Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

reruna
14. čer 2012

@beruska24.9. asi bych to neřešila stejně jako když se počurá nedopatřením, to bylo pravděpodobně i v tom vzteku, že si prostě neuvědomila, že se jí chce a jak křičela, tak to pustila...Spíš bych řešila tebe - potřebuješ chvíli volno, odpočinout si, někde dobít baterky bez dětí aspoň na 2 hodiny vypadnout z domu pravidelně každý týden....

helulela
14. čer 2012

Dnes udělal Víteček další velký krok - poprvé jsou ho pustila v obchodě "navolno" (nepřivázala ho na buggypod) 😉 Zvládl to výborně. Náročnější chvilka byla jen u baleného masa, kde se pokoušel protrhávat prstem folie 😉

A ještě jedna obecná myšlenka - až s dvěma dětmi u mě přišel pocit, že jsme rodina 😵 Asi je to tím, že se vyrovnaly síly mezi dospělými a dětmi.

@beruska24.9. počůrala se, když se vztekala, nebo jakoby "naschvál"? Zatím se mi to nestalo a takhle na dálku se dobře radí zachovat klid. Mně teď hodně pomáhá snažit se Víťu pochopit, co ho k tomu vede, že to taky nemá jednoduchý. Pak se mnohem snáz jedná v klidu, protože se k tomu nemusíš přemáhat a hrát to.

helulela
14. čer 2012

@beruska24.9. a souhlasím s rerunou, moc bys to potřebovala a zasloužila si to. I když to není jednoduchý, když opravdu chceš, zařídit se to dá.

ined77
14. čer 2012

@reruna ...ahojky 🙂 ,
prosím tě, mám takový "problém"...jak se postavit nebo zachovat v situaci, kdy se dítko vyloženě předvádí?
malý byl vždycky spíš stydlivější před cizíma, ale poslední dobou ať dojdeme kam dojdeme, tak to okamžitě začne 😅 .ani ne,že by dělal něco nepěkného, ale prostě šaškuje (např.u dr.otvírá a zavírá koš, chce leccos brát do rukou, odchází, na moje slova mi přijde snad ani nereaguje ajiné a jiné.)....a já přemýšlím, jak ho "usměrnit", tak abych ho neshodila, ale tak, aby se pokud možno trošku zklidnil 😅
na moje, matýnku trošku klidněji začne komediantit ještě víc 😝.až při opravdu třeba důrazném...tohle opravdu nemůžeš trošku zbystří...myslím, že takhle z jiného pohledu může působit dost nevychovaně, ale ve skutečnosti tomu tak není 😒 .
já se mu po odchodu samozřejmě snažím vysvětlit, že jsou věci, které prostě dělat nemůže...o třeba odkýve, řekně mami já vím a už to dělat nebudu, ale situace se stejně opakuje 😅 .nebo další věc...nemůžu ho naučit posečkat, když třeba s někým potřebuji mluvit nebo telefonovat...ani s MM nás nenechá, skáče nám do řeči nebo začne nahlas zpívat, prostě snaží se jakkoli upoutat pozornost...já třeba rozhovor přeruším a jemu řeknu, že o něm vím, že si ho za malou chviličku vyslechnu, ale to nezabírá ☹ .

@beruska24.9....asi bych to taky nijak neřešila 😉 .ty myslíš jako že se počůrala vyloženě schválně?....spíš bych to viděla tak jako @reruna 😉 .nehoda se stane většinou když dítko prostě zapomene...což se stane lehko při vztekání 😅 😉 .spíš bych to viděla jako souhru náhod 😉 .

xuxie
14. čer 2012

Tak jsem si přečetla ta pozitiva a něco na tom bude - už jsem potřebovala nějaké dobré zprávy jako sůl.
U nás teď nějaké špatné období. Já po třech týdnech trápení a samoléčby přivázala muže ráno doma, zajela k doktorce a dostala antibiotika s verdiktem zánět průdušek. No a malý, kterému již třetí den každé 4 hodiny láduji paralen vs nurofen a srážím horečku ze 40 na 38 dostal taky sulfonamidy, tak snad už nám to zabere a bude líp...

beruska24.9.
14. čer 2012

@reruna
@helulela
@ined77
ach jo, připadám si naprosto neschopně 🙄 🙄 🙄
dcerka má teď příšerné období, záchvat vzteku každou chvíli (mlátí a kope kolem sebe jako by byla v tranzu), navíc toho moc nenamluví, takže to bude částečně i tím, že přes veškerou snahu nadokáži pochopit, co vlastně chce. je možné, že to opravdu bylo ´´nedopatřením´´, protože když začala čůrat, tak se jakoby ´´probrala´´. asi jsem vážně nedokázala v daný moment adekvátně zhodnotit situaci.
souhlasím, že vypnout bych potřebovala, už mám problém i sama se sebou. hlídání žádné není. jediné, co mě teď drží nad vodou, že se trochu posunulo koupání na později, takže přítel, když přijede večer z práce, mi pomůže s koupáním. starší dcerku jsem doteď zvládala utírat a oblékat na stolku v koupelně vedle vany. mladší je hrozný živel 😀 tu už bych tam obléknout nezvládla. takže po vykoupání přeneseme obě holky do ložnice na postel a tam dokončíme utírání a oblékání. horší, když má přítel noční. to odjíždí kolem 17h., vrací se druhý den kolem 7h., jde spát a po probuzení se nají, připraví svačinu, chvíli se pověnuje holkám a odjíždí do práce. takže musím zvládnout vše sama a večer jsem totál vyždímaná. teď by měl mít 3 dny volno (pokud mu zase kvůli někomu nepřehází směny), tak bych snad mohla trochu ´´dobít baterky´´. příští týden bude náročný, to budeme rádi, když ho budeme mít jeden den pro sebe.
už jsem i přemýšlela, zda neexistují nějaké bylinky nebo něco, co by mi pomohlo trochu uklidnit nervy 😕 prostě něco, abych zvládla fungovat, postarat se o děti a zároveň mě to ´´hodilo trochu do pohody´´. nemáte někdo nějakou zkušenost??
je mi jasné, že takhle už to dál nejde, že s tím musím něco udělat, protože pak přenáším ten stres na děti a všechno tím ještě zhoršuji. moc děkuji za pochopení a případné rady!

xuxie
14. čer 2012

@beruska24.9. To už je i psychická i fyzická únava, máš toho strašně moc, jak si furt s holkami sama. Já měla s jedním syndrom vyhoření, normálně klasický jak mají manažeři. Kolem Martinových cca 8mi měsíců chytil období separační úzkosti (trvalo víceméně do roku a půl), visel na mě a řval při jakékoliv snaze ho opustit třeba na vzdálenost půl metru. Muž v trapu (klasika, prostě někdo vydělávat musí), jedna babi v Košicích, druhá nefunkční a já jsem to odnesla tím, že jsem nemohla spát - fakt téměř vůbec. Spala jsem maximálně dvě hodiny. Nedokázala jsem vypnout. Trvalo to 5 měsíců, fakt jsem téměř umřela. Doktorka mi napsala antidepresíva, ale z těch jsem měla hrůzu, ty jsem nebrala...no nic, zkrátím to.
Pomohlo jediné. Našli jsme chůvu. Začala chodit jednou týdně na 3 hodiny. A já šla pryč. Sama, nemluvila jsem s nikým, šla jsem ven, v klidu si dala kafe a přečetla časopis. A brala jsem nějaké kuličky, co mi doporučila kamarádka, co dělá čínskou medicínu. Jmenuje se to Elixír nebeského císaře. Moc na to nevěřím, ale neuškodí. srovnalo se to pomalu, ale srovnalo...a Martinovi to taky moc pomohlo, přišel na to, že maminka není na povel 😉
Držím palce.

ined77
14. čer 2012

@beruska24.9. .... 🙂 ze zkušenosti vím, že není nad to někam vypadnout.zkoušela jsem jakési bachovi pastilky, nic, magnézko...to je prostě nedostatek času na relax, 0 času pro sebe samotnou, na to snad nic není 😒.leda tak nějaké antidepresiva 😅.
já tě chápu, mám to hodně podobně 😒 ...do toho začala kačka chodit, už vyleze i na postel, pohovku....to aby měl člověk oči všude.do toho také 1000 záchvatů staršího za den....pošťuchování dětí, berou si hračky, starší škádlí mladší,občas ji někde přimáčkne, přivře, mladší zapíná sporák, kramuje na co přijde...teď jsou oba nemocní, máme za sebou týden domácího vězení 😲 a já dnes prchám, prostě prchám na dvě hoďky cvičit 😎 .
vyjde mi to jen 1x týdně, ale díky bohu za to.dvě hodiny po mně nikdo nic nechce....úžasné 😀 .doporučuju!
sice tomu předchází mnoho příprav na večer, přijíždím po 19.30 a mladší už většinou spí nebo aspoń usíná, takže MM koupe, večeří je a ukládá mladší, ale stojí to za to.i když přiznám se, občas vynechám prostě z únavy, ale vždycky si to pak vyčítám 😝 .
kdyby jsi se měla jen jít sama projít...na hodinku...udělej to.nech prcky taťkovi a jdi 😉 .

erinbrock
14. čer 2012

@beruska24.9. ja jsem na tom s hlidanim take spatne...ale pokud mam pocit ze to nezvladam tak se snazim byt klidne i s detma ale co nejvice mimo barak..proste venku na prochazce, na hristi, v materskem centru, u kamaradek na kafi, proste oni doma nejak zlobi vic a kdyz jsme pryc tak me skoro nepotrebuji...a jsou v pohode...doma to sice vypada jak po vybuchu, varim na dva dny at nemusim stat u plotny kazdy den...

ted bylo dlouho blbe pocasi, nikam se nedalo, starsi mel navic pet dni horecky a anginu, mam taky pocit ze vyletim z kuze...ale zacina svitit a ja uz se tesim jak vsichni zase nekam vypadneme... 🙂 😉 to pomuze...

jinak si na kluky vubec nestezuju, jsou zlaticka, obcas me dostanou, ale to k tomu patri...vse chce cas...ja aby tu nebyly jen ty negativa 😉 😉 😉

carmonka
14. čer 2012

@beruska24.9. Ahoj, já mám zkušenost s bachovými květovými esencemi - jsou to kapky a jmenuje se to Rescue remedy. Je to na zátěžová období. Brala jsem to, když jsem byla před porodem nervózní a nemohla spát. A prý existuje i verze na noc, ale mě zabírala i tahle. Nevím, jestli to nemělo jen placebo efekt, ale to je jedno a je to určitě lepší, než antidepresiva, pokud to funguje. Což teda samozřejmě nezaručuju...
Ale taky si myslím, že potřebuješ vypnout. My to taky máme tak, že moc hlídání není a nikdy nevím, kdy bude tatínek doma, takže se třeba cvičení blbě plánuje. Ale když najednou doma je a má čas, tak prostě vypadnu nebo vypadnou oni (což není tak dobrý, protože mě to nutí uklízet...). Ale vypnout určitě potřebuješ a když ne kvůli sobě, tak kvůli dětem.

evlyn
14. čer 2012

@beruska24.9. a najmout si někoho na hlídání by nešlo? Taky máme babičky na druhém konci republiky - i když teda jezdí občas na víkendy a pohlídají. Ale potřebuju i pracovat a to sice s malou ještě jakž takž jde, ale se starším už ani omylem, takže chodí už víceméně od roka "do služby" - na půl dne, někdy na celý, podle potřeby. Hlídat mi ho teda hlídala už víceméně od půl roku jednou dvakrát do týdne bráchova přítelkyně (studentka), to jsem pracovala z domu - dělala jsem jenom nutný catering 🙂 kojení, krmení příkrmů, přebalení a případně uspávání - když bylo náročnější období na spaní. Zbytek obstarala ona - procházku s kočárem a tajtrliky s hračkami když byl vzhůru. Na odpočinek značka ideál. A hlídání se teď dá sehnat víceméně všude - samotnou mě to překvapilo, bydlíme v takové větší vesnici na Berounsku a když jsem hledala hlídání aspoň v Berouně (větší město, větší šance), tak mi vyjel inzerát na hlídání přímo u nás v ulici! I kdyby to bylo jenom na pár hodin a jenom pro jedno dítě tak pořád je to krása a úleva - teď nevím jak staré máš holčičky, ale třeba už by to hlídání zvládly obě.

reruna
14. čer 2012

@ined77 tak to je jako u nás, až na to, že už se předvádějí před návštěvou oba zaráz a ne jen Míša... když přijde nečekaná návštěva - babička, teta, ale stačí i jen když přijde táta domů z práce, najednou jako když do nich střelí a a i kdyby si před tím třeba potichoučku modelovali, stavěli nebo malovali, tak najednou strašný ryk, skákání, mluví jeden před druhého.... začnou lítat kolem a taky začnou házet věcmi a dělají to, co normálně ne... snažím se je uklidnit, podržet je, klidně na ně mluvit, že je tady babička, ať jí něco přinesou ukázat z pokojíčku, ať jí povykládají, co jsme dělali, měli na oběd atd. Když je to předem plánovaná návštěva, tak si o tom dopředu promluvíme, co bude - ale když my jdeme někam, tak to není tak hrozné, to jsou spíš zaraženější, horší je to, když někdo přijde k nám. Tak neví, jestli jsem ti něco poradila 😅
@beruska24.9. nejsi neschopná, jen unavená, tyhle pocity známe určitě každá. určitě si udělej trochu volno, když bude tm doma a plánuj si to vždy, když má volno. Já chodím 1X týdně na zumbu a nevyjde mi to taky pokaždé,ale když jo, tak je to super. A s tím koupáním...když jsem na to byla sama, tak jsem vykoupala - nebo spíš osprchovala ve vaně staršího, utřela jsem ho na koberečku na zemi ve stoje, pak jsem ho posadila na 15 minut k TV na pohádku a vykoupala mladšího

helulela
14. čer 2012

@ined77 jé, to je dobře, že jsi to tu vytáhla, máme doma s předváděním něco podobného. Když k nám přijde oblíbený strejda nebo teta, do Víti taky jako když střelí a předvádí se a předvádí. Mě absolutně ignoruje. Vypozorovala jsem, že prostě chce připoutat pozornost, aby se věnovali jen jemu. Třeba švagr z toho má srandu a ještě ho v tom povzbuzuje, to je pak konec. Ale jedna kamarádka ho vzala, našla mu nějakou klidnější zábavu a zabralo to. Když jsme někde na návštěvě my, bývá v pohodě.
@beruska24.9. je toho na tebe moc, být na děti velkou část času sama a nemít žádný čas jen pro sebe, z toho by hrabalo každému. Jen přidám další nápady na hlídače. Kamarádka - jednou vezme ven svoje i tvoje děti ona, příště jí to oplatíš. Ochotná a spolehlivá sousedka, třeba taková ta čerstvá důchodkyně, vlastní vnoučata ještě nemá nebo bydlí daleko a do dětí je celá žhavá... Nejdřív se musíš postarat o sebe, pak až o ostatní. Promysli to prosím a dej vědět, na kdy sis naplánovala pauzu 😉
@xuxie moc se mi líbí, co jsi napsala. Spousta holek by takhle otevřeně nepřiznala, že něco nezvládla nebo by naopak ze sebe dělaly chudinku zničenou, nepochopenou. Dobře jsi se k tomu postavila a jsem ráda, že jste z toho našli cestu ven, muselo to být strašný.

Koukám, že tu až nechutně hýřím optimismem. Máme teď doma nějaké dobré období, snad to nezakřiknu a ještě nějakou dobu vydrží. Až budu pak zas v háji, vrátíte mi to, jo? 😀

helulela
14. čer 2012

Holky, co máte vlastně za koníčky kromě dětí? 😉 Já tuhle tak přemýšlela, co jsem všechno dřív dělala a jak se mi to hrozně scvrklo. Sport moje hobby nikdy moc nebyl, leda kolo a turistika. Teď se snažím chodit jednou týdně cvičit a to je vlastně všechno. Dřív jsem třeba zpívala v kvartetu, před rokem jsme s tím skončili, ale teď už se snad pomalu rýsuje nová sestava a byla bych moc ráda, kdyby to klaplo a zase jsme se do toho dali 🙂

reruna
14. čer 2012

@helulela já jsem s narozením prvního syna úplně všechny koníčky vzdala, plula jsem na jakémsi oblaku, úplně jsem byla v tu dobu mimo, nebyla jsem to prostě já, život převrácený vzhůru nohama, velký třesk - najednou mě zajímalo jenom a jenom dítě - vše o kojení, příkrmech atd. Dostala jsem se z toho až tak po roce, a to už jsem pak byla hned zase těhu a druhé dítě....ale tak nějak jsem se dopracovala zase k sobě samé, znovu jsem začala učit Aj, znovu jsem začala číst i něco jiného, než jen o výchově dětí, začala jsem se zajímat o pečení, i když to taky souvisí trochu s dětmi, chtěla jsem jim upéct dort a tím to začalo, znovu jsem začala chodit cvičit - před tím jsem chodila na aerobic, te´d je tu zumba.

beruska24.9.
14. čer 2012

@xuxie
@ined77
@erinbrock
@carmonka
@evlyn
@reruna
díky všem za podporu! pomohlo mi to podívat se na věc i z jiných úhlů.
chůva u nás neklapne. už takhle řešíme finance, přítel platí na 2 děti z manželství (je rozvedený), které pomalu nevidí, bývalka mu dělá pořád nějaké problémy a zpracovává děti proti němu, takže dost financí jde i na právníka a ježdění k soudu. a žádnou kamarádku, která by občas pohlídala tu nemám. z celé vesnice se mnou mluví (takovým tím kamarádským způsobem) jen jedna ženská, ta chodí do práce a navíc je to samoživitelka 3 dětí. když urve chvilku, tak jednou za čas přijde na kafe (u ní pořád otravuje vesnická drbna, tam bychom si nic říct nemohly), ale hlídáním ji zatěžovat nemůžu a ani nechci. s ní by to holky zvládly, starší určitě, je to pro ně ´´teta´´.
cvičení si naplánovat nemůžu, nejen kvůli přítelovým směnám (dělá 12ctky, měl by to být krátký a dlouhý týden, střídají se mu bloky denních a nočních a ještě mu kolikrát směny přehází, sama v těch jeho směnách mám pořád zmatek), ale i že jsem na cvičení líná. co mě (po přečtení prvních reakcí napadlo) a chci to probrat s přítelem, že když bude doma, tak vezme dopoledne holky na procházku a já půjdu pěšky pryč. i kdyby to měly být 3km do vedlejší vesnice (malého městečka) a zpátky, nebo courat někam do polí. hlavně, že budu sama a nebudu muset na nic myslet.
procházky u nás už začínají být také stresová záležitost. mladší nechce být na kočárku, nejradši by chodila (to zvládá zatím jen kolem nábytku), na našem pidihřišti nikoho nepotkáme, ať tam jdeme kterýkoliv den, v kteroukoliv hodinu, na zemi jsou kamínky, takže i kdyby bylo teplo, tak mrňavé se tam špatně poleze.
doma uklízím nutné (snažím se nestresovat tím, co všechno jsem nestihla, i když kolikrát nadávám, že to tu je jak po výbuchu bomby), prádlo nežehlím, snažím se hned skládat, vařím na dva dny, hafušu pustím ráno vyvenčit, pak je v době našich procházek venku a pak zase vyvenčit večer před spaním......
holkám je 9,5m. a 2r.+8,5m. (jsou 23m. od sebe).
holky se koupou od snad půl roku mladší spolu, teď už ve vaně řádí i mladší a když je vykoupu, tak je ještě chvíli nechám řádit. to je jedna z mála chvilek, kdy vydrží být spolu a bez řevu. nechci to brát jim ani sobě.

beruska24.9.
14. čer 2012

@helulela - ad. hlídání viz. předchozí příspěvek.

xuxie
14. čer 2012

@helulela
😉 díky

jinak, ke sportu, pokud se někdy k nějakému vrátím, tak to asi nepůjde k tomu, co jsem dělala před tím - chodily jsme na ADK a pak 2 roky na kickbox, ale to už fakt nedám - nikdy nebudu mít takovou kondici a taky už musím být soudná, chodili tam s námi 17-letí kluci, ty už fakt neuběhám 😀
Zkoušela jsem powerjogu, různé posilování a tak - no nějak jsem se nenašla. teď stejně leda tak vyšívání.
Odrodíme a pokud přežijeme první půlrok, uvidíme 🙂

reruna
14. čer 2012

@beruska24.9. aha, to s tím koupáním jsem psala, protože jsem myslela, že ještě koupeš zvlášť. My jsme taky pak už koupali dohromady, když už malej seděl, tak byli ve vaně spolu. Ale při utírání jsem pak postupovala stejně - nejdřív jsem vytáhla staršího, utřela, malej si zatím ještě hrál ve vaně - starší si šel sednout k té tv na pohádku a já doutírala mladšího

helulela
14. čer 2012

@beruska24.9. to nezní moc vesele, ale je super, že i když moc možností nemáš, dokázala sis tu volnou chvilku najít. Určitě dělej, na co budeš mít chuť a náladu, proč se nutit do cvičení 😉
@reruna dobrý 🙂 taky bych se postupně ráda vrátila k nějakým vlastním aktivitám. Ještě jsem hrála na flétnu, ale už jsem hodně vyšla ze cviku, takže to teď max. naučím kluky 😉 Snažím se udělat si čas na čtení, to mě vždycky bavilo ze všeho nejvíc. Pak jsem střídavě chodila na aj a fj, o nynější úrovni radši pomlčím. A v neposlední řadě práce, tam se snad brzo aspoň na mini úvazek vrátím.
@xuxie to je pro mě úplná exotika, ADK je co? 😉

reruna
14. čer 2012

@beruska24.9. tak tím bydlením na vesnici se to ještě komplikuje, ve městě přece jen na hřišti někoho potkáme, při procházce někoho potkáme, když jdu sama, tak se pocourám po obchodech, nebo zajdu s kamarádkama na kafe což teda vyjde tak 1X za čtvrt roku, ale aspoň něco....mě pomáhá si prostě i moct jen v klidu číst u toho si vypít kafe...spinkají aspon přes den?

samson
14. čer 2012

zdar dlouho jsem tu nebyla. Mně už začínají taky chytat depky...jak to zvládnu. Asi oproti jiným mám velkou výhodu...mám hlídací babičky (jedna přímo naproti nám, a druhá dojede když bych potřebovala - obě v důchodu)Když mám jen malou tak jsem praktikovala, že jednou měsíčně jsme s kamoškou vyrazily na nákupy...celý den jsme procouraly...úžasný relax....hlavně bez děti. A hodlám to praktikovat i s dvěma prcky. Pokud to půjde.

Jinak koníčky jsem měla psy...jezdila jsem na soutěže, závody na cvičák....a jaksi nyní nic. Cvičák nám zrušili a musela bych dojíždět 30km 😒 . No jak budou cácory větší tak opět plánuju být v tomto aktivní jelikož mě to hodně naplňovalo. Nyní na to není jaksi chuť.

baarca
14. čer 2012

@beruska24.9. Ta dlouhá procházka v klidu bude skvělý relax, snad se s přítelem domluvíš, abys měla tu chvilku jen pro sebe. Já s tím taky zápasím, m. zatím hlídal oba maximálně dvě hodinky, když jsem byla u kadeřnice nebo u zubaře a vždycky z toho byl totálně vyřízený a zpruzený a ještě mi to dal celkem sežrat, že nemám moc chuť chtít po něm, aby opět s dětma byl. I když vím, že je to chyba 😔 Teda bohužel Karu má šílenou separační úzkost a ječí, jak u ní nejsem. A Mates, který byl úplně v pohodě, poslední asi necelý měsíc začal šíleně vyvádět, když někam jdu a třeba večer pohádku a všechno kolem koupání musím dělat jen já. Ale tohle už měl několikrát v takových vlnách, tak to snad zase brzy odezní.
@helulela Koníčky? Já na nic moc neměla čas ani před dětma, ehm, teda tehdy jsem měla pocit, že nemám čas 😅 Ale určitě si držím cvičení, alespoň jednou týdně pilates a bazén, je to nutnost, aby vůbec tělo fungovalo. Chodím večer, když děti už spí. Pak ráda fotím, tak alespoň ty děti si vyblesknu.

xuxie
14. čer 2012

@helulela takový víceméně hopsání jako když boxuješ - ale plíce (a kila) tam člověk nechá, fakt sranda, je to zkratka pro aerobic dynamic kickbox...teď už bych tam umřela 😉

Si pamatuji, jak jsem si přišla nemožná, že všechny matky kolem stíhají dítě, práci na částečný úvazek, sportování a nevím co ještě a já nic, večer tak akorát uložím spát a v osm už sotva lezu. Teď mám ambice tak max na těhotenské plavání, pokud se konečně vyhrabeme z těch nemocí.

samson
14. čer 2012

tak já mám v tomto manžela použitelného. On má svého koníčka, který má zabírá docela dost času. A když chci já klid tak se domluvíme a malou hlídá téměř celý den co jsem pryč. A vyhovuje nám to oboum 😉

xuxie
14. čer 2012

@beruska24.9. Chůva je luxus, to chápu, já si velmi vážím, že se to povedlo a vůbec to nepovažuji sa standard. A u vás to z pochopitelných důvodů nepůjde, už tak toho máte dost - ale to, co píšeš, to půjde a bude to skvělý. Nech je samotné s tatínkem, pro něj to bude relax, pro děcka zábava a pro Tebe krásná odměna - klidně tu procházku, třeba do městečka pro rohlíky a pohoda - hlavně pravidelně.
Držte se a opatrujte 😉

beruska24.9.
15. čer 2012

@reruna - jo, čtení mi také hrozně chybí. když jsem žila ještě sama, tak jsem neměla televizi, ale každou volnou chvilku trávila u knížky.
přes den spí. mladší dopoledne, to většinou v kočárku na procházce nebo občas se podaří uspat na dvorku a to se pak placatím na záhonku a hraji si se starší. občas se stane, že mladší dopoledne neusne a to pak padne před polednem.
starší jsem znovu začala učit spát přes den kvůli nástupu do školky, takže chodí po obědě (no, kolem 13h.).
občas se podaří, že jdou spát nastejno (starší třeba dám později s mladší), jinak většinou usne starší a mladší pak třeba o hodinku později.
je to takové rozhozené, ale na jedno spaní každý den zatím malou nepřeučím a 2 spánky každý den také někdy nevyjdou. no, jsme teď v té ´´mezifázi´´, u starší to bylo určitou dobu také takhle, než se převedla na jeden spánek. to bylo v 11m., takže mladší má ještě čas.

beruska24.9.
15. čer 2012

@baarca - naprosto chápu, asi máme v tomto ohledu stejné chlapy. loni o čertech jsem zajela se starší o pár vesnic dál na mikulášskou (to bylo mladší lehce přes 3m.) a celé 2h., co jsem byla pryč, řvala a řvala. netuším proč, předala jsem ji nakrmenou, přebalenou a hlavně spokojenou, v klidu.
zrovna tak to koupání jsem si musela ´´vybojovat´´. a pokaždé se musím ozvat, že bych ráda, kdyby mi pomohl, když je doma.
takže o ty procházky budu muset také ´´zabojovat´´, ale už se na to těším. hrozně se mi ulevilo, že jsem tu našla pochopení a že mě maminky ´´nakoply´´ určitým směrem.
jo, abych přítele jen nepomlouvala. když je potřeba, obstará nákup, zařídí nutné, se starší celkem pravidelně chodil na procházky, když jsem byla těhotná, teď vezme obě holky jen občas (mladší řve na kočárku, starší ujíždí na koloodrážedle), takže pak přijde, nadává a s radostí mi je předává, ať se postarám já. doufám, že až bude mladší kolem toho 1,5 roku, tak už to pro něj bude ´malý človíček´´, že už si přeci jen dokáže s ní hrát, stejně jako to bylo u starší.

evlyn
15. čer 2012

@beruska24.9. tak to jo, na naší dědině taky není moc sociálních kontaktů - tak jsem to řešila buď tím, že jsem si někam zalezla s knížkou, nebo jsem právě zbalila psa a vyrazila do polí nebo k řece. Popř. autem na nákup bez dětí 🙂 už i to je relax jet s košíkem pomalu a nemuset kvaltovat, aby to děti nepřestalo bavit a nebyl řev.
@helulela z koníčků mi snad jako jediné zůstalo čtení - to se naštěstí dá celkem slušně i teď, starší se zabaví i sám (hlavně když je pěkně a můžem na zahradu) a mladší zatím moc pozornosti kromě standartu nakojit, přebalit, uspat nevyžaduje. Pak jsem kreslívala nebo jinak tvořila - to teď jenom občas - třeba výzdobu před vánocema. Jinak na co se chystám je zase ježdění na koni, abych měla pocit že mám i nějakou odměnu, když se o ně pořád starám - budu muset přehodit priority - nejdřív ježdění a pak nutný úklid kolem zvířat 🙂 Dřív jsme ještě jezdívali na kole a sem tam turistika - tu teď provozujem buď s kočárem nebo s dětma na zádech.
Je to hlavně o času a v tomhle nás oba i s mužem asi nejvíc limituje práce - děláme ještě i doma kromě péče o děti a standartního mužova pracovního úvazku, teď se ještě dodělával dům, takže na nic jiného moc nebyl čas. A nechat děti mužovi a jít si zajezdit jsem neměla nerva, když vím, že přijde domů, pomůže mi s dětma, navečeří se a jde pracovat. A o víkendu pracuje na baráku. Ale snad se to teď trošku uvolní a urvu se aspoň jednou dvakrát týdně - úplně mě svrbí zadek na ježdění 🙂

ined77
15. čer 2012

ahojky 🙂 ,

koníčky?...no přeci děti ne? 😀
ale ne, ráda čtu, to mi hodně chybí..ale občas nějakou knížku čapnu a začtu se, ovšem není to to co bývávalo, byla jsem schopná číst celé odpoledne 🙂.
teď při dětech jsem se dokopala udělat si řidičák a na to jsem pyšná, protože jednak je to neskutečně potřeba a za druhé mě jezdit fakt baví 😉 .taky relax, jak už kdosi psal..jen tak vyjet na nákup...pěkně piánko 😉.
začala jsem cvičit, sice jen 1x týdně, vícekrát to bohužel vzhledem k volnu MM nestihnu, ale i tak je to fajn relax 😉 .je to cvičení na balónech, ale ač jsem to nečekala, je to celkem makačka.....neuvěřitelné, co všechno se dá s takovým balónem cvičit 😕.
no a myslím, že končím 😝 😀 .plánujeme teda dát do kupy moje kolo, MM dostal nové k narozkám a začneme jezdit .jen teda nevím jak na to budou reagovat děti 😅 , bojím se, že malý bude mít strach a bude jančit...ale tak třeba si zvykne 😔 .
a málem bych zapomněla a začne to být aktuální...já a děti jsme vodníci, takže slunce , voda, vzduch bude náplň našich letních dní 🙂 .sice asi pro mě to až takový relax nebude, být s nima sama na koupališti, ale na tohle byly už loni pravidla, pro matýnka hlavně...nesmí utíkat a sám do velkého bazénu...a kupodivu to dodržoval, protože dobře věděl, že jinak má s koupákem utrum 😉 .
tak věřím, že to bude fajn 🙂 .
no a dřív jsme měli s klukama kapelu, ale to už je opravdu dávno pryč 😅 ...ale děti chci naučit hrát aspoń maličko na flétnu.ovšem nejdřív se do toho budu muset sama zase trošku dostat 😀 .
no a to už je asi opravdu the end.
jen doufám, že se zvyšujícím se věkem dětí se budou mé koníčky alespoń maličko rozrůstat...ráda bych se vrhla do angličtiny a přidala v tom cvíču 🙂 .

@beruska24.9. ...s tím spánkem holčiček....nebude to dlouho trvat a maličká si najede na jeden spánek denně, to už se pak krásně sladí a budou ti po o spát obě naráz 😉 .
tohle je moje jediná záchrana, ťuk ´tuk 😀 ...sice někdy matýnek neusne....no tak co už, ale ve většině případů spinká taky.je teda potřeba ho dopoledne řádně vyvětrat a pak usíná kolikrát dřív než katunka 😀 .

jinak pro pobavení jo 😉 ...mám kámošku, která má dvě holčičky, jedna bude mít v srpnu 4r. a druhá rok.obě babičky naplno fungují, k tomu má kolegyni z práce, starší paní v důchodu, která jí taky hlídá, a k tomu ještě posílají tu starší cca 1x v měsíci na pár dní ještě k dědovi 😅 .
tož myslím, že kdybychom si to rozebraly, tak jí ještě něco zbyde a kolik nás bude šťastných co? 😀

tak a zase hop do reality 😝 ...já dnes byla s dětma na výletě opět u dr....katunka kašle chuďátko jako tuberák a už má ATB ☹ .minulý pátek začal horečkovat matýnek, ten už je o.k. a abych se nenudila, tak si to sjedu ještě jednou s katunkou ☹ .a tatínek přes víkend v práci, od rána do noci 😝 .