Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

irenka
4. bře 2012

@dana3262
Naprosto souhlasím.
Já snad začnu navrhovat kočárky! 😀
JO a jsem asi fakt debil, jsem koukala na ten PT a nečumím..... měla jsem za to, že stojí 5200 a ona to byla cena za slevu 😀 😀 😀 😀 😀 No co chcete po nevyspalý a kojící v šestinedělí že? 😀

tital
autor
4. bře 2012

@irenka Ja se pak zeptam Tebe 🙂, ty uz budes mit pulrocni mimco, az ja to budu resit ! A nebo si ho od Tebe koupim duble second hand 😀
Jane mi pripada taky dost dlouhy dopredu, nehlede na to, ze sourozenci nemohou "komunikovat".

tital
autor
4. bře 2012

@dana3262 Proc myslis ? Je opravdu ten kocarek Easy walker tak tezky ? Nebylo by to prave vyhodou - tedy pokud nejedes zrovna do kopce a predpokladam, ze mas odaretovana predni kola - cili kocarek je velmi pohyblivy ?

Ja nevim, me podle tech obrazku opravdu pripada drasticke dat to mladsi dite tak strasne dolu k tem zadnim kolum, tak nizko k podlaze, tak nebezpecne. I u toho kocarku na Brouckovi se mi obrazek nelibi, umim si predstavit, jak tam Bertik sedi a vyklani se a saha na bok na to kolecko.... i kdyz na te nizsi sedacce je asi to mladsi mensi dite, ze ano ?

Jsou tedy nejake jine moznosti mit deti vedle sebe ? Krom toho EW ? A nebo jinak, da se bruslit treba s golfacema ? 😀 😀 ja se myslenky na brusle nevzdam.... pri predstave, ze i tohle leto prosedim doma s pupkem...

Jeste jsem videla double kocarek od Teutonie, ale ten bude stat taky asi raketu...

zdeniii
4. bře 2012

@irenka @dana3262 ještě že tu máme takového rádce 😉
@dana3262 děkuji za vysvětlení 🙂 stejně je to na hlavu najít něco kloudného 😀 Kdy ti má ten explorer přijít? 🙂)) ať víme 🙂)) J8 to z těch obrázků taky nikdy nepochopím jak to vlastně funguje, ani když je k tomu video 😀 Naštěstí to máš zmáknutý 😀
26 kočárků??? tak to je už trochu ujetý. Manžel si ťuká na čelo už teď 🙂 a to mám těprve třetí .-))

zdeniii
4. bře 2012

@tital já se na brusle nedostala ani jednou 🙂) ale v plánu jsem to taky měla 🙂 akorát moje maličká odmítala být v kočárku, uvidíme jak její bráška. Doufám, že se mu tam bude líbit páč ještě tohle do toho by byl mazec a nikam bysme se nedostali a dvojkočár by byl jaksi na h... 😀

irenka
4. bře 2012

@tital
No jo, to už budu na tom asi jinak až ty to budeš řešit. Třeba bude Bertík v pohodě a nebudeš to potřebovat.
Já na to sázela, že bude jezdit na motorce (odstrkovadle) a ono ne! 😒
Neboj, jestli budeš mobilní v létě s pupíkem, tak naplánujeme nějaký srazík at nesedíš doma a na brusle si ani nevzpomeneš 😉

Jo a na bruslích jsem byla jednou s Matym, pak to už nešlo. On mi řval v kočárku od jeho dvou měsíců, tak jsem ho nosila... no a ted budu asi tvrdnout doma, s těma dvouma už se nedostanu nikam.

Ale i tak, ty ceny za kočárky jsou příšerný! Výrobní cena je stopro jen 10% z toho za co to prodávaj.
😠 😠 😠 😠 😠

Jo a TEutonie jsou fakt drahý!

dana3262
4. bře 2012

@tital myslim, ze s detma muze mit klidne 60kg, to na bruslich nezabrzdis ani nahodou 😀 kolikrat mam co delat kdyz je chodnik zkoseny a zacne mi kocarek ujizdet.
Nemyslim to vubec tak, ze te chci presvedcovat, ale v P&T mimino neni u zeme u kol. Budu do ty pridavny sedacky davat vzdycky starsiho, tzn i dolu. Mladsi bude v polosedu koukat, pak usne, tak ho polozim a starsi bude mit tu sedacku nahore nebo dole podle toho, jestli bude mladsi spat nebo ne.

@zdeniii 26 je fakt ulet 😀 explorer uz poslali, tak ted je to na poste, tak snad brzy 🙂

zdeniii
4. bře 2012

@dana3262 tak ho běž rychle vyzvednout at můžeš dát info!! 😉 a kupovala jsi nový? odkud?

zdeniii
4. bře 2012

@dana3262 tak koumám ty rozdíly a nechápu jaktože je ten VIBE dražší když jak říkáš je míň vychytaný než Explorer? přijdou mi stejný

http://abckocarky.cz/kocarky/kombinovane-kocark...
http://abckocarky.cz/kocarky/sportovni-kocarky/...

tital
autor
4. bře 2012

@zdeniii
@dana3262
@irenka
Neberte mi iluze 🙂. Ja se dostala na svou vahu, az ted v lete, prave kdyz jsem mohla na brusle. Jezdila jsem vzdycky dopol, to mi Bertik kolem 10 hodiny usinal. Bylo to super, na Ladronku, kde jsme se sesly s holkama a jejich detma. Samozrejme to taky nekdy prorvaly, ale vetsinou deti spaly a my sly hned po bruslich na super obed.
A pak jsme zili s manezlem skoro dva mesice v Zahrebu. Nemela jsem tam nikoho, tak jsem chodila dopol bruslit sama. Davala jsem si zavazek, ze budu bruslit dokud se Bertik nevzbudi, daval dopol tak kolem hodiny, hodiny a ctvrt a to se pak konecne zacala postava formovat 🙂 Zato ted zacinam byt zele 😝 , takze si snim o pristim jaru.
Ja pockam, co koupite, co reknete a co mi pak poradite. A na konci roku si necham rict. Ten Easy walker me mrzi, ten by se mi vizualne libil nejvice. Jinak mame normalni kocarek Teutonii (4kolku), kupovali jsme v Nemecku. Tak, ze bych prodala ji, a koupila tu tandemovou, bazarovou, na par mesicu a pak ji zase pustila, a na podzim mit pro druhy (v tu dobu uz rocni dite) jen golfky ? Ty mame ted na poste pro zmenu my....

zdeniii
4. bře 2012

@tital J8 byla na své váze za pár měsíců, uvidíme jak to půkjde dolů teď, prý je to po druhém horší 🙂)) ale v tomhle jsme taky každá jiná, takže ti nikdo neřekne nic dopředu 🙂)
Máš výhodu že se o tohle všechno zajímáš tak brzy, mě to nějak nenapadlo a teď mám najednou termín za 19 dní 😀

tital
autor
4. bře 2012

@zdeniii Termin za 19 dni je dobry ! Ja to mam vsechno pred sebou. Zajimam se, neb jste s tim zacaly vy 😉 Ja puvodne chtela diskuzi o tom, jak co delat s tim starsim, kdyz si privezes domu mladsiho vetrelce 😉 To si myslim, pak zadna nebudeme mit cas az tolik resit teorii. Navic Bertik je ted docela mamanek. Nesmim chovat jine miminko, ani dite, drive jen plakal a lezl na me. Ted nove bije ty deti, ktere u me jsou 😢 , a vlastne me taky. Zacina nam nejake prvni obdobi vzteku, vidim, jak s nim ta emoce hazi ze strany na stranu a nemuze si pomoci, minule zmlatil motorku. Jen jsme s manzelem tise prihlizeli a pak mu rekli, ze motorce se dela mala, nemeli jsme na komentare a vlastne vubec nevedeli co s tim.

zdeniii
4. bře 2012

@tital jejej tak to mne mrzí, určitě se to zlepší... Naštěstí u nás Helenka je v tomhle v pohodě, tak doufám, že jí to i vydrží... Stejně se to bude prostě muset nějak zvládnout ať to bude jakkoliv...

tital
autor
4. bře 2012

@zdeniii Ono se s Bertikem obycejne necha domluvit. Vetsinou to jde. A nebo vidim co bylo spatne - ze byl vytrzen ze hry, nebo neco chtel, co jsme mu nedali - proste vetsinou to ma realny duvod, kdyz uz se zlobi. Ale tady napriklad na tu motorku, ze ho shodila 🙂, to byla scenka. Cukali nam koutky, prestoze jsem vedeli, ze bychom meli jemne a vychovne zasahnout. Ja jsem hned takova hrrrrrr, ale manzel na nej ucebnicove promluvil klidnym hlasem, ze se to nedela, ze "mala". Snad ho to prejde, uvidime. A s temi detmi je to jen zarlivost, pritom se hodne mazlime, porad je se mnou, to se taky srovna.

zdeniii
4. bře 2012

@dana3262 tak jsem někde našla že u toho exploreru ten double kit není polohovací, že jde jen sedět a jinde polohovací je, ale bude to asi pololeh... nevím...

zdeniii
4. bře 2012

@tital jjp ta žárlivost... mám z toho trochu strach a i proto chchi pořídit twn dvojkočár, aby se necítila najednou být vyhozená... 😖

zdeniii
4. bře 2012

Hele ono to jde i s hlubokou korbičkou...
http://www.emimino.cz/detail-fotky/?imageId=473...{s%3A7%3A%22options%22%3Ba%3A2%3A{s%3A6%3A%22typeId%22%3Bi%3A25%3Bs%3A8%3A%22objectId%22%3Bs%3A7%3A%228651313%22%3B}s%3A4%3A%22sort%22%3Bs%3A50%3A%22ID|core_image.position+DESC%2C+core_image.create|ASC%22%3Bs%3A13%3A%22cacheLifeTime%22%3Bi%3A86400%3B}&target=www.emimino.cz%2Fdiskuse%2Fphill-teds-foto-3696...

irenka
4. bře 2012

@tital
Já mám ted ještě 7 kilo navrch. A pořádně začít cvičit chci až po šestinedělí. Docela mě bolí žebra a břišní svaly... asi se vše vrací do normálu. Taky ještě dost krvácím, ale to bude asi tím,že jsem měla veliký dítě a pak mi dávaly i injekce, něco do zadku a asi 4 dny do břicha....
Já ti iluze neberu, každý dítko je jiný..... 🙂

@zdeniii
No jo, ty to máš za pár!!! TO už můžeš rodit každým dnem. Moc držím palce! 🙂

irenka
4. bře 2012

Jo a aby jste byly holky v klidu. Dávám sem fotku kde jsem cca 3 týdny před porodem... jaká já byla koule...
Břicho jak s dvojčatama! 🙂

zdeniii
4. bře 2012

@irenka Děkujuuu taky mám šílenej břuch 🙂))
Teda mně žádné injekce nedávali i když Helí byla taky 4kilová...

irenka
4. bře 2012

@zdeniii
U mě toho bylo po zdravotní stránce víc.... 😉

helulela
4. bře 2012

Teda holky, vůbec vás nestíhám, jen jsem prolítla a koukám, že s vervou řešíte kočáry. Když to vezmu z mého pohledu teď, když jsou Víťovi dva roky, tak pro něj na vožení pořád něco potřebuju. Začal teď venku na odrážedle, ale není to na nějaký daleký výlet. Když jde pěšky, rejpe se v každé hromádce bordelu a v krámě bych ho taky nevypustila ani náhodou.
@zdeniii jestli nepotřebuješ pro starší na spaní a nechceš nějaký extra komfort, tak ten buggypod jako přechod z kočáru fakt není špatný

wendy_
4. bře 2012

Zdravim,
tak jsem konecne prelouskala vsechny prispevky. Zitra mam TP a rozdil mel byt 26 mesicu, ale malej se narodil o dva tydny drive a tedka by to mela byt holka a dava si podle mne uz hodne na cas. Jinak po tom, co tu pisete mi zacina byt trosku ouzko, ale uz se neda nic delat bude se to muset zvladnout. Babicky daleko, tak se budu muset spolehat jen na manzela.

Jinak po sourozeneckych kocarcich jsem take pokukovala, ale nakonec jsem si rekla, ze to zkusime zmaknout bez nej. (@tital na brusleni by mozna mohl byt TFK Twinner Twist Duo, ale v realu jsem ho nikdy nevidela a nebo potom koupit cyklovozik pro dve deti (nejlepsi je asi chariot cx2) : oboji docela drahota)

carmonka
4. bře 2012

Ahoj, už jsem tu dávno nebyla - teda vlastně jsem tu byla jen jednou... 🙂, takže chci moc pogratulovat Irence k Aničce! Je moc krásná! My máme doma kluka a taky bych ráda holčičku, ale cítím to tedy na 99% na kluka... Prý jsem stejně typická maminka od kluků, co nadělat 🙂 Termín máme začátkem dubna, takže už taky skoro za dveřmi.
Koukám, že řešíte kočárky. Já taky řešila, už jsem to sem psala - a vyřešila to za mě kamarádka, která prodává právě ten Britax B-dual, co už tu psala Irenka. Já taky pokukovala po PT, ale vadilo mi to miminko dole a taky je tam divné brždění - když chcete zabrzdit kočár, aby se nerozjel, tak musíte oběma rukama zmáčknout tlačítko na rukojeti (nebo tak něco) - a když třeba zrovna něco děláte, nebo vedete psa, či dítko za ruku, tak je to blbý. A taky, když dítě dole spí, tak jakoby kopete do té korbičky a musíte jít rochu v předklonu - možná jen, pokud jste vyšší postavy. Já měřím 179 cm a podobný problém jsem měla s golfkama, takže si už dávám pozor (ono, když takhle chodíte delší dobu, tak je to dost na záda a taky na palici...). No, PT, jsem si vyzkoušela od jedné maminky na ulici a ten u kamarádky jsem vozila na chodbě a rozhodla jsem se nakonec pro něj. Výhodou je i to, že starší dítě může úplně do lehu a ta sedačka pro něj má nic moc výhled, takže by tam nemusel tak zlenivět - naivně si představuju, že tam bude jen, když to opravdu bude potřeba. Ale nohy v košíku teda bude mít, no. A vypadal docela do terénu vhodně, ale uvidíme až naživo. Doma ho budu mít až před porodem, tak pak napíšu, i když některé z vás to asi už neocení 🙂. Celkově mě to hodně zklidnilo, protože malej se taky často vzteká a nikam moc daleko nedojde. Někdy je to problém i o dvě ulice dál, však to znáte.

carmonka
4. bře 2012

A přidala bych otázku - co jste řekly staršímu děcku (nebo ti, co ho hlídali), když jste byly v porodnici? Přemýšlím, že když mu řekneme, že jsem si jela pro miminko, nebo tak něco, že ho bude považovat, za někoho, kdo mu sebral maminku pryč. A tu žárlivost to hnedka zpočátku podpoří. Nebo myslíte, že je to blbost? Přemýšlela jsem, že krásně zvládá, když je tatínek v práci (někdy i já) - to pak bere tak nějak v pohodě . Ale nevím, řešili jste to nějak? Synovi je 21 měsíců a chápal by to všechno asi tak nějak částečně. Taky mě napadá, že pro něj budou těžké ty návštěvy v porodnici - najednou mě tam uvidí a pak zase bude muset odejít. Už teďka je mi ho líto, určitě to tam v těch hormonech všechno obrečím...

Jinak, co se týče odplenkování, tak malej mi nočník zrovna bojkotuje. Dřív na něm aspoň seděl (přibl. 2x denně) a četl knížky. Teď mi řekne, že dělá EE, ale na nočník v žádném případě nechce. Tak jsem se rozhodla to neřešit a doufám, že to dopadne jak říkáte - nejlépe ze dne na den 😀

Přeji klidnou noc všem!

wendy_
4. bře 2012

@carmonka No ja bych mela rodit v Motole a tam male deti nesmeji. A co mu rekneme, az budu v porodnici jsme teda neresili, asi do necham na manzelovi. Snad to od sebe zvladnem. Nikdy jsem se od nej nevzdalila na vice jak pul den.

petraprostejov
4. bře 2012

Holky, jak je to s mateřskou a rodičákem,když jsou děti cca 2 roky od sebe? Narazila jsem na informaci, že aby žena dostala mateřskou, tak musí platit 270 dnů před tím, než na ni má nárok, nemocenské pojištění - ona a nebo její zaměstnavatel. Takže když je žena na rodičovské a otěhotní znovu, tak pak mateřskou nedostane, jen 2. rodičák? A v době, kdy by dostávala 2. mateřskou nebude dostávat nic a nebo ještě 1. rodičák?
Díky moc.

beruska24.9.
5. bře 2012

@petraprostejov - pokud jsi vedená jako zaměstnaná, tak máš nárok na mateřskou stejně jako u prvního dítěte.

beruska24.9.
5. bře 2012

@carmonka - připravovala jsem během těho (mám děti 23m. od sebe), že až mimi v bříšku vyroste, tak pro něj pojedu do nemocnice a budu tam s ním muset nějakou dobu zůstat, tak že bude zatím doma s tatínkem a že za mnou budou jezdit.
sanitku jsem si volala v noci, ani jsem se s malou nemohla rozloučit, přijeli mě navštívit s tatínkem ráno na pár minut (byla jsem po císaři), pak během týdne přijeli ještě jednou asi na 5 minut, to jsem je poslala domů a volala dětské dr. víc jsem malou neviděla, měla 40cítky horečky a vyklubala se z toho 6-tá nemoc. ale všechno zvládla mnohem mnohem lépe než já 😵

beruska24.9.
5. bře 2012

ahoj holky, tak jsem po dlouhé době zase nahlédla a rovnou s prosíkem 😉 vy, které už máte starší dětičky, podělte se o své zkušenosti, rady, postřehy......... kdy jste stěhovali miminko za starším sourozencem do pokojíčku??
maličká má půl roku a zatím spí se mnou v ložnici. starší spí sama v pokojíčku cca od 16m. zůstala na svém místě, jen jsme odstěhovali ložnici. týden jsem proseděla noci u postýlky. asi ve 20m. šla na velkou postel, takže kousek přesun po pokojíčku. to už bylo celkem v pohodě.
říkám si, že když to zvládneme, tak si maličkou nechám v ložnici do roka. jen by mě zajímal pohled z jiného úhlu (někoho jiného). díky moc!