Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

tital
autor
1. zář 2012

@xmarg04 Jo, neco takoveho mam na mysli. Dohodli jsme se vcera vecer, Bert potrebuje i sandalky na doma, tak ted razime do Berouna...

xuxie
1. zář 2012

@xmarg04
@tital
Tak ty jsou jediné, které snese na noze chvilku - máme je nově, takže jsme v "tréninku", ale přimlouvám se 🙂

helulela
1. zář 2012

Jééé, Lindex závidím. Mám tam vyhlídnuté tričko s Mumínkem, ale přes net objednávat nechci. Tak až bude příležitost k výletu do Prahy...

@romcovaklarka cena podle mě super, ale ruční brzdu by to chtělo. Já teda jezdím s buggypodem u kočáru bez ruční brzdy, dá se to, ale hodila by se. Plně naložený kočár s dětma a třeba nákupem je fakt tíha, z kopce ho vyrovnávám celou svojí vahou 😉

tital
autor
1. zář 2012

Holky mame holiny ! 😀 Ale to budete koukat. Odpol jsem slibila louze, nez vyschnou, takze pak dam zase fotku 🙂

romcovaklarka
1. zář 2012

@helulela Díky, brzdu muž večer spravil, takže to vypadá, že kočárek u nás už zdomácní 🙂

helulela
1. zář 2012

@romcovaklarka v tom případě gratuluju k super kupu 🙂
@tital jsem zvědavá... to budou nějaké rybářské až do pasu, ne? 😉

tarra27
1. zář 2012

zdravím všechny, holky, já budu mít druhou dceru o 14-15měsíců....koupili jsme kočárek pro dvojčata - sporták....bylo to teda plánovaný, ale jak se to blíží, doufám, že to zvládnu..... 🙂

tital
autor
1. zář 2012

To jsou ony !!!
Jeste vcera vecer jsem zertovala, ze segra bude dedit jen modre veci, ze by bylo fajn, kdyby to bylo trochu naopak. A sup, dnes nemeli chlapecke holinky, coz Bertikovi vubec nevadilo,do techto se zamiloval na prvni pohled ! 😀 😀
Ztropil dost hlasitou scenu, kdyz jsme mu je chteli zout a zaplatit ?!! Takze z obchodu odesel v holinkach a chodil v nich cele dopol... Odpol jsme sli hned na kaluze.

Myslim, ze vesele barvy a vzory k destivemu zachmurenemu pocasi sedi 😅 , ja si ted taky poridila svitive cerveny destnik.

imzadi
1. zář 2012

@tital vy jste byli u nas joo?!?! A ani se nestavite, pche 😝 jinak nedavno jsme tu resily sousedy...nasi prave ted naklepavaji maso!!! To je masakr co 🙄

@tarra27 vitej...ikdyz ja bych vitat nemela, druhy potomek je stale v brise 😀

tarra27
1. zář 2012

@imzadi my máem taky v bříšku....ale děkuji 🙂 a máte o kolik měsíců? respektivě budete mít? a my budeme mít druhou holku, takže pak pujdeme možná do třetího...ale to nevím kdy a taky podle situace....

imzadi
1. zář 2012

@tarra27 19 mesicu a bude to holcicka k prvnimu teroristovi..a uvahy o tretim obdivuju! Ja uz to zcela zavrhla 😝

tarra27
1. zář 2012

@imzadi je to jen uvaha, malá spinká krásně celou noc....a zkusili bychom kluka, ale uvidíme....podle toho, jak budu zvládat 🙂 a zatím si fandím, tatínek hodne pomáhá, neřeší nepořádek, když nestihnu uklidit....tak snad to bude ok....ale počkej, ono mě to brzy třeba přejde :d

beruska24.9.
2. zář 2012

@tital - holínky jsou úžasné!!!!
asi příště po nějakých takových také kouknu...

tital
autor
2. zář 2012

@beruska24.9. Taky se mi moc libi. A pro druhe ditko - holcicku si je strasne rada schovam 😉

noone
2. zář 2012

Ahoj holky, snazila jsem se vas temer po mesici docist, ale uz jsem to vzdala 😀 ... co je noveho? My tu meli cely srpen nejake navstevy, byli jsme na 14 dni na prazdninach u nasich, pak zase navsteva a minuly tyden nam hned zacla skolka - zatim byl jakob jen st-pa kazdy den na 2h, prvni den jsem byla s nim, druhy den uz jsem ho nechala samotneho a to rval a treti den taky rval 😖. Od zitra by mel zacit chodit na cely den, tak jsem na nej zvedava jak to zvladne... rikala pancelka ze sice nerve dlouho, ale ze si vickrat vzpomene kde je maminka a poplace si... 😢.
Jinak nas taky postihla nejaka strevni zalezitost, je to uz 10 dni, ale jakob mel vcera zas prujem, tak nevim jestli ho do te skolky mam vuebc davat...? 😕

@tital ty jsou skvelyyyy 😵 😵 😵

xuxie
2. zář 2012

@tital 🙂)))) tak to jste vychytali 🙂 Fakt parádní - a sluší mu, frajerovi. Ten náš mi to sundává furt, asi mu dám igelitový pytlík přes botu 🙂

xuxie
2. zář 2012

@imzadi nojo, není nad altruizmus v rámci sousedských vztahů...jsem zvědavá, jaké katastrofy nás čekají na tom novém bytě - já už jsem fakt skeptická, při mé smůle bude nad námi bydlet maniak do techna nebo něco podobného :-/
Dnes se mi zdál super sen (v průběhu těch pár hodin, co se mi povedlo nějak usnout) - ležela jsem v houpací síti a slyšela jenom šumění, asi moře, nejsem si jistá - malý mi spinkal "pod křídlem" a ze spaní se usmíval a já byla neskonale spokojená 😀 Moooc hezký to bylo 😉

xuxie
2. zář 2012

@tarra27 to je hezký, taky obdivuji, myšlenku na třetí jsem ani neměla, budu ráda, jestli přežijeme ve stávající sestavě 😉

xuxie
2. zář 2012

@noone já ho v pondělí nechám doma, taky by měl jít (chodí po a pá), ale se bojím, že to tam zítra bude trošku hektické. Průjem má téměř stále, ale prý je to z toho železa, co bere, tak nevím...za dva týdny skončíme, tak uvidím.
Nové je hlavně, že handm mají holčičku a jinak už nic moc, jenom se nám povedl malý pražský sraz a další je plánovaný na úterý odpo, místo ještě není jisté.

noone
2. zář 2012

@xuxie u nas to hekticke nebude, novacci meli zvykaci tyden prave tento a od zitra se jede ostry provoz... vetsina deti chodila i o prazdninach, takze tady je proste zitra den stejny jako kazdy jiny... ale rikam si abychom jim tam neco nezavlekli 😕 . davam malemu 2x denne enterol... teda trochu jsem usnula na vavrinech, takze jsem zacla az vcera... snad se to brzo spravi...
jeee, mala handm se narodila, tak to gratulujeme, to jsem prehlidla 😵. sraz zavidim, taky bych se srazela 🙂
a kdy se stehujete? do vetsiho?

tarra27
2. zář 2012

@xuxie :D nemáme zatím druhé na světě...já si myslím, že mě to možná přejde :D

xuxie
2. zář 2012

@noone Tak to jo, to bude dobré - u nás je sice prázdninový provoz, ale je tam strašně moc cizinců a ti jednak "ňákou tu nudli či vyrážku" neřeší a jednak všichni courali celý léto, takže tam zítra nasypou dítka se vším, co posbírali po Evropě a do tří dnů bude půlka školky doma s horečkami :-/
Dáváš i Smectu? Nám dobře zabírá v kombinaci s Enterolem, hezky mu vyčistí střívka a uklidní sliznici.

Stěhujeme se ve finále i do většího, ale hlavním důvodem je bohužel nepřestávající a neřešitelná série rekonstrukcí, která tady po celou dobu, co tady bydlíme probíhá a dle mých posledních průzkumů bude probíhat nadále, takže uložit dítě přes den spát se stává adrenalinovým sportem - doufám, že v novém bude víc klid 🙂

xuxie
2. zář 2012

@tarra27 snad ne 😉

tital
autor
2. zář 2012

@xuxie A kdy ze ma byt akce kulovy blesk ? Uz mate terminy stehovani ? Nebo ten novy byt budete jeste nejak "upravovat" ?

tital
autor
2. zář 2012

Holky, zase odjinud.

Jak toto utery ? Me ditko je zdrave a ja zatim 2v1 a tak bych vas rada videla 😉 Irenka mozna nemuze, tot jedine co zatim vim. Kde sraz ? Na koupani to asi nebude... nejake hezke hriste ?

A dalsi vec - vysly dny marriane. V casopise nic moc k precteni, sama reklama na sminky, vonavky a drahe hadry (nic zasadniho pro tehotne a kojici 😝 ), ale v tech slevach na pristi vikend me zaujal Malvik v Hostivicich, Babypark na Zlicine - pro ty co uvazuji treba o novych kocarkach, a hlavne Tescoma 20% - tam ja par drobnosti chtela, tak se to hodi... Je tam spousta jinych, ale to me az tak nezaujalo, nebo nic nepotrebuji, zajemkynim reknu,a by jste si kdyztak casopis nekupovaly zbytecne...

handm
2. zář 2012

Ahoj, jen nakukuju v rychlosti a viděla jsem, že řešít botky.. tak my dost rádi nakupujeme v Dobřichovicích (http://www.boticky-dobrichovice.cz/cms.php?id_c...) ale jsou to staré stránky, jen pro ilustraci... Takže kdo jste z okolí, můžete vyzkoušet😉

handm
2. zář 2012

@noone díííky!🙂 Malá se narodila přesně před třemi týdny - to je fofr, jak to letí - a jmenuje se Stella 🙂

noone
3. zář 2012

@xuxie nase trida je taky samej "cizinec" - bosanci... jedna holcicka mix z dominikanske republiky a nas jakob polo-cech...blby je, ze bosanci se tu berou trochu jako u nas cikani 😖. moc nadsena z toho nejsem...ale co uz.
smectu nedavam, podivam se jestli se to tu prodava, diky za tip.
tyjo s bydlenim teda blby, to jste v nejake nove zastavbe? bohuzel v panelaku se vzdycky najde nekdo kdo predelava ☹

@tital dny marianne vam zavidiiiiim 😵 , hned bych sla nakupovat 😀 . teda ne ze by bylo za co 😝

@handm nadherny jmeno, muj favorit 😵 . ale neproslo pres manzela, tak mame Elu.... aspon trochu podobne 😀

handm
3. zář 2012

@tital já rozhodně až po 6nedělí a až mi tady skončí návštěvní akce.. budu tu mít ted od dneška mamku, manžel už šel do práce - dneska máme premiéru sami ve třech 😀😀😀

handm
3. zář 2012

@noone díky!!🙂 My jsme z něj byli taky na větvi, u prvního jsme ještě váhali mezi Stellou a Julií, ale pak to bylo už jasný! Uchvátilo nás😉🙂