Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

andelka
3. črc 2012

No u nás je to s úklidem asi tak...dobře že občas chodí návštěvy, aspoň se dokopu to tu nějak požduchat. 😀

helulela
3. črc 2012

Dneska jsem si krásně odpočinula od kluků - dvě hodiny ve městě na nákupech, SAMA 😵 Naposledy jsem byla v lednu, bez dětí ale s manželem, tak to nebylo úplně ono 😉 Zakázala jsem si vstup do dětských oddělení a konečně jsem si koupila něco na sebe. A parádního 🙂

@beruska24.9. jak to u vás vypadá po náročném týdnu?

baarca
3. črc 2012

@hest 😀 To je přesné. Mates vždycky spustí "Jdeme s Karolínoun řádit na postel. (na ní🙂 Chceš řádit?" a pak se tam různě válejí, skáčou a převalují a děsně se řechtají.
Mates si s Karolínou už celkem často vyhrají - kromě tohohle řádění je oblíbený čtenářský klub, kdy si na postel nebo na pohovku Mates nanosí haldu knížek a společně je prohlížejí. A vidím i velký rozdíl, jak Mates táhne Karolínu dopředu - Matese v tohle věku knížky vůbec nezajímaly. Pak spolu jezdí autíčkama a občas už zvládnou vlaky, ale u těch bohužel po chvilce začne Karu bořit koleje, takže to není na dlouho. A venku si hodně vyhrajou, jezdí spolu na klouzačce, Mates houpe Karolínu, staví a boří bábovky... Rozhodně nelituju, že máme dva takhle brzy po sobě.
Ale závidím vám všem, co vám i ten starší ještě spí po obědě, to už rok a čtvrt neznám...
S vařením, já radím vařit víc a schovávat si zbytek na další den, často si připravím část ráno, kdy jsou oba čerství a vydrží si hrát a tak. Odbývání se namazaným chlebem by nebylo nic pro mě, já k fungování potřebuju pořádné jídlo a Mates skleničky nejí asi od 15m. TEď je zase pohoda, že už dělám obědy pro všechny zároveň a nemusí dělat nic extra pro Karolínu. Dneska jsem třeba ráno upekla 4 kuřecí stehna, v poledne jsem jen k tomu uvařila brambory a hrášek na másle, 2 jsme snědly a zbývající dvě zítra oberu a udělám třeba s rajčaty a cuketou na těstoviny. Práce minimální a efekt celkem ucházející, myslím.
A co týče spánku, já se bohužel neumím dospávat během dne. U nás byl začátek v pohodě, ale začalo se to zhoršovat od Karolínina 3m a v 8m se budila v noci co hodinu... A to byl masakr, přecijen mi příjde, že v šestinedělí hodně člověku pomůžou hormony a po porodu jsem byla pěkně nakopnutá a měla jsem pocit, že zvládnu všechno. Ale po 8 měsících nevyspání, bez hormonální vzpruhy to byl zápřah. Ale naučila se spát a už spí do rána, jen teď v těch vedrech se potřebuje během noci jednou napít vody.

baarca
3. črc 2012

@helulela Chci taky 😀 😀 😀

beruska24.9.
3. črc 2012

@helulela - nebýt upozornění, tak jsem ani nenakoukla. nějak nezbývá čas dočítat, tak už jsem to vzdala.
tak nějak vnitřně jsem se smířila s tím, že když není hlídání, tak musím být pořád s dětmi. když je přítel doma, tak využiji alespoň chvíle, kdy si s nimi pohraje, vezme je na procházku a já mám alespoň chviličku, kdy nemusím být ve střehu a můžu si částečně odpočinout.
minulý týden dostal výpověď ve zkušební době (den před koncem zkušebky), takže začne nový kolotoč hledání práce.
v sobotu jsme jeli k mému tátovi, popřát ségře k 18tinám, sešly jsme se tam i všechny ségry s rodinami, takže na jednu stranu byl blázinec, na druhou stranu - v rámci možností - příjemný relax.

noone
3. črc 2012

@helulela taky jsem rada ze mame deti takhle blizko sebe... ted jit teprv do druheho by se mi asi nechtelo, je to strasna pohoda bez plin, krmeni atd.... miminka jsou nadherny, ale jsem rada ze tohle obdobi je uz za nama... 😅
a taky porad doufam, ze nase deti budou partaci, ostatne hlavne kvuli tomu jsme je chteli tak blizko u sebe... snad se to brzo otoci k lepsimu... 🙂

@evlyn ale jo, to ja kdybych vedela, ze muzu jit aspon na 2h spat, tak bych se taky vybodla na sprchu, dokonce i na jidlo 😀, ale takova doba pres den nikdy nehrozila... vzdycky jsem pro sebe mela tak max. pul hodiny... ted je to lepsi, mala spi pres poledne cca 2h a to je fakt pohadka, to stihnu veci ze se az nudim 😀

@andelka proc v noci prebalujes starsiho? nevydrzi mu plina?

@helulela tak ten dnesni vylet po nakupech ti zavidim! 😀

@baarca pro manzela nevaris? ja mam doma takovou tasemnici, ktera je schopna sezrat klidne 3 velky porce... dokud je v hrnci tak chodi a ujida 😠. vetsinou kdyz reknu ze to mam na druhy den k obedu, tak necha, ale aspon jednou si do toho jeste hrabne, takze mam stejne na druhy den jen polovicni porci 😠 😠 😠. fakt malokdy zbyde ze bysme se vsichni najedli i druhy den, to tak 2x za rok 🙄

helulela
3. črc 2012

@baarca @noone holky, pošlete děti k našim a vyražte. Jsou doma v mimořádně silné sestavě - máma, táta i brácha. Ve třech si na hlídání dvou dětí troufli 😀

@beruska24.9. s tou prací mě to moc mrzí, je to těžký ☹ Jestli můžu vyzvídat, jak jste se vlastně ocitli na té vesnici? Přítel tam má nějaké vazby? Jestli se dobře pamatuju, tak jsi někdy dřív psala, že jsi se tam přistěhovala za ním.

baarca
3. črc 2012

@noone Přes týden pro muže vařit moc nemusím, on si zajde na oběd v práci a večer máme většinou jen něco studeného, navíc teď v létě, občas třeba polívku nebo těstoviny, někdy něco zbyde od oběda. Ale o víkendu vařím samozřejmě víc a musím říct, že to je stres narozdíl od všedních dnů... děti po mě pořád něco chtějí a m. si věčně dělá svoje. A taky je manžel pakobylka všežravá, takže po víkedu u nás nic nezbude. To si musím navařit, když jsem sama v klidu 😀

@beruska24.9. S tou prací to je škoda. Držím palce, ať něco brzy najde.

@helulela Neříkej dvakrát 😀

andelka
3. črc 2012

@noone jj, on večer i v noci pije, zvlášť teď jak je teplo. Takže často přebaluju někdy i převlíkám, plína nestíhá.
Já taky spíš předpokládám radši, že muž bud ejíst večer to co my na oběd, takže nám toho taky moc nezbude. Polívku míváme na dva dny, ale jinak třeba půlku něčeho a druhý den se to využije jinak. Já nikdy nevím jestli muž byl na obědě a co jedl, navíc chodí brzy obědvat, asi nesvačí, takže jak přijde dom, tak má hlad. Neexistuje aby šel s náma odpoledne ven. 😒
@helulela na tohle se těším..doufám že sama půjdu na předvánoční nákupy prolezu obchoďák, dám si kafčo a něco si přečtu 🙂

beruska24.9.
4. črc 2012

@helulela - když jsme o situaci s prací debatili u táty, tak jsem se dozvěděla, že to teď dělá dost firem. dostanou peníze při přijmutí člověka z pracáku (přítel tam byl krátce, ale byl), ve zkušebce dají výpověď a přijmou jiného. je pravda, že v téhle firmě se to dost střídá, zůstávají snad jen zaměstnanci, co tam jsou xy let.
přítel se tu narodil, takže tu vlastně žije celý život. já se k němu nastěhovala, pamatuješ si správně. předtím jsem se dost stěhovala, naposled jsem bydlela v Kolíně, měla jsem tam pronajatý pidibyteček.

hest
4. črc 2012

@andelka aby sel odpoledne s vama ven? On chodi tak heky brzo domu? Ten muj v sedm rano odejde, vrati se v sedm vecer.jo a veceri vyzaduje, i kdyz chodi ja obedy. Nekdy mu to zavidik, ze si na obed zajde, me to harém kazdy den neba.

andelka
4. črc 2012

@hest já mu závidím, že jede sám tramvají, že si zajde v klidu na oběd, dá si kafe, přečte noviny, může si někam odskočit..to u mě nehrozí. Když odchází kolem 6h (to my už jsme s Danym obvykle vzhůru, většinou ho budíme 😅 ) tak chodí domů před 16h. A teď jak je vedro, tak dřív jak v 16h ven nechodíme. Jenže on většinou řekne že je unavený a že má hlad a kdesicosi, takže jsme venku sami, nebo teď s babičkou nebo kamarádkou a on malého vidí vlastně až u večeře a pak u koupání.
Ale je fajn, že malého pak obstará sám, já po koupání kojím mimi, on mi nachystá večeři a já se během kojení najím.

xuxie
4. črc 2012

@beruska24.9. to máš pravdu, kamaráda takhle přijali do dvou různých firem a pár dní před koncem zkušebky propustili - chudák, už si myslel, že je nějaký divný. Taky má doma dvě malé holčičky a splácí bydlení. Naštěstí na potřetí se povedlo, je tam už půl roku a spokojený. Držím palce, ať se to brzy povede tomu Tvému chlapovi.

Jenom pro pobavení, nadhodila jsem u tchýně, jestli by si nechtěli zkusit pohlídat Martínka někdy i přes noc, aby si případně trošku zvykl...dědeček že jako jasně a babička s bezelstným výrazem našla tisíc věcí, proč by se u nich nevyspal (například, že oni ještě nemají závěsy na oknech a že tam tedy po ránu svítí)...ale že jako samozřejmě rádi, když bychom to jako opravdu potřebovali...chjo, si myslím, že tak strašně moc to asi radši nebudu potřebovat nikdy :-/

xuxie
4. črc 2012

@helulela a jen tak mimochodem, potěš mě, co hezkého jsi si koupila? já už se strašně těším, když si zas koupím něco, co nebude mít v pase metr 🙂

helulela
4. črc 2012

@xuxie abych vás tu ještě víc neprovokovala 😉 ...žluté letní šatičky, svoji první maxi sukni v životě, top na parádu a hromadu jednobarevných triček a tílek. Všechno moje oblečení pomalu přechází do kategorie "na doma", už to začínala být fakt bída.

xuxie
4. črc 2012

@helulela Podle fotky soudím, ve žluté ti to fakt sluší 😉
Jen hezky do toho, žádné "na doma" - kluci rostou jak z vody, maminka potřebuje už pořádnou zásobu hadříku "mimo doma".
Tiše závidím a těším se, až za (2 roky?) vyrazím taky 😀

ined77
5. črc 2012

ahoj 🙂 ,
zrovna jsem narazila na zajímavou nabídku.
objednala jsem si knihu sourozenci bez rivality a mají v těchto dnech akci dodání/pošta zdarma 🙂 ..
tak kdyby jste některá měla zájem 😉 ...
http://www.albatrosmedia.cz/?p=searching&search...
hezký den 🙂

helulela
5. črc 2012

@beruska24.9. tak to jo, já si právě říkala, že vás tam asi drží něco takového
@xuxie profilovku mám dost tmavou, ve skutečnosti jsem světlejší typ, ale ta žlutá celkem sedla 🙂 ...já si říkala něco podobného - až porodím druhé dítko a vrátím se na normální váhu, dám si do kupy šatník 🙂 Nic takového se nekonalo, teď jsem to posunula na "až půjdu do práce" 😉 A minulý týden mi Víťa řekl: "Šundej ty šatišky, maminko, nějaký tepáky noumání vem." 😀

baarca
5. črc 2012

@helulela S tou Víťovou radou jsi mi připomněla dnešní ranní Matesovu hlášku. M. šel dneska na dopoledne ještě do práce dodělat účetní závěrku, ale měl na sobě akorát tričko a kraťasy a Mates ho sprdnul, že takhle nemůže jít do práce, že si má vzít košili 😀

beruska24.9.
5. črc 2012

@ined77 - díky za odkaz 😉 mám objednáno, plus ještě jednu knížku. jen netuším, kdy urvu chvilku na čtení.....

holky, kdy vlastně stíháte v tom kolotoči kolem dětí číst?? 😕 mně pořád nevychází zvládnout ani zlomek toho, co bych chtěla 🙄 😔

ined77
6. črc 2012

@beruska24.9. ... 🙂 ...je to super akce...já už to nevydržela a musím ji prostě objednat 😅 , začíná to být u nás chvilkama neúnosné a já celkem v takových situacích plavu ať se snažím jak se snažím😝 😎
ovšem kdy to budu číst taky nevím 😀 .
asi obětuju chvilku klidu po o, když oba spí a dám se do toho 😉

dana3262
6. črc 2012

@helulela Haha to je pašák 😀 ja se taky těšila az si zkompletuju satnik, bohuzel neustále dokupuju novy a nový kousky protože původní váha se nekoná. Mam o 10kg min. Chvíli jsem cekala,ale vůbec to nejde nahoru, tak jsem si aspon koupila džíny a pak to pokračovalo. Snažím se kupovat spíš levnější provizorní kousky a pak furt řeším, ze nemam, co na sebe 🙂

dana3262
6. črc 2012

Knížku jsem se min týden uz objednala. A taky obě doby jedovy. Taky fakt nevím, kdy to budu číst.. ☹

xuxie
6. črc 2012

Představu, že se někdy vrátím ke svým 50ti kilo a zejména k nějakým břišním svalům jsem již vzdala - šatník se holt přizpůsobí. Něco jsem už radši rozdala, ať mě to nemrzí 😉
Knížku jsem taky objednala - každá rada dobrá 🙂
V pondělí letíme na dovču a mě od úterý tak bolí v krku, že nemohu polykat. Narvala sem do sebe vše, co mohu, stříkám Bioparox, cucám Panthenol a prd...držte palce, ať to nechytne malý a ať to nějak přežijeme (muž dnes dobral antibiotika, venku přes 30, my fakt nejsme standardní domácnost...)

noone
6. črc 2012

@ined77 super akce, diky za odkaz! do tech sourozencu taky pujdu, snad nam kniha k necemu bude 😀
a maji jeste jednu knizku, na kterou jsem mela spadeno, parada. 😵
jinak tu mam teda jeste na precteni respektovat a byt respektovan, ale vubec se do toho nemuzu zacist, prijde mi to napsany jak ucebnice... 🙄
@helulela noumani tepaky 😀 😀 😀
.
.
jinak ja jsem od vcera sama, starsi jel s babickou a dedou k pribuznym na vylet a uz se nevratil, deda rozhodl ze bude spat u nich 😝. takze mam jen jedno dite a NUDIM se 😀. teda ono je prace dost, ale s malou toho moc neudelam... ted spi, tak jsem "potichu" na netu 😀

xuxie
6. črc 2012

@helulela 😀 Mno, ale zas takové nějaké hodobóžové tepláky taky dobrý, ne? 😉

ined77
6. črc 2012

@noone ... 🙂 , taky doufám, že tam najdu nějaké rozhřešení 😀 .
Rabr mám také rozečteno...ale nevím...princip chápu, ale podle mě je to myšleno spíše pro starší děti....jednou se to ale šikne určitě 😎 .

@xuxie ...super na bolest v krku je strepfen...nezkoušela jsi?
jinak přeji ať jste do odletu všichni fit 🙂!

xuxie
6. črc 2012

@ined77 moc díky, zkusím 😉

beruska24.9.
6. črc 2012

@ined77 - u nás se stále spaní střídá, takže bez šance. na net vlítnu vždy v rychlosti, v příp. upozornění odepíši a to je vše. napadlo mě jedině číst v autě, když řídí přítel a holky náhodou něco hrozně nutně nepotřebují podat nebo mladší vyjímečně neřve, ale to většinou usnu 😀 a obětovat další chvilku z toho málo spánku se mi fakt nechce.

xuxie
6. črc 2012

@beruska24.9. máš pravdu, ono stejně všechny nastudované rozumné přístupy jdou snáz do háje, když je člověk unavený a nevyspalý 😉