Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

lojzina
2. dub 2012

kdyz uz nic tak aspon na ten zachod v klidu,ze 😅

beruska24.9.
2. dub 2012

o tomhle je nějaký vtip, jen je neumím vyprávět, tak se pokusím vlastními slovy 😉
ženská doma na mateřské se 2 dětmi, chlap chodí do práce. večer přijde z práce a peskuje manželku, že je v domě příšerný nepořádek a co že celý den dělala?! 😕 tak to jde den za dnem. jednoho večera se vrátí chlap z práce, děti v pyžamu řádí v autě zaparkovaném na dvoře, pes pobíhá kolem, v domě rozházené hromady oblečení, časopisů (a nevím, čeho ještě), neumyté nádobí, v koupelně přetéká koš s prádlem atd. chlap se vyděsí, co se s ženou stalo, snaží se přes rozházené věci dostat do patra a najde ženu v ložnici na posteli, jak si čte knížku. ptá se, co se stalo? žena se na něj nevěřícně podívá a odpoví: co by se stalo, dnes jsem nic nedělala 😀 😀 😀

lojzina
2. dub 2012

@beruska24.9. taky sem si na nej vzpomela,znam ho 😀

beruska24.9.
2. dub 2012

jinak my dnes po sváče ven, maličká spala v kočárku, tak jsme se starší zasely trochu obilí do květináčku (kvůli velikonocům) a rozhodla jsem se zkopat a uhrabat zrytou zahrádku. starší běhala kolem, každou chvíli chtěla přendat přes plůtek ke mně, za chvíli zase na druhou stranu, chytala žížaly, v bábovce s trochou dešťové vody jim dávala koupel 😀 😕 honila psa, jezdila na koloodrážedle, kňučela, že ´´fůůůů´´ (= fouká vítr), že ´´brrrr´´ (= zima) a každou chvíli ´´mami, ťapy tam´´ (chtěla jít domů), mě bolí ruce (mám chronický zánět šlach) a záda (trpím na ně od prvního těho), ale jinak...........prostě jarní idilka 😀 😀 😀

lojzina
2. dub 2012

jj,to skloubeni obou deti je nekdy narocne,kdyz jedno spi tak se to jeste ale da,ne? 😉 😀

beruska24.9.
2. dub 2012

jo a abych si jen nestěžovala 🤐
teď přiběhla starší, že ´´mamííí, boba´´, tak jsem ji rychle bafla, aby se dostala co nejříve k nočníku. i když jsem si cestou říkala, že už asi hlásí, že pozdě. tepláky suché, tak jsem ji posadila na nočník a zavřela ji dveře (mě vyhodila 😀 ). za chvíli se dveře rozletí, malá řve ´´mamííí, mamíííí, bobáááá´´ a natahuje si kalhoty. tak kouknu do nočníku a tam bobek i načůráno. takže kalhoty rychle dolů a utřít zadek.
jsem skákala metr dvacet 😀 😔 chvlálila ji do nebes, aby měla pocit důležitosti..........to je poprvé, co si zahlásila dopředu, že potřebuje 😵 😵

beruska24.9.
2. dub 2012

@lojzina - tak jsem to snad napsala správně 😕 no, hlavní je pointa 😉 😀

beruska24.9.
2. dub 2012

@lojzina - to jo, horší, když maličká usne před sváčou a ven jdeme až po sváče. v kočáře ležet nechce, to je na bříšku směrem k rukojeti, aby mohla koukat ven a vozíme střídavě já a starší dcerka. tedy ta se řítí s kočárem plnou silou, co ze sebe batole vydá a já se snažím zachraňovat, aby maličkou někde nevyklopila nebo ji nerozmasakrovala o plot 😝 😉

lojzina
2. dub 2012

😀 @beruska24.9. a kolik je batoleti? 😀 😉

tital
autor
2. dub 2012

@beruska24.9. Tak vidis !!! 🙂 Vsechno pujde. Gratulujeme. Vcera jsem nad tim dumala, ze se mi s treninkem na nocnik vubec zacinat nechce...

hest
2. dub 2012

@tital Mě Vojtín nočník totálně bojkotuje..naopak se mu začal vyhýbat oblooukem..a má nasr. v plíně, smrad na celý byt..a je mu to uplně jedno. To malá má torchu počůranou plínu a už řve..vůbec nevím jak ho to mám naučit..protože vyszováním se akorát sekne..a taky na to nemám nervy to furt hlídat..a zkoušet..je to s ním boj ho jen ulovit natož ještě svlíknout-)

beruska24.9.
2. dub 2012

@lojzina - batole 2,5r. (nočník zkoušíme od začátku února) a k tomu 7m. mimino, obě holky.

beruska24.9.
2. dub 2012

@tital - já zkusila loni v létě, ale nic ji to neříkalo, v srpnu narození mimina a zvykání na něj, v prosinci rušení dudlíku, takže plíny - druhý pokus v únoru.
no, doufám, že to nezakřiknu 🤐 před týdnem měla na dva dny plínu, asi přistydla, počůraná každou chvíli. včera kvůli cestě na nákup plínu, po příjezdu plína suchá nebo možná jen cvrkla. doma načůrala ´´půl´´ nočníku 😀 asi se snažila držet, protože doma by min. jednou za tu dobu čůrala. dokonce v autě spala. po procházkách plína suchá. po spaní (spí jen v noci) plína zatím mokrá.

lojzina
2. dub 2012

@beruska24.9. takze ..veselo!" 😉 ..ja mam rozdil u kluku 2r 7 mes.,mladsi mel ted 2 a na nocnik jde ale jako stylem kdyz ho posadim,tak se i vycura,sam si nerekne

imzadi
2. dub 2012

@tital me taky ne, mame ho doma nachystany i takoveto prkynko male na wc, ale jen ho tam ted zkusit posadit a.rve jak protrzeny...necham to na leto ale uz se vidim, jak me to bude s tim brichem bavit ho nahanet a likvidovat nehody 😀 a samozrejme od mamky posloucham, jak jsem lina ze my v tomhle veku byli pres den uz bez plin😝

andelka
2. dub 2012

@imzadi tak to můj si na to sedátko sedne, i sám chce na záchodek, ale nevyčurá se ani nevykaká. To samé s nočníkem, když už tak si sedne a sedí, ale nic z toho. 😒

elgereta
2. dub 2012

holky, děkuji za sdělení, jak jste to měly vy, my ještě uvidíme, ale asi pokud budu v porodce tak ty 3 -4 dny, tak ji necháme u babí, aby taťka mohl na návštěvě pobýt co nejdéle. Tento víkend jsem se přesvědčila, ža závisláček na mámě to opravdu není, když jsme si pro ni včera večer dojeli k babí, kde byla od pátku, tak já jsem jí zajímala tak 20 vteřin 🙂

beruska24.9.
2. dub 2012

@tital
@reruna
@lojzina
tak jsem ten nočník zakřikla 🤐 do koupání se stihla 2x vyčůrat do tepláků 😠 asi to bylo dost podpořeno náladou doma - odpoledne se postupně změnilo v horor 🙄 už jsou obě vykoupané, dnes se fakt těším, až budou spát 😔

beruska24.9.
2. dub 2012

jo a ještě mě napadá jedna věc. chtěla jsem zkusit, zda vezmou malou do školky. moc šancí tomu nedávám, je narozená koncem září. za týden jsou zápisy, jenže......absolutně netuším, jaké jsou kritéria pro přijetí 😕 vím jen, že sebou rodný list. zda musí jít i dítě nevím. a navíc, nemáme hlídání, takže abych tam naklusala i s miminem, to mě asi vyhodí hned mezi dveřmi, co?! 😀 😝

lojzina
2. dub 2012

@beruska24.9. to se stane 😉

No ja byla u zapisu s cerstvym mimcem a vzali nas...kazda skolka ma ta kriteria jinaci 😉

lojzina
2. dub 2012

@beruska24.9. dite jit jako nemusi,ale tak je lepsi kdyz ho p.rediteklka vidi a tak,nas se ptala jak se jmenuje,dostal obrazek...

beruska24.9.
2. dub 2012

@lojzina - ségra tam zase byla s megapupkem 😀 a synovce vzali, ten je říjnový.
no, pokud potáhnu obě děti, tak se mnou u zápisu bude 🙂
jak se jmenuje zatím neřekne, když se jedná o ni samotnou, tak na sebe ukáže a hlásí ´´tadýýý´´ 😀

lojzina
2. dub 2012

@beruska24.9. se starsim sem byla,mel 2r a 9 mes.,tak to uz docela mluvil,ale s mladsim az pujdem za 3 tydny,tak to bude o nicem 😀

beruska24.9.
2. dub 2012

@lojzina - jsem ještě zapomněla, že ségrabyla loni. synovec je téměř o rok starší od naší.
a mladšímu je kolik?? to půjde do školky nějak brzy, ne?

imzadi
2. dub 2012

@andelka to uz je ale dobrej zacatek...kuba zatim nechape, co je ee nebo curi curi...a ze je v pokadeny pline vuuubec nevadi...jaky to je prebalovat 2 ditka? to nedelas nic jinyho ne 😀

@beruska24.9. treba u nas kdyz nema matka potvrzeni od zamestnavatele, ze nastupuje, tak ditko neprijmou...masakr 😢

lojzina
2. dub 2012

@beruska24.9. ted v breznu mel 2 a kdyz me za rok konci rodicak a chcu aby vbreznu 2013 nastoupil,tak musim k zapisu ted-ikdyz vim ze sme temer bez sance 😅 😠

lojzina
2. dub 2012

a jinak k u nas,neberou podle zamestnani,klidne vemou decko jehoz maminka je doma s mladsim

tital
autor
2. dub 2012

@beruska24.9. Prave myslim, ze obdobne to bude probihat u nas ☹. Ja ted zacnu "nutit" na nocnik, protoze babi uz to rikala a odborna literatura navadi... Bertik mi to bude cele bojkotovat, oba se budeme trapit. Pochopi to kolem sveho druheho roku, kdy ja zcela podle a zakerne domu prinesu male mimino... a vsechno bude od pocatku.
Prave jsem nekde slysela - mozna vytrzeno z kontextu, ze dite je pripravene, kdyz je rodic pripraveny. A ja pripravena na trenink nocniku nejak nejsem 😒 Budu nad tim jeste dumat, treba to u me nejak dozraje. Ja mam ted porad za cil, naucit maleho spat celou noc ve sve postylce. S prestavkami, s temi nasimi chorobami se nam ted docela darilo, dudlika ma opravdu jen na spinkani, tak se mi nechce zavadet nic noveho.
Kdyz to dobre pujde, prestoze tu holky psaly, ze se to nedoporucuje, zavedeme tak za mesic, max dva velkou postylku. Aby si do porodu zvykl a my se taky naucili zit s tim, ze mi muze v noci pochodovat po byte.

reruna
2. dub 2012

@tital u nás to bylo tak, že jsem dávala prvního na nočník tak od roka, vše šlo super, vždy se vyčural - on čural při přebalování vždy, asi nějaký reflex, tak to rychle pochopil, kakat do nočníku mu taky šlo, odplenkovali jsme těsně před narozením sourozence a týden po příjezdu z porodnice domů nastala ukázková vývojová regrese - začal se počurávat, ale opravdu každou půl hodinu, takže návrat k plenkám na pár měsíců a pak učení znovu, ale to už bylo pak rychlé. U druhého jsem to dělala stejně, ale ten se do nočníku nevyčural a nevykakal nikdy, až do 2 let - pak najednou sám od sebe chtěl, tak jsme sundali plenky, týden jsme převlékali, úspěchy byly střídavé, ale nakonec to vyšlo, ovšem kakání prozatím jedině do plenky....na spaní samozřejmě ještě taky plenka. Takže v klidu... když to půjde, tak to zkuste, když ne, tak klidně počkejte...

reruna
2. dub 2012

@beruska24.9. s tou školkou to zkus, mě třeba prvního vzali, i když jsem byla doma na RD ...to záleží na každé školce a na městě, jestli mají nebo nemají plno....