No může to být jen mým, mám ho z druhé ruky, 1. mi zlobila aretace, takže přendí kolomám zaaretované a rvaním do výtahu jsem si to kolo trochu ohla, takže když ho odaretuji furt mi zahýbá..jinak to bude asi s každým dvojkočárkem, je to hukot na zápěstí. Já měla s obouma 2-3. měsíc po porodu zánět šlach...a když rvu tenhle kočárek do Stromovky a zpět, mám ruce vytahané. Jinak mě nevyhovovala ta "kapsa" na miminko, vozila jsem korbičku a to spodní sedátko s Vojtíčkem, lidi na mě koukali divně, ale fungovalo to (ofiko verze to není, ale jak je to všeude kompatibilní, tak to šlo tak dát-). Teď už mám malou vepředu a Vojtu dávám dolu (mělo by to být opačně, ale když Vojta je v kočáře jen chvíli, jinak jede na motorce, tak přece prostorné přední sedadlo nepovezu prázdné převážnou část cesty. a dalšíé bod jako u všech jiných kočárků..nafukovací kola..za poslední 3 týdny jsem v obou mých kočárcích (celkem mám kočárky 4-)) 4x lepila či vyměňovala duši..-))

zdeniii
7. bře 2012

@hest aha, tak to jsou docela dobré mouchy, takové klasické jako všude 🙂 a jako jsi měla tu hlubokou korbičku? Ta by se dala sehnat bazarová viď...
Máš fotku s korbou a druhým dole? :_)

zdeniii
7. bře 2012

@hest jo a ještě jak máš ke kočárku tašku nebo něco na věci?

hest
7. bře 2012

@zdeniii mrknu se, kdysi jsem to fotila..ale to bylo ve starem mobilu. Jinak moc veci s sebou netaham, pití, sváču náhradní plíny a ubrousky a třeba náhradní body nebo punčocháče, a to se mi vejde do košíčku, ta taška co k tomu je, když bych jí pověsuila na madlo, tak by bimbala Vojtu do hlavy.

irenka
7. bře 2012

Holky, tohle musíte vidět... přivedla mě na to
@hest

https://www.youtube.com/watch?v=rklUthIgU4w

FAKT JSEM SE POBAVILA!!!!!
😀 😀 😀 😀

dana3262
7. bře 2012

@hest @zdeniii chtela bych p&t pouzivat dlouho a mozna..kdyby se treti mimi stihlo do mych 30 (coz bych, jestli vubec, chtela) tak bych ho jeste vyuzila. To by Jindrovi byly 4roky, tak by se mozna jeste povozil. Chtela jsem tenhle novy kvuli zaruce a techn.vadam. Nejsem schopna mu nafouknout ty kola! Vecer vzdycky uvarim a padnu. Zitra chci zkusit metro, tak uvidime. Ted jsem na EW povesila misto motorky First bike a ani to neni znat 😀 to je strasnej povoz. A dneska se mozna dostanu mezi lidi! Chtela bych jit na zkousku orchestru, si trochu zahrat, doufam, ze to vyjde.

hest
7. bře 2012

@dana3262 wow to jsi dobrá, třetí! je, to by ses mi pak mohla zeptat kde ma Pa T servis..potřebovala bych srovnat to ohlé kolo..-)

zdeniii
7. bře 2012

@dana3262 taky bych chtěla třetí 🙂)) a proto si myslím že by se kočár taky užil 🙂)) a přijde ti ten EW fakt o tolik lepší než Vibe?

dana3262
7. bře 2012

@hest no, zni to hezky, ale mozna je to utopie. Tuhle mi mama (hodne mi pomaha) rika: 'Kdybys mi ted rekla, ze cekas treti, tak bych te asi poslala do p.dele 😀

@zdeniii nemyslela jsi Explorer a Vibe? Jestli jo, tak mi prijde lepsi Explorer, ale ne o moc. Je to v zasade hodne podobny. A jestli jsi fakt myslela EasyWalker a Vibe, tak pro nas urcite. Eda tam denne spi. To bych ho v Philovi asi ponekud zkrivila 🙂

zdeniii
7. bře 2012

@dana3262 jjo myslela jsem eyxplorer, už se v tom ztrácím 🙂)) za kolik jsi ho kupovala nový s doublekitem?

dana3262
7. bře 2012

@zdeniii to se vubec nedivim 🙂
za 14,5tis +500 plastenka +800 adapter na autosedacku.
Ale ty vibe se prodavaj hodne tedko i z druhy ruky.

zdeniii
7. bře 2012

@dana3262 nu tio je raketa... jjo mám ten vibe za 7900 možnost koupit, zítra ráno na něj jedem kouknout 🙂
Hmm dát 15 tis za kočár to by mi asi doma už neprošlo... 😅

dana3262
7. bře 2012

@zdeniii ja furt tvrdim, ze ho pak prodám. Myslim, ze jsou to hodne oblibeny kocarky. Naposledy jsem videla starej explorer asi 2 roky, pani ho prodala za necelejch 8tis , inzerat tam visel asi pul dne. Takže jestli koupis kocar za 8 a prodas ho za 3 nebo kocar za 15 a prodas prodas za (dejme tomu kdyz je cernej) 9 a mas zaruku a kam se obratit kdyby neco. Vsechny kocarky jsem kupovala z druhy ruky, ake tenhle jsem chtela novej protoze si mysli,m, ze se proda.

zdeniii
8. bře 2012

@dana3262 to víš že se určitě prodá, to jo. Jdou fakt na dračku, inzeráty jsou hned pryč. Jsem ráda že jsem narazila na bazarový. Náhodou ho prodává známá mojí kamarádky a ze stejného města jinak bych se k němu asi ani nedostala 🙂 u nás nejsou ani k vidění v ČB. V Praze jich aspoň pár jezdí, ale tady vůbec...

irenka
8. bře 2012

Dobré ráno,
tak venku je tak hnusně, že má Matyáš asi smůlu a žádná sušenka k narozkám nebude.... :(
Nemám náladu v tomhle lítat venku.

zdeniii
8. bře 2012

@irenka ahojky, jjo u nás ráno sníh a teď déšt, hnus no po vš´čerejším sluníčku!

Jinak se musím pochlubit že mám doma už kočár 🙂) vyhrál to ten Phil teds když jsem ho viděla nedalo se odolat 😀

zdeniii
8. bře 2012

@dana3262 jjo ale je bez DK a dalšího příslušenství 🙂 už jsem to koumala 🙂)

Už jsi vyjela s novým PT?? 🙂

beruska24.9.
8. bře 2012

maminky, co máte už větší děti brzy po sobě, jak řešíte autosedačky???
máme romer king plus 9-18kg. měla jsem v plánu nechat ji pro mladší a pro starší koupit o stupeň větší. ale jak tak zjištuji, tak ta je 15-36kg. a to netuším, kdy takové váhy starší dosáhne, teď má nějakých 12,5kg. a kupovat další stejnou sedačku se mi moc nechce, právě kvůli financím.
řeším to předem, protože starší se kupovala ta sedačka v 9m. (už se do vajíčka nemohla na délku vejít) a mladší je o něco větší. takže netuším, jak dlouho se do vajíčka ještě vejde.

helulela
8. bře 2012

@beruska24.9. u nás to je úplně stejné, už jsem to koumala. Nejspíš koupíme Britax Evolva 1-2-3 (9-36 kg), tam přestěhujeme Víťu a Adík po něm zdědí Romer King Plus. Později dokoupíme jednu 15-36 kg. Jestli máš jiný nápad, uvítám 🙂

zdeniii
8. bře 2012

@beruska24.9. nemohla vejít do Romera? To je divný, to že čouhají nožky nevadí, nesmí přesahovat hlavička... Já bych teda nechala co nejdéle ve vajíčkui poklud to půjde a pak koupila tu větší a nebo pokud to jinak nepůjde tak nějakou tu mezi... že je třebas od období 9-36...?

beruska24.9.
8. bře 2012

@helulela - kdybych měla nápad, tak se neptám 😀
právě, že tu 9-36kg jsme záměrně nekupovali. prý je bezpečnější koupit jen tu jednu kategorii (snad mě chápeš).
jinak starší má v té romerce už jen vůli na 1 posunutí opěrky (jak ji odklopíš, tak tu tyčku, co se posouvá). takže už tuhle asi také dlouho mít nebude. ale jak to vyřešit, když do další kategorie nedosáhne váhově? určuje se to i podle jiných parametrů?? to se mi nedaří nikde zjistit.

beruska24.9.
8. bře 2012

@zdeniii - pokračovací (9-18kg) máme romerku. vajíčko netuším značku. a právě do vajíčka už byla tip ťop v těch 9m. (hlavička těsně u vrchu). a mladší dcerka je větší/delší.....

zdeniii
8. bře 2012

@beruska24.9. aha já mám i vojačko Romerku a je právě dost veliká tak jsem myslela že máte i tu 🙂
Zkus to poptat u várobce nebo prodejce roemer, určitě se tam dá dát dítko dříve, však to není zase o tolik kilo, určitě tam je nějaká rezerva
zkus napsat tomuhle pánovi http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=77189
mně při výberu dost poradil!

beruska24.9.
8. bře 2012

@zdeniii - díky, jdu na to 😉

helulela
8. bře 2012

@beruska24.9. chápu. Kat. 9-36 kg je nevýhodná hlavně pro malé děti hned po vajíčku, starší už jsou v nich usazení lépe. Vím, že některé sedačky se při crash testech taky "rozpadly", ten růst je prostě slabé místo, ale Evolva vychází z testů výborně. Každopádně je to kompromis, uznávám. Co se týká toho, že by malá vyrostla z 9-18 kg a váhově neměla na vyšší kategorii, tak já osobně bych radši dítě přestěhovala do větší sedačky, než aby mu čouhala hlava ven. Jak se to doporučuje oficiálně, nevím... dej prosím vědět, co poradil pán z MMB 😉

helulela
8. bře 2012

@beruska24.9. koukám, že otázku https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/od-kdy-n... jsi už objevila... můj názor, že výška by to rozhodla, je koukám scestný 😒

beruska24.9.
8. bře 2012

@helulela - pánovi, na jehož mě odkázala @zdeniii jsem právě odeslala vzkaz (tedy doufám, na mmb nejsem moc zběhlá)

zdeniii
8. bře 2012

@beruska24.9. určitě tio napíše, hodně mi pomohl a to neměl ani záruku jestli od nich nakoupím, tak mne to zaujalo a pak jsem u něj i sedačky nakonec koupila 🙂)

hest
8. bře 2012

@beruska24.9. mám podobný problém, Káje bude vajíčko vrzy úzké, a Vojtín má 11.5 kila...a moc nepřibírá-)