Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

hest
13. bře 2012

@zdeniii
@dana3262 to širší madlo i ta brzda nahoře mi vyhovují ( v mhd k nezapladcdení) ale mám z něj náběh na zánět šlach, ohlo se i to přední kolo, takže to musím mít zaaretované..a je to pěkná dřina-)

tital
autor
14. bře 2012

@dana3262 Cerveny jsou celorocky, ale zbytek zimni. Nebo myslis ty dospelacky ? Ja ted nevim, kde co mam nahrane 😒

tital
autor
14. bře 2012

@dana3262 Aha, promin, myslela jsi ty salomony. Ty jsou uplne nove, pekne, mela jsem je jednou na noze, jenze jsem nakupovala s Bertikem, prodavacka mi jeste udelala slevu... ale ja si koupila blbou velikost ☹, uplne mi nesedi. Chces si je zkusit ? Jinak jsou super, ja mam s timto typem salomonek skvele zkusenosti. A jsou to jarnaky, letnaky i na podzim. Na zimu nedoporucuji. Jsou to trekovy boty, takze na delsi trasy i po meste. Ja predchozi typ nosila snad denne.

irenka
14. bře 2012

Dobré ráno holky,

tak já jsem dneska fakt K.O.
Jinak jsem se chtěla zeptat, zda některá z vás neprodáváte věci na holčičku cca na 3 měsíce?
Nějak nejsem schopná zajít s těma dvouma do nějakého bazárku....

beruska24.9.
14. bře 2012

@irenka - koukni ke mně do obchůdku, třeba něco vybereš, i když už je to dost prořídlé. třeba něco vybereš a dohodneme se 😉

beruska24.9.
14. bře 2012

tak u nás to poslední dobou vypadá také všelijak, navíc mám výron, včera mě přítel vezl k dr., pajdala jsem po bytě. a navíc samozřejmě s dětma, protože nemáme hlídání. už druhou noc jsem se budila bolestí, maličká na dnešek každou chvíli vzhůru, starší zase 2 noci předtím nějak habrovala se spaním. už jsem se začala dostávat do fáze, jestli by nebylo lepší přestěhovat ke starší maličkou, že by byly v pokojíčku spolu. ale pořád se mi to zdá brzy. takže se snažím max. věnovat starší, dnes jsme spolu zase tvořili (lepidlo všude) a pořád vysvětluji a vysvětluji.........

irenka
14. bře 2012

@beruska24.9.
No vidíš, už jukám... něco určo vyberu a napíšu Ti.
Ted moc prostoru nemám, jeden plláče druhý se právě poblil... :(

ined77
14. bře 2012

@irenka ...já mám po kačí něco 100% 😉 .a je únorová🙂.co by jsi potřebovala?..mám tam bodýnka, svetříčky, ťapky, overálky, dupačky....nafotila bych ti to 😉 .kdyžtak IP 😉 .

tital
autor
14. bře 2012

U nas opet silena noc. Ja mam rymu jako tram, snazim se oboum vybybat, aby to nechytli... ale Bertik to asi bere jako odmitani, a tak v noci scena. Od jedny byl zase u nas v posteli ☹ , jenze do 3 hodiny nespal !!! Manzel dost chrapal a ten mrnavej si mi lehal na hlavu a kdyz jsem se otocila zady, tak rval MAMIIIIII MAMIIIIII MAMIIIII. Des, uskrtila bych je oba. Nastesti rano muz zustal doma, vzal si Bertika a ja se skoro dve hodiny dospala (ovsem, az po te co tri dny tady uz lezu jako lemra... ). Dnesni noc jsem presvedcena, ze Bertika necham u sebe v pokojicku, at si tam dela co chce.
Holky, to mi reknete, jak to pujde s dvema detma ? Vubec nechapu, proc materstvi musi prinaset takovy nedostatek spanku ? To mi na tom vsem prijde zdaleka nejhorsi.... kdyz si to promitnu, nespim uz do druhe poloviny prvniho tehotenstvi... uz mam potize i zabrat, kdyz jsem unavena. A to si jeste myslim, ze nemam tak hrozne nespave dite, ze to mnoha z vas ma doma mnohem horsi, nebo dokonce dvakrat 😖

beruska24.9.
14. bře 2012

@tital - neboj, to zvládneš! mě každý říká, jak jsem hrozně hubená 😀 no, zas tak hrozně ne - 65/180, spíš hrozně unavená!!!! no, však už jsem se 3 roky pořádně nevyspala 🙄 v 1. těho jsem krásně spala ve 4. a 5. měsíci, pak už pomalu vůbec. ale člověk si zvykne na všechno....musí 😀 😉

zdeniii
14. bře 2012

@tital jjo taky jsem pořádně nespala už dloouho 🙂 holt to je úděl mateřství 🙂 však oni z toho vyrostou a my pak stejěn budeme v nocci bdít protože budeme čekat až se vrátí z diskotéky 😉

beruska24.9.
14. bře 2012

jak tu kdysi v nějaké diskuzi psala zkušená maminka, když si některé stěžovali na noční vstávání k miminkům - teď vás nenechají vyspat, protože chtějí do vaší náruče a za pár let vás nenechají vyspat, protože nebudou chtít z náruče někoho jiného.

tital
autor
14. bře 2012

@beruska24.9. To ja vim, ze si clovek zvykne, ja Ti uz snad ani nepocitam, kolikrat jsem za noc vstala. A to opravdu, nemam tak hodne nespave dite. I ted se mi dari spat hodne hodin v kuse a nekdy i jednu hodinu pres den. Cekam, jake bude mimi, to to nabori cele. Ale nejak mam pocit, ze se budu citit lepe s dvema detma, nez tehotna/rozlamana s jednim.

@zdeniii Ano, teprve dnes zacinam chapat sve rodice.

zdeniii
14. bře 2012

@tital mám stejný stav, těhotná je taky podle mne horší než se dvěma 😀 uvidíme za pár dní 😀

hest
14. bře 2012

@tital Já už pořádně a kvalitně spím jen po cvičení, jinak ani nevím, pokud by mi někdo pohlídal obě děti, zda bych byla schopná spát noc v kuse..vzbudí mě jakýkoliv malý rámus..hrozný..se spaním jsem měla trable odmala...ale teď sice usnu, ale co to je, přerušovaný spánek...těším se, že až dokojím, šupneme na víkend děti k tchýni a pojedeme s manželem někam jen sami dva, abychom si taky užili sami sebe a vyspali se-) On byl měsíc na služebce, tak se vyspal..-(

beruska24.9.
15. bře 2012

@tital
@zdeniii
ze začátku jsem měla pocit, že bylo lepší být těhotná + 1 dítě. přeci jen si člověk přes den alespoň na chvíli mohl lehnout a v noci alespoň chvílemi spát. a že mi bylo ve 2. těho ještě mnohem mnohem hůř než v prvním. teď to vidím trochu jinak....hróóóózně utahaná, kolikrát psychicky na dně, ale šťastná, že ty dvě cácory mám. přeci jen to začíná být veselejší, jak maličká roste. s jedním dítětem už bych se nudila 😀

beruska24.9.
15. bře 2012

@hest - jak mi řekla známá, která má už skorodospělou dceru a kluka školáka - jak se staneš maminkou, tak už se prý nikdy nevyspíš. když jsi s dětmi, stačí maličkost (otočení, zavrtění, zakňourání) a jseš vzhůru, když jsi bez nich, zase nemůžeš pořádně spát a přemýšlíš, co děti.
no nevím. hlídání nemáme, takže pořád s dětmi, tak nedokáži posoudit, jak by to bylo chvíli (třeba jen večer) bez nich.

zdeniii
15. bře 2012

@beruska24.9. tá když odjela na víkend pryč tak jsem si na Heí ani nevzpomněla 😀 bylo to báječný 🙂) Ale zas mi bya špatně protože jsem byla na začátku těhu 😉 si člověk nevybere a to chhci ještě pak jedno dítko 😀

beruska24.9.
15. bře 2012

@zdeniii - mně bylo špatně obě těhu, to druhé prakticky celé. jo, kdyby byla lepší fin. situace a přítel neměl už 2 děti z manželství, tak bych ho také ukecávala na třetí 😀

zdeniii
15. bře 2012

@beruska24.9. a pak se má člověk někdy vyspat což 😀 když jsem už nekojila a nebyl aještě těhule tak jsem zase vyrazila do společnosti trochu popít, no prostě ten spánek ne a ne 🙂)

tital
autor
15. bře 2012

@hest To se neboj. Zustanete a velmi radi doma a budete se valet 😀 a odpocivat. Tak dopadli vsichni znami, prvni hodne planu, kino, divadlo, veca, romanticky sex.... a kdeze 😉

tital
autor
15. bře 2012

Holky a v kolika mesicich jste zhruba odevzdali sve prvni dite - k babicce, na hlidani - at kratkodobe nebo na celou prvni noc ? Ja s tim silene bojuju. Nabidka by byla, ale me se nechce. Ani nevolnost ani ted ta silena ryma me nedonutila ( i kdyz uz jsem si rikala, jake by to bylo byt jeden den doma, opravdu se natahnout, ducnout, bez toho aby me nekdo nebo neco budilo nebo nutilo delat....).

imzadi
15. bře 2012

ahoj holky, muzu se pridat? kdyz vse vyjde, bude mezi detmi rozdil 21 mesicu...no zatim si to neumim vubec predstavit
😕
@tital to je u nas aktualni, poprve pristi vikend bude Kuba u mych rodicu od soboty obeda do nedelniho obeda sam...bude mu skoro 14 mesicu...

hest
15. bře 2012

@tital My jsme syna ještě nikde přes noc neměli-) a to mu jsou dva roky-))

irenka
15. bře 2012

Dobré ráno,

něstíhám vás dočítat.....
Já jsem totálně mrtvá už druhý den, začíná mě stíhat únava a taky asi poporodní depka..

@imzadi neznáme se z diskuuze Jen tak si povídat?

😉

@tital
Já Matyho prvně nechala tatínkovi když jsem byla v porodinici... to byl prvně na noc beze mě.
Bohužel hlídání u nás nikdy nebylo tak je na mě závislý! 🙂

hest
15. bře 2012

@irenka to bude taky tím počasím, mě tenhle týden tak různě pobolívá palice..plus jsi unavená šestinedělka a máš ještě na krku Matyho..

irenka
15. bře 2012

@ined77
Napíšu ti, asi až o víkendu. Ted to tu vypadá šíleně a já nejsem schopná normálně přemýšlet... 😀

ined77
15. bře 2012

@irenka 🙂 ...v pohodě, naprosto chápu 😀 ...je čas, já se k tomu o víkendu taky víc dostanu, ale aspoń se to budu snažit připravit a nafotit, stejně už jsem se na to chystala xkrát, ale nějak to nevyšlo 😝 .tak teď konečně 😉 .
držte se😅 😵 !...bych ti hned s něčím nejraději pomohla 😅 .

ined77
15. bře 2012

@imzadi ...gratuluji!!! 😵 ....to dáš, neboj 😉

beruska24.9.
15. bře 2012

stejně jako @irenka první hlídání tatínkovi, když jsem šla do porodnice. hlídání nemáme. a zvládli to oba v pohodě, přesto že dcerka měla 40-cítky horečky a tatínek v noci hrozně chrápe a normálně děti neslyší.