Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

reruna
16. čer 2012

@evlyn už nad těma čtečkama uvažuju dlouho, ale já nesnáším čtení na PC, tak jsem to vždycky zavrhovala, že čtečka nebude pro mě, ale ty píšeš, že je to jiné a opravdu se to dobře na tom čte? A ty knížky do toho se stahují na netu - za to se pak asi platí nějak ne? neumím si představit, jak to funguje, ale zní to moc dobře, nemmuset sebou tahat těžký knížky, vleze se to do jedné ruky, ta kindle vypadá fakt dobře, asi už mám pro sebe vybráno na Vánoce🙂 Já bych třeba v originále ráda četla, ale u nás v mětské knihovně nemají moc výběr, čtečka by byla pro mě asi v tomto super

evlyn
16. čer 2012

@reruna jj, ze stejného důvodu jsem ho původně taky nechtěla, ale pak ho dostala kamarádka a můžu teda říct, že s monitorem počítače to nemá nic společného. Je to opravdu jako tištěné na papíře, monitor nemá vlastní podsvícení, bez lampičky si večer nepočteš. Opravdu je to něco úplně jiného než klasický monitor.
Jinak knížky se dají stahovat na netu - s českýma je to horší, anglický jsou úplně v pohodě - mám Kindle s připojením na wi-fi, takže můžu nakupovat z amazonu kdekoli a kdykoli. Za knížky se platí, ale teď jsem třeba nakoupila v akci knížku za necelou libru a nabídka docela slušná (koupila jsem jich dohromady víc jak deset). Kromě toho se na tom dá číst i pdfka - některé knížky mám jen v pdf a na počítači je to pro mě nepoužitelné, v tomhle je to v pohodě.

carmonka
16. čer 2012

Mě se to taky líbí, akorát, že mám problém, že čečka asi nevoní a nešustí... No jo, holt jako přechod od koňů k autům 😉 U mě by to vyřešilo ten problém s výběrem knih, konečně bych četla to co opravdu chci a ne to, na co mi padne ruka. Taky to beru jako dobrý tip na Vánoce. Loni jsem dostala pekárnu na chleba 😖 Jako dobrý, vlastně jsem ji i chtěla, ale myslím, že dárce udělal radost hlavně sobě 😠

zlilly
16. čer 2012

@evlyn na mě to zase už působí dojmem, že neví co by si ještě vymyslel a že to víc a víc komplikuje a zaplácává detailama,novýma a novýma postavama a přitom se tam dohromady nic neděje. myslím, že by ho editoři měli trochu zkrouhnout.
Prostě typický "syndrom Harryho Pottera", tam se to stalo v pátým díle. kniha začala být tak populární, že se autorce nikdo neodvážil říct, že je to moc dlouhý a že by měla třetinu škrtnout. taky to začali rozebírat fanoušci na netu a děsivě nutně potřebovali vědět, jak daleko je z místa A do místa B, jaké je prostřední jméno postavy ze strany 20 a co dělali všichni před 5lety v červenci. takže se to zamořuje detailama na úkor děje a spádu.
no ale jako unik z reality dobrý.

evlyn
16. čer 2012

@zlilly jj, ale přiznám se, že u Harryho mi to nevadilo, tam mě mnohem víc prudilo, jakej je Harry puberťák 🙂 Kdežto u Game of thrones mi to vyloženě přišlo účelové, aby se to natáhlo co nejdál. V podstatě jediní, kterým se pořád dařilo byli Lanisterové

zlilly
16. čer 2012

@evlyn zejo. o co lepší to měl takovej Tolkien, kterej to 20let psal, pak najednou vydal a pak umřel 😀 nikdo mu do toho nestačil kecat a pod vlivem popularity si nestačil "vzpomenout" že místo 3dílu vlastně chtěl napsat 7.

reruna
16. čer 2012

@evlyn a to musíš mít ten paypal nebo to platíš normálně z českého účtu?

evlyn
16. čer 2012

@reruna platím normálně kartou z českého účtu, mám na amazonu konto, se kterým je můj kindle propojený. Takže v podstatě jenom vyberu knížku a kliknu, že si ji chci koupit, peníze z karty už si seberou oni sami.

@zlilly vidíš a zrovna u něj by mi víc dílů vůbec nevadilo 😀

helulela
16. čer 2012

Chvíli jsem se nedostala k internetu a tady se to tak rozjelo 🙂 Moc ráda jsem si přečetla, co vás baví, hned všechny vidím trochu jinak než "jen" jako matky 😉
Ke čtení - moje nejmilovanější knihy jsou dětská Anna za Zeleného domu a Pýcha a předsudek od Austenové. Naposledy jsem přečetla Dcera na přání od Kateřiny Janouchové, doporučuju, ale čtěte to, když jste v pohodě. Já začla před porodem Adámka. Jak jsem byla těhotná, na každé stránce jsem brečela a musela jsem toho nechat. Dočetla jsem až teď.

xuxie
16. čer 2012

Tak jsem si taky rozšířila seznam toho, co si někdy přečtu 🙂
Jinak kindle máme také, je to vcelku příjemná záležitost - zejména ten výběr, když tam člověk natahá víc knížek, tak je super - já poslední dobou, pokud čtu, tak docela ráda střídám, nečtu systematicky jednu knížku, takže mě kindle vyhovuje - aaale knížka je holt knížka 🙂
Naposled jsem v klidu četla, když ještě mladý spával v kočárku, to jsem ho vyvezla někam do klidu, sedla ke kočárku a četla i hodinku - to bylo moc fajn. Ale to už nehrozí, teď už mladý pán spinká výhradně v posteli, kde může dovádět a doma je furt tisíc věcí, které jaksi "musím" udělat, když je klid - anebo, prostě spím také, jak jsem 2v1, tak usínám po půl stránce čehokoliv...

xuxie
16. čer 2012

@helulela Dlouhá léta jsem se vracela k Anně, Janě Eyrové a Sever proti jihu...od dvanácti jsem je přečetla nespočetně krát. Jo a ještě Toma Sawyera a Huckleberryho Finna 😉 Normálně se tady usmívám, jak to píšu - doufám, že mým dětem se taky jednou budou líbit 🙂

erinbrock
16. čer 2012

ahojky... ja z jineho soudku..jsem si rikala dopoledne jak si v klidu umyji okno v loznici...nejprve jsem musela prevlect mladsiho, protoze se mi v kyblu vymachal, pak byli moc hodni a kdyz jsem je zkontrolovala tak posundavali takove ty hvezdicky a ovecky jak to v noci na zdi sviti...tak mame odrbanou zed...ale byli hodni a pekne si spolu rozumeli 😀 😀 😀 no a nakonec ve chvilce me nepozornosti mi ten mladsi do toho kyble vlezl nohou...takze susit papuc 😀 😀 😀
jak rikam s tema dvema zlatickama radeji nic nedelat 😀 😀 😀
jinak ja rada listuju v casopisech - miminka, rodina a foceni...kindla mam taky...knizka je knizka ale tohle jsem chtela protoze rada ctu vecer a aspon nemusim v posteli listovat a sustit...
@xuxie 🙂 🙂

zlilly
17. čer 2012

ha. mládenci vypadli na ráno do zoo🙂 je tu ticho a mir. vypiju si kafe a budu se poflakovat 😵 a dám si nohy do škopku, protože tu není nikdo, kdo by ho vylil. hurá!

carmonka
17. čer 2012

@zlilly Tak hlavně neuklízej! A užij si to, koukám, že už to máš hezky "za pár" 😅

zlilly
17. čer 2012

@carmonka neuklizela sem 😀 ale na sezeni s nohama ve škopku taky nedošlo.
jinak v pátek sem si myslela, že se dvojka narodí během víkendu, ale zatím ani ťuk. a ani nevím, jak ho postrčit. na dlouhou procházku v tomhle počasí nejdu, na horkou vanu nemám chuť a sex taky nebude, protože se nemůžu hýbat a stejně je fotbal 😀

beruska24.9.
17. čer 2012

tak výlet do Prahy se nekonal (příště musíme domlouvat termín dostatečně předem), mé plány na procházky do přírody také ztroskotaly, ale přeci jen jsem si přes víkend trochu odpočinula 🙂 ted bude náročný týden, budu na holky prakticky celý týden sama, tak jsem potřebovala načerpat alespoň trochu energie 😉
v sobotu šel na obě procházky s holkama tatínek. dopolední jsem využila na nafocení kočárku na prodej, odpoledni na chvilku, tolik potřebného a mně příšerně chybějícího, spánku.
dnes dopoledne jsem uspala mladší v kočárku a placatila se na záhonku (takže jsem vlastně tak trochu v přírodě byla 😀 a zároveň se u plení záhonků částečně zrelaxovala). pozdě odpoledne jsem ´´vyhnala´´ holky s tatínkem na procházku a zase si šla lehnout. sice mi poslední dobou usínání trvá hodně dlouho, ale na chvíli jsem usnula. začala jsem se probírat, až když se rodinka vrátila z procházky. přítel chtěl holky potichu převléknout (převlékáme v ložnici na posteli, je to nejblíž vchodovým dveřím), mrnavá mu zdrhla, hupsla mi na žaludek a začala se mazlinkat, celá šťastná, že po necelých dvou hodinách je zase zpátky u maminky 😵 a starší, co by od malička nemazlík, aby nebyla pozadu, tak šla maminku alespoň pošťuchovat 🙂

xuxie
18. čer 2012

@beruska24.9. Hezky jsi se k tomu postavila, mám radost, doufám, že už máš naplánované další okénko 😉
Držím palce na ten týden. U nás taky docela na prd, táta je na služebce, takže auto nemáme, mladý kvůli lékům nesmí na slunce, takže psycho...ale jenom do pátku, tam už vidím světlo na konci tunelu...a o víkendu je vyčutnu oba ven a taky zahájím protestní odpolední spánek 🙂

beruska24.9.
19. čer 2012

@xuxie - nic konkrétního naplánované nemám, tento týden bude masakr, ve středu musím k dr. (to nejspíš sama s dětmi, přítel má jít k soudu) a ostatní dny budu s dětmi sama doma. příští týden bude mít přítel volnější, takže bych ráda jela do Jihlavy do zoo.
to je těžké, v takových hicech nesmět na slunce. když už to musí být, tak jste si to také mohli odbýt při ošklivém počasí 🤐 tak se držte oba dva (ty i malý), ať to rychle uteče 😉 budu na vás myslet...

zlilly
19. čer 2012

jeeeeee, holky, ale vy uz aspon mate dve deti a muzete si stezovat, jak je to se dvema detma desny! ja mam 90kg, nateklý nohy a dvojka se furt netvari, ze by chtela ven! uaaaaaaa. uz je me to dlouhý. a venku ma byt 34. nechci rodit ve 34stupních!

helulela
19. čer 2012

@beruska24.9. ať ten týden dobře zvládnete a na příští si zase naplánuj nějakou pauzičku. Když to vyjde, jen fajn vypadnout na chvíli ven bez dětí, narušení stereotypu dělá hodně 🙂
@xuxie vám ať to taky uteče, domácí vězení je děs 😉
@zlilly tak to ti ještě není tak špatně, když si chceš vybírat počasí na porod a nebereš cokoliv 😀 ... ne vážně, ve finále už to není s pupíkem a malým hádětem nic extrovního, úplně tě chápu. Tak ať UŽ!

beruska24.9.
19. čer 2012

@zlilly - byla jsem na tom obdobně, ale já to táhla až do konce srpna 😝 a to jsem ještě mimčo přemlouvala, že už by mohlo jít ven 😀 jeden den horká vana a pak sotva 2 dcl červeného. po té dlouhé abstinenci jsem měla fajn opičku 😵 a byla jsem ráda, že jsem padla do postele (sama). druhý den horká vana, tam jsem vydržela asi 2minuty, nic víc se nekonalo, do půlnoci jsem rozdýchávala kontrakce, o půlnoci zavolala sanitku a ještě v noci mě kuchli 😖
tak přemluv miminko, že už má jít ven, že už se na něj všichni těší 😵

xuxie
19. čer 2012

Děkujeme 🙂
Dneska dopoledne tady nesvítilo, ale pršelo - snad odpoledne ho vytáhnu alespoň do Kauflandu na nákup, máme to tak 300 metrů 😉

xuxie
19. čer 2012

@zlilly držím palce a soucítím ☹
Ale si myslím, že to klapne pozítří, mají být bouřky a to se rodí hodně 🙂

carmonka
19. čer 2012

@zlilly neboj, v středu už se to má lámat 🙂 Já už to taky nemohla vydržet, zvlášť, když se malej dva týdny před termínem rozhodl mi zdrhat. Takže jsem se ještě pěkně proběhla - a malá se držela a držela... Tak ať vám to uteče!
A holky, které stejně jako my nemůžete ven - v televizi stejně pořád říkaj, že se nemá v těch vedrech moc chodit ven - no, kdo by na to slunce lez, jsme na tom nakonec nejlíp! 😀

irenka
19. čer 2012

čauves děvčata,
Nezvládám vás dočíst tak opět ta moje debilní otázka "CO JE NOVÉHO? " :D 😀 😀 😀 😀

@beruska24.9.
chystáš cestu do prahy? Určitě napiš, ráda bych tě viděla.. 😉

irenka
19. čer 2012

@zlilly
Nebooj, bude bouřka a budeš rodit raz dva, možná už rodíš... 🙂
Držím palce

beruska24.9.
19. čer 2012

@irenka - napíši mailíka co nejdříve, jak situace dovolí......
je to v plánu (zatím termín neznámý) jen nevím přesnou část Phy.
a jinak, klidně byste si mohli udělat výlet do našich končin, kde lišky dávají dobrou noc 😉 tedy, pokud by vás ten vesnický vzduch ´´bez smogu´´ neporazil 😀

zlilly
19. čer 2012

neee ještě fakt nerodím 😀
ráno sem byla na kontrole a prý to zatím nevypadá. a rady jako horkou sprchu nebo procházku by aplikoval jedině sebevrah. sex taky nebude - v tv je fotbal 😠
nicméně do čtvrtku vkládám velké naděje. jednak ty bouřky a jednak by miminko mohlo byt pomstychtivý a chtít tatíkovi překazit sledování čtvrtfinále. 😀 😀

tital
autor
19. čer 2012

Holky, poooomooooc 😒 Mate nektera zkusenost se zlomenou klicni kosti ? U skoro dvouleteho ? Dnes Bertik osklive spadl. Byl mrzuty, plakal, ale taky hrozne unaveny, pak usnul skoro na 4 hodiny. Odpol jsem nevydrzela a vzala ho na chirurgii, jenze rentgenolog zrovna odesel .... takze Bertik ted ma takova fixacni kridylka a zitra na rentgenu uvidime. Jsem z toho uplne na nervy. Chvilku beha, hraje si, radi, normalne s rucickou hybe... pak udela blby pohyb a silene place. Jen tichounce doufam, ze zitra zjisti, ze to ma jen spatne narazeny, ze to neni nic vazneho....

xuxie
19. čer 2012

@tital máme 😉
neboj, oni to snáší moc dobře, myslím, že dospělí to prožívají víc a hlavně, se jim to srůstá strašně rychle. Neměl to zlomený Marťas, ale naše nejlepší kamarádka (oba rodiče lékaři) a vídali jsme je denně. Malá dostala fixaci, s ní normálně fungovala a za 14 dní byla fit. jak to zafixovali, tak si i přestala mimoděk způsobovat bolest, jak s tím blbě hýbala. Fixovali až po dvou dnech, protože nevěřili, že by mohla mít fakt zlomenou klíční kost - skutálela se z gauče, ze kterého normálně slítla X-krát a nic...
Hlavně klid, pokud se v noci rozpláče, tak mu pomoz otočit, případně mu dej nurofen nebo paralen, ať nemá zbytečně bolení.
Moc držíme palce a dej vědět, jak jste zítra dopadli.