Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

zdeniii
11. bře 2012

@tital ve čtyřkolce je jen variante Verve

dana3262
11. bře 2012

@tital dela, jmenuje se hammerhead a tady se neprodava. Ctyrkolka je pak ten Verve, ale ja ho menila za Explorer. Je lepsi.

tital
autor
12. bře 2012

@dana3262 I kdyz jsi myslim psala, ze se ti trikolka zda mene stabilni ?

dana3262
12. bře 2012

@tital urcite. Trikolku bych si dobrovolne neporidila, ale ten verve mi prijde hrozne nepohodlnej pro deti.

zdeniii
12. bře 2012

@dana3262 a přitom ten verve by mě být nejpohodnější když má to polohování DK... je to zvláštní. Já zvažuju jestli nevyměnit Vibe za Explorer... 🙂 Ale k exploreru je potřeba nějaká tyč na Dk viď, u vibe je fajn že žádné adaptéry nejsou potřeba... já nevím...

irenka
12. bře 2012

Dobré ráno,

jak se máte holky?

irenka
12. bře 2012

Já jsem jako mrtvola... Maty v noci ze spaní plakal a nebyl k utišení.... tak jsme ho vzali k nám do postele a než usnul pořádně tak se stále mlel a kopal mě.
Pak se vzbudila Anička a nechtělo se jí ve 3 ráno spát.... 😀
Ted tu taky nemůže usnout a to je houpaná....

Včera jsme měli oslavu Matyho 2 let. Bylo to super. Odpoledne nechtěl usnout tak bylo náročný zabalit dárky a připravit chlebíčky a dort ale nakonec se to povedlo.
Byl tak vyřízenej, že usnul pak večer u televize v půl 8, což je u něj rekord.

tital
autor
12. bře 2012

Hoj taky vsem. Chci se zeptat. Mate nekdo zkusenost s trenovacimi kalhotkami ? Delaji se pro ruznou vahu a jestli to chapu spravne, tak maji cast saci, kdyz uz je dite bez plenek, ale sem tam se prihodi nehoda, ze to nestihne nebo si nerekne, tak aby stale nemelo mokre svrchni kalhoty. Rikam si jestli je nutne je porizovat. Kalhotky jsou asi za 150 Kc jedny, takze kdyz bych je chtela pouzivat, i v lete, abych jich mela nekolik na stridani... Pry je to dite v mokrem a lepsi si to uvedomi... Ja porad nevim, jak zacneme trenovat, sem tam se Bertika zeptam, ale nechce. On vi, ze na nocnicku se dela ciiiiiii, a na zachode my delame taky ciiiii, ale podle me si to s nicim nespojuje, neb na nem bez plenky sedet nechce a vycural se jen jednou, to byla nahoda.

Jinak noc taky nic moc. Bertik krici ze spani haji, a stoupa si, tak tam chodim a pokladam ho. A do toho na me zautocila chripka.... tak kdyz skoncily tehu nevolnosti, je tu zase neco jinyho. 😖

helulela
12. bře 2012

@irenka taky jsem byla z oslavy druhých narozenin nadšená. Jak už Víťa tušil, o co jde, bylo to super 🙂 že gratulujeme 😉
@tital tréningové kalhotky jsou látkové s nepromokavou vrstvou. Od různých značek sají různě, ale většinou udrží jen učůrnutí, rozhodně ne plnou dávku. Je to spíš taková pojistka. Mám na Víťu jedny Bambino mio, ale nakonec jsme to zvládli bez nich, stačila zásoba slipů. Tréningáče nechám třeba na cesty autem.

tital
autor
12. bře 2012

@helulela Hm, tak na ty Babino mio jsem asi koukala. Tak ja zatim vyckam. Uvidime, jak nam to pujde v lete. Oslavicky vam zavidim. Ja na Bertikuv prvni rok prichystala krasnou indianskou oslavu v parku, pekli jsme burty, vsichni museli prijet v kostymu - i babicky a pribuzni... bylo to super. Na jeho druhe narozky, prave, kdy by si toho mohl vsimat a bavit ho to, budu nekde v porodnici a nebo tesne po prichodu domu, tak to asi nic nezvladnu, to me mrzi.... Nechce se mi poradat jen seslost nekde v "restauracce". Jedine, ze bych to sfoukla, jako oslavu 2. narozenin a prohlidka noveho clena domacnosti 😀 U nas doma, s lehkym odpol obcerstvenim....

irenka
12. bře 2012

@tital
Kalhotky jsem ted koupila v DM, budu testovat až pominou noční můry co má v noci Matysek.
Taky to u nás bylo takové spíše kouknout na nového člena rodiny.
No tak to naplánuj ty narozky jak se to bude hodit tobě,ale jde to asi těžko co?
Bertík stejně neví kolikátého je, tak topkdyžtakposunete až budeš doma s prckem a budeš se cítit lípl.
Já taky to chtěla odložit, že se na tolik lidí v garsonce porstě necítím..

irenka
12. bře 2012

@helulela
Díky! 🙂

helulela
12. bře 2012

@tital týjo, to sis s tím dala práci 🙂 třeba to bude po porodu v pohodě. U nás byl první měsíc, jak kdybychom ani dvě děti neměli - Adámek jen spal a jedl a mezitím chvíli roztomile koukal...
V létě to bude určitě jednodušší. Navíc bude Bertík starší. Kdyby mu to šlo už teď, byl by to spíš zázrak, určitě nemáte zmeškáno 😉
@irenka ty z DM máš jednorázové?

zdeniii
12. bře 2012

@irenka Téda tak koukám že máte doma veselo 🙂) Helenka bude mít taky narozeniny když bude malému měsíc, jsem na to zvědavá jak to oslavíme 🙂 a vůbec jak se zaběhneme 🙂))

@tital narazila jsem na tyhle "plenky" měly by nechat pocit mokra, ale vyzkoušené nemáme... http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=48199784&tab=1
Však oslavu druhých narozenin můžete posunout ne? 🙂 stejně něví kdy je má 😉
Taky oslavu posuneme až budu schopná 🙂))

handm
12. bře 2012

Ahoj holky! Už delší dobu vás čtu a mám dotaz - všem vám starší dítko spí přes den v posteli? Mě prcek (1,5r) spal doted zásadně v kočárku, už od porodnice, postýlku z nějaého důvodu přes den nenáviděl a vydržel max 20 minut, jinak v kočárku i 3h (doted). V srpnu se nám narodí (snad) druhé a druhý kočár kupovat nechci, když jen kvůli spaní, protože prcek do něj nechce přes den jen tak na procházky atd..to ho odmítá, má ho prostě jen na spaní, jinak všude dojde pěšky, nebo dál dojedem autem, na tříkole na tyči atd..
Koupili jsme mu už i velkou postel, aby si začal zvykat a s naddějí, že třeba tam bude přes den spát. Spal, první týden, jak princátko, své tři hodinky. Ted v sobotu a dnes zas, bojkot, řev, odmítání... už nevím, co s ním. Se mnou tam být nechce, i dkyž říká mama hají, ale pak mě jen tluče, tahá za vlasy, vykládá mi ale spát ne-e, sám tam vydržel chvilku a pak slezl a dost, on spát nechce. Dneska jsem vyměkla a dala ho do kočáru spát, usnul okamžitě, bez jezdění, jen prostě tam.. tak nevím, jak ho to jinak naučit.
Podotýkám, že minulé úterý dostal vakcínu priorixu, tak si říkám, zda nemohl spát v té posteli (a sám si klidně bez řevu a bez ejdiné věty usnout) jen kvůli únavě z té vakcíny?! JInak ho ukládám fkat unaveného, protože hodně brzy vstává...

jquida
12. bře 2012

Ahojky, mam rozdil mezi detma presne dva roky. Prvni je holka, druhy kluk, tomu je ted skoro sest mesicu. Taky jsem se toho obavala, ale muzu rict, ze je to lepsi nez predtim, je ted doma veseleji. Dceru jsme pripravovali tak, ze jsme o Simonkovi rikali, ze bude nase mimi, teda i jeji a ze se budem o nej spolecne starat. Kdyz se prisla za nama podivat do porodnice, dostala od miminka krasny darek. Nikdy na neho nezarlila, asi to nema v povaze. U nas je pravdou, ze druhe dite je mnohem klidnejsi, hodne spinka a kdykoliv mam na starsi dceru cas, tak spolu malujeme, nebo neco tvorime. Na nocnik se Ema, starsi, naucila tesne po narodeni syna. Do velke postylky, do vlastniho pokoje jsme ji dali asi tri mesice pred narozenim, aby nezarlila. Pro nas je tento rozdil idealni 🙂

helulela
12. bře 2012

@tital kvůli pocitu mokra bych zkusila dát do jednorázovky třeba poskládaný látkový kapesník. Mým klukům je mokro úplně šumák.

tital
autor
12. bře 2012

@helulela
@irenka
@zdeniii
Jsem vazne na materske uz dlouho.... vubec me nenapadlo, ze bychom narozky mohli slavit o tyden, dva, tri pozdeji. 😀 Mam termin 16. Bertik je 23. a manzel 24. 9., takze vsechno pak bude asi v jednom tydnu. Kdyz se syn narodil, slavil manzel 35, ale v zaplave gratulaci na miminko si toho nikdo nevsiml 😉 Tak vlastne holky diky za tip. Dojedu z porodky dom a az se budu citit, udelame "kukacku" na miminko a s tim spojenou oslavu tech mych chlapisek.

irenka
12. bře 2012

@helulela
JJ, jsou to jednorázovky... ještě jsem nezkoušela. TEd má Maty nějaký noční můry tak až potom. 🙂

@tital
No jasně, nejdříve porodit a pak oslavovat! 🙂 Bertíkovi to určitě vadit nebude a manžel si taky tu oslavu potom víc užije! 🙂

irenka
12. bře 2012

Asi jsem se zbláznila...
A chci tento kočárek:
www.kocarky.cz/kocarek-baby-jogger-city-select....
Nevíte o nějakém sponzorovi? :D

irenka
12. bře 2012

@dana3262
našla jsem diskuzi, že tento kočárek Baby JOgger máš vyzkoušený. můžeš mi napsat postřehy prosím?

tital
autor
12. bře 2012

@irenka 😀 😀 😀
Manzel. On to preci spiskal, ze mate dve deti 🙂)
Alespon u nas to tvrdim. Muj muz totiz deti tak rychle za sebou nechtel. Ja prisla pred vanocema, ze chceme druhe miminko a on uplne nesouhlasil 😉 , pak stacilo jedno vasnive dopoledne a zapomel na to co vlastne rikal... a sup uplne nahodou cekame druhe.
Na vysvetleni: Na Bertika jsme cekali presne dva roky, tak muj muz vychazel z toho, ze se hned taky nezadari.

beruska24.9.
12. bře 2012

@tital - ségra zkoušela dávat klasické látkovky a nezabralo to.

naší starší bylo také jedno, jestli je počůraná a dokonce i pokakaná 😝
jinak, teď jsme ve fázi, že doma chodí jen v teplákách a já občas připomenu, aby šla na nočník. čůrání jakž tak vychytávám, jen kakání je pokaždé do tepláků. na procházku dávám plínku, ta je většinou suchá a hned po návratu domů musí jít na nočník. na spaní (přes den už nespí) dávám také plínku, pokaždé je počůraná, ale ráno se většinou vyčůrá. dokonce už mě jednou vzbudila ve 2h. v noci a chtěla na nočník. ale plínka byla stejně počůraná.

irenka
12. bře 2012

@tital
Ty jsi číslo!!! :D
No jo,ale nový kočárek za tuhle ránu by mi asi neprošel... :(
BUd izolace , nebo nový kočárek... a vyber si, když potřebujeme co nejdříve bydlet vid? 😉


@beruska24.9.
Tak já jsem s plínama na štíru... fakt sabotuje úplně vše.... řev když ho posazuju na nočník nebo na záchod...
A když ho nechám běhat jen v trenkách tak mám hned všče počůrané i když se předtím 3x vyčůrá...
NO už aby bylo jaro, léto, to ho venku nechám běhat bez plíny a bude! 🙂

tital
autor
12. bře 2012

@beruska24.9. I tak je to dobry zacatek, chce to jen cas. O bobiku v teplakach uz jsem toho taky dost cetla. A tam to pry trva, nez to ty deti nejak prijmou za sve.

beruska24.9.
12. bře 2012

@irenka - naše je o něco starší naž Matyášek. koncem měsíce bude mít 2,5 roku a zkoušíme od začátku února. takže jsme začali v jejích 2r.+4m. a ze začátku si moc na nočník sednout nechtěla, tak jsem vysvětlovala, vysvětlovala a snažila se navodit situaci, že chce sama 😀 (odmalička musí mít pocit, že se rozhodla sama, jinak s ní nikdo nehne). takže jsem posadila, ona se za chvíli zvedla a do 5minut počůrané tepláky. asi po týdnu se ji podařilo vyčůrat do nočníku, tak jsem se rozplývala nad nočníkem 😝 😀 chválila do nebe, nechala ji odnést nočník, spláchnout a za chvíli opět počůrané tepláky 😠 jsem nestíhala prát a sušit. začalo se to lámat teď, poslední týden, ale stále je to na mě - musím pořád připomínat, ať jde zkusit čííí, kolikrát i odvést k nočníku. dokonce si ráno i dobrovolně začala sedat na nočník (konečně, předtím to bylo z řevem).
ale bobek je pravidelně v teplákách. dokonce jsem ji jednou odchytla, jak si svléká tepláky a vyklepává bobek do nočníku 😀 jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo nadávat 🤐
jo, také se těším, až bude teplo. to zruším plínu na procházky. takhle by mi akorát nastydla, kdyby se venku počůrala.

tital
autor
12. bře 2012

@irenka Hmmmm, to je fakt tezka volba 😉
Taky nvyjimecne pouzivam intriku (i kdyz ja opravdu moc nemusim, mam opravdu chapaveho a hodneho muze), ze kdyz nechce, ze si to zaplatim z materske 😀 V pripade takoveho kocarku by jsi si na nej ale musela dost dlouho davat bokem, to je fakt. Jsem rada, ze mame termin az za pul roku. Bud uz budete vedet, jestli to ma opravdu vyznam, kupovat sourozenecky a nebo je budete plynule prodavat, a to ja se ozvu 😉

beruska24.9.
12. bře 2012

@tital - vím. prý je pro děti těžší naučit se kakat do nočníku. no, i tak pořád vysvětluji, že jak ji to začne tlačit v prdelce (dokonce už ví přesně kde), tak musí rychle utíkat na nočník. no, snad ji to časem ´´docvakne´´ 😀

tital
autor
12. bře 2012

@beruska24.9. Mam kamaradku, jeji syn mel 2 roky v listopadu. A maji stejny problem. Uz cura krasne pres den, rekne si, ale bobek jen do plenky. Pry uz z toho mel az trauma, protoze ho porad nutili na WC, tak ted cekaji, az se to srovna a proste si jednou sam rekne. Nechce bobek ani na nocnik ani na WC s redukci. Nez chce na velkou, pozada o plenku. Coz je vlastne mozna lepsi varianta nez kdyz je to do teplacku.

dana3262
12. bře 2012

@irenka Ahoj! Koukala jsem na nej jako na prvni. Uz asi ve 3 mesici 🙂 No a:
1. Ma malo mistna na nohy. Eda uz je tenkrat cca15mesicu mel pokrceny. Ten prostor na nohy je ohraniceny kovem, takze mi prislo, ze treba ve fusaku tomu diteti visej nohy dolu pres ten kov (nebo plast? uz nevim) Kdyz oba leželi (je to ale poloha jak byvaj ted ty sportaky-takova ta kolibka, ze maj zadej niz a nohy vejš, ne uplna rovina) tak to mela snad 2metry a prislo mi, ze si cestu rozrasis hlavou predniho ditete, to je tam uplne nechraneny. Hlavne je teda strasne dlouhej. A ja tenkrat hlavne chtela, aby meli deti pohodli. Kdybych mohla mit jen jeden dvojkocar, tak urcite EasyWalker, fakt mi jde o to pohodli deti. V City joggeru nemaj ani uplny pohodli a ani ho uplne nemas ty. U toho Phil&Teds mas aspon dost velky pohodli ty. Mozna ten City Jogger neni spatnej kocarek..jen jsem ho zkousela v obchode, ale tohle jsou ty poznatky, kvuli kterym jsem se pro nej nerozhodla.