Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

beruska24.9.
30. dub 2012

@helulela - ještě ne, musíme min. měsíc počkat, malé bylo ted 8m., sice už si nějakou dobu sedá, ale teprve včera začala sedět bez opory (předtím se jistila jednou rukou). a sedačka, kterou ´´zdědí´´ po starší sestřičce je nejdříve od 9m. tak snad se ten měsíc ještě do vajíčka vejde.
no a nejspíš budu chtít koupit jednu z těch ze ´´zdvojené´´ kategorie, na které mi posílal odkaz ten chlap z mmb. protože abych kupovala (na chvilku) stejnou velikost, na to není financ a abych koupila starší dcerce pokračovací, tak na to nemá potřebnou váhu.

helulela
30. dub 2012

@beruska24.9. nám už se to taky pomalu blíží, budeme vybírat mezi Evolvou a STM Starlight Evo, obě 9-36 kg... myslela jsem, jestli jsi už nějakou neprozkoumala naživo, takže ne 😉

beruska24.9.
30. dub 2012

@helulela - naživo ne, mám v plánu pak zajet do těch Pardubic (odkaz na prodejnu mám uložený v záložkách). jenže potřebuji, aby se mnou jel přítel (neznám tady tu oblast, přistěhovala jsem se sem) a tomu teď pořád přehazovali směny (nastoupil do nové práce), tak snad už ho konečně nechají, kde je.
jen mě teď napadlo.....koukala jsem na tu knížečku od autosedačky a tam je váha 9až18kg. to jsem předtím vůbec neřešila, brala jsem jen 9m., stejně už měla vajíčko ´´naknop´´. dnes jsem koukla do poznámek a 9kg měla v 10m. (netuším, kolik v 9m.). maličká má v 8m. 7,5kg, takže počítám, že v těch 9m. bude mít tak 8kg. a teď nevím, jestli bych ji tedy do té sedačky mohla dát? jenže stejně má ve vajíčku vůli tak 2cm. takže v těch 9m. stejně už bude muset jinam, podle toho, jak roste.

beruska24.9.
30. dub 2012

@helulela - budeme muset řešit jinak, psala jsem pánovi na mmb a vůbec mě nepotěšil. až dokončíme komunikaci, tak to sem překopíruji. třeba to pomůže i někomu jinému.....

beruska24.9.
30. dub 2012

@ined77 - tak jsem to s tím čůráním nějak zakřikla 😕 🙄 dnes jsme jeli s mladší na kontrolu k dr., starší se na veřejnosti (u auta na trávu) vyčůrat nezvládla, u dr. se naštěstí nepočůrala, vůbec nechtěla pít, celou dobu to držela a vyčůrala se až doma do nočníku. doma na záchod s redukcí ji to najednou také nejde, do nočníčku se hned pak vyčůrá. po odpoledním spánku se vyčůrala i vykakala do nočníku, tak jsem ji moc chválila, úplně zářila 😵 nějakou dobu nato se počůrala a večer po koupání pročůrala gauč 🙄 😠 tak jsem toho na ni asi naložila moc. takže zůstaneme zatím jen u nočníku, venku budeme zkoušet na procházkách po okolí (mimo ´´veřejnost´´), plínku budu dávat jen na spaní a nechám tomu nějakou dobu volný průběh.
jo a ještě jedna věc, dát přebalovací podložku do autosedačky byl pěkně pitomý nápad 😠 🙄 dcerka se v tom hicu zapařila a má bolavý zadeček i jůlinku. nejradši bych si nafackovala, že mě taková hovadina vůbec napadla 😕 jen teď přemýšlím, co pod ní do té autosedačky dát, kdyby náhodou.....

reruna
30. dub 2012

@beruska24.9. přesně tak, nechej tomu volný průběh, ony ty nehody budou stále méně a méně...a do té autosedačky - a co dát nějaký ručník či bavlněnou plenku nebo látkovou přebalovací podložku?

beruska24.9.
30. dub 2012

@reruna - ručník můžu zkusit (díky), bavlněná plenka asi nebude stačit, kdyby usnula a počůrala se úplně a látková přebalovací podložka netuším co to je 😕 já používám na přebalování (tedy už jen u mladší) takové ty vatové a tam je ze spodní strany jakoby igelit. něco na ten způsob používají i v nemocnicích pod ležící pacienty.

reruna
1. kvě 2012

@beruska24.9. myslela jsem tohle http://www.anavy.cz/anavy/eshop/14-1-Prebalovac... je tam výhoda, že to nepropustí,ale zároveň ta pul vrstva dýchá líp, než nějaký igelit a neměly by teoreticky hrozit opruzeniny, já ji nemám a nebudu ji už pořizovat jen kvůli autosedačce, ale vám by se s miminkem možná ještě šikla - je pratelná, takže ta investice se vrátí, pokud si vzpomínám, tak ty jednorázové nejsou taky nejlevnější a po počurání ji můžeš rovnou vyhodit....

beruska24.9.
1. kvě 2012

@reruna díky, tak to fakt neznám. no, ty jednorázové vycházejí tak 10kč za kus. a teď už jsme ve fázi, že vyhazuji až když je totál zežmolkovaná nabo vyjímečně, když se malá totálně pos.re, že to je všude i na té podložce. při maličkém miminku byla podložka pročůraná každou chvilku. škoda, že jsem o tomhle nevěděla dřív, určitě by se ta investice vyplatila.

beruska24.9.
1. kvě 2012

@reruna - odkaz jsem si uložila, kdybych se rozhodla koupit....

tital
autor
1. kvě 2012

@beruska24.9.
@reruna

Ze se Vam do toho motam 🙂, ty bavlnene prebalovaci praci podlozky delaji i v levnejsich variantach. My je dost pouzivali, kdyz uz Bertik nebyl miminko a nehody nebyly tak caste (v sestinedeli jsem pouzivala hlavne vsechno jednorazove). Vyperou se, krasne ususi a ja je i prezehlovala. Jsou asi o fous vetsi nez latkove pleny a jsou bile - takze zadna "image", ale ted fakt holky nevim na kolik prisla jedna, kupovala jsem je v balicku tusim po 3 kusech... ale urco to nebylo pres 229 za cely balicek, jako v odkaze. Jeste netusim, jestli je to stejna gramaz, ale ty moje bezne curani miminka vysaly v pohode.
Tady jsem je kupovala: http://www.detskydum.cz/detail/dita-cestovni-pr...

zlilly
1. kvě 2012

@beruska24.9. jestli ti to pomuže, tak tohle je naše pondělní čurání, který sem popisovala do jine diskuse.

hehe. byli jsme venku a naše sladké batolátko vypilo asi pullitr pití. čural těsně než sme šli domu, pěkně ke stromečku. přijdeme domu, já vařím v kuchyni, on vaří na zemi. najednou se zvedne a jde si pro hadr. koukám loužička. tak sme ji utřeli, já sem ho převlíkla, dala sem ho dočurat na záchod, oblíkla a vaříme dál. ani ne o 10min později koukám, další loužička, utřela sem, jdeme čurat do koupelny na nočník. chce čurat vestoje, ale nočník netrefil. načural na zem, pak si na ten nočník sedl a vyčural se do nočníku pěkně v sedě. to bylo popáté tak za 15min. za chvilku zase shání hadru. to bylo pošesté. posedmé do postele. to už sem vyměkla a dala sem mu nepročuratelný kalhotky. bohužel nic na ně. chvili dobrý, ale pak si ty kalhotky (počuraný) sundal, hodil je na zem, ďábelsky se zachechtal a vyčural se pod stul podeváté. podesáté v chodbě cestou do koupelny, pojedenácté z povinnosti asi 4 kapky do lavoru. pak si vzpomněl, že se přece čurá vestoje z prkýnka do záchodu. vylezl na okraj nočníku, balancoval tam a vyčural se podvanácté. obdiv zaslouží to, že víceméně trefil ten nočník. pak už mě to bylo prakticky jedno. než sem napsala manželovi co se tu děje, synek přišel a počural mou nohu a nohu od židle. strčila sem ho do jídelní židličky, utřela to a on mezitím počural tu jídelní židličku. pak dostal oběd, plinku a šel spát. jakmile dostal plínku, čurat přestal. pohoda
nj. prostě zkouší jak všelijak se dá čurat. to asi budu muset vydržet. ví co dělá, ví kam má, takže o bojkotu mluvit nejde. a když má jenom nějaký slipy a nebo nic, tak si snadno vyloví pindíka a zkouší co dovede. fakt se baví.
tak. a já jdu vyprat všechno to oblečení a hadry, dokud je teplo a schne to.

helulela
1. kvě 2012

@beruska24.9. pán ti napsal, že 9 kg musí mít každopádně a tak musíte vybírat z kategorie 0-18 kg, ne?

beruska24.9.
2. kvě 2012

@zlilly - hotový čůrací maniak 😀 😀 😀 myšleno v dobrém, bez urážky, prostě ta dítka musí pořádně vyzkoušet svoje dovednosti a naše nervy 😉

včera jsme šli na procházku zase k rybníku, dcerka musela nutně vidět divoké kachny 😀 upletla jsem ji nový věneček z pampelišek (cestou tam měla na hlavě z předešlého dne, už celý zvadlý), pozorovali jsme ryby vyskakující z vody, prostě jsme si užívali chládek a pohodu. při odchodu se ptám, zda chce čůrat. prý ne. tak ji říkám, ať počká, že maminka musí. jen dosednu, hlásí ´´mami, čííí´´ 🙄 tak já rychle obstarat dcerku (vyčůrala se) ujdeme pár metrů a já, že musím dokončit, co jsem předtím začala. tak komentovala 😀 ´´mami číííí´´ (ukázala původní místo), ´´mami číííí´´ (ukázala na mě) a tak si to párkrát zopakovala 😕 🙂 jinak doma zůstáváme u nočníčku, záchod nevyhledává, asi zjistila, že tam zatím není schopná se sama obsloužit.

beruska24.9.
2. kvě 2012

@helulela -jo, přesně tak. jenže se mi to pořád nějak nelíbí 😕 a už jsem změnila názor i na tu ´´zdvojenou´´ kategorii 9-36kg. hledala jsem všude možně info, už mám hlavu jak pátrací balon 😀 😠 a jediné, co jsem ze všeho pochopila, že tyhle ´´zdvojené´´ kategorie (0-18, 9-36kg....) patří mezi nejméně bezpečné (velký váhový rozptyl). jinak řešení naší situace stále nemám ☹ 🙄

ještě jsem chtěla něco upřesnit, tak zatím dosavadní komunikace:

> dobrý den,
> prosím ještě jednou o radu.
> mladší dcerka má v 8m. 7,5kg, počítala jsem, že v 9m. bych ji přesunula z
> vajíčka, kam se už pomalu nevejde, do ´´klasické´´ autosedačky po starší
> sestřičce (romer 9-18kg). jen teď netuším, zda ji tam mohu dát, když ještě
> nebude mít těch 9kg. už si samostatně sedá, takže tuto podmínku splní.
> starší bychom koupili sedačku ze ´´zdvojené´´ kategorie (9-36kg), protože má
> nějakých 12-12,5kg a do té romerky už se za chvíli na výšku nevejde.
> a kopit teď nějaké větší vajíčko nebo sedačku 0-18kg (netuším, jak dlouho tam
> dítko vydrží) a za chvíli kupovat další sedačku pro starší, to si nemůžeme
> finančně dovolit.
> můžete mi tedy poradit, zda lze sedačku 9-18kg, použít při nižší váze (než
> uvedených 9kg) nebo jak toto vlastně řešit??
> předem děkuji za odpověď!

Dobrý den, pokud dítě nemá 9kg, 9 měsíců a samo nesedí, nemůže jít do posměrné sedačky 9-18, musí splnit všechny 3 podmínky, a 9kg je nejdůležitější, proto ty sedačky jsou 9-18( kdyby stačila jiná váha, byla od jiné váhy také vyráběna)
Takže ji nechte ve vajíčku pokud to jde, a vejde se, pokud se nevejde je potřeba jít do protisměrné sedačky 0-18. A starší by v tu chvíli mohla stále být v sedačce 9-18, kterou již máte, a pokud má 12kg, tak ji ještě dlouho vydrží, než dosáhne 18kg.

beruska24.9.
2. kvě 2012

@helulela - došla odpověď, tak to sem ještě vložím. takže zatím to řešit nebudu, dám si ten měsíc oddech 😉 no, jedině holky trochu vykrmit 😀 což u starší nehrozí - zlobí s jídlem a mladší je zase až moc aktivní, takže to ´´vysportuje´´ 😀

> ještě se zeptám...ve vajíčku ji zbývá cca 2 možná 3cm nad hlavou. většinou všude
> píší, že dokud hlavička nepřesahuje, může tam dítko být. teď jsem někde četla,
> že by mělo být za hlavičkou min. 10cm. to bych musela kupovat novou sedačku už
> dávno. jak to tedy je?
> vajíčko máme 0-13kg, takže váha problém není, spíš ta délka.... stejně tak u
> starší dcerky, váhově má velkou rezervu, ale má u té romerky v záloze poslední
> polohu (jak se vzadu posouvá ta tyčka, dává výš opěrka za/kolem hlavy), takže
> netuším, jak dlouho ještě vydrží....

u toho vajíčka nesmí hlava přesahovat přes okraj, takže pokud tam jsou ještě 2-3 cm, tak Vám t vydrží min. na 1-2 měsíce.
nevím jaký model máte u té většé Römerky, ale většinou mají 3-7 poloh, takže 1 poloha může být rozdíl 2-7 cm, a zase to může být rozdíl cca 2 měsíce až rok, ale rozuhodně pokud má 12kg, tak je určitě ještě malá, a sedačka ji vydrží dlouho, běžně ty sedačky 9-18 vydrží do 100-110cm.

beruska24.9.
3. kvě 2012

tak po dnešním zážitku, kdy jsme kvůli bezohlednosti ridiče kamionu málem skončili ve škarpě 😠 🙄 je rozhodnuto. do konce měsíce se koupí proti/posměrná sedačka 0-18kg pro maličkou a jak starší vyroste ze své 9-18kg, tak se koupí sedačka pro ni (přes léto snad ještě vydrží). když už nic jiného, tak budu vědět, že jsem pro bezpečnost dětí při cestování udělala maximum. a dávat je do sedačky, do které by správně jít neměli...z toho jsem fakt vyléčená. radši budu hrabat kořínky 😀 než tohle obcházet 😉

erinbrock
3. kvě 2012

@beruska24.9. myslim ze lepsi je nechat malou co nejdele ve vajicku...rika se ze je to nejbezpecnejsi pro dite...maly tak jezdil do ted ma 13 mesicu a necelych 9kg...sice se trosku vztekal ale jak se jelo tak dobre...a radeji bych pak koupila sedacku 9-18 i pro tu mensi...vzdy se da pak vyhodne prodat na netu pokud ji neznicite...a starsi v te sve muze byt az do 4 let 🙂

erinbrock
3. kvě 2012

@erinbrock starsi sel do vetsi...z te male uz mu zacinala trcet hlava a 15 kg jeste nema...co se da delat 🙂 pokud by mu ale ta mala porad byla tak bych holt koupila druhou mensi... 😉

beruska24.9.
4. kvě 2012

@erinbrock - a to ji mám odříznout hlavu, když už tam má minimum místa?? 😕 😀
když budeš číst zpětně, tak jsem tam psala, že každá už pomalu vyrůstá ze stávajících a do pokračovacích nesplňují podmínky. za poslední dny jsem o tom načetla a nazjišťovala takových info, jako za celý život ne. jo a když ji dávám do vajíčka, tak se vzteká od malička, prostě má smůlu, nějak ji tam vždy ´´našlapu´´ 😀

erinbrock
4. kvě 2012

@beruska24.9. aha ja to cetla ale tohle mne nejak uniklo 😎 😉 myslela jsem ze tam jeste nejake cm k dobru maji...obe...tak to pak nevim...
no a jinak s tou hlavou je to idealni reseni a nemusis nic kupovat 😝 😀

beruska24.9.
4. kvě 2012

@erinbrock 😀 😀 když to by se maličké asi moc nelíbilo 😝 😀
no, prostě jak jsem psala. koupíme tu 0-18kg na mladší (opět romerku) a později budu řešit sedačku na starší. buď přibere natolik (což velmi pochybuji, protože 3,5 letý synovec má 15,5kg a tak dlouho v ní starší určitě nevydrží) aby mohla jít do pokračovací romerky 15-nevím kolik kg je a nebo budu muset koupit 9-36.

veronnica
5. kvě 2012

Ahoj holky, tak pisu prvni dojmy z prvniho tydne po navratu z porodnice. Jsem zrala na sebevrazdu. A to paradoxne ne az tak kvuli miminku, sice ma otocenej rezim, takze jsem totalne nevyspala, ale v podstate je hodna. Problem je spis se starsi, hrozne zlobi, sabotuje, dela sceny, neposloucha, dela naschvaly. Tatinek, ktery si vzal dovolenou, aby mi pomahal, ma nejakou bakterialni infekci, antibiotika a sotva leze, takze dalsi dite na starost. vubec, ale vubec si neumim predstavit, jak to zvladnu, az tu budu sama. starsi vstava v 7, kdyz by mladsi konecne spala. Vecerni koupani obou je za trest, nestiham se ani napit, ani si vycistit zuby. Nevim, jak dlouho se da tohle vydrzet, jsem strasne vycerpana, s nervama v haji. Porad brecim. Si rikam, ze jsem si uhryzla asi moc velky sousto .. a pritom prece to zvladly i jiny .. ale asi nebyly takovy citlivky jako ja :-/

ined77
5. kvě 2012

@veronnica ...ahoj 🙂 ,
a to si nemaluj....já se chvilku smála, ale většinou taky brečela.ale to si sedne neboj, zajedete se, najdete svůj systém.začátky jsou vždycky těžké....na prd je ten váš tatínek, ale snad se z toho brzy dostane a bude to hned lepší! 😵 .
a to zlobení starší...no jo no...ona na sebe jen obrací pozornost, pro ni je miminko největší změna.to se zklidní, neboj! 😵
posílám hodně sil 😵

ined77
5. kvě 2012

@beruska24.9. ...co se týká autosedačky....nestihnu to pročíst všechno, ale naše kačka je ještě pořád ve vajíčku.sice neříkám, že je tam bůhvíjak spokojená, snaží se sedat nebo spíš sedá si v něm, takže už je nejvyšší čas na změnu, ale vydržela tam dlouho a to má teď 10,5 kg a 80cm 😉 .hlavičku má nahoře, ale nečouhá jí, nožičky trčí, ale to nevadí 😉 .

baarca
5. kvě 2012

@veronnica V šestinedělí je citlivka každá. Je to náročné období pro tebe i pro celou rodinu, ale určitě si to časem sedne. Nemocný tatínek je teda bohužel dost nepříjemná komplikace, snad bude brzy v pořádku. My jsme měli doma tatínka sice jen většinou na půlden, ale to stačilo, aby se s Matesem vyblbnul. Ale taky mi přišlo, že je náročné se spíš postarat o toho staršího, než o miminko. My to loni řešili hlavně tak, že jsme byli hodně venku, takže Mates lítal po hřiští a miminko spalo v kočárku, takže ho vlastně neomezovalo a tím pádem tolik neblbnul kvůli němu. Přeju, ať se to brzy zlepší.

Já mám námět k diskusi - jak řešit to, když starší nějak "ublíží" mladšímu? V Sourozencích bez rivality radí, že by člověk měl věnovat pozornost oběti a ne agresorovi (nespustit lamentaci typ "Tohle nesmíš dělat. Proč jí ubližuješ" a tak). Původně mi to přišlo celkem rozumné, ale Matesovi to mozek nějak nebere a příjde mi, že když se pak podle této rady zaměřím na Karu, konejším jí a třeba s ní jdu do jiné místnosti, tak naopak je na ní víc naštvaný. Teda, abych to uvedla na pravou míru, ne, že by jí tu neustále řezal, ale právě, když se necítí dobře, tak jí třeba bouchne. Připadne mi to, že jí spíš má jako takový ventil vzteku, než že by chtěl ubližovat jí osobně.

xuxie
5. kvě 2012

@veronnica
Veru, já brečela i s jedním - jsem myslela, že život skončil, fakt, že už nikdy nebude dobře, že to prostě nedám. Malý ječel jak tur snad prvních 5 měsíců - kdepak šestinedělí 🙂 Muž v trapu od osmi do osmi, máma 800km a všichni kolem na mě koukali jak na hysterku, že si to neužívám.
Když jsem přišla na to, že čekáme druhý (opravdu neplánovaně), tak jsem seděla a brečela celý večer, že asi umřeme, protože to fyzicky neutáhnu. A podotýkám, za celý svůj dospělý věk před tím jsem brečela snad 5x dohromady. Těhotenské nevolnosti a malátnost jsem si vychutnala celý první trimestr. Malý mi neodpustil nic - jak jsem si sedla, už mě tahal pryč. Lezla jsem tu mezi kostkami od lega, autíčky a při vaření oběda jsem prodýchávala nad dřezem, abych nevyhodila i těch pár piškot, co jsem do sebe ráno dostala...no paráda. Druhý se má narodit ani ne za půlroku a já tak koukám na naše první dítko, které má vztekací záchvat i když ho chci jenom přebalit a myšlenky o "velkém soustu" mě neopouští.
Nevím jak, ale zvládneš to a my taky...určitě. Děláš určitě, co můžeš a pokud Ti je nanic, tak máš na to plné právo, i matka je jenom člověk. Jenom zkus utrhnou chvilku a nezapomeň pít - mě to pomáhalo moc, i proti únavě i na nervy (i na mléko). Moc držíme palce a až bude chvilka, dej zas vědět, jak se vám vede.

reruna
5. kvě 2012

@baarca taky by mě zajímalo, jak řešit agresi mezi sourozenci, u nás je to spíš tak, že mladší ubližuje tomu staršímu, zrovna včera - mladší po o nespal, tudíž byl unavený a čerti s ním jel šili, zničehonic hodil vší silou po starším autíčko, přímo do hlavy, kdyby měl něco těžšího, tak má rozbitou hlavu... samozřejmě moc plakal, tak jsem ho konejšila - a prostě v tomhle momentě bych se nejraději rozdvojila - konejšit ublíženého a zároveň bych chtěla hrozně vynadat agresorovi, že tohle prostě nesmí... tak prostě taky nevím, jak to řešit - aspoň jsem teda litovala, vysvětlovala, že to bolí, chtěla jsem, aby mladší udělal malá a dal pusinku atd.(podle sourozenců bez rivality) .... To celé sledoval tchán a nakonec jsem se dozvěděla, že jsem to měla řešit samozřejmě tak, že jsem měla mladšího strašně seřvat a dát mu pořádně za to na zadek a až potom konejšit řvoucího Míšu....a už si pak stěžovali mm, že vychovávám budoucího kriminálníka, který mi přerostě přes hlavu atd.....mm je taky pro to, dát raději na zadek, než vysvětlovat... ptala jsem se ho, co bude dělat, až budou mít kluci 15 - to jim taky dá na zadek? a oni mu to vrátí...na to neřekl nic.... tak jsem taky teď nějaká bezradná☹

xuxie
5. kvě 2012

Jinak, omlouvám se, že jsem vám sem tak vpadla 🙂
Čtu vás moc ráda a sbírám rady, je to super, že jste toto téma založily (tital díky).
Jak mám v profilu, máme jednoho 20ti měsíčního loupežníka a druhé (pravděpodobně loupežnici) čekáme v říjnu. Patřím k matkám nad 35, takže máme za sebou čerstvě odběr plodové vody a čekáme na výsledky, které nám snad potvrdí, že dítko č.2 je v pořádku.
Náš prvorozený neumí téměř nic, kromě papání, spinkání a zlobení 😀 Na nočník kašle a "mluví" v jednoslabičných pokřicích. Chodí sice od 11ti měsíců, ale zásadně jenom tempem a směrem, kterým sám chce - takže dvoukočár bude u nás patrně aktuální.
Moc děkuji za to, že píšete a pokud mohu, sem-tam se sem taky vetřu 🙂

beruska24.9.
5. kvě 2012

@ined77 - dočtu později.
sedačka - vím, že nožičky čouhat nevadí, ale u hlavičky je 2-3cm vůle, což je přibližně na měsíc, když poroste jako doteď. takže to stejně budu muset řešit a starší nesplňuje kritéria pro pokračovací sedačku, takže to je prašť jako uhoď. přítel jede koncem měsíce na kontrolu do ikemu do Prahy s cukrovkou a vyhlédnutá sedačka 0-18kg dle netu je k odebrání v Praze, jinde jsem nenašla, tak když bude nutné, rovnou tam koupíme (pojedeme s ním).