Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

andelka
23. dub 2012

@helulela a nebo ještě Graco stadium duo

ined77
23. dub 2012

@tital ...ahoj 🙂 ,
a jéje..tak v tomhle případě by ty návleky na botky bodly 😔 😅 .u nás to bývalo podobné, pak už si matýnek nechal aspoń trošku vysvětlit aby nebrzdil špičkama 😉 .nicméně většina botiček se staly už nepoužitelnými 😝 😀 .

ined77
23. dub 2012

@veronnica ...moc gratuluji! 😵 ...mmch krásné jméno 🙂

helulela
23. dub 2012

@andelka Graco se mi vzhledově líbí trochu víc, ale samozřejmě že funkčnost je důležitější, tak ať dobře vybereš 🙂

andelka
23. dub 2012

@helulela dík, dneska to proberem. Ten ABC je kratší celkově, jinak si jsou dost podobné.

helulela
23. dub 2012

@andelka zkoušela jsi je i naživo nebo vybíráš jen přes net?

andelka
23. dub 2012

@helulela naživo nemám kde, Graco jsem předevčírem viděla na ulici akorát. Takže přes net.Teď akorát zjišťuju co je všechno v ceně, ten ABC vypadá že nemá nánožníky, kdežto Graco má dva...vložnou tašku budu mít ze starého kočárku, naštěstí oba se dají koupit v hnědé nebo béžové barvě a to nám bude ladit.

helulela
23. dub 2012

@andelka to je fajn, že máš vložnou tašku. S vybíráním je to takhle komplikovaný, kdyby sis je měla kde osahat, šlo by to určitě líp. Ale zase na něm nebudeš závislá nijak extra dlouho, tak se nějaký menší nedostatek snese 😉

andelka
23. dub 2012

@helulela jj, chci to hlavně na delší procházky, a když bych na ně byla sama. Jinak jezdíme s dvěma kočárkama. Dneska jsme byli obíhat úřady a Dany byl pěšky, chvíli jsme jeli tramvají, chvíli šli, chvíli seděl..dalo se. Ale mamka byla se mnou, sama bych to nedala. Myslím to tak jakože přes léto, ať se někam dostanem. Sice mám manducu ještě, ale přece jen vrazit staršího do kočáru je lepší 🙂 když s nima budu někde na hřišti a budu potřebovat kojit, tak ho zapnu do kočáru, dám jídlo a pití a dobré. Jinak už se vidím jak ho honím s miminem u prsa 😀

erinbrock
23. dub 2012

@andelka ja mela TFK sourozenecky ale ten byl vedle sebe vyborny...

andelka
23. dub 2012

@erinbrock jj, já zásadně před sebou. 😉

tital
autor
23. dub 2012

@helulela Ano, Bertik motorku zboznuje. Uz jsem objednala chranice. A trochu si fandim, Bertikovi ted rychle vyrostla nozicka, treba je doroztrha a vyroste z nich soucasne 😉

baarca
23. dub 2012

@veronnica Gratuluju k miminku 🙂 a přeju pohodové sžívání se.

@carmonka Taky Tobě moc gratuluju a ať je holčička pořád hodná 🙂 Ta moje je taky výrazně hodnější a pohodovější jak by byl syn.

@tital Za nás můžu na koloodrážedlo doporučit jedině botky s gumovou špičkou od Superfitu. Mates je kolový fanatik, jezdí neustále a dost razantně, ale guma od Superfitu drží a drží. Ty chrániče na boty mi příjdou takové těžkopádné a je mi jasné, že bychom jeden do týdne ztratili 😅

@irenka Ať jsi brzy zdravá a máš energii na mrňouse.

U nás je problém, že nám před měsícem a půl zavřeli školičku kvůli rekonstrukci, kam Mates chodil na 3 dopoledne, a už jí do prázdnin neotevřou. Mates každý den kňourá, že chce do školičky, a to mě fakt už nebaví. Ale alespoň, že už začíná být lepší počasí, takže jsme celé dny venku.

irenka
23. dub 2012

@andelka
Já mám ABC design tandem plus!!! Nový!
😉

irenka
23. dub 2012

@tital
To je fakt síla ty botičky ☹ ☹ ☹

irenka
23. dub 2012

@baarca
dekuju 😉

carmonka
23. dub 2012

@veronnica Taky moc gratuluju a přeju pohodové rozkojení a co nejhladší přechod z porodnice domů. Já se taky bála a zatím (zaklepávám...) je u nás doma celkem klid a v noci ticho. Tak držím palce tobě, sobě i dalším ať to tímto stylem pokračuje i dál.
Jinak, jak jsem se kasala, že nemažu bepanthenem a že se s ničím nemažu, tak bepanthen jsem už vytáhla a při každém kojení se mi kroutí palce u nohou. To se tak snadno zapomene...
My máme použitý dvojkočár Britax a zatím víceméně spokojenost. Má tedy některé mouchy, že je použitý, ale s tím se počítalo. Malá je nahoře ve vložné tašce a velkej je zašouplej jakoby dole. Po několika jízdách si tam i sednul a celkem mu to nevadí. Ale na druhou stranu tam nemá extra rozhled, takže ho to nesvádí, aby se pořád vozil. Takže dobrý. I když oproti PT je to pořád docela velkej kočár.
Ale zeptám se - dáváte s dvojkočárem schody do metra? On je tenhle kočár celkem normálně dlouhý a velkej sedí jakoby pod madlem, takže to těžiště není moc vepředu - mělo by to tedy jít, ale pořád se bojím to vyzkoušet. Jo a u dvojkočárů za sebou bych asi vyzkoušela, jak se dá zvednout na obrubník a jestli tam má třeba nějakou nášlapnou plošinu, za kterou se dá zapřít a zlepší se tak to zvedání. Ten můj kočár nemá děti za sebou, ale spíš jakoby pod sebou a i tak to při zvedání na obrubník dost cítím.
A vůbec si to bez toho kočárku neumím představit, velkej mi běhá sem tam silnice nesilnice... asi by si buď ublížil sám, nebo bych ho po několika bězích přizabila sama 🙂 Takhle máme klid, můžem někam i na celý den a vyspí se tam. Fakt obdivuju všechny, které to s takovými skřiťaty zvládnete bez dvojkočáru.

andelka
24. dub 2012

@irenka a jakej je? našla jsi nějaké negativa? odkud jsi ho objednávala? má nánožníky? a co rukojeť? ta je ais napveno že? A co kolečka? nebudou moc drncat? a jak píše carmonka, dá se přizvednout nohou na obrubník? Ten Graco to tak musí mít, přece jen vepředu je větší váha.

irenka
24. dub 2012

@andelka
Já ho mám z obchodu v Praze v Kunraticích. Vyzkoušela jsem si ho tam www.detskydum.cz
Ale ani jedno co píšeš nemá.
A je to pochopitelné, polohovatelná rukojet není, to mají jen kočárky od 15 tis výš a mají teleskopickou, páč kdyby byly na kloub, tak ten kočáerek pod tou tího dvou dětí zlomíš.
Nánožníky také nemají. My nepotřebujeme, ted je stejně jaro bude léto a na zimu dám deku.
Kolečka jsou pěnová, tudíž lehká oproti nafukovacím a jsou poměrně veliká. Nedrncá to. Není to sice kolo nafukovací ale také to nejsou kolečka od golfáčů.
Na každém kočárku něco najdeš. Já si taky vybrala jiný, krásný ale stál by pro nás s to sestavou co potřebujeme 26tisíc, to se mi protočily panenky.
Tak přeju štastný výběr, já jsem ráda že ho mám.... Včera mi tam Maty usnul, přední sedačka se dá polohovat do pololehu a to pro dítě na vyspání na pár hodin stačí. Zadní sedačka jde do úplného lehu, máme tam vložnou tašku kde vozím mimčo.
Dávám ti sem fotku.

irenka
24. dub 2012
andelka
24. dub 2012

@irenka díky, pěkná fotka, 🙂 jestli mi nevyjde Jané, na který jsem teď odpovídala,tak vezmu jeden z těch dvou, ještě to musím prošpekulovat.
To máš dobrý že ti starší usne v kočárku, můj ani omylem, zásadně doma. Ani když jsme byli loni v létě v ZOO, už usínal v sedě v buse, ale jak jsem ho položila, tak hned hore a spát ne a ne. Naposledy spal v kočárku v srpnu, to šel do něj vyloženě spát (na svatbě) hned do lehu.

veronnica
24. dub 2012

@carmonka Tyjo, to mi povidej, mam bradavky rozhryzany, dneska tekla i krev. Ale prikladam dobre, to mi kontrolovali, takze chladit, nahrivat, vetrat, mazat, vetrat, chladit, uffff ... navic se mi vcera ty moje dvojky nalily a boli to jako cert, mam pocit, ze mlecne zlazy mam az na zadech, muzu kojit celou Pribram :-/

imzadi
24. dub 2012

jak tak koukam, tak ten sourozenecky kocar bude asi nutnost...kor na zimu a zvlast kdyz nas Kuba absolutne nedodrzuje smery chuze 😝 tak holky pak napiste zkusenosti, @andelka to Jane me zajima 😵

irenka
24. dub 2012

@andelka
@imzadi
Jané power twin jsme chtěla, bohužel nemá polohování zadní sedačky až do úplného lehu a nevejde se tam tudíž vložná taška. Byla jsem se na jeden podívat a ta paní vozila to mimčo v autosedačce, která tam jde nasadit, tak jsem ho zavrhla... 🙂

A jinak obdivuju všechny co to zvládli bez kočárku... já si to bez něj neumím představit. 🙂

andelka
25. dub 2012

@irenka no, nejde úplně dolehu, ale já stejně malého hodně držím nasvislo a podkládám mu co jde, protože po jídle často blinká. Takže mi to až tak nevadí. A všechny holky co znám a měly Jané, tak v něm měly vložnou tašku, klidně neoriginální, prostě co se vlezlo. Já ho koncem léta už asi stejně budu vozit bez tašky, přikšírovaného s dekou nebo zavinovačkou. Je to jen mírný sklon.

andelka
25. dub 2012

@imzadi jj nejpozději 7.5. ho budu mít, možná už zítra, záleží jak se domluvíme.

beruska24.9.
25. dub 2012

už jsem z těch dětí na prášky 🙄 😎 starší včera křápla mladší po hlavě dětským koštětem 😠 mrňavá řvala jak tur (se ji nedivím), já řvala jak hysterka (opravdu jsem nezvládla být v klidu). mrňavé hned naskočila pořádná boule a i když se později mezi řevem i smála a lumpačila, já měla zkažené celé odpoledne a nervy, zda se ji něco nestalo. dnes už bouly nemá, ale hlavu ji zdobí otisk hrany koštěte s nádechem do fialova 🙄 😝

ja.na81
25. dub 2012

Holky, vy me temi sourozeneckymi kociky desite.. 😉 Budem mit deti 2 roky a par dni od sebe, tak sem uz nejakou dobu nakukuju co a jak u ostatnich... No a ja doufam, ze to bez dvojkociku zvladnem. Prvniho pul roku myslim, ze mimi bude v satku a Honzik jeste ve sportaku... Koupime tedy jeste stupatko ke kocarku... ty dvojkocarky jsou strasna monstra, se bojim, ze bych to neutahla 😉

hamma
25. dub 2012

@ja.na81 Ahoj, jsem na tom úplně stejně, taky sem nakukuju a taky bych to ráda zvládla se šátkem a golfkama, případně stupátkem. Dokonce jsem i nad dvojkočárkem uvažovala, ale pak jsem si vzpomněla, že u prvního jsme vlastně kočárek když byl malinkej skoro nepoužívali..🙂
Nevíte někdo, jestli existuje stupátko za golfky?

zlilly
25. dub 2012

@ja.na81 já taky doufám, že to zvládnu bez kočárku, jen s kombinací nosítko+sporťák. uvidíme 🙂 hraju na to, že bude léto a chodit se mu bude snadno.