Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

helulela
21. kvě 2012

Ahoj holky, v rychlosti jsem si přečetla, jak se máte🙂
@tital že znova vytahuju ten vyrabovaný kočár... je to sprosťárna, já jsem taky taková naivka, vzalo by mě to hodně 😢 @xuxie a tys mě s těma botičkama úplně dorazila 😲

baarca
21. kvě 2012

@irenka Mates dostal koloodrážedlo ke 2. narozeninám a jezdil na něm hnedka. Ale zase tohle je jeho parketa, je na to šikovný, teď už jezdí na šlapacím kole.

irenka
21. kvě 2012

@baarca
A jaký máte? Koukala jsem že je více tipů. Nevíš jaký jsou ty celodřevěný? Je to jen o designu nebo je v tom nějaký rozdíl?
Koukám, že má dneska tvůj Matýsek narozeniny!!!!! Tak mu přeji všechno nejlepší!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A ty jsi z P7 že chodíš do STromovky? Jsem to ale zvědavka že? Já tam ted byla snad každý den. 😀

helulela
21. kvě 2012

@irenka ahoj, ráda tě tu "vidím" 🙂 Máš toho hodně, ale podle toho, co píšeš, mi přijde, že už jste se doma hezky zaběhli. Maty je šikovný, bitky se sestřičkou ještě určitě budou, ale hlavně že k ní má takhle pěkný vztah, to už by mu mělo vydržet. Víťa o Adámka taky pečuje, půjčuje mu hračky (jen ty horší samozřejmě 😉 ) a morduje ho taky. Adík se teď staví, sápe se třeba po Víťově svačině na stole, je rád, že stojí na těch svých křivých vratkých nožičkách... a Víťa ho jednou rukou tlačí dolů a druhou mu odtrhává ručičky ze stolu 😉

Abych vás taky pobavila... Dneska jsem si vykoupala mobil v hrnku s čajem a pomátl se mi z toho. Když volám, moje mluvení není slyšet. A když jsem si přendala simku do jiného, tak mám zase v háji seznam - vytočím číslo a spojí se mi to s někým úplně jiným 😒 Zrovna máme zítra takovou organizační megaakci...

xuxie
21. kvě 2012

@helulela Já od té doby normálně beru sebou do tašky všechno a všude - už jsem postižená 😒

beruska24.9.
21. kvě 2012

@irenka - a není možnost vozit malou v kočárku na bříšku? aby ´´pásla koníčky´´ za jízdy. takhle se vozily obě holky a teď jezdí cácorka (stejně jako jezdívala její starší sestřička) tak, že v kočárku klečí a poslední dva dny tam stojí 😀 fakt si to nedokáži představit bez kšírů (né kočárových, ale klasických, kde je pocit ´´volnosti´´). z obou jsem začala používat ve chvíli, kdy zjistili, že mohou využívat pohyb vpřed 😀

dcerka včera odmítla plínku na spaní přes den, tak jsem donesla do pokojíčku nočník, povinně se musela vyčůrat 😀 spala 2h. a .........postel suchá 😵 hned po probuzení jsem ji lákala na nočník, nechtěla, za 5 minut ´´mami, číííí´´, bafla nočník, odnesla si ho do koupelny a pak teprve se vyčůrala 😀
dnes se se mnou večer prala, že plínku nechce (usnula na zemi před televizí), ale ´´přemohla jsem ji´´ 🙂 v noci se pravidelně min. jednou vyčůrá, tak to zatím nebudu riskovat.

koloodrážedlo jsme koupili ke 2. narozkám, párkrát zkusila jet doma, ale nijak ji to neoslovilo, tak se uklidilo. na jaře jsem ho vytáhla, že bude jezdit venku. moc ji nezajímalo, pak zkusila asi 2x na procházku a od té doby se ji to zalíbilo a během měsíce natrénovala tak, že za ní s kočárem kolikrát běhám, protože ji nestačím 😀 takže dejme tomu ve 2,5 letech začala pravidelně jezdit. jinak předtím neměla žádnou motorku ani jiné odrážedlo. tohle byla premiéra 😉

helulela
21. kvě 2012

@xuxie já si při té příležitosti vzpomněla, jak jsem měla v zimě vždycky dilema u doktora. Kočárky se tam nechávají v takovém krytém stání a vždycky jsem řešila, jestli si mám sundat a vzít s sebou rukávník. Většinou jsem ho teda jen sundala a dala do košíku pod kočár, aby nebyl tak na očích, ale koukám, že by ho to nezachránilo.

beruska24.9.
21. kvě 2012

@xuxie - tak to jsme dvě 😀

baarca
21. kvě 2012

@irenka My máme firstbike, sice je drahý, ale nám se maximálně osvědčil. Je lehoučký, hlavně dobře vyvážený (u ostatních odrážedel jako třeba Davídek mi příjdou hodně těžká řidítka, v pohodě třeba pro tříleťáka, ale pro dvouleťáka ne), dobře se nese v ruce, když je potřeba, ruční brzda je fajn, Mates se jí rychle naučil používat a je to super třeba teď u toho šlapacího kola, že to už umí. Navíc díky tomu kolu jsme se obešli bez tandemového kočárku i stupátka, takže se ta investice maximálně vyplatila. Dřevěná jsou, ale mně osobně příjdou taková těžkopádná, jsou celkem veliká. Dřevěné hračky miluju, ale na kolo mi to nějak nesedí. Ale nemám zkušenost, jak se na nich jezdí. A ano, jsme ze sedmičky, ve Stromovce jsme byli naposledy v pátek 😉 Tak se můžeme i někdy srazit, vezmeme odrážedlo (s kolem stejně do tramvaje nevlezu) a můžete ozkoušet.
A Mates děkuje za přání.

@helulela Já zas dneska máchala mobil v pískovišti 😅

helulela
21. kvě 2012

@baarca taky gratulujeme 🙂 Oslavu už jste měli nebo teprve chystáte?

baarca
21. kvě 2012

@helulela Rodinné oslavy jsme už měli, protože jsme to spojili i s Karolínou, která je 9. května. Ale dneska ráno dostal dárky od nás, aby nebyl škodný 🙂 A děkujeme za přání.

helulela
21. kvě 2012

@baarca to je hezký, tomu se říká "děti dva roky po sobě" 🙂

tital
autor
22. kvě 2012

@irenka Hodna, ja uz to nejak poobjednala. Tedy zatim jen ten kosik pod golfky. Ta takska byl spis takovy vak, na pleny a tak, ta stala ze vseho nejmin ☹ Ale uz na to nebudu myslet, uz je to pryc. Dam Ti vedet ohledne stredy. Pa.

xuxie
22. kvě 2012

@helulela Já byla taková fakt na pohodu a hooodně důvěřivá...už se léčím 😒
Jo, mobil v čaji hezký 🙂 Můj nedávno skončil v záchodě - teda, on tam nedošel sám, byl odcizen a utopen mým dítětem, společně s klíčkem od auta (moje chyba) - klíček to zvládnul, mobil nikoliv 🙂

irenka
22. kvě 2012

@helulela
No nenudím se, ale jsem ráda... nuda není nic pro mě! 🙂
JOjo, docela si to všechno sedlo. Jsem na děti skoro stále sama, ale už jsem si zvykla.
Jen občas mám takové splýny, ale která nemá že? Třeba když Matymu musím dát pár na zadek, to pak obulím.
Pak když andělsky usne a spinká, tak si říkám, že musím být na něj mírnější, že ho strašně miluju.... 😉
Jak dopadl telefon - je dead?

@baarca
Tak já zrovna koukám, že jsou docela ty odrážedla drahý... no tě pic. :(
JO a ty máš to nejdražší 😀
To u nás neprojde, tak se koukneme po nějakém levnějším. Mrknu i na váhu jak jsou těžký a jestli se dá nastavovat sedátko.
Mě právě taky ty dřevěný přijdou divný, jako do nějakého muzea dřevěných hraček, ale viděla jsem jich jezdit dost! Pro mě to není kolo..... 🙂
To rande ve Stromovce s dětma by bylo super, a moc ráda okouknu to kolo-odrážedlo. JEstli tedy tvůj Mates dovolí 🙂 Přeci jen, je to jeho - a znám to, šáhni chlapovi na auto a jsi mrtvej... 😀

@xuxie
Já jednou utopila mobil ve vaně, když jsem koupala psa... jsem ho zapomněla v kapse u košile....

@tital
Tašku ti prostě dám a na ostatním se domluvíme 🙂

baarca
22. kvě 2012

@irenka No, jsou to pálky a já varovala, že ten firstbike je drahý, ale podařilo se mi koupit se slevou na veletrhu a hlavně, snad letos nebyl den, aby na něm Mates nejel. Snad jen s výjimkou těch asi 5 dní, kdy byl v Praze sníh. Ale neříkám, že se nedá koupit levněji, jen spíš záleží, pro jak malé dítě to je (Mates by v těch 2 letech na jiné nedosáhl, s výjimkou malého Puky, ale to je zase opravdu malé) a trošku o komfortu třeba při tom nošení. A Mates snad půjčí, když se kluci skamarádí, kamarádům půjčuje 🙂 Horší to je s mašinkama, o ty je vždycky s kamarádama boj. Kdyžtak ještě na ozkoušení je dobrá herna Lefík u Výstaviště, tam mají různá odrážedla na půjčení.

@helulela Dobré plánovaní 😀 A to původně měli oba i stejný termín - 15.5., jen Mates se 6 dní flákal ještě v břiše, zatímco Karu šla ven o to dřív. Alespoň si nebudou závidět dárky.

irenka
22. kvě 2012

@baarca
Díky za tip. Celé odpoledne to s manželem testujeme a opět se rozcházíme v názorech.... 😠 😠 😠 😠
Je mi to jasné s tím půjčováním. U nás je to stejné. Proto jsem ti psala. Nechápu maminky, které vidí, že jejich dítě vzalo druhému motorku nebo jinou hračku a nechají to být!!! To bych vraždila. 😠
Tak to domluvíme až bude hezky, ted jsem viděla předpověd a má dost pršet :(

reruna
22. kvě 2012

@irenka my máme odrážedlo yedoo too too, je lehčí, než firstbike, není tak drahé a sedátko jde nastavovat, vyhárlo i cenu hračka roku, takže myslím, že dobrá volba. Mladší ho dostal ke 2. narozeninám, ale paradoxně na něm jezdí hlavně ten starší a mladší se nechce vzdát motorky 😅 Jo a co se týká půjčování odrážedel, tak to moc nepodporuju, ani jsem se s tím nějak moc nesetkala, na hřiště jedou na odrážedlech, tam je odložíme ke stromu a pak zase jedou domů...na hřišti je zajímají houpačky atd. a ne odrážedla, na písku se blbě jezdí.....

baarca
22. kvě 2012

@irenka Ono to chce hlavně ozkoušet, zda to bude dítě bavit. Znám dost rodin, kde koupili odrážedla a akorát tak lapají prach a nikdo na nich nejezdí, to pak to příjde draho. Můj Mates je fakt jezdec, takže jsem do toho i ty peníze dala. Navíc často se s tím odrážedlem přemisťujeme tramvají, takže jsem ráda, že se mi dobře drží.
Jinak já půjčování spíš podporuju, hlavně mezi kamarády, po zeptání, zda majitel dovolí, a ve smyslu výměnného obchodu. Samozřejmě to ale nesmí být tak, že nějaké dítě jen bere a bere hračky, se kterými si zrovna jiné dítě hraje.

irenka
22. kvě 2012

@reruna
@baarca
Mrknu na to. TO je jasný, že se musí vyzkoušet, aby nestálo doma jen tak ladem. 🙂
Mě půjčování nevadí, ale když se děti zeptají, nebo za děti maminky, ale ne že se hračky kradou... 🙂
Taky Matyho učím že musí půjčit, ale když ho zrovna ta věc zajímá, tak mu to neberu. 🙂

helulela
22. kvě 2012

@xuxie @irenka mobil je momentálně použitelný jen na smsky, budu muset koupit nový. Zas tak extra mě to nemrzí, protože už stejně těžce dosluhoval, ale to vybírání nového je pro mě děs, nejradši bych ten samý 😉

K půjčování věcí - já jsem ráda, že u nás to aspoň na pískovištích funguje tak, že si každý příchozí vysype hračky a hrajou si všichni se vším. Samozřejmě jsou milované kousky jako třeba bagr, který Víťa půjčí zase jen výměnou za jiný podobný stroj, ale jinak už je to celkem bez problémů. Zato na cizí zaparkovaná odrážedla a kola se vrhá opravdu rád a odtrhávat ho od nich je boj.

beruska24.9.
23. kvě 2012

@irenka - tak jsem našla to koloodrážedlo, které má dcerka. abys měla víc zamotanou hlavu 😀

http://www.chytramama.com/zbozi/4876/Odrazedlo-...

petkula
23. kvě 2012

ahoj maminky, občas k vám nakouknu a spíš čtu, než přispívám. Bavily jste se o koloodrážedlech, tak dám jen pár tipů. My máme Puky - s brzdou a syn na něm hodně jezdí. Kamarádka má First Bike a taky jsou spokojení a se tu zmiňoval Yedoo too too a to má taky další kamarádka a taky spokojenost 🙂

irenka
23. kvě 2012

Dobré ráno,
holky holky, co mi to děláte 😀 😀 😀 😀 😀 😀 s tím odrážedlem.
Ted mám hlavu fakt zamotanou. Já právě nevím zda ho koupit už ted aby ho měl na léto, nebo počkat na vánoce nebo další narozky (jsou v březnu) a bude ho mít až příští rok v létě. To je ale dilema.
No ale jelikož chceme pak vzít na dovolenou a motorka už ho nebere, tak asi budeme kupovat ted.
Hodně jsme četli recenze, tak máme vybrané i jiné než tady uvádíte. 🙂

petkula
23. kvě 2012

@irenka no jo, to máš dilema 🙂 My jsme Puky vybrali proto, že už jsme ho měli v menším vydání a byli jsme moc spokojení. Podařilo se mi ho sehnat v akci za 2000 Kč a i když je cena trochu vyšší, tak to zase beru tak, že ho pak bude mít i další dítě (a možná ještě další 🙂
Jinak, já se chci zeptat, kam plánujete dovolenou - nějaké tipy. Já bych hrozně ráda do Řecka ale manželovi se do toho nechce, myslí si, že bychom si to ještě s tak malými dětmi neužili (myslí hlavně kvůli mladšímu synovi). Preferuje něco v Česku - mně se do toho moc nechce, nepřijde mi to totiž takový rozdíl, jako když jsem u rodičů na zahradě - a tam se aspoň nemusím starat o jídlo 🙂

dana3262
23. kvě 2012

@irenka ja jsem nakonec vybrala taky first bike. Ani nevím proč. Je to takova jistota a zdědí Ho Jindrich. A ta cena..kdyz mi říkal nás instalater, ze za něj dali loni nebo předloni 7000 i s vybavením, tak mi ty 3tis prisly najednou dobry 😀 Eda na něm nechtel jezdit, ale na motorce frajeril a ujížděl mi a jak motorka dělá ramus kdyz jede, tak me ani neslyšel jak na něj volám, tak jsem mu ji servala a na fb se naučil během dalších 2-3 jízd.

reruna
23. kvě 2012

@petkula taky se moře zatím bojím, teda hlavně já, mm by jel, ale necháme na příští rok, jedeme na dovolenou v Česku na chatu, ještě se ségrou a jejich dětmi, tak to bude přece jen jiné, než u nás na dvorku, o vaření se podělíme, a navíc poznáme jiný kraj, naše vlast je přece tak krásná, loni jsme absolvovali kromě koupališť taky spoustu hradů a zámků, parků, zoo atd. byli jsme spokojení, pokud se nechceš starat o to vaření, tak je spousta možností penzionů nebo hotelů zařízených pro rodiny s dětmi, stačí jen pohledat, i tady je téma Kam na dovolenou....

petkula
23. kvě 2012

@reruna no, jde mi právě o vaření - přece jen v tom Řecku je větší výběr čerstvého ovoce a zeleniny a vůbec řecké jídlo mám moc ráda. Navíc jsem už tak dlouho nebyla u moře, asi čtyři roky, tak se mi už trochu stýská.
Ale asi opravdu vybereme něco u nás. Kdyby měl někdo zajímavé tipy na chatu či penzion kde dobře vaří, nejlépe s možností koupání a taky atrakcemi pro děti, byla bych vděčná.

petkula
23. kvě 2012

@reruna jo, děkuji, já jsem se chtěla ale zeptat hlavně maminek, co mají děti přibližně stejně staré jako já ale už se tam dívám...