Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

dana3262
17. bře 2012

Eda chodi doma zasadne bos. Furt skace do postele (mame v kazdem pokoji) a stejne se furt zouva a neumi se obout. Ma i crocsky, ale taky nic. Vydrzi s nima par vterin. Aspon, ze na ven nosi boty 😅

zdeniii
17. bře 2012

Aaa koukám že řešíte botičky 🙂 taky jsem byla rozhodnutá koupit každému nové, ale když vidím jak Helí roste rychle nožka a nějaké botky měla jen na sobě 10x tak je malý určitě zdědí protože nejsou vůbec ochozené. Bačkůrky ty ne, ty Helenka prochodí ale třebas podzimní botky nebo te%d zimní měla fakt jen chviličku. Schovám je a uvidíme až to bude aktuální 🙂))

zlilly
17. bře 2012

ja sem nektery boticky poschovavala. uvidim jak budou nebo nebudou druhymu pasovat, ale urcite je zkusim aspon jako nahradni boty nebo tak. novy urcite taky koupim a primarne bude nosit ty novy, ale kdyz se treba promaci nebo neco, tak aby byly nahradni. predstavuju si to tak, ze kdyz si obuje jednou za tyden na dve hodiny zdedeny boty, ze to snad nohu tak moc neznici. krome toho teda prcek sice celou zimu "nosil" zimni boty, to jo, ale fakticky toho v nich moc nenachodil, bud se nesl, nebo byl v kocare, takze nejak vyznamne oslapane byt nemuzou.

helulela
17. bře 2012

K botkám - po Víťovi schovávám. Vyhodila bych jen nějaké vyložené jeté. Adíkovi budeme kupovat nové, ale přesně, jak píšete, ty po Víťovi nechám jako záložní na nouzovku nebo když vím, že v nich chodil párkrát, bude je Adámek nosit. Botky a odrážedlo teď taky řeším. Úplně vidím, jak by dopadly nové kožené jarní boty po pár jízdách. Chci to řešit tak, že koupím na motorku tenisky Befado. Víťa takový jezdec zatím není, motorku netaháme každou vycházku, takže to myslím vychytám, kdy obout které boty. Chrániče na boty jsem naživo neviděla, když vyzkoušíte, podělte se 😉

samson
17. bře 2012

zdravím holky...potřebovala bych poradit co jste dávaly v zimě do hlubké korby...jaký fusak aby se tam veše...do Emitexu se mi nechce

samson
17. bře 2012

Jinak k botičkám...ptala jsem se na to ve specializované obuvi pro děti...a tam mi řekli, že pokud dítě nemá otropedickou vadu tak nevadí, že bude nosit botky po sourozenci. Mám v plánu kupovat botky nové, ale třeba letní sandálky které měla Anetka tak 10x na sobě určitě pro druhé nechám...a schovávám i ty staré botky co kdyby náhodou....

samson
17. bře 2012

Holky a co chcete nebo děláte jinak u druhého dítěte. My jsme Anetku naučili spávat u nás v posteli...takže určitě chci druhého prcka naučit spávat v postýlce a žádné otročení...bude holt tvrdší režim..aspoň v to doufám

dana3262
17. bře 2012

@samson ze vsech stran se ted na me vali, ze dite do postele ne a ja to nechapu. Proc? Meli jsme v posteli Edu, mam v posteli Jindru a snad se nam jednou postesti byt v posteli ve ctyrech 😀
Proc ti to vadi?

samson
17. bře 2012

@dana3262 Popravdě, mně to nevadí...ale můj má furt řeči, že je tam malá

irenka
17. bře 2012

Ahojkyk holky,
teda vás dočítat...... 😀 😀 😀 😀

K botičkám, máme ESSI a jsem spokojená. Jsou zdravotnické a cenově dostupné. 😉

JO a díte v posteli? Proč ne? Já nechápu spíše rodiče, co mermomocí se snaží o to, aby dítě spalo samo ve svém pokoji.... to mi přijde už fakt hodně.
Je to asi každého věc.

@samson
Matyáš nám taky jeden čas usínal v posteli. Ale je to tím prostorem, pak jsem ho přenesla do jeho postýlky. S usínáním má dodnes problémy.
Někdy po obědě ho uspávám u nás na posteli, usne mi rychleji. Ted však pacholek moc poobědě spát nechce.
Ale večer jsem nekompromisní, to jde k sobě do postýlky. A až bude mít svůj pokojíček tak bude usínat v pokojíčku ve své postýlce. Ale to je čas a dooost daleko.

dana3262
17. bře 2012

@samson 😀 aha! 😀 no jo..musite jinam 😉

samson
17. bře 2012

@dana3262 😀

zdeniii
17. bře 2012

@irenka taky kupuju essi ale bohužel jsen slysela ze by.snad meli končit :-\
@samson já si teda chci brát do postele i.druhé,přece jen je to pohodlnější nezz porad vstvat k postýlce. Takhle jsem si jen prehazovala mimi z jedné strany na druhou 😉

hest
18. bře 2012

Ja se musim přiznat, ze mit mimi v posteli ju úžasný. S narozenim karol jsme vojtu chteli naucit spat vedle, ale tatinek nevydejchal kaju jak rvala v noci, pak teda uz moc ne, ale budilo ho to, a bylo mu lito ze vojtik spi sam vedle, tak odesel spat k nemu a nejak jim to vyhovuje, takze ja spim s kajou a manzel s vojtou;))

dana3262
18. bře 2012

@hest jako my 🙂
Muž nechapal, ze jsem po narozeni Jindricha tezce nesla, ze uz nemuzu spat s Edou a ted kdyz jde vecer k nam a zacne usinat, tak rika, ze musi jit za Edou, ze je mu smutno 😀
I kdyz ted jsem v nejaky knizce cetla, ze je nezdravy kdyz rodic chce dite v posteli, kdyz touzi po tom telesnem kontaktu.. Ale prece nejsme stroje. Zvyknem si a pak si musime odvyknout, stejne jako to dite. Jedna knizka me ted tak rozcilila..mozna to bylo v ni. Tam byly samy ptakoviny.

beruska24.9.
18. bře 2012

@samson - jen tak obecně, většina maminek u druhého dítka právě poleví, žádný tvrdý režim, protože už na něj není tolik času, jako když máš jen jedno dítě.

beruska24.9.
18. bře 2012

dítě v posteli - od malička jsem učila starší spát v postýlce, pak samotnou v pokojíčku. k ránu jsem si ji kolikrát chtěla vzít do postele a jen se tak pomazlit nebo jen chvíli poležet. odmítala ☹ teď, co má sestřičku, tak se budí v noci častěji a poslední dobou se kolikrát stane, že odmítnu vstávat v půl 4 (i v 5h. je na mě brzo, ale to už nějak zvládnu) a že ji překecám, ať jde na chvíli k mamince do postele 😀 dnes tam se mnou vydržela AŽ do půl 6 !!!!

beruska24.9.
18. bře 2012

@zdeniii - essi končit???!!!! to jsou snad jediné botky, které malé pěkně sedí na nohou. jo, ještě občas koupím Marka Drábka, ale to jen v případě, že essiny nejsou a potřebuje nutně teď a hned boty. jinak ostatní značky, co jsme zkoušeli a radila mi odbornice, ji na nožku nepasují.....

zdeniii
18. bře 2012

@beruska24.9. nu řekla mi to paní v obchodě kam pro ně chodíme, že to vypadá že už nebudou ☹( taky jsem z toho mrzutá a doufám že je to jen planý poplach!!!

beruska24.9.
18. bře 2012

@zdeniii - a není to třeba jen, že už je nebudou mít v tom obchodě?? no, tonoucí se stébla chytá, hledám únikovku 😀

beruska24.9.
18. bře 2012

holky, trochu mimo téma miminek 😀
neznáte někoho, kdo jezdí na šermířské bitvy apod.? přesně někoho, kdo dělá gotiku? mám doma gotické šaty, moje samovýroba (takže na hubenou vysokou ženskou) a je mi líto je jen tak vyhodit, daly mi dost práce (nejsem švadlena, jen něco jako ferda mravenec-práce všeho druhu 😀 ). měla jsem je před 10 lety asi na 2 dny na jedné bitvě a pak na stříbření Kutné Hory. od té doby mi leží ve skříni. chci je nafotit a hodit na bazoš, takže se ptám i tady, kdyby náhodou........

zdeniii
18. bře 2012

@beruska24.9. To si nemyslím protože ona prodává hlavne jen essi :-\

zlilly
19. bře 2012

ach jo. ve stredu se udelalo pekne, ve ctvrtek malej zakaslal 2x, v patek 6x, v sobotu uz kaslal hodne, vcera se k tomu pridala jeste ryma a teplota, tak jdeme k doktroce. grrrrrrrr grrrrrrrrrrr. blba zima. ma to kazdou chvilku. vzdycky tyden, pak chvilku dobry a pak znova. ale takhle blby to jeste nebylo. od rijna do prosince kazdej mesic ryma, od ledna kazdej mesic kasel. a to sem si rikala, ze uz jez toho venku.

tital
autor
19. bře 2012

@zlilly Zkuste sirup imunoglukan. Mohu jen vrele doporucit. Placali jsme se v tomto od zari do listopadu, pak ho nasadili a krome jedne virozi jsme byli dobry. A to jsem spis podlehla, Bertik mel teploty, ja ho hned odvezla k MUDR a ta nam dala antibiotika ☹. Ale jinak bych rekla, ze sirup funguje.

zlilly
19. bře 2012

doktorka byla v pohode. na pruduskach to pry nema, mam mu varit hermanek, na noc olejovej zabal a sirup proti kasli. a v patek se mame prijit ukazat. zadny prasky ani nic. tak dobry.
ale podeziram dite, ze simulovalo aby se dostalo k doktorce. od te doby co sme se vratili ani jednou nezakaslal, je veselej, lezi za pohovkou a zpiva si. ted vytahl kuchynskej suplik a jezdi v nem. typicky nemocny dite 😠

zlilly
19. bře 2012

@tital diky mrknu na to

imzadi
19. bře 2012

@tital ja ho poridila, ale kuba mi to odmita spolknout, vidi jak to nesu na lzicce a pusu ani za boha neotevre a jeste mi to vyleje...muzu to dat myslis do piti? stejne jako zimafluor, ten taky plive...

irenka
19. bře 2012

Ahojky holky,

neříkejte že Essi končí... to neeeee.... taky nám nejvíce sedí. :(

Jak se dnes máte? Já jsem asi marod. Oči oteklý,ale možná je to tím nevyspáním. Skoro nevidím na klávesnici.
Děti mne dnes moc nenechají napsat vám. Bud chovám jednoho nebo kojím druhého. :D
Obcas písu jednou rukou u kojení.... fakt sranda. 🙂

tital
autor
19. bře 2012

@imzadi Myslim, ze muzes. My davame v panaku, vecer, po koupani, sirup, pak napit vody a spinkat. Ale kamaradky kluk si vypestoval odpor a dokonce po nem jednou zvracel, tak uz ho take nedavaji.

zdeniii
19. bře 2012

@irenka já doufám že je to s botkama jen planý polach, ale nevím nevím...
Teda to jsou dětičky potvůrky pěkný!! Určitě tě nechají brzy v klidu uvidíš... Já už bych se tak chtěla rozpadnout, už je toho vážně moc... břicho mě bolí že ho musím pořád mazat, holt už se nemá kam dostat...