Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

irenka
25. srp 2012

@xuxie
Ty jo, tak to jsi dobrá, já se na tenhle marcipán z mandlí neodvažuju. jsem na to moc líná a je to pro mě vážení... :D
Já vám nafotím ten borůvkový, je to takový hokus pokus. Dneska přijede ségra tak snad se vytáhnu. Ona stále něco peče a má to moc dobrý. 😉
@beruska24.9.
Omyl - Anička nejsen že stojí, ale i sedí!! Prostě jen zatím nechodí - ale asi brzy bude.
Ona v kočárku neusne, v tomhle jsou oba stejní, jsou strašně zvědavý oba dva, to už mi usne v nosítku na břiše. Ještě, že ho mám. 🙂

@tital
Tak co, zatím nerodíš? Stihneme se ještě vidět? :D
Díky za mail. Já bych v to po možná dorazila, ale Vypich mám z ruky.
A ta 174 víš stanici? Mě jede z Hradčanský- tedy doufám. 😀

reruna
25. srp 2012

@xuxie díky, recepty nějaké mám, marcipán si většinou kupuju, občas dělám z marshmellownů. NO, já hlavně uvidím, jestli budu mít vůbec čas něco stvořit, v pondělí nastupuju zpátky do práce, sbohem rodičovská dovolená

tital
autor
25. srp 2012

@irenka Jo, 174 jezdi z Hradcansky. Poslu Ti do meilu seznam zastavek.

Jestli neporodim, nemohu zarucit 😉 , zvlastne dnes je mi tak nijak...

xuxie
25. srp 2012

@tital 😀 já už taky ne, stačilo, je to strašná piplačka, kuchyň vzhůru nohama a myslím, že kvalitní se dá i koupit.
Já to také nevěděla, taková tajemství jak růžová voda či pomerančový olej teprve objevuji 🙂
Nevím přesně, je to podle mě esence z růžových lupínků, koupila jsem v lékárně, moc hezky voní, ale jak jsem psala, trošku mi to přijde jak mýdlo.

xuxie
25. srp 2012

@reruna tak to bych se s tím netrápila - ony ty maminky, co jsem koukala, vozí do školky většinou kupované dortíčky, případně muffiny nebo tak něco...dětem to chutná 🙂

xuxie
25. srp 2012

@irenka nafoť, pochválíme, určitě bude výborný 🙂
Já se s gtím marfcipánem už taky dělat nebudu, tu vodu (mléko) tam musí člověk zadělávat ručně, jak je toho malinko, tak to mixer už neutáhne a opocená jsem u toho byla až všude 😉

Jinak, Ani je fakt drak, musím říct - na to kolik jí je, fakt malá atletka - šikovná moc

xuxie
25. srp 2012

@tital Tlak, mámo - hodně to spadlo ☹ Musíš odpočívat. Doufám, že tatínka už máte doma.
Drž se.

tital
autor
25. srp 2012

@xuxie Jo jo, tatka je tady. Ja se rano zacala upinat na myslenku, ze uz pojedu a asi nic 😒 Kdyz se hybu, brisko tuhne, sice casto, ale bez bolesti. Kdyz sedim/lezim, nedeje se nic.
Zitra mam ukonceny 37tt, tak by mi to vazne nevadilo 🙂

irenka
25. srp 2012

@tital
čoveče matko, ty snad do týdne max. do dvou týdnů budeš rodit.
Ale klid, nechci tě strašit, já tohle měla cca měsíc. Ale u tebe to bude určo něco jiného. 😉

xuxie
25. srp 2012

@tital tak ještě skontroluj tašku a budeme čekat - ale jak říkáš, už by to bylo ok 🙂
Klidnou noc.
papa

handm
25. srp 2012

Ahoj holky, dostala jsem se sem na skok, mám doma manžela, měli jsme návštěvy nějaké, tak na net moc nechodím. Až budu s dětma sama, tak třeba během spánku zajdu😉🙂

Snad to nezakřiknu, ale zatím dobrý, i když je to tím, že je muž doma😉a že tu byla na dva dny zatím moje mamka, tak mi pomáhala. Malá docela hezky jí, s prckem jsem měla s kojením problémy, ted to vypadá zatím dobře, přibrala hezky. Spí taky docela ok, bříško jí snad zatím netrápí nějak extra... někdy akorát nemůže usnout v postýlce a občas mi přijde, že nedělám nic jiného, než že kojím 😝 Nemá to žádný řád, to kojení.. 😝 😀 A malá si dá každé prso třeba dvacet minut a za půl hodky vyřvává, že zas... etapová závodnice 😝 Já se zas bojím, aby se jí nesmíchala ta natrávená a nenatrávená mlíka a nebolelo ji z toho bříško.. no, děs. Mám druhé dítě a přijde mi, že milion věcí už nevím 😀

Jinak přemýšlím nad takovými blbostmi, jako jak to budu dělat, až tu budeme sami a malej bude potřeboat nutně čurat, když budu kojit... Nebo jak uspím malého po obědě v 11, to musím být s ním v postýlce, jinak zatím neumí usnout, a malá spát nebude a bude třeba řvát nebo něco jiného..😲
No je to veselý, co vám budu povídat😉😀

JInak porod byl fofr. Ve dvě v noci mi odteklo trošku vody, po čtvrté jsme byli v porodnici. Dohadovali jsme se, zda tovoda byla nebo ne, nakonec se usnesli, že si mě tam nechají. FUrt mi nic nebylo, ani kontrakce, ani nic... V sedm mi najednou začli kontra po 5 minutách, manžel už byl zpět doma s tím, že se nic neděje 😀 Stupnovalo se to, v devět jsem mu psala, že je to hukot, on že by radši jel, aby to nezmeškal 😀 Přijel v deset, jedna "moc milá" PA mu vynadala, co tam jako dělá, že k porodu to neni furt, já už skoro lezla po stropě 😝 PAk přišla DR a volá - jeee, rodíme, volejte manžela. Přesunula jsem se na box, bez klistýru a všech příprav a v 10,20 byla malá na světě 😀

reruna
25. srp 2012

@handm gratuluju k miminku! před kojením nejdříve obstarej starší dítko - najíst, napít, vyčurat, nachystat nějaké malování, hraní a pak kojit, při tom můžeš staršímu zpívat nebo něco vyprávět, dokud je mimčo malé větššinou mu to nevadí a neruší ho to. Situace, že začneš kojit a starší něco hned chce jsou klasika, tak se na to připrav. S uspáváním je to horší, prostě když to vyjde, tak budeš uspávat, když to nevyjde, nedá se nic dělat a bude muset být v postýlce sám a usne buď sám, nebo neusne, kolem 2 let hodně dětí už nespí po o

tital
autor
25. srp 2012

@irenka Mnooo 🙂, termin mam presne za 3 tydny. A predstav si, ze v pondeli to bude presne mesic, co me hospitalizovali na tom Kladne. Toto leti.
@xuxie Taky me to napadlo, ze bych udelala kontrolu, ale nakonec jsem se k tomu nedostala.

Ja myslim, ze nic nebude, ze se normalne v pondeli uvidime 🙂 Dala jsem vecer horkou vanu, vsechno se uklidnilo. Jen jsem jak sipkova Ruza, chce se mi porad spat, takze brzy pujdu.

irenka
25. srp 2012

@handm
Moc moc gratuluju k miminku....
To byl teda fofr. Občas mě fascinuje, jak PA tvrdí, co hekáte, to nemůže bolet, vždyt ještě nerodíte a za 200muinut honem, honem- jde se rodit... :D
Neboj, všechno zvládneš, nočník si dej pro malýho tak aby mohl jen sundat kalhoty a sednout si sám.
TO bude dobrý, já jsem byla od prvního dne doma sama s dětma. 🙂 Držím palce,.... 😉

andelka
26. srp 2012

@irenka jo, přesně, baba na monitoru se furt vypisovala, otravovala mě že musíme ještě pár minut natočit, ať si sednu, lehnu a kdesicosi, já už prodýchávala jak blázen a ona, že to ještě nebude, ža monitor moc zajímavý není a jestli mě to už jako tlačí tak, že musím prodýchávat 😖 no a za 40 minut byl malý na světě že. 😵

@handm gratuluju moc moc moc 😵 porod krásný, ještě že ho manžel stihnul 🙂
As kojení...Domiš byl na prsu taky furt, a starší si vydržel hrát nebo se mnou číst jen chvilku, no tak jsme najeli na pohádky. Předtím je moc neměl, tak teď si užíval. Ad nočník...Dany chodí s holou dupkou, nebo ve volných teplákách, když je chladnějc a na nočník si dojde sám když potřebuje, já jen povylívám nočníky až dokojím. Taky umím kojit zapochodu 😅 Uspávání..taky sem tam uspávám po obědě a to většinou zároveň kojím, a někdy mi usnou oba najednou. Někdy ne, tak s malým skáču na baloně, nebo povídám a starší zatím usne. Držím palce, však se sladíte. Jo a od 6 týdnů koupeme oba najednou ve vaně, ušetří to práci a líbí se jim to.

xuxie
26. srp 2012

@handm Teda, porod jste opravdu měli šup šup, docela adrenalin 🙂 Hlavně, že jste obě v pořádku a táta to stihl i navzdory vševědoucí PA 😉
Jak píší maminy kolem, určitě to sladíte a půjde vám to skvěle.
Držím palce a těším se na novinky.
Krásnou neděli.

helulela
26. srp 2012

@handm gratuluju moc 😵 ať vám to jde i dál hezky, určitě i bez taťky to pak dáte, řešení se vždycky najde

helulela
26. srp 2012

@handm já taky nechávala Vítka po ránu, když byl největší hukot, bez kalhot, aby si mohl na nočník dojít sám. Při kojení jsem začla pouštět pohádky z DVD, do té doby ho ani nezajímaly.

tital
autor
26. srp 2012

@imzadi
@misa_1
@xuxie
@irenka

Kdo vsechno hodlate zitra dorazit na setkani ? Ja jen, ze mi pripadne, ze uplne nakoupani pocasi opravdu nebude, ze mokre hriste neni vhodne (deti ho uvidi a budou chtit, alespon ten muj zabak studeny....) a tak jestli by nebylo lepsi nejake suche hriste - na pruniku nasich bydlist ? S ohledeme na Irenciny deti muze byt i nekde na jejich "trase"; vsechny ostatni predpokladam, ze se presouvame autem... Jake jsou navrhy ? 😉

xuxie
26. srp 2012

@tital at navrhne Irenka, my dojedeme vicemene kamkoliv 🙂

tital
autor
26. srp 2012

@xuxie Super 🙂), zitra bude fajn na kazdem hristi kde je hezky pisek. A co dalsi, holky dojedete ?

imzadi
26. srp 2012

@tital my jsme bohuzel u nasich, snad priste 😉

misa_1
26. srp 2012

@tital
@xuxie
@irenka
@imzadi
My s tim pocitame, zalezi kde se sejdem, muzem autem i sockou, adam ma metro za odmenu 😉

tital
autor
26. srp 2012

@misa_1
@xuxie
Tak super, jen cekame na odpoved Irenky.

@irenka Taaaak Irenko, vidis, jak jsem Ti "zmanipulovala" dav 🙂, tak sup sup, vytahni se s nejakym hristem, kam se dostrkas i s Ani i s Matym. Zacatek vidim cca kolem 15, nebo 15.30.

@ imzadi Tak snad nasledujici tyden 🙂

carmonka
26. srp 2012

Ahoj holky, tak už jsme zase doma, všechny zdravíme! Zítra máme už domluvené odpoledne s kamarádkou, takže tentokrát zase chybíme 😒 Ale už si vás zamlouváme na další týden 😀 Zatím tam máme pořád volno, tak se snad už zadaří.

@handm Gratulujeme k miminku! Určitě se brzo zajedete a budete sehraná rodinka. Jo a čurání u kojení řešíme taky holým zadečkem a nočníkem v dosahu. Vylít se to případně dá i při kojení, kojení za chůze ostatně známe všechny. Jedna historka za všechny - když byl malé asi měsíc, tak jsem byla s kamarádkama v hospůdce s dětským hřištěm v Podolí. No a srkala jsem tam malé černé pivo už asi hodinu a začala kojit. Do toho malej zase něco prováděl tak jsem za ním šla a řešila to s mimčem u prsu. No a do toho došel číšník a já na něj, že si dám jako ještě jedno malý. Z jeho pohledu jsem pochopila, že asi nebude něco v pořádku 😀 Holky se mohly utlouct smíchy... Abych teda nevypadala blbě, mám v létě - a obzvlášť když kojím - děsný chutě na pivo - ale dávám si jen jedno malý...maximálně dvě 😎

@irenka Ty jo, já myslela, že bydlíš ve dvoupokojáku jako my. Pořád nadávám, že nemáme pokojík... 😕 Máš můj obrovský obdiv. Myslím si, že si nemusíš své občasné ujetí (nebo jak to mám formulovat) vůbec vyčítat. To dítě to určitě přežije, pokud jsi k němu jinak láskyplná a to ty určitě jsi. Naopak by sis měla gratulovat k tomu, jak jsi nebetyčně trpělivá, silná a vynalézavá. To by fakt každý nedal. Mě malej taky při uspávání řve, zpívá si, kope nohama do postýlky, volá mě, chce si jezdit autíčkama v postýlce, různě s nima rachtá atd. Když je v ložnici sám, tak mu to toleruju, má na to asi nárok, když pak sám usne. Ale když jsme tam všichni a malá spící, tak je to o nervy. Celou dobu mám staženej žaludek, jestli jí vzbudí a celý můj mozek se neustále soustředí na to, aby už konečně usnul. A pak ta úúúleva, když zabere... JSEŠ DOBRÁ!

carmonka
26. srp 2012

Jo a holky moc vám to sekne ne fotce z minulého setkání. Vážně moc - i těm vašim chlapečkům! A Irenko, ty máš krásný dětičky a je fakt neuvěřitelný, že malá takhle stojí!

ameliejulliette
27. srp 2012

@imzadi @misa_1 @xuxie @irenka @tital Ahoj holky, občas sem nakouknu (potloukám se mezi touto diskuzí a Děti narozené brzy za sebou, kde to žije spíš tak nějak nárazově), ráda bych se k vám přiadala na srazík, kdyby nevadilo... ať nějak s prvorozeným hodnotně strávím čas a přitom jsem s lidma, co mají podobné... radosti 😅

tital
autor
27. srp 2012

@ameliejulliette Pridej, radi Te uvidime. Jen porad nevim, kde je ten sraz. Stouchnu do Irenky smskou 🙂)) 😉

tital
autor
27. srp 2012

@carmonka Pristi tyden se pridava i imzadi, tak to uz nas bude slusna particka 😀 , tesim se na ty pupiky....

ameliejulliette
27. srp 2012

@tital 😉 Děkuju! Mně to stačí vědět odpoledne. Tak super, jestli neporodím, tak bychom dorazili 😀 (Nic proti ničemu, ale furt bych radši tu první variantu 😀 )