Rozdíl mezi dětmi 2 roky, praktické zkušenosti

tital
23. led 2012

Ahoj, načetla jsem na konikovi spoustu názorů/nápadů/chytrých rad a představ, v jakém rozmezí mít děti za sebou. Ale mne zajímají praktické zkušenosti, maminek, které mají mezi dětmi +-24 měsíců. Jakým způsobem jste starší batole připravovaly na příchod mladšího sourozence ? Vnimalo to nějak během Vašeho těhotenství ? Jaké to bylo po návratu z porodnice ? Jak jste se pokusily zabránit žárlivosti toho staršího (dárek od mimi, větší péče, vysvětlování...) A jaká je každodenní rutina s takto starými dětmi ? Díky.

zdeniii
5. bře 2012

@dana3262 tak to já naštěstí normálně zaparkuju u nás v baráku, ale stejně je to mazec do třetího poatra už teď s helenkou natož až přibude mimi :_D to bude teprve nářez 🙂)

hest
5. bře 2012

@dana3262 já jsem chtěla do Podolí, tam mi brali nádor i s vaječníkem..nestoupla jsem si v sedm ráno do fronty a smolíček..tak jsem se zaregistrovala k Apoliáři, pak jsme jeli na báječný předporodní kurz Prázdninové školy Lipnice..a přehodnotila jsem vše a šla do Neratek, ale absolvovala jsem dvoje poradny tam i tam..čekalo se všude 4 hodiny-) ale ten přístup byl uplně jinej. Doma to byl problém,moje matka do mě hučela, žemám Motol a kopcem a budu rodit za Prahou...a bla bla bla..no a pak tam za mnou byla a od té doby mi říká jak jsem si krásně vybrala..-))) Ještě, že na rodiče nedám-))

tital
autor
5. bře 2012

@zlilly Holky, to zase neblazneme! Taky hruza, kdyz si predstavim, ze mam druhe dite - cerstve dite - a doma litajiciho Bertika, bez dozoru s tatinkem a babickama 😉 Ale zase jsem presvedcena, ze je nutny si po porodu alespon trochu odpocinout, zase toho novorozence dostat trochu do ruky, najet na kojeni, malicko zregenerovat... Par dni izolace v nemocnici, kde nekdo za vas pere, zehli, vari, uklizi a jeste sem tam prijde nejaky personal zkontrolovat, ze zijete a vsechno je s Vami i mimi v poradu, to je myslim spravne. Chlapi doma i nase deti to zvladnou (nic jineho jim nezbyva) a my se slzami v porodce taky (opet nam totiz nic jineho nezbyva).
Ja po porodu tri dny skoro nejedla (strava v Motole pro kojici matky neuveritelna) a vubec nespala. Za prvnich 24 hodin jsem dala 10 minut, druhou noc asi dve hodiny a treti taky tak nejak. Takze jsem sice jako hrda matka hned jak to slo v nedeli rano pelasila s novorozencem domu, ale tam jsem se behem dalsich dvou dnu "slozila". Bala jsem se, ze kdyz u nej nebudu vzhuru, ze prestane dychat... behem sestinedeli jsem si vypestovala trauma ze spanku a loznice. Jakmile se blizil vecer, nechtela jsem jit spat (prestoze uz jsem padala na hubu), protoze jsem mela hruzu, ze sotva zaberu, to nase mile dite me vzbudi...
V lehke forme to trva dodnes 😔

tital
autor
5. bře 2012

@dana3262 Hm. Taky pekny. A ja si tady spackuju, kdyz musim vyvest vytahem dite a nakup do prvniho patra. Holky jste statecne.

reruna
5. bře 2012

@zlilly neboj, malej to zvládne, vždyť má tatínka, a babičky taky určitě pomůžou, náš taky nikdy nebyl beze mě a zvládl to, přijeli na návštěvu a popravdě já byla po císaři ráda, že mám v porodnici na starosti "jen" novorozence...

tital
autor
5. bře 2012

@hest Kamaradka ted se svou kamaradkou rodila v Neratovicich. Naprosta spokojenost. Pry intimni, svuj pokoj, nechaji dotepat pupecnik, pry hodne pristupuji na porodni plan...

A co myslis, maji tam velke pokoje pro cele rodiny ? 😀 Ze bychom se tam na par dni nastehovali vsichni 😀 😀 Oni by jen nosili teple jidlo a odnaseli spinave pradlo....

Zustanu v Motole, mam registraci uz asi pristi tyden, mame to za rohem a mam dohodu s mym gynekologem, ze krom asi 36 tydne, kdy se musim v nemocnici, kde budu rodit, alespon ukazat, mohu dochazet jen k nemu - pry na to Motol pristupuje kvuli mnozstvi pacientek. Pokud by mi vysel druhy porod jako prvni, budu za 3 nebo 4 dny doma.

hest
5. bře 2012

ad kočárek, šla jsem do PaT protože se mi vejde do výtahu-)

samson
5. bře 2012

zdravím holky, mám dotaz...jaké hračky mají vaši dvouleťáci nejraději. Anetka už má vše tak trochu ohrané - je nyní nemocná a už nevím co s ní dělat... 😅

Jinak příští měsíc budeme Anetce dělat prozatimní pokojíček. Můj si vystěhuje pracovnu - a dáme tam jen postýlku stoleček se světýlkem a hned vedle máme obr místnost kam dáme ložnici a bude tam s námi mimčo. Takže Anetka bude hned vedle. Můj bude dělat postel (máme dřevař. firmu) tak jí pomalu začneme připravovat na samostatnost.

Holky jáké máte madrace pro ty větší děti do postele?

samson
5. bře 2012

A ještě dotaz nemáte některá kolotoč nad postýlku Fisher price Rainforest? Já chci koupit jiný protože ten náš je natahovací a hrál děsné odrhováky -nedalo se to poslouchat. Fakt je, že udělal hodně služby a malou zabavil. A neměla jste náhodou ještě některá lampičku od chicca? Se zvuky a světlem?

Končím s monologe 🤐 😉 😉

zdeniii
5. bře 2012

@samson ahojky tak hračky u nás vedou kostky na stavění, pastelky a různé skládačky.
Kolotoč od FP rainforest mám doma, vůbec jsem ho nepoužívala, dcerku moc nebavil. Myslím že ho nevyužiju ani pro malého uvidíme, ráda ho klidně prodám...
Matraci jsem koupila klasickou dospěláckou, nechtěla jsem aby byla lepená, takhel je jen trochu a byla ze studené pěny. Máme tuhle http://www.naturmatrace.cz/zdravotni-matrace/ma...

samson
5. bře 2012

@zdeniii já bych se kdyžtak ozvala s tím kolotočem 🙂 téda ty už to máš za pár, že? (asi takové věci ráda slyšíš 😉 )

veronnica
5. bře 2012

@dana3262 Jojo, ja mela pred tehotenstvim 57, v tehu jsem nejdriv 3 shodila, pak 5 nabrala, to bylo vsechno. Po porodu jsem se nemohla dostat nad 50, pade byla hranice, az do dalsiho tehotenstvi. A jak rikas, zadna energie, uplne vyrizena, kost a kuze, pribrat nejde a je to trapeni. Merim 174 cm :-/

samson
5. bře 2012

@zdeniii a už víte co budete malé pořizovat k 2 narozeninám?

samson
5. bře 2012

@veronnica téda to jsi tedy vážně dost zhubla 😒

hest
5. bře 2012

@tital jojo já jsem si tam libovala-) a podruhé na mě vyšel stejný pokoj i postel-) Dejavu-) A užívala jsem si, že jsem nic nemusela, jen se poflakovat v posteli, uvařili, uklidili, servis po ruce, já jsem fakt do porodky jela na dovolenou. A ještě se mi smáli, že jsem tam byla "loni" -) j 2010 a 2011, Letos už snad nic-)))

carmonka
5. bře 2012

Ahoj holky, tedy díky za rady ohledně staršího dítka v porodnici. Mám tedy asi měsíc na to se vyrovnat s tím, že ho tam raději vůbec nevezmeme, půjde-li to. Hrůza, ale co se dá dělat. Třeba se mezitím naučí sám usínat... 🙂

Jinak, já si tedy na úbytek váhy stěžovat nemůžu ani trochu. V prvním těhotenství jsem měla 14 kg navíc a teď už mám 15, takže to vidím celkem tak na 20... A kila navíc jsem zhubla těsně před druhým otěhotněním 😠 Ono je to evidentně nepříjemné na obě strany. I když, mám taky hodně hubenou kamarádku, která pak stašně zhubla a neměla na nic sílu. A to tedy opravdu není co závidět, mě ty kilča aspoň v zimě hřály...

wendy_
5. bře 2012

@samson Ahoj, ja ten kolotoc mam. uz jsem ho mela pro malyho a musim rict, ze oproti tem obycejnym natahovacim se to neda srovnat. Hraje pekne dlouho na vyber 4 melodie a pak ty krasny zviratka. Klasickej natahovaci kolotoc jsme meli asi jen dva dny. Ta jeho melodie mi lezla na nervy a prisel mi hrozne forovej, jsem se bala aby na malyho nespadnul. Takze kolotoc rainforest doporucuju.

wendy_
5. bře 2012

@samson My jsme koupili odrazedlo (takove to co uz je jako kolo) a potom auto na dalkove ovladani, ale je to halt kluk.

dana3262
6. bře 2012

@veronnica ty jo, presne, tak to mam ja! Zas uplne nevypada jak kost a kuze (mam siroky ramena atd) ale nejsem na tuhle vahu stavena. Ty jsi zatim nepribrala? A kojis? Pomaha neco? To bylo v 1.tehotenstvi? Co pak v dalsim? Jak dlouho to trva? Ach jo..

My k narozkam kupovali duplo, odrazedlo a ted chcem jeste taky neco na dalkovy ovladani.

zdeniii
6. bře 2012

@samson jjo klidně se ozvi 🙂 je fakt nový, ležel ve skříni 🙂 a používat ho nebudeme...
Joo za pár, už se moc těším, dneska jsem byla na kontrole a prý to do termínu stihneme 🙂
Narozeniny jsem zatím neřešila 🙂 ale asi dostane lego a pak takovou vláčkodráhu z lega 🙂 nějak na to není čas nakupovat když je ze mě už koule a pak bude plno starostí 🙂 takže tohle bude stačit 🙂

@hest jéé já se taky těším na pobyt v porodnici, přesně jak píšeš pojedu si tam odpočinout.

@carmonka já mám te%d 19kg nahoře 🙂)

irenka
6. bře 2012

@dana3262
Ahojky,
jestli jsi z Dejvic, tak tam dojedu busem 131.
Do Aleberta to mám z kopce dolu, kousek po rovince.

@dana3262
@tital
Si můžeme dát někde srazíka. Holky ted měli na Hadovce, ale tam já musím jen pěšky. Pro mě to není problém, ale MAty mi to neujde a zpátky je to do slušnýho krpálu a nosit Matýska nehodlám, možná až po 6ti nedělí. Břicho mně stále bolí ☹ Je to vůbec normální?

irenka
6. bře 2012

@zdeniii
Já přibrala s Matym 16 kilo a s Aničkou 17. Ted mám nahoře ještě 7 ale chtěla bych shodit víc! 🙂

irenka
6. bře 2012

@samson
Maty má ted ve čtvrtek druhé narozky. Mám pro něj Lego duplo kostičky v kyblíčku. Pak autíčko a taky ovečku Timmy jako batůžek. Víc nic, jen dorta mu udělám. Myslím, že to bohatě stačí. 🙂

hest
6. bře 2012

@irenka Ahoj, příště určitě změníme lokaci-) tohle byla stejěn taková hurá akce..trvalo nám přes půl hodiny dojít těch pár ulic, a pak se Vojta chvíli vztekal a pak už zase oni šli na oběd. Sluníčko je krásné, ale ve stínu a při větru je zima..odpo bude snad líp. Takže můžeme určo něco spunktovat směrem na Hradčanskou nebo kdekoliv u trasy 131-) Jinak dárečků máš dost, jsou malí, stejně si pak hrajoujen s jednou věcí a víc věcí je akorát znejistí-)

zdeniii
6. bře 2012

Holky a co říkáte na tenhle kočárek? http://www.top-domov.cz/kocarky/abc-design-zoom... 🙂)

zdeniii
6. bře 2012

@irenka na shazování máš ještě fůůru času, neblázni, vždyt ti ani neskončilo šestinedělí. Uvidíš žě za dva tři měsíce to bude dole ;o)

irenka
6. bře 2012

@hest
Já si to taky říkala že nám cesta tam bude trvat asi hodinu.... sama říkáš, že se ti Vojtík vzttekal. A to ho máš kam naložit a nechat ho řvát!!!!!
🙂 Já zvládnu dojít na ten bus. A po 6ti nedělí to bude lepší asi vytáhnu na Matyáše krosnu.... ted se na to ještě necítím. BOlí mě břich a záda...

@zdeniii
Já na něj taky koukala ale nový si fakt nemůžu dovolit.... Je pěknej!
Jdeš do nového? Bazarový jsem ted neviděla ani toh P&T
A jak ti je? Zatím nerodíš? Ježíš, já jsem hrozná, tuhle větu jsem ke konci těhu nesnášela. No bodejt, vždyt jsem přenášela 14 dní... 😀 😀 😀

hest
6. bře 2012

@zdeniii Viděla jsem ho naživo (nebo loňský model asi spíš) v jednom dětském shopu..byl hodně dlouhý oproti těm co jsou za sebou, nicméně bude mít fajn přístup ke košíku. Pokud se nemusíš nikam skládat do výtahu, tak proč ne, obě děti mají dost prostoru. Nicméně váha 18.5 kilo!. Můj má 12.5 + jedno 11.5 kg dítě a + 9.2 kg dítě a je to mazec-)

irenka
6. bře 2012

Holky, A´T ŽIJOU HORMONY....
čučím tu na video kde jsem byla štíhlá a tančím duet...... sakriš, jak mě ten tanec chybíííííííí 😨