Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

handm
9. zář 2012

Díky holky! @helulela, @tital, @xuxie
Jinak laktační poradkyni jsem nezkoušela na živo, s jednou jsem mluvila - ta říkala, odstříkat, jenže mě z toho prsa nic skoro nejde 😲 Včera jsem ve sprše nahřívala jak blázen, lázeň na paření prasat 😝 😀a z prsa skoro dvě kapky a dál ani tuk. Nechápu... Dneska malá ráno vytáhla 10-20 😲 výkon roku 😕 😅 vzteká se u toho, odstrkuje mi to prso a kničí, že eja eja eja... 😀 Je možný, že to tam prostě neni?!😲
Jinak odsavačku si půjčím od švagrovky, já ji ted nemám, ale ručně neodstříkám skoro nic. Zkouším ale dál.. Ale to jsem ani u malýho nedokázala a odsavačkou se mi tehdy povedlo po hodině úsilí 30 a to bylo vše. Zkoušela jsem měnit polohy na kojení, v sedě, v leže, ona na bříšku, ona z boku.. ale výsledek taky žádný.
Ale dneska už výrazně lepší. Večer jsem dávala tvaroh, ráno zas, teplota ani horečka, prso bolí jen na dotek, normálně ne, sem tam tam cítím, že je tam něco "tvrdšího", ale proti včerejšku je to nebe a dudy 😀 a to doslova😀😀😀

@tital vydrž!! Už to máte taky za pár!! Podívej já, furt to vypadalo, že to přenosím a nakonec si slečna rozmyslela, že do konce čekat nebude a bylo to vcukuletu 🙂🙂

vendullka
9. zář 2012

Ručně se to při zánětu či retenci odstříkává dost špatně, chce to pořádnou elektrickou odsávačku. Ale neodsávej úplně do prázdna, jen do úlevy, jinak by se Ti tvořilo pořád moc mléka. A pozor, rádo se t vrací:(

tital
autor
9. zář 2012

@handm Aha, to by me nenapadlo, ze z prsu nic "nedostanes", tak jedine tou odsavackou. Me to rucne nikdy neslo, mela jsem prso rude a venku dve kapky ☹ Jen kdyz jsem odstavovala, tak si pamatuju, ze to rukou slo, ale tak dva dny, pak se mi mleko prestalo vicemene delat, v tu dobu jsem kojila uz jen jednou denne, tak asi proto. Drzime palce, tvaroh je super napad.

carmonka
9. zář 2012

@handm Ahoj, držím palce, ať to zvládnete. Z vlastní zkušenosti musím říct, že při problémech může dobře zafungovat tatínek, i když odsávačka už nic nevytáhe. Takový výkon žádná odsávačka nemá a hlavně může zkontrolovat, jestli je a nebo není - třeba až mimčo dopije. Zní to teda dost blbě a divnej pocit to je, ale jestli k sobě máte důvěru a neodmítne tě, tak to může pomoct. Taky mám zkušenost, že mi obě děti nějakou dobu odmítaly mlíko z jednoho prsa - až skoro měsíc. Jako by jim tam nechutnalo. A bylo to zrovna to, ve kterým se mi zdálo, že mám hodně mlíka a tak jsem ho vždycky nabízela, protože jsem potřebovala ulevit 🙂 A vyprdli se na mě oba, prostě jsem měsíc z jednoho kojila a z druhého odsávala.
Ale časem vesele sosali oba z jakéhokoli. Přejeme, ať se to všechno brzy srovná!

tital
autor
9. zář 2012

@misa_1
@xuxie
@imzadi
@tital
@ameliejulliette
@xmarg04
@carmonka
@irenka

A kdo jste se jeste chtel pridat...Tak at zvladnou zmatky. My uz zase v utery muzeme 🙂, rodinna oslava presunuta.
Tak urco na hristi u Irenky, mezi 15-16 hod. Pa.

xuxie
9. zář 2012

@imzadi
@tital
@xmarg04
@carmonka
@irenka
super, úterý, pokud přežijeme ve zdraví a vcelku, tak kolem čtvrté na hřišti "U Irenky" 🙂
Těšíme 😉

tital
autor
9. zář 2012

@xuxie Ty nestras ! Jediny kdo ma narok nebyt vcelku jsem Ja 😉 !

Vy ostatni mate cas, jen si hezky sve miminka v briskach "dopecte".

irenka
9. zář 2012

Ahojky,
já tam určo budu cca na tu 16tou. hodinu. Na 15tou asi nestíháme. Spíme... 🙂

imzadi
9. zář 2012

@tital @irenka @xuxie @carmonka @xmarg04 zeny bohuzel utery nedavame, mame yamahu ☹ ale budem na vas myslet😀

xuxie
9. zář 2012

@tital 😉

xuxie
9. zář 2012

@imzadi škoda :-/ Tak si za nás zazpívejte 🙂

xuxie
9. zář 2012

@irenka my taky tak nejdříve ve čtyři, taky spí - doufám, dneska to zrovna neklaplo a byl na zabití :-/

carmonka
9. zář 2012

Tak čtvrtá je pro nás nejdřívější možná 🙂
Jo a dnešní zážitek - dneska přišel malej domů z procházky s taťkou, ze které jsem já s malou odešla dřív,, abysme mohly cvičit Vojtovku. Šel jí dát pusinku a ona se šíleně rozeřvala - přískokem jsem se přemístila za nima a zjistila jsem, že jí kousnul do hlavy! Už podruhé ☹ . Večer si zase vedle ní jezdil autíčkem a najednou zavolal "Julinko!", rozjel autíčko a zabrzdil o její hlavu... Chudák má hlavičku samej flek a bouli.
Myslím, že nežárlivé období je definitivně za námi a nazrál čas, abych se pravidelně věnovala jenom jemu. Máme v plánu jednou týdně výtvarku, tak budu dělat, co můžu, abysme tam chodili jen my dva. A budu doufat, že to pomůže.
Holky, měli jste u vás taky takové období? A jak dlouho to proboha trvalo? Snad ho to brzo přejde, raubíře...

xmarg04
10. zář 2012

@imzadi @xuxie @carmonka @irenka @tital @misa_1

Ahoj holky, byli jsme na vikend u rodicu, takze jsem nebyla na prijmu...😉 My uterni srazy uz taky casove nedavame, takze si to uzijte a opatrne, rijen se blizi...😀

@ameliejulliette

Velikanska gratulace k miminku i k prirozenymu vylodeni, doufam, ze u nas to dopadne taky tak, dojednat pripadne prenaseni by zrejme stalo hodne diplomatickeho usili... 😅

tital
autor
10. zář 2012

@xmarg04 On uz je asi posledni uterni 🙂, pak si to holky nejak poladi na jiny den, utery se hodi malo komu.

xuxie
10. zář 2012

@xmarg04 tak tak, nejspíš pondělí nebo středa - podle toho, co se komu bude víc líbit 🙂
PS: Jsem o víkendu spáchala ten tvůj tvarohový koláč a muž spadl do lásky, že prý by si mě vzal i po druhé 😀
Takže ještě jednou dík 😉

misa_1
10. zář 2012

Ahoj holky,
taky my se na zitra taky omlouvame, Ada ryma, kasel (to jsem zvedava co prijde v rijnu, az zacne chodit do skolky), Davidek sev sobotu rozhodl, ze pocinaje 2. mesicem zacne od rana do vecera jecet a manzel odjel do patku na sluzebku, takze u nas je veselo.

xuxie
10. zář 2012

@misa_1 ☹ pevné nervy a přežít! Myslím na vás. Snad se to srovná a příští týden se to povede 🙂

misa_1
10. zář 2012

@carmonka
clovece, taky se tohodle desim, u nas se zatim zarlivost projevuje zvysenym vynucovanim pozornosti, nekdy je to na palici. Ale k davidkovi se chova hezky.
Kamoska s tim bojuje uz pul roku, a to ji starsi chlapecek vytahne treba palicku na maso na toho mladsiho :(

tital
autor
10. zář 2012

@misa_1 Holky, pro nas podruhe neporozene si tyto komentare jeste setrete ! 😒 Ja si porad vizualizuju dve krasne zdrave deti, jedno starsi -v modrem, jedno mladsi -v ruzovem. Matka je vyrovnana, zhubla, krasna a plne se venujici - takze muj obrazek vypada asi jako, ze objima ty sve dve vyvonene deticky ....

Zadnou palicku na maso tam nevidim !!!😀 😀 😀

tarra27
10. zář 2012

@tital já si myslím, že to nebude tak horké jak holky píšou....je to hodně o přístupu, věnování....a budeš vysvětlovat staršímu a budeš ho mazlit a hladit...to bude dobré, uvidíš .)

carmonka
10. zář 2012

@tital Nevadí, dobře poslouží i dřevěná kostka nebo pastelka, když ji dobře použiješ 😉 😀 😀 Růžové budoucnosti zdar!!!

irenka
10. zář 2012

@tarra27
nechci ti brát iluze, ano je to o přístupu, ale takhle to vypadá že se dětem nevěnujeme a necháme je at si ubližují navzájem....
Každé dítě je jiné a i když se mu extrémně věnuješ tak prostě některé věci si ty děti musí prožít at chceš nebo ne. Třeba zrovna ty budeš mít skvělé děti, které si ubližovat nebudou nebo na sebe nebudou ani žárlit, budiž ti přáno....!!!!!
😉

irenka
10. zář 2012

@xmarg04
@misa_1
@imzadi
není to snad poslední srazík... tak se určitě uvidíme brzy!!!! 🙂
Já už od příštího týdne začínám trénovat, tak to s časemm bude taky dost hektický.

Na všechny se zítra moc těším..... 🙂
Něco upeču jo?
🙂

helulela
10. zář 2012

@carmonka potěším tě, ubližovací období jsme měli 😉 Byly doby, kdy jsem se od kluků nemohla na krok hnout, protože jsem je musela pořád takticky držet od sebe a preventivně dohlížet na Víťu. Většinou jsem na něm poznala už ráno, že dneska to bude špatný. Jindy byl třeba tři dny klid. Paličku na maso a podobné věci jsem uklidila nahoru na kuchyňskou linku (a dodnes je tam máme), ale jak píšeš, i pastelka stačí 😉 Vydrželi jsme to, Víťu to přešlo a hlavně Ada vyrostl a už to není žádný křehoušek. Ještě nedávno se stávalo, že Víťa z ničeho nic Adu kousnul. Naštěstí tak jednou do týdne a rychle ho to zas přešlo. Jinak ubližování jen tak už se nekoná, ani si přesně nepamatuju, kdy to skončilo, nejspíš někdy do půl roku. Teď se mydlí, když chtějí oba stejnou věc. A to většinou Víťa křičí a chce, abych šla Adu chovat, aby mu nelezl do věcí 😀
@tital krásné, přesně jako fotky z časopisů, co nás pak ničí 😀

tarra27
10. zář 2012

@irenka holka, já tím uklidnuji sebe i své okolí....nepochybuji o tom, že přijde doba, kdy se holky budou prát apod....to určitě k tomu všemu patří, nicméně nemusí to být extrém, kdy na sebe vytáhnou nože :D a rozhodně nepochybuji o tvojí nebo vyýchově někoho jiného, neznám nikoho - žádnou matku ani člověka, kterého by těšilo, že se děti bijí nebo si ubližují a ještě je podporovali....

to rozhodně neměl být útok na nikoho tady 🙂

podle mě to je tak u většiny sourozenců....

jinak u nás byla návštěva, dva kluci - o rok a 4měsíce a holky, to byl masakr....je jim 8 a 7 let a opravdu, to jste nezažily...nebo možná zažily, ale já nikdy...nejen že rodiče nezvládali, ale pořád se mlátili, hádali, nikam na procházku nechtěli, jíst nic nechtěli, strkali si prst do oka navzájem, pořád křičeli......vzpomínala jsem, jak u nás byl naposledy jiný pár - holčička a chlapeček ve stejném věku a to teda jsem pak mamince říkala, že teda klobouk dolů, jaké má hodné děti....ti byli fakt zlatí....

tital
autor
10. zář 2012

@helulela Presne ! Pro takove obrazky nebo reklamy ma muj muz vyraz, ktery neni publikovatelny 😀

Nedelam si iluze, je mi jasne, ze prijdou ruzna obdobi. Napriklad nase batolatko ted proziva opravdovou prvni pubertu, rano hystericky zachvat na pisku, sileny plac a ac se vyjadruje cim dal lip, je tak ochromen emoci, ze nam nerekne, co je spatne... a chvili na to, se pres ty sileny obrovsky slzy zase smeje.
Vidim na nem, ted kazdy den, jak se meni, jak nejak zase trochu dospel, jak je vsechno trosilinku jinak.

ameliejulliette
10. zář 2012

Ahoj holky, děkuju za gratulky 😉 Porod byl... hodně psychicky náročný, ale zpětně celkem vtipný a prostě super 😀 Už jsme doma a bude to trošičku boj, Ben by furt miminko pusinkoval a hladil a nosil, ale je trošku divoký, tak mu občas jemně ublíží 😅 Ale jinak zatím pohodička, Eliho kojím, kdykoli si řekne (prsa asi tak dvacítky 😀 ), on hezky spinká a nebo třeba je vzhůru a kouká (to my vůbec neznáme od Bena 😀 )... Snad mu to vydrží!
Dočtu vás snad zítra, koukám, že se tu ještě nerodilo 😉 Tak vydržte, vysvobození je na blízku 😀 (já se teda cítím milionkárt líp, než ty poslední týdny).

imzadi
10. zář 2012

@ameliejulliette no to jsou uzasny zpravy!!! Tak at to vydrzi 😀

tital
autor
10. zář 2012

@ameliejulliette Brzo doma 😉 , vidis, i zitrejsi sraz by jsi mohla stihnout 😉 😉 😉
Drzime palce, hezky se doma porovnejte, zajedte a brzy na videnou.