Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

lojzina
30. bře 2012

@ined77 toto taky 😉 😔

reruna
30. bře 2012

@ined77 tak koukám, i u vás dneska scéna, co dokáže zkazit všechno hezké (kolo...) ono je to taky o tom našem očekávání - že doufáme, že nám děti budou vděčné (ať už za to kolo, či za cokoli - vždyť my pro ně děláme první poslední..) a oni se nám potom "odvděčují" takovými scénami, vztekem a neposloucháním atd. ...podle mě je právě nejtěžší změnit to svoje myšlení, jak píše Prekopová - dát dítěti bezpodmínečnou lásku a nic nevyžadovat na oplátku.
@lojzina jak se ti daří to řešit? my jsme to probírali ještě i teď před spaním, že se nekousá - pofoukal znovu modřinu, kterou způsobil, ach jo...

lojzina
30. bře 2012

@reruna joooo,moc ne 😒 .spis utocil starsi na mladsijho,vetsinou kdyz sem se nedivala,pry mu bere hracku a takovy,no ale mladsi povyrost a vraci mu to-idealni to taky neni,no 😒 .Z toho se k sobe chovaji moc hezky,asi je to zarlivost.Jak to resim:vysvetlovanim a i placnutim na zadek-decentne.ale vsimka sem si ze mladsi kolikrat zarve i kdyz ho M.treba jen stouchne,nebo mu otoci cepici ksiltem dozadu 😅 😔,takze to at tak duvod k revu neni ze....

reruna
30. bře 2012

@lojzina u nás je to spíš naopak, mají prostě takové povahy - spíš mladší útočí na staršího, ale taky jsem si všimla, že on už řve někdy jen proto, že se k němu přiblíží a ještě mu nic nebere...hodně konfliktů by mohl třeba z pozice staršího vyřešit - nenechat si to prostě sebrat, ale on tu autoritu prostě nemá, cože je problém, protože by se měly zachovat ty role prvorozeného a druhorozeného, takže mu v tom budu muset pomoct...

lojzina
30. bře 2012

@reruna aha takto... ☹

beruska24.9.
30. bře 2012

@ined - tak koukám, že jsme na tom podobně. asi i povahou - chytám na první šlápnutí, ale snažím se dost dlouho držet, než bouchnu 😔 tak i dětičkama - mám pocit, že starší už poznala, že ji maminka miluje a začíná toho zneužívat 🙄 někdy fakt nevím, zda to dělá schválně, nebo to je jen ´´normální´´ vývoj 😕 - pochválím ji za něco (dala sestřičce hračku/dudáka sama od sebe, po upozornění, že má jít na nočník, se vyčůrala, svlékla si bez pomoci triko apod.) a vzápětí během vteřiny udělá něco, čím mě vytočí nebo čím rozeřve sestřičku, protože ji praštila, šlápla na ni apod. 😠 a když vidí, že se zlobím, tak nahodí psí oči, začne mě hladit po tváři a říkat lítostivým hláskem ´´mamííí, mamíííí´´ 😀 a já mám pak co dělat, abych zvládla dodržet to, co jsem ji řekla a neustoupila. protože to by mi za chvíli skákala po hlavě. jo a když ji něco řekne tatínek, tak přiběhne za mnou a svou omezenou slovní zásobou (jedním, dvěma slovy) si stěžuje a řve. a protože musím stát na straně tatínka, protože ji vyhuboval právem a ona si tohle nesměla dovolit, tak na mě zkouší a řve, prostě to tahá až z paty, ale zkouší, zda to nezabere. no, herečka hadr 🙄

beruska24.9.
30. bře 2012

@lojzina
@reruna
tohle bylo u nás, když jsme byli děti. já prvorozená, hrozný lítostivec. druhorozená ode mě rok a čtvrt, hrozný divoch a zbrkloun. když jsme se rvali, ona vítězila. měla víc síly, víc odvahy, prostě do všeho šla naplno. já taková opatrnější, radši se držela stranou. jediná obranná strategie, kterou jsem využívala hodně často - v rychlosti sebou švihnout na postel a kopat a kopat, hlavně ji k sobě nepustit. jo a ještě předtím začít co nejvíc řvát.
sice už jsme byli o něco starší, ale je to možná něco podobného, co se rýsuje u vás (reruna)

helulela
30. bře 2012

@tital snažím se tomu předcházet. Většinou už ráno na Víťovi poznám, že je v bojovné náladě. To je pak držím od sebe, nenechávám spolu samotné na zemi, když jdu na chvíli vedle, dávám Adámka do postýlky. Zatím se to dělá lehce, když Adámek nezdrhá. Když už se na něj Víťa vrhne, tak nemá cenu na něj křičet, ať ho nechá, takže rovnou odtrhávám, utiším Adíka, Víťu si pak podržím proti sobě a řeknu, že tohle nesmí dělat, že to Adámka bolí. Někdy ho pak jde pohladit. Když toho není moc nebo nedělá něco fakt nebezpečného (tužka do oka), tak to jde dobře... ale jinak už pak taky ječím a i přes zadek ho plácnu. To se rozbrečí a začne se strašně tulit, tak se zase udobříme ☹ Nejsem za to na sebe hrdá, kdyby to šlo jinak...

tital
autor
31. bře 2012

@helulela Prave se ptam... Bertik se mi ted zacal dost vztekat. Nekdy vydrzim, nekdy tise sedim a pockam, ale bohuzel ted je mi dost zle (chytila jsem od kluku tu strevni virozu) a tak nemam kouska trpelivosti. Vcera jsem ho napriklad posadila k snidani, Bertik zacal hned ricet na cely kolo, nevim proc, on toho jeste tolik nepovi, ale proste neco nebylo rech a hned strcit do talire, bouchl, div se houska nerozlitla po cele mistnosti. No to me pak hned taky chyti amok - snazim se brzdit, rikam si, ze kdyz to uvidi u me, ze to bude delat priste znovu, uvidi mou reakci a nebo si to vezme jako vzor bezneho chovani ☹ No ale vcera jsem fakt hodne kricela a zase ho od stolu odendala, ze kdyz nechce, nemusi jist... A to byla vlastne situace, ktera nepotrebovala tak rychly zasah jako kdyz by starsi dite chtelo slapnout na mladsi a jeste cekalo na reakci maminky, ze 😉 ?

reruna
31. bře 2012

@beruska24.9. a jaká byla na to reakce tvých rodičů, co jsi ty chtěla, aby udělali? aby tě litovali, nebo chránili, nebo naučili se líp bránit? a jaké máte vztahy se sestrou teď?

beruska24.9.
31. bře 2012

@reruna - na reakci už si pořádně nepamatuji. bylo to v době, kdy taťka jezdil po montážích (celý týden pryč, víkend doma) a matka na nás řvala a mlátila nás za každou kravinu. proto jsem tady už někde psala, že mám snahu neopakovat chování matky a macechy (to je něco podobného), ale že se bohužel kolikrát přistihnu, že tam sklouzávám.
víš, asi bych tak trochu chtěla, aby tak moc nesrovnávali a brali nás každou jaká jsme byla/jaká jsme. u mě to bylo asi i dost o žárlivosti, o věčném předhazování, že jsem starší, že musím mladší pomáhat, že musím mít větší rozum, že musím, musím, musím........ takže pro mě bylo přijatelnější hrát si sama, zalézt si ke knížce (to mi teď hrozně chybí), být ta stranou dění. když už jsme byli spolu, např. hráli nějakou stolní hru, což mě příšerně nebavilo nebo si hráli s panenkami a nepohodli se, tak začala bitka. výsledek už znáš.
spíš aby mi poradili, jak bych se měla bránit, jak si pomoci sama, jak se s tou ségrou domluvit. zkoušet vysvětlovat, poradit, než hned odsoudit. myslím si, že není zrovna dobré, vysazovat jedno dítě jako lepší (upřednostňovat ho). i tím se u nás podporovala ta žárlivost.
většinovou výchovu měla matka, taťku jsme viděli méně a měl přirozenou autoritu. tomu stačilo jen zvýšit hlas a už jsme kmitali. a bylo jedno, jestli nám bylo 5 nebo 20. jo a taťka, když už nám dal na zadek, tak tedy pořádně, ale právem a za opravdu něco neomluvitelného. myslím, že by se roční výprasky od táty daly spočítat na prstech jedné ruky. to u matky to bylo na denním pořádku.
teď si myslím, že vztahy dobré, i když asi ne skvělé. ale rozhodně lepší, než jako děti. píšeme si, když jedu něco zařizovat do jejího bydliště, tak se pokud možno potkáme, radíme se ohledně dětí (ze začátku boje, teď už jsme se naučili říct svůj názor a respektovat jiný názor té druhé), když je špatně, dokážeme se semknout a bojovat společně. i když to bylo už když jsme byly malé a matka od nás utekla. semkli jsme se a drželi při sobě.
takže závěr - kritická situace nás dokáže semknout k sobě a vzájemně si pomáhat, v běžných situacích je to jak kdy, někdy si vyjdeme vstříc, někdy je to tak trochu v bojovnější náladě.
omlouvám se za chyby, píši v rychlosti, starší zase mučí psa, tak to tu přitom rovnám.

reruna
31. bře 2012

@beruska24.9. díky🙂

ined77
31. bře 2012

@reruna ....já vím, já vím 😔 .musím na sobě řádně zapracovat!

u nás dnes už lepší...sice jsou nějaké ty výkyvy 😅 ..ale tak to bude pořád...nic hrozného 😉 .

tital
autor
31. bře 2012

@zdeniii Hoj Zdeni ? Jste uz doma ? Jak se dari synkovi ? A Tobe, je vse ok a jde vse podle planu 😉 ? Jen kratce se nam ozvi, az budes mit minutku. diky.

irenka
31. bře 2012

Ahojky holky, teda vás dočítat. to by chtělo mít hodné děti a v klidu číst.... :D

Koukám, že se mám na co těšit, až bude malé tak půl roku co? :( No ale každé dítě je jiné a zvládá to jinak.
Já už jsem ted na palici z Matyáše...
Tak moc by se mi ted šikla nějaká hlídací babička... alespon na hodinku by ho vzala ven a já mohla doma v klidu teřba jen uvařit... nebo nakojit. Ale to se mi může jen zdát...
BOhužel nemám čas věnovat se oběma tak jak bych si představovala. A když zapomenu večer uvařit na druhý den tak je to ještě horší. Už jsem si pořídila i Baby vak aby Ani neplakala a já mohla něco doma udělat, ale moc to nejde.
Maty má ted šílené období... stále se vzteká a ani se nezlepšily ty jeho noční můry.... Takže se mi v noci budí na přeskáčku. Naštěstí se navzájem nevzbudí. Na Ani už mám v noci radar, takže jsem vzhůru dříve než ona. Zavrní se, já se stihnu vyčurat a pak krmíme než začne plakat. Je moc hodná co se týče noci. Ale s usínáním je to taky občas marathon.
Spíše řeším Matyho, pohádky nebo vyprávění ho při usínání rozptylují, potřebuje mít naprostý klid. Což u nás je humor... 😀 😅 Když je doma manžel, tak uspává Matyho a já sedím na zemi v kuchyňce a kojím nebo chovám Ani, aby neplakala a Maty mohl usnout. Manžel mi pak dává rukou znamení, že Maty už spí.... no kdyby to někdo viděl, tak nás má za blázny..... 😵

Chtěla jsem se zeptat holek co mají už starší dítko jak řešíte záchvaty vzteku, jestli ještě nějaký jsou.
Kdy vám děti přestaly po obědě spát? Maty už to zkouší teď z čehož nadšená fakt nejsem. Je vidět, že to ještě potřebuje, ale ty histeráky kolem, to je fakt na mašli. emoticon Ztekáme se oba, já pak většinou odcházím a jdu se vybulet na záchod aby mě neviděl.

Novinku mám, koupila jsem si dvojkočárek. Hooodně dlouho jsem vybírala. Jeden krásný jsem si vybrala ale když mi paní prodavačka sdělila cenu, tak jsem se skoro rozbrečela. Jsem si připadala jako nějaká socka... že nemám na jeden blbej kočárek. Tak mám ten nejlevnější co jsme vytipovali. Tak až budu mít nějaké foto jak jezdíme tak vám jej sem dám.

Jo a byla jsem na kontrole po 6 ned. Vše OK, a na krvácení co trvá mi Dr. oznámila, že je to už začínající MS.
Takže mě varovala před nechtěném otěhotnění. No to by byl teprve humor... kočárek pro 3 už fakt nesháním... :D 😀 😀 😀

Holky, taky vám děti nezvládají tu změnu času?

helulela
31. bře 2012

@tital scény u jídla mě taky vytáčí. Pořád hledám nějaký střed mezi tím, abych nevylítla, ale zároveň mu dala jasně najevo, že tohle teda ne.

A jedna dobrá zpráva 😉 Dnes jsme byli u švagrovců na oslavě ročních narozenin jejich chlapečka a kluci byli skvělí 😵 U Adámka to až takový zázrak není, ale Víťa se choval vzorně. Dělil se s klukama o hračky, nosil jim křupky, nic nezničil a nedělal scény. Užili jsme si to 🙂
Víťa má teď vůbec dobré období. Čekám, že další vlna vzdoru bude děs a že přijde nejspíš už zítra, když se tu tak chlubím 😉

@irenka kam se na vás hrabou válečný stratégové... Na kočár kašli. Hlavně že ten levný funguje, za pár měsíců už ho stejně nebudeš potřebovat.
Víťa po o spí a snad ještě dlouho spát bude. Dá minim. hodinu a půl, někdy i tři. Párkrát se nám teda stalo, že neusnul, ale výjimečně. Posunout mu spaní na později jsi zkoušela, viď?

zoditka
31. bře 2012

Ahojky,
čekáme třetí děťátko, které bude o 2 roky mladší, než náš druhý syn, tak sem tam nakukuju... snad se nebudete zlobit 😉 .
Teď mám 2 klučiny s věkovým rozdílem 3 a čtvrt roku (chtěla jsem mnohem menší věk. rozdíl, ale nepodařilo se...) a teda musím se smát, že ono je to snad i jedno, o kolik od sebe prcci jsou, ono je to všude stejný 😀 . I naši kluci se hrozně milujou a stejně tak se i hrozně rvou 😀 , u nás je to podobný jako u @reruna , takže hlavně mladší útočí a provokuje staršího. Starší byl vždycky spíš takový bojácný, nikdy nevyhledával děti, spíš před nimi prchal, nikdy si s nimi nechtěl hrát (ono to trvá do dnes, doteďka si ve školce s dětmi nehraje), mladší je naopak hodně společenský a odvážný "nebojsa", má děti rád, takže furt "otravuje" staršího, tomu se to zrovna né vždycky líbí, má asi spíš raději svůj klid...
U nás je hlavně kravál, když mladší bere staršímu hračky, s tím jsme teda bojovali hodně, furt dokola jsem vysvětlovala staršímu, že malý tomu nerozumí, že to není jeho a že se musí naučit půjčovat, že přece nebudu kupovat všechno znovu ještě mladšímu (i když jsem vždycky staršího chápala, že se mu to nelíbí, ale nedá se nic dělat).... no musím říct, že trošinku se to konečně zlepšilo, teď už starší většinou tolik nevyšiluje, když si malý něco půjčí. Podotýkám že starší zas úplně lakomý nikdy nebyl, kolikrát sám od sebe šel bráškovi něco půjčit, ale běda, když si to ten mladší vzal sám 😀. Pak taky když si mladší začne hrát "na plácanou", to míní ten starší vyletět z kůže, kolikrát stačí, aby se ho malý jenom dotknul a už je oheň na střeše.... no na druhou stranu musím říct, že díky tomu se konečně i náš starší začíná učit se bránit, on byl dřív vždycky takový ťula, co si nechal všechno líbit... akorát je musím od sebe trhat, protože mladší si nenechá nic líbit, všechno okamžitě vrací a starší je přece jen o dost starší a má víc síly, tak se bojím, aby malému neublížil... no jsem zvědavá, jaké to bude, až se narodí naše třeťátko 😀

K odpolednímu spánku - náš prvorozený byl od miminka děsnej nespavec, od roka a půl mi po obědě už neusnul. Druhý syn je úplně jiný, teď zatím v roce a půl po obědě stále usíná bez problémů, ťuk ťuk ťuk, snad mu to ještě aspoň rok vydrží...

Holky chci se zeptat, sice mám na to ještě spoustu času, ale nedá mi to a furt nad tím přemýšlím... vy co máte děti od sebe 2 roky, potřebovali jste sourozenecký kočár? Vím že každé dítě je jiné a že si to budu muset stejně rozhodnout sama, ale zajímá mě, jestli je tu někdo, kdo se bez něj neobešel.
Kdyby měl náš prvorozený 2 roky, když se narodil bráška, tohle vůbec neřeším, od jeho roka a půl jsme kočár používali už hodně málo. Náš druhorozený je ale i v tomhle úplně jiný, kočárek má rád, stále v něm rád spinká a vůbec si neumím představit, že by měl od podzimu být bez kočáru. Vůbec se mi do nákupu dvoukočáru nechce, ale zatím mám pocit, že bez něj to nepůjde. Navíc naše třeťátko se narodí na podzim, takže deště, kaluže, pak zima, plískanice... k tomu bydlíme ve městě, kde je málo chodníků, hodně se tu chodí po silnici... no nevím nevím 😖

Tak jsem se hezky vypovídala 😅 , omlouvám se za vpád a snad se nebudete zlobit, když budu dál nakukovat 😉 .
Mějte se hezky!!!

beruska24.9.
1. dub 2012

@irenka - starší kouká na animáčka, mladší ještě spinká, tak mám chviličku 😉

jo, babička by se mi hodila i teď, nejen v začátku. určitě to zvládneš. když nemá člověk jinou možnost, tak si zvykne - musí 😉 i když být s dětičkami 24h. denně/7dní v týdnu je někdy dost o nervy 😀

ohledně babyvaku - také jsem ho koupila, maličké miminko tam ještě vydrželo být, jak maličká povyrostla a začala sledovat okolí, tak se ji tam nelíbilo (asi chtěla vidět sestřičku), teď už bych ji tam nedostala vůbec, radši využívá vlastní pohon 😀 i když venku by se mi nějaké nosítko hodilo. když nespí, nechce ležet v kočárku, takže ji dávám na bříško čelem k sobě a takhle s ní jezdím. a už má snahy vylézt přes hranu kočárku....

záchvaty vzteku jsou na denním pořádku. někdy pomůže odvrácení pozornosti jinam, někdy počkám, až se vyvzteká, někdy se snažím obejmout, uklidnit a pak vysvětlit, no a poslední největší záchvat jsem tu popisovala (to bylo to fiasko). jinak od té doby záchvaty menší, ale nic doma neudělám, pořád se jim věnuji.

spát starší přestala začátkem prosince (2r.+2m), kdy jsem odstříhala dudlík natolik, že ho neudržela v puse. v lednu ještě týden-14dní, kdy jsem ji ´´násilím´´ dostala do postele, protože byla odpoledne strašně protivná a chtěla jsem zkusit obnovit denní spánek, tak půl hodinky až hodinku po obědě dala. pak už jsem ji do postele nedostala žádným způsobem, tak jsem to vzdala a přes den nespí.

změna času - jak kdy. ráno vstávají mezi 5-6h. (starší vstávala v5h., mladší chvíli po sestřičce), večer uspávání také všelijak. starší usínala do 20h., maličká všelijak, jednou v 19h., jindy tu řádila do 22,30h. u ní se mi nedaří najet na pravidelné uspávání. předevčírem obě holky spaly už v 19h., jsem nechápala 😕 😀 včera jsem je ještě ve 21h. nemohla dostat do postelí.

jo, maličká se hlásí, jdu ji obstarat 😉

beruska24.9.
1. dub 2012

@zoditka - vítej a klidně se přidej 😉
patřím mezi ty, které se obešly bez sourozeneckého kočáru (děti rozdíl 23m.,). starší od 10,5m. chodila doma, od 11m. venku a jak zjistila, že umí chodit, nechtěla v kočáru moc být. takže procházky po vesnici jen pěšky, procházky do vedlejší vesnice (3km) s kočárem s tím, že chvíli ťapala, chvíli se vezla. když jsem byla těho, pořídili jsme golfky, takže na delší trasy se využívaly ty. po narození maličké jsem koupila stupínek ke kočárku (řešila jsem to během 6tinedělí) a když nás čekalo více chození, tak se využíval ten. opět chvíli chodila, chvíli se vozila. teď má 2,5 roku a všude chodí pěšky. tedy, když jedeme za ségrou do města a couráme po městě, tak je to na dlouho. ale jak vidí chodit o rok staršího bratránka, tak prostě chce chodit také.
joj, jsem se nějak rozepsala 😀

reruna
1. dub 2012

@zoditka ahoj, tak vidím, že je to u vás hodně podobné 😉 . My jsme měli rodzíl 24 m a taky to bylo na podzim, ale sourozenecký kočár jsme neměli, bydlíme na náměstí, takže nikam daleko, na delší procházky jsme chodili jen o víkendu a mm vzal staršího do golfáče. Taky jsme měli manducu.

tital
autor
1. dub 2012

Ja bych zkusila otazku polozit jeste trosku jinak 😉 Holky, ktere uz mate dve deti a poridili jste sourozenecky kocar, do kdy myslite, ze ho maximalne budete vyuzivat ? Vezmeme napriklad vek toho mladsiho ditete ... a bude to asi i vzhledem k rocnimu obdobi, co ?

dana3262
1. dub 2012

@tital Já myslim, že ho budem pro ty dvě současný děti používat do doby než pořídíme 3.dítě a pak to nejstarší vyšoupnem 😀 Ne...ja myslím klidne do 4-5let toho staršího. Plánuju v létě jezdit po večerech, chodit procházkama centrem atd..

dana3262
1. dub 2012

@irenka ahooj!! Jaky jsi pořídila kočárek?
Usínání je příšerný a bylo u nás ještě horší. Naši se tedy navzájem budili. V tomt týdnu jsem je prvne uspala oba sama. Do toho pul roka to jde, to byl Jindrich hodnej a moc me nevyzadoval, ted se to hodne láme a chce uz dost pozornosti. Vetsi zachvaty vzteku nez ma Eda (a castejsi) jsem jeste nikdy nevidela!!! Neprizpusobi se nikdy nikomu a nicemu.. Nekdy mi prijde, ze mam ten zaludek v haji z nej 😅 Nekolikrat ho zkusim mirnym hlasem pochlacholit, jakze chapu, ze se vzteka a ze ho neco rozrusilo, pak ho capnu za ruku a zkousim at jde po dobrym, pak se zacne valet po zemi a rvat, tak to zkusim jeste tak 2x a pak ho pustim a odchazim pryc..to uz se blizi k moji hranici unosnosti. No a kdyz tohle probehne 3-4x, tak ho plesku pres zadek, ale nikdy to vubec nepomuze.. nikdy.. ☹

irenka
1. dub 2012

@tital
Já to plánuju min. na rok. Abych mohla ven i přes poledne a Maty mohl v kočárku usnout.
Pak ho nechám schovaný na další dítko.... 🙂

dana3262
1. dub 2012

@irenka nejhorsi je, ze ted m fakt vycucava chlap.hada se kvuli cemukoli, co reknu nebo udelam. Pritom domaci prace zvladam, varim mu denne, nakupuju, deti zvladam, peru...ale to staci ho o cokoli pozadat a uz je to pytli. Hada se jak nejaka domovnice, jsem z toho unavena, ale nechci se mu omlouvat za to, ze ho popohanim kdyz neco dela pomalu a eda se tu zatim unavou vali po zemi a breci a vzteka se.. nevim, co s tim ☹

irenka
1. dub 2012

@dana3262
Koupila jsem nový ABC Tandem Plus. Chtěla jsem I-Candy broskvičku. Krásně se s ním manipulovalo, hluboká korbička, ale ta cena? ☹ Na to fakt nemám.
Nafotím si ho a dám do albíka. Už hned v pátek jsme absolvovali první jízdu na trénink a zpět.
BOhužel k tomu není pláštěnka a já to nevěděla, tak jsme trochu zmokli.
JO a hned 3 maminky se mě na ten kočárek ptali, že se jim líbí. Stál nakonec nový 5500,- a bazarové jsem viděla za 4tis. Tak jsem chtěla raději v záruce. Ale v tom krámě jsme byli asi 3 hodiny!!!!

irenka
1. dub 2012

@dana3262
To je mi líto... tak snad bude líp.
U těch dětí si člověk alepon řekne, jsou to Děti... klídek... dejchej pomalu.. No jo ale u dospělého , kdy čekáš alespon pomoc nebo uznání to zamrzí víc.
Naprosto tě chápu.

Já ted uspávala 3 hodiny... Maty prsotě že spát nebude a nebude. Je to 10minut co usnul.
Střídavě mi budil Aničku a ta ted taky nemůže zabrat. Takže dneska je to fakt peklo.
Sama bych potřebovala si jít lehnout 😖

imzadi
1. dub 2012

@tital taky o tom kocaru vazne uvazuju, preci jen na tu zimu to bude asi lepsi...ale jsou to palky! rada bych deti za sebou, ale aby mimi melo pohodli, takovej snad nevyrabej a kdyz jo, tak stoji 30:(

@irenka koukam zadna legrace, toho vzajemneho buzeni se bojim tez, a to mame radovy domek...ale kuba dela silenej hluk....no pripadne dam mimi spat na terasu, ale uz ho vidim jak mlati do okna 😀

irenka
1. dub 2012

@imzadi
Já mám kočárek za sebou. Mimi je tam ve vložný tašce a má dost místa. Fakt místa pro oba je dost.
Ted jsem v pátek improvizovala, páč tu tašku co mám doma se tam nevešla a já potřebovala s ním vyrazit.
Jelikož byla zima, tak jsem dala do kočárku fusak a malou ještě do menšího fusaku a jelo se... 🙂
No jo, my se spaním bojovali od malička. Tak ted se to projevuje.

dana3262
1. dub 2012

@irenka a nebyla jsi nekde u technicky knihovny? Mam pocit, ze jsem ten kocarek v patek nekde videla 😀
Koukam, ze je jen o 1kg lehci nez EW..Taky tíha..