Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

tital
autor
23. srp 2012

@xuxie Samorekonstrukce jsou zdaleka nejhorsi. A prevrtavani elektriny ja na nekolik dni, to vas lituju 😔

ponik25
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tital
autor
23. srp 2012

Holky, syndrom zahnizdovani (prekvapive i u II. ditete) vrcholi. A me sily asi taky 😀 , vse co je mekke skoncilo tento tyden v pracce a co je tvrde a neda se narvat do pracky, tak v mycce !
Finisuju generalni uklid linky, je tu sileny vedro, ale uz je to fakt vsechno 😉 , pristi tyden jen kontrola zubare a muzu jet do Motola....

ciernavila
23. srp 2012

Ahojte, chcela by som sa poradit, cakam mimi v prosinci, od kamaratky budem mat stupatko, ak by sa malemu neosvedcilo, uvazujem o Phil and Teds. Ale nasla som aj Jane Twone, len je u nas pomerne nove a nenachadzam recenzie od mamiciek. Co si myslite o nom, nie je menej priestranne ako Phil and Teds?

beruska24.9.
23. srp 2012

@tital - tě obdivuji! u mě tenhle syndrom ve druhém těho až tak silný nebyl. asi se na tom podepsaly vyčerpávající příznaky pokročilého těhotenství a celodenní péče o aktivní batole 😀

tital
autor
23. srp 2012

@beruska24.9. To mam taky 😉 , dokonce ted jsem to pocitala, jsem 14 dni z nemocnice... takze vlastne to dost pokousim.
Nemuzu za to, co se tyka domacnosti nebo takovych to zalezitosti, kdyz si to vezmu do hlavy, nedam pokoj, dokud neni po mem (bohuzel v zivote to neni vzdycky vyhra a zase taky bohuzel tuto "duslednost" v jinych ohledech dost postradam - ze ? Vzdycky si rikam, co je dulezitejsi ? 😖 Jestli cista kuchyn nebo treba anglictina....

xuxie
23. srp 2012

@ciernavila ahoj, sa bojím, že ti veľmi neporadím, ten kočík je dosť nový, nepoznám ani nikoho, kto by ho mal. PaT by som doporučila na základe skúseností svojich dvoch kamarátok (mimochodom zo Slovenska), veľmi spokojné 🙂

xuxie
23. srp 2012

@tital já vím, tady už elektriku vrtali snad všichni ☹
Já mám taky hnízdící, jenom bych potřebovala nějaké klidné hnízdo 🙂

misa_1
23. srp 2012

@xuxie
@tital
Ahoj holky, za nas taky ok. A kde? Za Galerii nebo na tom "vasem" mokrem? Plati cca 16:00?

tital
autor
24. srp 2012

@misa_1 Asi doladime podle pocasi...

beruska24.9.
24. srp 2012

@tital - jo, zahráváš si pořádně ☹ tak doufej, že si tvé tělo poradí s uvedeným syndromem co nejlépe a mimčo vydrží v bříšku co nejblíže termínu 😉
blbě jsem to napsala, jasně, že už máš také příznaky pokročilého těhotenství (kdo v tomto týdnu nemá/neměl?!) a aktivní batole také. právě proto máš můj obdiv, že i tak zvládáš 😵 spíš jsem to myslela, že moje první těhotenství bylo přeci jen o něco lepší (i když také náročné), než to druhé, problinkané od začátku do konce, s 3x takovými nohami díky otokům a dalším. takže to už se pak mnohem hůř jen šlo s dítkem na procházku, natož dělat generální úklid 😉

irenka
24. srp 2012

@tital
@xuxie
Holky, tak mě tu nikdo do zdi nevrtá, ale překopává se celá ulice a naše jediné okno je právě do té ulice.
Uspat děti je nadlidský výkon a když usnou tak projede traktor nebo nákladák a je po spánku.... ☹
Naprosto vás chápu, tak snad bude brzy po rekonstrukci.... Budte rády, že nebydlíte v garsonce, tady není ani kam utéct ani kam dát spát děti. 😉

petkula
24. srp 2012

@irenka tak to mi něco připomíná 🙂 Taky bydlíme v garsonce a jediné okno vede do ulice...Naštěstí se už blýská na lepší časy a místností nám za chvíli přibude (zatím aspoň jedna).

tital
autor
24. srp 2012

@beruska24.9. Jeeee, tak to ja nestesti nejsem zvraceci typ. A otoky se mi v tomto tehu vyhybaji (zatim 🙂 ), uvidime jak ted posledni tydny.
Na dnesek jsem spatne spala, mela jsem nocni mury, jak uz rodim, jestli to stihnu... strasne zmatene, muz je na sluzebce na Slovensku, tak se asi promita, ze me tu nechal samotnou 😝

beruska24.9.
24. srp 2012

@tital - ty sny budou asi ´´normální´´, projevují se v nich obavy z nadcházejícího porodu, že najednou bude starší dítko bez tebe atd. atd. zkus se nestresovat, určitě to zvládneš jako to zvládli jiní. později, až to budeš mít za sebou, až přejde ten největší nápor, se nad tím budeš usmívat.
jen tak pro zajímavost. obě holky mám císařem (i když před druhým porodem jsem ve snách také ´´prožívala´´ porod, asi touha rodit přirozeně) a asi měsíc po druhém porodu se mi zdál divný sen. vzbudila jsem se zpocená, vyděšená, netušila jsem, kde jsem. teprve, když jsem se trochu vzpamatovala a ráno vypovídala příteli, se mi udělalo trochu lépe. zdálo se mi, že mi v bříšku jedno miminko zapomněli, že je hrozně maličkaté, ale vypadá jako narozené miminko, je životaschopné. 😕 😀
hormony si s námi dělají co chtějí 😎

xuxie
24. srp 2012

@irenka achjo, to musí být strašně těžké ☹ Já jsem na vás už několikrát myslela, že já furt remcám a vy to dáváte v jednom pokoji.
A nemáte výhled na něco většího, časem?
Držím palce, ať to tam u vás taky rychle dokopou :-/

U nás, já už nevěřím, že to někdy skončí. Jedni dodělají a další začnou. Připadám si jak když jsem žila na jednom strašně levném podnájmu v Rotterdamu - byla jsem tam půl roku a celou dobu hloubili někde pod tím barákem silniční tunel - 18 hodin denně se ozývaly rány a pokud člověk položil skleničku s vodou či talíř s polévkou, tak se třásla...ale to mi bylo 19, neměla jsem děti a bylo mi to fuk 😉

xuxie
24. srp 2012

@tital to jsi statečná, ten můj byl včera jenom někde v hospodě ve sklepě bez signálu, do půlnoci byl doma a já stejně měla strach, že se něco semele. Koncem září jede taky na pár dní někam do pryč, já budu 38tt a už mám z toho bobky 😖

irenka
24. srp 2012

@petkula
Asi jsi jediná tady kdo bydlí v garsonce s dvěma dětma.
jak řešíš usínání, když není kam odejít...
Já s tím bojuju ale strašně. ☹

@xuxie
ani mi nemluv, zrovna ted jsem Matyho uspala... po dvou hodinách. Vztekal se, pak ječel, do toho chtěla Anička už spát, jenže na něj hodně reaguje. Pak usnula, on jí vzbudil, tak už jsem vyletěla a dostal vyhubováno, pak neposlechl a několikrát že Ne a NE a NE, tak to už bylo na mě moc, vytáhla jsem ho z postýlky, ve které mimochodem ležl napůl, páč zrovna hrabal pro vláčky. A na chodbu s ním a dostal na zadek, samo začal ječet těma jeho výkonnýma hlasivkama.
Já se pak totál vyčerpaná zhroutila v předsínce na podlaze a začala bulet, On na mě kouká a říká, Maminka pláče...
HOlky, já jsem asi fakt cvok... prostě magor. Proč nedokážu mu vysvětlit že má spinkat a že nemá řvát?
Mám strašný výčitky, kdykoliv dostane na zadek ale jiná na něj prostě neplatí a už začal i na výhružky, že dostane říkat NE nedostanu na zadek...

beruska24.9.
24. srp 2012

@irenka - první, co mě teď napadlo, co zkusit na nějaký den vypustit u M. denní spaní?? naše starší také nějakou dobu přes den nespávala, pak jsem ji to po čase zase učila. když je takový problém s uspáním. nebo ho nechat jen hoďku poležet, číst pohádku, prostě cokoliv, aby si jen odpočinul.
více do mailu, až najdu chvilku.
opět řev, rvačka - a to jsem sem jen nakoukla.
chyby neřeš, je to v rychlosti, bez přemýšlení.

tital
autor
24. srp 2012

@beruska24.9. Vim. Mivam v tehostenstvi - v prvnim i druhem nekdy dost zvlastni sny. Vetsinou se v nich prihodi nejake nedorozumeni a ja tam treba silene brecim a nejde mi to vysvetlit... Tak dobry psycho. Ale to budou hormony, pak to prejde 🙂

tital
autor
24. srp 2012

@irenka Nemej vycitky, nekdy to proste nejde jinak a je treba ukazat tu nejzassi hranici. My jsme ucili ted zase pres tyden Bertika spinkat - jenze to je jina - on ma svuj pokojicek, ja ho tam necham protestovat a jdu pryc...
Drzime palce, at uz se brzy stehujete, opravdu vam to vsem prospeje.

xuxie
24. srp 2012

@irenka Já ti tak rozumím, já se tady hroutila včera, jak bušili ten panel, tak jsem ho chtěla vzít pryč, blbě mi bylo a on furt že "nenene" a "buchbuch" a lítal po bytě a mně to už ujelo. Vyřvala jsem se na něj fakt jak kravka a pak jsem se tady sesunula na zem a bulela vzteky a bezmocí ☹ A to se nemačkáme v garsonce.
Jak říká @tital , neřeš, ono se to nepo..., kluci holt vymýšlí a my nejsme stroje. Stejně to dáváš ještě obdivuhodně - já bych to fakt nezvládla.
Přeju hodně klidu a brzy i víc prostoru.

petkula
24. srp 2012

@irenka právě že se to už nedalo, takže než se dodělá další pokoj, bydlím s dětmi u rodičů. Řešení na klidné soužití s takhle malými dětmi asi neexistuje ☹ Ve dvojkočáru by ti oba neusnuli?

xuxie
24. srp 2012

abych vlila trošku pozitiv, když už pořád remcám, tak dnes odpoledne jsem zažila hned dvě krásné události 🙂

První, totální blbost se týkala zcela a jenom mého malého ega a udělala mi mooc dobře. Dnes malý slavil v jesličkách narozky, tak jsem se v těch vedrech vzchopila a udělala mu sebou dort - takový, co jsem si víceméně vymyslela...a jak jsem pro něj přišla, tak všechny děti (opravdu všechny) spořádaně tlačily ten dort v téměř naprostém tichu a učitelky mě velebily do nebes, že fakt tak dobrý koláč tam ještě neměly...tak jsem, jako pravá žínka domácí poděkovala, hrdě odplula a připitoměle se usmívala ještě deset minut v autě.

Druhá. Mé drahé prvorozené dítě má málo železa, tudíž ho dostává v kapičkách a i když většinou tyto působí zácpu, u nás je to naopak, takže dítě má díky kombinaci těch veder a lehkého průjmu zapařenou prdelínu. Tak jsme přijeli domů a nechala jsem ho bez plenky, ať se mu to zbytečně nedráždí. Jak si tak hrajeme, tak si fešák začal popotahovat pindíka (jinak, než když si s ním jenom hraje) a já jsem si zažertovala a říkám mu, že jestli potřebuje "čí", tak ať jde na záchod (tam je na zemi nočník) a udělá to nočníku....a on šel a udělal...a za hodinu zas...a mně spadla čelist a byla jsem tiše, ale strašně pyšná 🙂

Jinak, stěhování se konat bude...doufám, že u toho neporodím :-/

reruna
24. srp 2012

@xuxie máš foto dortu pro inspiraci? kluci mají v září oba narozeniny, tak přemýšlím, že bych do školky taky něco přinesla, loni jsem měla bonbony, letos přemýšlím nad dortem nebo muffinkama

xuxie
24. srp 2012

@reruna Dělala jsem podobný tomuhle. Pokud nebudeš bláznit jako já a vyrábět domácí marcipán a koupíš hotový, tak byl fakt děsně dobrý a jednoduchý, chceš recept?

irenka
24. srp 2012

@beruska24.9.
@tital
@xuxie
@petkula - V kočárku mi neusne ani jeden. Anička má kočárek na "stojáka" a Matyho zajímá co se kde šustne.
Holky, moc děkuju všem za povzbuzení. Už je líp. Nakonec Maty usnul, Ani taky odpolko spinkala v postýlce a já se trochu vzpamatovala. pak mě oba dostali tím, že si stoupli ke dveřím a že jdeme ven....
@xuxie dort máš povedenej.... hod recept na ten marcipán, já ho miluju ale neumím udělat.
Dneksa jsem udělala nepečený tvarohový dort s borůvkama, tak si zítra dáme... snad půjde vyndat z formy.
Dobrou holky....

xuxie
24. srp 2012

@irenka to jsou zlatíčka 🙂
Já jsem dělala ten marcipán podle receptu někde z internetu, z mandlí a růžové vody:
250g loupaných mandlí
10g hořkých (neloupaných) mandlí
250g práškového cukru
25ml růžové vody
Všechno rozmixovat do hladka a je hotovo.
Místo růžové vody lze použít kondenzované mléko - taky to bylo dobré (snad ještě lepší - ta voda mi trošku chutná po mýdle, nejsem asi dost kultivovaný gurmán 😀 )

Na dorty se prý ale lépe pracuje s marcipánem falešným, ze sušeného mléka. Ten jsem nezkoušela.

krásnou dobrou 🙂

beruska24.9.
25. srp 2012

@irenko tak mě napadlo u toho uspávání v kočárku- a ona to je vlastně blbost, když ti malá ještě nesedí - naše cácorka usíná v kořárku jedině v sedě. teprve pak můžu položit. třeba se k tomu časem také dopracujete 😀
fotka je nádherná!!! 😵 😵 😵
mňam, takhle dortovat 😀 také bych si dala, znám nepečený s ananasem, ale už jsem ho nedělala, ani nepamatuji. tento týden jsem dělala placku s broskvemi a želé, recept od ségry, takže hokus pokus a hned ten den večer byla půlka plechu pryč 😕

tital
autor
25. srp 2012

@xuxie A co je ruzova voda ? ze se tak ptam... ambice delat marcipanovy dort nemam 😉