Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

xuxie
3. zář 2012

@tital kulový blesk zrovna nebude, to se spíš potáhne jak nudle, se bojím :-/ Paní domácí má tento týden vyměnit lino a vystěhovat nábytek, pak můžeme začít. Já si spíš sbalím tašku, páč dneska mi je tak zle, že fakt už nemůžu, dopoledne jsem byla u doktora a malá je dole, vesele připravená, krček zkrácený, tak mě vyslal rovnou, ať se jdu objednat do Motola na monitor a podle UZ přepočítal a posunul TP na 15.10. Takže tak 🙂
Co zítra, uvidíme se? Já bych dala tu Galerii - moc mě jiného nic nenapadá...

xuxie
3. zář 2012

@noone tak jak to šlo první den, v pohodě, že? 🙂
Smectu by měli dělat i u vás, jen se to bude asi jinak jmenovat - je to v podstatě takový jedlý gyps, tak něco takového 🙂

Jo, bydlíme sice v baráku, který už pár let stojí, ale z drtivé většiny byl prázdný. Vloni se jim rozbily stoupačky ve vedlejším vchodě, valila se jim tam voda, takže pět pater komplet oprava trubek, podlah, stropů a zdí v koupelnách - 4 měsíce sbíječky. Někdy týden klid a pak zas, jak měli čas a sehnali zedníky. Nikdy jsem nevěděla, jestli mi ho do deseti minut po usnutí nevzbudí. A pak na podzim se jim začalo dařit pomalu prodávat byty. v zimě byl chvilku klid a od února, jak přestaly mrazy, tak téměř každý den. Sice chápu když sem tam někdo něco vrtá (vyrostla jsem a prvních 20 let prožila v 12ti patrovém paneláku), ale že tohle se už snad opakovat nebude - jinak už nevím :-/

imzadi
3. zář 2012

@xuxie jsem tez pro galerii...co sraz ve tri u mc donalda??? 😀 neco si tam dam!!! Potrebuju zlepsit naladu, dite me drti cim dal vic a to je jen jedno 😝

tital
autor
3. zář 2012

@imzadi
@xuxie

Ok, myslim, ze my muzeme byt zitra v 15 ready. Usetrim si "kalorie" z obeda taky na neco dobreho od stareho Maca 😀 😀 😀

imzadi
3. zář 2012

@tital @xuxie a pujdem pak na to hriste?? Je dobry mit neco specialniho sebou??? Uz predem vas varuju pred nasim raubirem...

ameliejulliette
3. zář 2012

@imzadi @tital @xuxie Pokud do té doby neporodím (haha), tak bychom snad taky dorazili, ale nedělejte mi chutě s mekáčem (mňam, smažák, mňam, fresh, mňam, taštička...) 😀

imzadi
3. zář 2012

@ameliejulliette ja bych ted sezrala uplne vsechno 😀

ameliejulliette
3. zář 2012

@imzadi No já bych taky, ale musím se ještě do porodu kvůli cukrovce mírnit, pak to taky nerozbalím nějak naplno kvůli kojení, ale už si pomalu střádám, na co bych tak měla zálusk 😀 😀 😀 Možná zítra tomu smažáčku neodolám, když ho pak na hřišti vyběhám 😉 😀

tital
autor
3. zář 2012

@ameliejulliette Maji dobry ten smazak ? Ja na nej uz dlouho myslim 🙂

ameliejulliette
3. zář 2012

@tital Upřímně, měla jsem lepší, ale po týdenní zábavě na wc už si netroufám aspoň v těhotenství kupovat ve stánku 😅 Z tohoto se podle mě nenajíš vůbec a nic moc v něm kromě sýra není 😉 Miluju ten ze Šmaku (bývá v obchoďácích) - velikánská bulka, hodně sýra a hodně zeleniny, mňam! 🙂

tital
autor
3. zář 2012

@ameliejulliette Jeee, to neznam. Šmak ? Nechapu, jak mi to mohlo uniknout 😉

tital
autor
3. zář 2012

Je nutné komentovat zašití hnědé bundy bílou nití ?

všimla jsem si toho, až když jsem měla hotovo... 😀 😀 😀

xuxie
3. zář 2012

Holky moje 🙂 Hezky se tam nakalorizujte a já dorazím za vámi. Dítko mi normálně vstáva mezi třetí a půl čtvrtou, tak jsme tam ve čtyři.
Sebou beru bábovky na písek a mičudu. Moc se na vás těším 🙂
papa

@imzadi
@tital
@ameliejulliette

xmarg04
3. zář 2012

@xuxie @imzadi @tital @ameliejulliette Dobrý večer, dámy, jsem poslední dobou nějaká rozlítaná, takže se tady moc nevyskytuju (navíc mě místní gestapo opět na..., smazalo mi profilovku, zas jim to nesedělo do jejich "pravidel", která ovšem platí jen pro někoho, že.... 😠 😢 no nic, to jen tak na okraj...) Jinak rádi bychom taky dorazili, nejsem si jistá, kdy bude Max vstávat, takže spíš asi taky trochu později. Kde vás teda najdeme? Galerie je míněno Galerie Butovice? A tam je někde okolo hřiště?

Díky... 😉

tital
autor
3. zář 2012

@xuxie
@imzadi
@tital
@ameliejulliette

Jo, u nas taky muze dojit k casovemu posunu. Nebude tedy lepsi, kdyz si kazdy zamlsa sam a dorazi na hriste ? Myslim, ze imzadi na minulem srazu nebyla.. ja neznam ameliejulliette... xuxie znam, ale ta dorazi pozdeji...
Nemame na sebe mobilky. Tak co se sejit s dobrotou v ruce, a kavou na kocarku na hristi primo za GNB. Pocasi bude ok.

imzadi
3. zář 2012

@tital a jak se tam dostanu od toho donalda??? Jinak ja jsrm neprehlednutelna...mega pupek, cerne dioptricke bryle a rvouci dite 😝

xuxie
3. zář 2012

@xmarg04 ahojky, jo je tam hřiště, oplocené s písečkem a skluzavkami 🙂
Najdeš ho za tím OC (Galerie Nové Butovice). Když vyjdeš hlavním vchodem ven, dej se doprava (kolem Mc Donnaldu) a pak zas doprava - podél centra a dorazíš tam. Hřiště je schované za budovou centra, u bruslařské dráhy - je to kousek, vem si golfáč, ať Maxe netaháš.
Budeme se těšit

PS: a co bylo špatně s profilovkou? to jsou mi věci 😒

carmonka
3. zář 2012

Ahoj holky, nějak nestíhám. Malá mi přestala přes noc nádherně spát a budí se co 2 hodiny. V mezidobí občas i malej. Přes den záchvaty vzteku u malýho, no veselo. Dnešní večer byl ve znamení řevu obou. No paráda - a dneska takovému výstupu byl přítomný i tatínek. Tak jsem byla ráda, že tu nejsem sama a hlavně,ať si to užije taky někdo další 😀
Jinak, zítra bysme taky rádi dorazili. Malej mi vstává jak kdy, ale dřív jak ve čtyři tam podle mě určitě nebudem. Do kdy to tam vidíte? Já nevím, jestli budu mít auto - od září nám tam jezdí přímý autobus, takže to nevadí, akorát to bude trvat přes půl hodiny než se tam doštracháme. Poznáte nás podle černýho dvojkočáru - děti jsou nad sebou. Nějakou mňamku dovézt asi taky tentokrát nezvládám - například narozeninový dort pro přítele dělám už od července. A furt chudák čeká... Ale třeba se zítra k něčemu vybičuju...a nebo koupím 🙂
Těšíme se na vás!

xmarg04
3. zář 2012

@xuxie Super, diky moc, to najdeme... A s profilovkou - zrejme jsem udelala tu chybu, ze jsem se mistni guru na neco ptala v jejim albu, hned na to mi byla stopnuta profilovka a podle odkazu na pravidla zrejme proto, ze jsem tam mela slunecni bryle a "bylo mi malo videt do obliceje" Proste vtipny, priste stahnu neco z netu a muzou mi... 😝

xuxie
3. zář 2012

@xmarg04 😎 aachjo 😀
no nic, tak dobrou a pa zítra.

xmarg04
3. zář 2012

@xuxie Dobrou... 😎 (a smajlovi ty brejle prochazej, bordel...)

xuxie
3. zář 2012

@carmonka nic nekupuj, nic nedělej, hlavně doražte, bude to super 🙂
Pevné nervy a co nejklidnější noc přeju.

misa_1
3. zář 2012

Ahoj holky,
@xuxie
@imzadi
@tital
@ameliejulliette
@xmarg04
@carmonka

hlasim se opet po navratu z chajdy. Tam jsem vas cetla jen v mobilu vecer pred spanim (misto vecernicku 😎 )
Zitra taky dorazime, tentokrat pecu ja, doufam, ze v nasi totalne vyzrany domacnosti najdu nejake ingredience... 😅
Tesime se!

misa_1
3. zář 2012

@xmarg04
JOjo taky jsem se pokousela asi o 3 profilovky a neprosla ani jedna, tak uz na to prdim 😖

tital
autor
4. zář 2012

Super, bude nas tam zase hodne 🙂 Ja se tak tesim ! Domaci prace skoro hotovo, takze odpol mame spojene jen s nakupem... Dorazime mezi 15-16 hod, podle spani.
Imzadi - jestli jsi docitala, vyse Xuxie popisuje cestu. Ja tam taky jeste nebyla. Mame modry golfky a budu mit taky pupek 😉
Pa.

imzadi
4. zář 2012

@tital jojo snad to najdu🙂 u nas je potiz jen to, ze kuba chodi brzo spat a tudiz brzo vstavame a zas vecer relativne brzo ulehame...takze snad se tam potkame 🙂) a od rana prudi, neskutecne...takze snad nas nevyhodite...ted uz 15 min rve pod schodama abych ho vynesla...pritom je umi krasne sam vyjit... 😝

misa_1
4. zář 2012

Buchta v troube, chudak mimino usnulo na zemi, Adamek kouka na YouTube 😅
Idealni dopoledne, jdu udelat neco sama se sebou 😀

ameliejulliette
4. zář 2012

@misa_1 Kéž by mi mimino někdy někde "jen tak" usnulo 😅
@imzadi Ben spí jen dopoledne, takže my tam snad na tu třetí budeme, páč po šesté bych byla ráda doma. Hrůza hrůzoucí dneska je, že ještě nekadil 😝 To s ním bude (už je) pořádná sranda 😖 Musím to z něj před odchodem nějak vyklepat 😀 😀 😀

carmonka
4. zář 2012

@ameliejulliette To spaní dopoledne je velmi praktické, jak jsi to udělala? 🙂 Náš malej nekadil ani včera, takže máme odpoledne o zábavu postaráno 😎 Pořád spí, tak až se vychrní, tak vyrazíme.

helulela
4. zář 2012

@imzadi ahoj, četla jsem tvoji otázku o nejedení oběda, jen ji teď nemůžu najít. Přidávám se do klubu, s Víťou taky bojujeme. Nejspíš to fakt souvisí se vzdorem. Včera např. oběd jen rozšťoural, po obědě po hodinovém boji nešel spát... Dnes na oběd automaticky řekl, že nechce. Já mu odpověděla, že nemusí. Sama jsem si k jídlu sedla, jeho talíř nechala na stole. Za chvilku vylezl na židli a dal se do toho, hrál si teda přitom na bagristu, ale to neva 😉 Na spaní taky zkusil protestovat, ale pak zalehl a už spí od jedné (Ada od jedenácti, takže mám neskutečný veget 😀 )... Tak jen pro ilustraci, u nás asi záleží, jaký má zrovna den. Ale štve mě to, když nejí oběd, mám pocit, že přijde o jediné pořádné jídlo za den 😒